Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Čekija (Czech Republic) Čekija EU Schengen (Nėra kintamojo*)
Atnaujinta: 2021-11-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio valstybės pagal COVID-19 rizikos laipsnį (nuo 2021 m. balandžio 27 d.) suskirstytos į penkias grupes - žalią, oranžinę, raudoną, tamsiai raudoną ir juodą

Žalia - atvykstantieji iš šių šalių (tiek Čekijos, tiek užsienio valstybių piliečiai) prieš atvykdami į Čekiją turi užpildyti (atvykstant turėti to patvirtinimą/įrodymą) Keleivio registracijos elektroninę formą, turėti neigiamą COVID-19 antigenų (ne senesnį kaip 48 val.) arba PGR (ne senesnį kaip 72 val.) testą. Apgyvendinimo, maitinimo įstaigos gali paprašyti pateikti testo rezultatus ar skiepų sertifikatą.

Oranžinė - atvykstantieji iš šių šalių (tiek Čekijos, tiek užsienio valstybių piliečiai) prieš atvykdami į Čekiją turi užpildyti (atvykstant turėti to patvirtinimą/įrodymą) Keleivio registracijos elektroninę formą, privalo turėti neigiamą COVID-19 antigenų (ne senesnį kaip 48 val.) arba PGR (ne senesnį kaip 72 val.) testą. Apgyvendinimo, maitinimo įstaigos gali paprašyti pateikti testo rezultatus ar skiepų sertifikatą.

Raudona - atvykstantieji iš šių šalių (tiek Čekijos, tiek užsienio valstybių piliečiai) prieš atvykdami į Čekiją turi užpildyti (atvykstant turėti patvirtinimą/įrodymą) Keleivio registracijos elektroninę formą, privalo turėti neigiamą COVID-19 PGR (ne senesnį kaip 72 val.) testą, atlikti pakartotinį COVID-19 PGR testą (savo lėšomis, tarp 5-7 d. nuo atvykimo**) ir jį nedelsiant pateikti vietinei regiono sveikatos institucijai, dėvėti FFP2 klasės respiratorių visur, išskyrus namuose, iki bus gautas neigiamas testo rezultatas.

Tamsiai raudona - atvykstantieji iš šių šalių (tiek Čekijos, tiek užsienio valstybių piliečiai) prieš atvykdami į Čekiją turi užpildyti (atvykstant turėti patvirtinimą/įrodymą) Keleivio registracijos elektroninę formą, privalo turėti neigiamą COVID-19 PGR (ne senesnį kaip 72 val.) testą, atlikti pakartotinį COVID-19 PGR testą (savo lėšomis, ne anksčiau kaip tarp 5-7 d. nuo atvykimo**) ir jį nedelsiant pateikti vietinei regiono sveikatos institucijai, dėvėti FFP2 klasės respiratorių visur, išskyrus namuose, iki bus gautas neigiamas testo rezultatas.

Juoda - atvykstantieji iš šių šalių (tiek Čekijos, tiek užsienio valstybių piliečiai) prieš atvykdami į Čekiją turi užpildyti (atvykstant turėti patvirtinimą/įrodymą) Keleivio registracijos elektroninę formą, privalo turėti neigiamą COVID-19 PGR (ne senesnį kaip 72 val.) testą, atlikti pakartotinį COVID-19 PGR testą (pirmąjį – per 24 val. nuo atvykimo ir antrąjį - ne anksčiau kaip po 10 d. nuo atvykimo į šalį) ir jį nedelsiant pateikti vietinei regiono sveikatos institucijai bei izoliuotis iki bus gautas pakartotinas neigiamas testo (daryto ne anksčiau kaip po 10 d. nuo atvykimo) rezultatas. 

Naujausią šalių suskirstymą pagal spalvas rasite čia.

Asmenys, kurie buvo paskiepyti *ES+ šalyse ir turi šių šalių sveikatos ministerijos išduotą skiepų sertifikatą (po 14 dienų laikotarpio nuo antrosios skiepo dozės) arba asmenys, persirgę COVID-19 liga per paskutines 180 dienų, taip pat asmenys, paskiepyti trečiosiose šalyse vakcinomis, kurios patvirtintos Europos vaistų agentūros (EMA), gali atvykti į Čekijos Respubliką neatlikę Covid-19 testo, jiems negalioja minėtos taisyklės dėl epidemiologinių suvaržymų. Tokiu atveju reikalinga turėti *ES+ šalyje išduotą skiepų sertifikatą, skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą arba trečiosiose šalyse išduotą skiepų sertifikatą (pripažįstamų sertifikatų sąrašas skelbiamas Čekijos sveikatos ministerijos svetainėje).

*ES+ šalys – Europos Sąjungos šalys narės, Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija, Šveicarija, Andora, Monakas, San Marinas ir Vatikanas.

** Vaikams iki 12 m. negalioja taisyklės dėl epidemiologinių suvaržymų, nereikia pildyti keleivio registracijos elektroninės formos ar atlikti testus.

  • Tranzitu iki 12 val. galima vykti per Čekijos Respubliką (vykstant iš žalios, oranžinės ir raudonos zonos šalių arba vykstant oro transportu iš tamsiai raudonos zonos šalių, nereikia pildyti Keleivio registracijos formos ir turėti COVID-19 PGR testo ar izoliuotis. Vykstant iš tamsiai raudonos zonos šalių žemės arba kombinuotu (žemės ir oro) transportu, nereikia pildyti Keleivio registracijos formos, tačiau privaloma turėti akredituotos laboratorijos rašytinį patvirtinimą apie neigiamą antikūnų (darytą ne anksčiau kaip 24 val. prieš kelionės pradžią) arba COVID-19 (PGR) testą (darytą ne anksčiau kaip 72 val. prieš kelionės pradžią).
  • Tranzitu iki 24 val. galima vykti iš Čekijos Respublikos kaimyninių šalių darbo tikslais, vaikų globos, artimųjų aprūpinimo atvejais, į medicinos ar socialinių paslaugų įstaigas, svarbiais darbo ar mokslo reikalais, laidotuves, keliaujant į savo nuolatinę gyvenamąją vietą bei vaikams iki 6 m. amžiaus.
  • Tranzitu iki 72 val. galima vykti diplomatinių atstovybių darbuotojams.

*ES+ šalių piliečiai ir ne *ES+ šalių piliečiai turintys galiojantį (ne mažiau kaip 90 d.) leidimą gyventi Čekijoje ir atvykstantys iš Bostvanos, Esvatinio, Lesoto, Mozambiko, Namibijos, Pietų Afrikos, Zambijos, Zimbabvės į Čekiją (nuo 2021 m. lapkričio 27 d.) privalo (negalioja vaikams iki 6 m. amžiaus) prieš kelionę atlikti COVID-19 PGR testą, užpildyti Keleivio registracijos elektroninę formą, atlikti antrą COVID-19 PGR testą per 24 val. nuo atvykimo į Čekijos Respubliką, atlikti trečią COVID-19 PGR testą tarp 10-os ir 14-os dienos nuo atvykimo į Čekijos Respubliką, karantinuotis iki bus gautas trečias neigiamas COVID-19 PGR testo rezultatas.

Draudžiama atvykti į Čekiją ne *ES+ šalių piliečiams (įskaitant ir paskiepytus ar persirgusius COVID-19 asmenis) jeigu per paskutines 14 dienų jie praleido daugiau nei 12 val. vienoje šių valstybių: Bostvanoje, Esvatinyje, Lesote, Mozambike, Namibijoje, Pietų Afrikoje, Zambijoje, Zimbabvėje.

Daugiau informacijos keliaujantiems rasite čia.

DĖMESIO! Visoje Čekijoje viešose uždarose patalpose privaloma dėvėti FFP2 klasės apsauginę kaukę (respiratorių), be vožtuvų. Daugėja atvejų (pvz., Prahos tarptautiniame oro uoste), kai darbuotojai atsisako aptarnauti arba leisti tęsti kelionę, kol netinkama kaukė nebus pakeista FFP2 respiratoriumi.


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus koronaviruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Pareigos: Garbės konsulas Čekijos Respublikoje
+420 543 244 146
Pareigos: Garbės konsulas Čekijos Respublikoje
+420 485 100 332
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją