Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Ekvadoras (Ecuador) Ekvadoras
Aktualu: 2024-07-19
Atnaujinta: 2024-07-18
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

 • Su nusikalstamumu susijusi įtampa Ekvadore tolydžio augo – seniau buvęs taikus ir ramus, Ekvadoras pastaraisiais metais patiria vis ūmesnių smurto bei narkotikų tranzito problemų, narkotikų prekeivių gaujos kovoja tarpusavyje bei su valdžios institucijomis dėl uostų ir kontrabandos kelių kontrolės. Gvajakilio miestas, kuris yra netoli sienos su Peru, tapo pavojingiausiu šalyje. Visoje šalyje vykdomi ginkluoti išpuoliai, pagrobimai, sprogdinimai. Dėl nesaugumo laikinai uždaromos ligoninės ir mokyklos.
 • Nuo liepos 2 d. nepaprastoji padėtis pratęsta 60-iai dienų Guayas, El Oro, Santa Elena, Manabi, Orellana ir Los Rios miestuose. Komendanto valanda nėra įvesta, tačiau nepaprastosios padėties statusas leidžia policijai ir kariuomenei areštuoti turtą, vykdyti tikrinimus, patekti į privačią nuosavybę be savininko sutikimo. Taip pat ginkluotosios pajėgos turi teisę išsklaidyti masinius susibūrimus.
 • Ginkluotų gaujų smurto protrūkiai siejami ir su nauja Ekvadoro politika, skirta pažaboti nusikalstamumą.
 • Vyriausybės duomenimis, 2023 m. smurtinių mirčių skaičius šalyje išaugo beveik dvigubai (iki 8008 nuo 4500, registruotų 2022 m.; 46,5 atvejo 100 000 gyventojų). Pernai konfiskuota rekordiškai daug – 220 tonų narkotikų.
 • Nevykite į Ekvadoro pasienį (20 kilometrų ruožą) su Kolumbija (pridedamas žemėlapis), išskyrus El Angel ekologijos draustinį Carchi provincijoje, Rumachica sienos perėjimo punktą, Tulcan miestą ir Panamerikos greitkelį Carchi. Pasienyje su Kolumbija galite tapti narkotikų gamyba ir prekyba užsiimančių gaujų išpuolio auka.
 • Guayaquil ir Esmeraldas miestuose ar jų apylinkėse 2024 m. sausio mėn. nugriaudėjo sprogimų, įvyko susišaudymų tarp ir su narkotikų nelegaliame versle dalyvaujančiomis gaujomis, per kuriuos žuvo žmonių, tarp jų – ir policijos pareigūnų.
 • Saugumo padėtis Esmeraldas, Carchi ir Sucumbios provincijose gali nenumatytai keistis. Jei keliaujate į šias šalies dalis, įskaitant į Cuyabeno, prie Napo upės ir į El Angel ekologijos draustinį, remkitės vietos patarimais, atsižvelkite į Ekvadoro valdžios perspėjimus ir būkite atidūs. Neteisėtos ginkluotos grupuotės ir nusikaltėlių gaujos veikia šioje dalyje. Jei vis dėlto nutarsite ten vykti, keliaukite šviesiu paros metu, su pripažintais kelionių organizatoriais, pasirenkite avarinį planą ir apsirūpinkite geromis ryšio priemonėmis.
 • Venkite bet kokių demonstracijų, juolab kad Ekvadoro įstatymai draudžia užsieniečiams dalyvauti politinėje veikloje.
 • Vis daugiau – ypač sostinėje Kite ir Guayaquil mieste – įvyksta ginkluotų apiplėšimų, dažni smulkūs nusikaltimai. Ekvadore privaloma visą laiką turėti asmens dokumentus. Atsižvelgiant į tai, kad turistai dažnai tampa vagysčių aukomis, rekomenduojama nešiotis spalvotą asmens dokumento ir atvykimo į Ekvadorą spaudo kopiją.
 • Bet kokia veikla, susijusi su narkotikais, yra baudžiama – gresia ilgi metai kalėjime, kuriame dar ir savo ruožtu vyksta gaujų karai ir maištai.
 • Nenešiokite brangių papuošalų, didelių pinigų sumų, apribokite banko kortelių pinigų limitą, visada stebėkite savo daiktus. Neretai pasitaiko apiplėšimų prie bankomatų, taip pat pastaruoju metu padaugėjo apiplėšimų šalies transporte bei autobusų stotyse.
 •  Užsieniečiai gali tapti „greitųjų pagrobimų“ aukomis – inscenizuojamas ginkluotas taksi užgrobimas, keleiviams grasinama ginklu, jie apiplėšiami, dažnai reikalaujama ištuštinti banko sąskaitas bankomatuose. Per tokius išpuolius daugėja smurto ir išprievartavimų. „Greitieji pagrobimai“ ypač paplitę Guayaquil ir Manta miestuose, jų pasitaiko ir sostinėje.
 • Rekomenduojama naudotis tik patikimų taksi kompanijų paslaugomis, venkite naudotis gatvėje sustabdytu taksi. Jei naudojatės geltonais taksi Kite ar Guayaquil, įsitikinkite, kad automobilis turi savivaldybės registracijos numerio lipduką, oranžinius arba baltus su oranžine juostele ženklus automobilio viršuje.
 • Ekvadoras yra intensyvaus seisminio aktyvumo zonoje, todėl kyla rizika, kad įvyks žemės drebėjimas ar cunamis, išsiverš ugnikalnis. Rekomenduojama nelipti į Tungurahua, Reventador, Chiles ir Cerro Negro Naujausia informacija skelbiama čia ir čia
 • Liūčių sezonas paprastai prasideda spalį ir baigiasi gegužę. Stiprios liūtys sukelia potvynius, purvo nuošliaužas, sugadina kelius.
 • Zika virusu galite užsikrėsti ir Ekvadore. Šis virusas, mokslininkų sutarimu, kelia riziką besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.
 • Kite ir kai kuriuose kituose miestuose bei provincijose veikia turizmo policija. Turizmo ministerija taip pat priima skundus el.paštu denuncias@turismo.gob.ec.
 • Prireikus pagalbos skambinkite 911 arba – tapus nusikaltimo auka – 1800-DELITO (335486).

Kadangi Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Ekvadore, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis – tarptautinės žiniasklaidos pranešimai ir Jungtinės Karalystės Vyriausybės patarimai keliautojams.

Atkreipkite dėmesį, kad vykstantiems į Galapagų salas taikomi papildomi kelionės reikalavimai: reikia pateikti įrodymą apie užsisakytą nakvynės vietą, atgalinį bilietą ir bent prieš parą iki kelionės užsipildyti  tranzito kontrolės kortelę (Galapagos Transit Control Card). Privalomas sveikatos draudimas, Galapaguose viešėti galima ne ilgiau nei 60 dienų. 


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Vizų nereikia diplomatinių ir tarnybinių pasų savininkams.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

 • Ispanijos generalinis konsulatas Kite

Adresas: Calle la Pinta E4-412 y Amazonas

Telefonas: +593 2 255 57 33

El. paštas: cog.quito@maec.es

Svetainė: Consulado General de España en Quito (exteriores.gob.es)

 • Ispanijos generalinis konsulatas Gvajakilyje

Adresas: Calles Tungurahua 614 y Vélez, esquina. Guayaquil

Telefonas: +593 460 17 460

El. paštas: cog.guayaquil@maec.es

Svetainė: Consulado General de España en Guayaquil (exteriores.gob.es)

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Bolivaro, Karčio, Čimboraso, Kotopaksio, Esmeraldaso, Galapagų, Imbaburos, Napo, Oreljanos, Pastasos, Pičinčos, Santo Domingo de los Cačilaso, Sukumbijoso ir Tungurahvos provincijos
Pareigos:
Garbės konsulas
Jurisdikcija
Asuajaus, Kanjaro, El Oro, Guajaso, Lochos, Los Rioso, Manabio, Morona Santjago, Santa Elenos ir Samora-Činčipės provincijos
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas