Atnaujinta: 2024-10-14
Rekomenduojama nevykti į šalį
Dėl trapios saugumo situacijos ir kaimyninėse valstybėse vykstančių konfliktų rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Eritrėją. Konsulinė pagalba Eritrėjoje gali būti teikiama tik itin ribota apimtimi arba iš viso neteikiama.
Sausumos sienos su Etiopija ir Džibučiu uždarytos, ribotas tarptautinių skrydžių skaičius. Patariama nevykti į valstybės pasienio teritorijas. 2023 m. balandžio 15 d. prasidėjęs konfliktas kaimyniniame Sudane tebesitęsia. Taip pat yra išaugusi įtampa Raudonojoje jūroje dėl suintensyvėjusių atakų prieš komercinius laivus. Situacija Eritrėjoje bei regione gali be įspėjimo pablogėti. Rekomenduojama sekti vietinę žiniasklaidą ir įvertinti rizikas.
Padėtis pasienio ruože su Etiopija yra nestabili, gali pasitaikyti provokacijų, susirėmimų. Sienos kirtimo punktai yra uždaryti, pasienio teritorijoje gali būti minų. Su Džibučiu vis dar neišspręstas teritorinis konfliktas dėl Doumeiros salų, pasienio teritorijoje galimi smurtiniai incidentai. Pasienyje su Sudanu veikia ginkluotos grupuotės, dėl vykstančio karinio konflikto Sudane – galimi pabėgėlių srautai, smurto proveržiai.
Rekomenduojama vengti protestų, demonstracijų bei masinio susibūrimo vietų (viešbučių, restoranų, barų), taip pat išlikite budrūs religinių švenčių ar sporto renginių metu dėl terorizmo grėsmės. Dėl Eritrėjos Vyriausybės vykdomos sukarintų civilių pajėgų programos dauguma šalies gyventojų turi prieigą prie ginklų.
Šiuo metu Eritrėjos piliečiai susiduria su geriamojo vandens trūkumu. Šalies Vyriausybės įsakymu didžioji dalis šalies geriamojo vandens valymo, pilstymo į butelius įmonių buvo uždarytos.
Norėdami išvykti už sostinės Asmaros ir Maekel regiono ribų, visi užsieniečiai, taip pat ir diplomatai, privalo gauti leidimą iš Turizmo arba Prekybos ir pramonės ministerijos, priklausomai nuo kelionės tikslo. Rekomenduojama vengti kelionių tamsiuoju paros metu, ypač provincijoje. Naudotis transporto priemonėms skirtais keliais nepatartina, kadangi kelio ženklų ir kelio barjerų už sostinės ribų beveik niekur nėra. Asfaltuoti keliai tarp pagrindinių miestų paprastai būna saugūs, o kiti, ypač keliai kaimiškose vietovėse, gali būti pavojingi. Lietingojo sezono metu (birželio-rugsėjo mėnesiais) kelių būklė suprastėja. Eritrėja yra seisminio aktyvumo zonoje, todėl šalyje pasitaiko žemės drebėjimų.
Šalyje draudžiama fotografuoti karinius objektus ir Eritrėjos Vyriausybės pastatus. Jums taip pat bus reikalingas leidimas iš Turizmo ministerijos, norint apsilankyti ir fotografuoti „tankų kapines“ Asmaroje.
Eritrėjoje atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais. Šalyje nėra bankomatų, neveikia mokėjimo kortelės. Įvažiuojant į Eritrėją, muitinėje privaloma deklaruoti su savimi turimą grynųjų pinigų sumą bet kuria užsienio valiuta. Jaunesniems kaip 18 metų asmenims apskritai draudžiama su savimi turėti vietinės valiutos. Jeigu muitinėje deklaravote turimą sumą užsienio valiuta ir prieš išvykstant iš šalies muitinėje bus nustatytas anksčiau turėtos ir faktiškai turimos sumos neatitikimas, tuomet muitinei turėsite pateikti „Himbol“, valstybinės valiutos keityklos, čekį, kad ten išsikeitėte turimą užsienio valiutą į vietinę valiutą. Prieš išvykstant iš šalies vietinės valiutos likutį išsikeiskite mieste, nes Asmaros oro uoste esanti „Himbol“ valiutos keitykla yra apribota keitimų ir keičiamų sumų skaičiaus. Rekomenduojama iki kelionės pabaigos saugoti visus valiutos keitimo čekius. Čekius turėsite pateikti muitinėje. Prieš vykstant rekomenduojama apie konkrečias sumas pasidomėti oro linijų atstovų, kelionės agentų, kurie galėtų suteikti naujausią informaciją apie taikomus reikalavimus.
Dauguma Eritrėjos viešbučių už apgyvendinimo paslaugas gali prašyti Jūsų atsiskaityti JAV doleriais, tačiau Eritrėjoje atsiskaitymai užsienio valiuta nėra teisėti, išskyrus tik tam tikrus oficialiai patvirtintus viešbučius. Saugokite visus iš minėtų viešbučių gautus čekius, įrodančius, kur ir kaip atsiskaitėte už viešbučių paslaugas.
Užsienio operatorių teikiamas mobilusis ryšys Eritrėjos teritorijoje neveikia, nes šalies operatoriai nėra sudarę sutarčių su užsienio paslaugų teikėjais. Vietinių tinklų SIM kortelės užsieniečiams neparduodamos. Dažnai pasitaiko interneto ryšio sutrikimų, ypač už sostinės ribų. Atvykstant į šalį, būtina deklaruoti visus elektroninius prietaisus (nešiojamuosius kompiuterius, telefonus, fotoaparatus ir kitus), o to nepadarius, gresia bauda ir prietaisų konfiskavimas.
Apie pusė Eritrėjos gyventojų yra musulmonai ir išpažįsta islamą. Rekomenduojama gerbti vietos religinius papročius, tradicijas, vilkėti pečius ir kojas dengiančius drabužius. Savo veikimu ar neveikimu stenkitės neįžeisti vietinių, ypač Ramadano metu.
Homoseksualūs santykiai yra neteisėti. Už narkotikų vartojimą gresia griežtos bausmės.
Eritrėjoje gydymo įstaigos yra prastai aprūpintos, ypač kaimiškose vietovėse. Tik šalies sostinėje Asmaroje veikia visavertės viešosios ligoninės. Šalyje yra rizika užsikrėsti uodų ir musių platinamomis ligomis: maliarija, dengės karštlige, geltonuoju drugiu, filarioze, todėl rekomenduojama pasiskiepyti nuo šių ligų prieš vykstant į Eritrėją. Patariama pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris padengtų bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.
Prieš vykstant į Eritrėją prašome susipažinti su atvykimo į valstybę taikomais reikalavimais.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba
Eritrėjos vizą galima gauti Eritrėjos ambasadoje Berlyne.
Vykstant į šalį Jūsų pasas turėtų galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Eritrėją datos.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra
8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30)
Nedirba
12.00-12.30
Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.