Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Eritrėja (Eritrea) Eritrėja
Aktualu: 2024-07-19
Atnaujinta: 2024-07-17
Skubios pagalbos telefono numeris: 116
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama nevykti į šalį

Dėl trapios saugumo situacijos ir kaimyninėse valstybėse vykstančių konfliktų rekomenduojama susilaikyti nuo kelionių į Eritrėją. Sausumos sienos su Etiopija ir Džibučiu uždarytos, ribotas kiekis tarptautinių skrydžių. Patariama nevykti į pasienio teritorijas. 2023 m. balandžio 15 d. prasidėjo konfliktas Sudane, išaugusi įtampa Raudonojoje jūroje dėl suintensyvėjusių atakų prieš komercinius laivus, regioninė saugumo situacija yra prasta. Rekomenduojama sekti vietinę žiniasklaidą ir įvertinti rizikas. Konsulinė pagalba Eritrėjoje gali būti teikiama tik itin ribota apimtimi arba iš viso neteikiama.

Padėtis pasienio ruože su Etiopija yra nestabili, gali pasitaikyti provokacijų, susirėmimų. Sienos kirtimo punktai yra uždaryti, pasienio teritorijoje gali būti minų. Su Džibučiu vis dar neišspręstas teritorinis konfliktas dėl Doumeiros salų, pasienio teritorijoje galimi smurtiniai incidentai. Pasienyje su Sudanu veikia ginkluotos grupuotės, dėl vykstančio karinio konflikto Sudane – galimi pabėgėlių srautai, smurto proveržiai.

Rekomenduojama vengti protestų, demonstracijų bei masinio susibūrimo vietų (viešbučių, restoranų, barų), taip pat išlikite budrūs religinių švenčių ar sporto renginių metu dėl terorizmo grėsmės. Daugėja pranešimų apie augantį nusikalstamumą šalyje. Dėl Eritrėjos Vyriausybės vykdomos sukarintų civilių pajėgų programos dauguma šalies gyventojų turi prieigą prie ginklų.

Šiuo metu Eritrėjos piliečiai susiduria su geriamojo vandens trūkumu. Šalies Vyriausybės įsakymu didžioji dalis šalies geriamojo vandens valymo, pilstymo į butelius įmonių buvo uždarytos.

Norėdami išvykti už sostinės Asmaros ir Maekel regiono ribų, visi užsieniečiai, taip pat ir diplomatai, privalo gauti leidimą iš Turizmo arba Prekybos ir pramonės ministerijos (priklausomai nuo kelionės tikslo). Rekomenduojama vengti kelionių tamsiuoju paros metu, ypač provincijoje. Naudotis transporto priemonėms skirtais keliais nepatartina, kadangi kelio ženklų ir kelio barjerų už sostinės ribų beveik niekur nėra. Asfaltuoti keliai tarp pagrindinių miestų paprastai būna saugūs, o kiti, ypač keliai kaimiškose vietovėse, gali būti pavojingi. Lietingojo sezono metu (birželio-rugsėjo mėnesiais) kelių būklė suprastėja. Eritrėja yra seisminio aktyvumo zonoje, todėl šalyje pasitaiko žemės drebėjimų.  

Šalyje draudžiama fotografuoti karinius objektus ir Eritrėjos Vyriausybės pastatus. Jums taip pat bus reikalingas leidimas iš Turizmo ministerijos, norint apsilankyti ir fotografuoti „tankų kapines“ Asmaroje.

Eritrėjoje atsiskaitoma tik grynaisiais pinigais. Šalyje nėra bankomatų, neveikia mokėjimo kortelės. Įvažiuojant į Eritrėją, muitinėje privaloma deklaruoti su savimi turimą grynųjų pinigų sumą bet kuria užsienio valiuta. Jaunesniems kaip 18 metų asmenims apskritai draudžiama su savimi turėti vietinės valiutos. Jeigu muitinėje deklaravote turimą sumą užsienio valiuta ir prieš išvykstant iš šalies muitinėje bus nustatytas anksčiau turėtos ir faktiškai turimos sumos neatitikimas, tuomet muitinei turėsite pateikti „Himbol“, valstybinės valiutos keityklos, čekį, kad ten išsikeitėte turimą užsienio valiutą į vietinę valiutą. Prieš išvykstant iš šalies vietinės valiutos likutį išsikeiskite mieste, nes Asmaros oro uoste esanti „Himbol“ valiutos keitykla yra apribota keitimų ir keičiamų sumų skaičiaus. Rekomenduojama iki kelionės pabaigos saugoti visus valiutos keitimo čekius. Čekius turėsite pateikti muitinėje. Prieš vykstant rekomenduojama apie konkrečias sumas pasidomėti oro linijų atstovų, kelionės agentų, kurie galėtų suteikti naujausią informaciją apie taikomus reikalavimus.

Dauguma Eritrėjos viešbučių už apgyvendinimo paslaugas gali prašyti Jūsų atsiskaityti JAV doleriais, tačiau Eritrėjoje atsiskaitymai užsienio valiuta nėra teisėti, išskyrus tik tam tikrus oficialiai patvirtintus viešbučius. Saugokite visus iš minėtų viešbučių gautus čekius, įrodančius, kur ir kaip atsiskaitėte už viešbučių paslaugas.

Užsienio operatorių teikiamas mobilusis ryšys Eritrėjos teritorijoje neveikia, nes šalies operatoriai nėra sudarę sutarčių su užsienio paslaugų teikėjais. Vietinių tinklų SIM kortelės užsieniečiams neparduodamos. Dažnai pasitaiko interneto ryšio sutrikimų, ypač už sostinės ribų. Atvykstant į šalį, būtina deklaruoti visus elektroninius prietaisus (nešiojamuosius kompiuterius, telefonus, fotoaparatus ir kitus), o to nepadarius, gresia bauda ir prietaisų konfiskavimas.

Apie pusė Eritrėjos gyventojų yra musulmonai ir išpažįsta islamą. Rekomenduojama gerbti vietos religinius papročius, tradicijas, vilkėti pečius ir kojas dengiančius drabužius. Savo veikimu ar neveikimu stenkitės neįžeisti vietinių, ypač Ramadano metu.

Homoseksualūs santykiai yra neteisėti. Už narkotikų vartojimą gresia griežtos bausmės.

Eritrėjoje gydymo įstaigos yra prastai aprūpintos, ypač kaimiškose vietovėse. Tik šalies sostinėje Asmaroje veikia visavertės viešosios ligoninės. Šalyje yra rizika užsikrėsti uodų ir musių platinamomis ligomis: maliarija, dengės karštlige, geltonuoju drugiu, filarioze, todėl rekomenduojama pasiskiepyti nuo šių ligų prieš vykstant į Eritrėją. Patariama pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris padengtų bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.

Prieš vykstant į Eritrėją prašome susipažinti su atvykimo į valstybę taikomais reikalavimais.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Eritrėjos vizą galima gauti Eritrėjos ambasadoje Berlyne.

Vykstant į šalį Jūsų pasas turėtų galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į Eritrėją datos.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Šalies diplomatinių atstovybių akredituotų Lietuvos Respublikai nėra.

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas