Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais.  Sužinok daugiau.

 

Etiopija (Ethiopia) Etiopija
Atnaujinta: 2022-05-02
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl atsinaujinusio plataus masto karinio konflikto Etiopijoje šalyje esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame nedelsiant išvykti iš šalies.


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias  priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.


Saugumo situacija tam tikruose Etiopijos regionuose išlieka sudėtinga.

Dėl įsisenėjusių tarpvalstybinių ir etninių konfliktų Etiopijoje nerekomenduojama vykti į Gambella regioną (Akobo, Wantawo, Jikawo ir Lare rajonus Nuer zonoje bei Jore rajoną Agnuak zonoje), Somali regioną (Nogob, Jarar, Shabelle, Korahe ir Dollo zonas), taip pat į pasienio zonas su Eritrėja (išskyrus pagrindinį kelią tarp Axum ir Adigrat bei turistines vietas šalia kelio), Pietų Sudanu, Sudanu ir Kenija. Nerekomenduojama lankytis zonoje, esančioje 100 km atstumu iki Somalio ir Kenijos sienų (Afder ir Liben zonose), taip pat visame Tigrėjaus regione dėl lapkričio mėn. prasidėjusio konflikto. 

Rekomenduojame susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į visas kitas vietoves Etiopijos Somalio regione, įskaitant Siti, Fafano zonas (išskyrus pagrindinį kelią į Džibutį), Liben ir Afder zonas Somalio ir Kenijos pasieniuose. Taip pat be reikalo nevykti į Šiaurės Gonderos zonos Tsegede, Mirab Armacho ir Tach Armacho rajonus, Vakarų Wollega ir Qellen Wollega zonas Oromijos regione (išskyrus pagrindinį Adis Abeba-Gambela kelią),  visą likusį Gambelos regioną (išskyrus pagrindinį Adis Abeba-Gambela kelią).

Nors 2018 m. rugsėjo mėnesį po beveik dviejų dešimtmečių buvo atidaryta Etiopijos Eritrėjos siena, tačiau pasienyje su Eritrėja išlieka ginkluotų susidūrimų rizika dėl ten esančios aukštos karinės parengties.

Etiopijoje taip pat išlieka teroristinių atakų rizika, ypač didelę grėsmę kelia teroristinė grupuotė Al-Shabaab iš Somalio, todėl rekomenduojama išlikti budriems gausiai užsieniečių lankomose vietose.

Šalyje taip pat galimi turistų užpuolimai ir pagrobimai (ypač Etiopijos Somalio regione, pietų sienos su Kenija regione), dažnos demonstracijos ir streikai (ypač sostinėje Adis Abeboje ir Pietinių Tautų regione), kurie gali virsti smurtiniais susirėmimais. Įtampa dėl galimų susirėmimų jaučiama ir  Etiopijos Somali regione, taip pat besiribojančiose Somali ir Oromia regionų zonose, įskaitant Rytų ir Vakarų Harerge zonas, taip pat vietovėse aplink Moyale miestą pasienyje su Kenija. Rekomenduojama vengti masinio susibūrimo vietų, stebėti vietinės žiniasklaidos pranešimus.

Įvažiuojant į Etiopiją ir išvažiuojant iš šalies draudžiama turėti su savimi daugiau nei 1 tūkst. birų vietine valiuta (apie 34 JAV dolerius). Už tai gresia pinigų konfiskavimas ir įkalinimas. Taip pat muitinėje, įvažiuojant į šalį ir išvažiuojant iš Etiopijos, privaloma deklaruoti turimą grynųjų pinigų sumą (bet kuria užsienio valiuta), jeigu ji viršija 3 tūkst. JAV dolerių sumą. Išsikeitę savo atsivežtą užsienio valiutą į vietinę valiutą (birus), išsaugokite valiutos keitimo čekį, nes kelionės pabaigoje be minėto čekio negalėsite atgal išsikeisti turimo vietinės valiutos likučio į norimą užsienio valiutą.

Etiopijoje dažniausiai atsiskaitoma grynaisiais pinigais. Kredito kortelėmis galima atsiskaityti keliuose sostinės Adis Abebos prekybos centrų. Sostinėje Adis Abeboje didžiausių bankų bankomatai taip pat priima tarptautines bankines debeto korteles, tačiau už sostinės ribų galimybės pasinaudoti bankų paslaugomis, įskaitant bankomatų paslaugas ir atsiskaitymus banko kortele, yra labai ribotos. Todėl dar būdami sostinėje įsitikinkite, kad turite pakankamą grynųjų pinigų sumą, reikalingą kelionei po šalį, už sostinės ribų.

Lyginant su kitais Afrikos miestais, Etiopijos sostinėje Adis Abeboje ir kituose didžiuosiuose Etiopijos miestuose yra sąlyginai saugu, bet išlieka didelis vagysčių ir užpuolimų gatvėje, siekiant apiplėšti, atvejų skaičius. Būkite itin pastabūs, jei nepažįstami, galimai apsimetę ligoniais, vargstančiais gatvėje, prašytų Jūsų pagalbos ar išmaldos. Tai dažnai kriminalinių gaujų naudojama dėmesio nukreipimo technika, siekiant apvogti/apiplėšti. Gausiai vietinių ir/ar užsieniečių lankomose vietose, nacionalinių ar vietinių švenčių, festivalių, sporto renginių metu išlikite budrūs ir atsargūs.

Etiopijoje taikomos griežtos bausmės už dramblio kaulo turėjimą (įskaitant jo buvimą papuošaluose). Griežtai draudžiama fotografuoti karinius ir pramoninius objektus, policijos ir kariuomenės personalą, valdžios pastatus, infrastruktūrą (kelius, tiltus, užtvankas, oro uostus).

Jei į Etiopiją atvyksite iš Kongo, Etiopijos sostinės Adis Abebos oro uoste galimi papildomi kontroliniai patikrinimai dėl Ebolos viruso. Atkreiptinas dėmesys, kad Etiopijoje išlieka aukšta Zikos viruso rizika.

Interneto ryšys šalyje, taip pat mobiliųjų duomenų perdavimas, nėra pastovus.

Etiopija pasižymi itin didele skirtingų tautybių, etninių grupių, religinių bendruomenių įvairove. Rekomenduojama laikytis šalies įstatymų, religinių ir pasaulietinių vietos papročių, gerbti vietines tradicijas. Savo veikimu ar neveikimu neįžeiskite vietinių, ypač šventojo musulmonų pasninko mėnesio – Ramadano metu arba Etiopijos ortodoksų bažnyčios šventose vietose. Rekomenduojama nuosaiki ir kukli, pečius ir kojas dengianti apranga, ypač už sostinės Adis Abebos ribų, taip pat lankant religines vietas. 

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-09-22

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Dėl Etiopijos vizos išdavimo reikia kreiptis į Etiopijos ambasadą Briuselyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją