Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Filipinai (Philippines) Filipinai
Atnaujinta: 2021-09-16
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos, su tam tikromis išimtimis, užsienio valstybių piliečių atvykimas į šalį draudžiamas. Ribojimai netaikomi asmenims, turintiems leidimus gyventi šalyje, taip pat diplomatinio korpuso nariams.

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. užsienio valstybių piliečiai, turintys galiojančias vizas, gali atvykti į Filipinus. Tarptautinių skrydžių keleivių į Manilą skaičius yra ribojamas iki 2000 asmenų per dieną.

Atvykusiems į šalį oro uoste yra atliekamas PGR tyrimas ir taikoma privaloma 10 dienų saviizoliacija viešbutyje ir 4 dienų saviizoliacija namuose.

Nuo 2021 m. liepos 1 d. keleiviams, atvykstantys iš saugių “žalios” zonos valstybių, saviizoliacija gali būti trumpinama iki 7 dienų. 

Nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. sklandžiam keliavimo užtikrinimui pradėtas naudoti vadinamas e-sveikatos pasas.

Informaciją apie COVID -19 Filipinuose ir su tuo susijusias priemones bei ribojimus skelbia:


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Įspėjame keliautojus nevykti į:

  • Sulu archipelagą ir visą pietinę Sulu jūros dalį dėl nusikalstamumo, terorizmo, pilietinių neramumų ir grobimų pavojaus
  • Marawi miestą Mindanao regione dėl terorizmo ir pilietinių neramumų.

Nerekomenduojame vykti į visą Mindanao regioną, kur yra paskelbta nepaprastoji padėtis ir galimi grobimai ir sprogdinimai ir kiti išpuoliai prieš užsieniečius, vykdomi teroristinių ir ginkluotų grupuočių.

Pasak Filipinų valdžios, terorizmo grėsmė šalyje aukšta, todėl ir likusioje šalies dalyje taip pat galimi neplanuoti patikrinimai. Privaloma su savimi nešiotis asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Kartu Filipinų valdžia įspėja apie didelį terorizmo pavojų Palavano provincijoje-archipelage Malay Aklan savivaldybėje Boracay saloje Negros salos pietuose Zamboanga ir Isabela miestuose Dipolog ir Dapitam miestuose Zamboanga Sibugay provincijoje Cotabato mieste Palibang, Isulan ir Lebak miesteliuose Kidapawan mieste Kabacan, Pikit, Midsayap, Aleosan savivaldybėse Maguindanao, Basilan ir Tawi-Tawi provincijose Marawi mieste.

Visoje šalies teritorijoje išlieka didelė pagrobimų grėsmė, kuri gali padidėti švenčių laikotarpiu. Daugiausia pagrobimų įvykdoma pietinėse šalies teritorijose (Mindanao saloje, Palavano salos pietuose, centrinėje Visajos salyno dalyje (įskaitant Siquijor ir Dumagetės miestus), pajūrio ir salų kurortuose bei nardymo vietose. Šalyje taip pat paplitusios vagystės ir ginkluoti apiplėšimai. Renkantis taksi, patariama atsižvelgti į oro uosto arba viešbučio darbuotojų rekomendacijas.

Verta būti itin atidiems naudojantis bankomatais, nes prie jų gali būti pritvirtinami aparatai, nuskaitantys banko kortelės kodą. Nepalikite banko kortelių nepažįstamų asmenų akiratyje ar rankose.

Prieš keliaujant keltu ar laivu būtina įsitikinti, kad jie turi privalomas gelbėjimo priemones ir nėra perpildyti.

Nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų. Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės. Pasak nevyriausybinės organizacijos Human Rights Watch, nuo 2016 m. birželio mėnesio, kai buvo paskelbta kova prieš narkotikus, buvo nužudyta per 12000 žmonių.

Patariama vengti žmonių susibūrimo vietų bei demonstracijų. Filipinų imigracijos biuras užsieniečius įspėja nedalyvauti politinio pobūdžio sambūriuose, nepaisantiems draudimo gresia areštas ir/ar deportacija.

Filipinuose siaučia Dengė karštligės epidemija, nuo jos šiemet jau patvirtinti 662 mirties atvejai. Ddidelė tikimybė užsikrėsti Zikos virusu. Patariama pasitarti dėl kelionės su savo gydytoju, ypač nėščioms bei nėštumą planuojančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Kasmet, dažniausiai birželio–lapkričio mėnesiais, Filipinus pasiekia apie 20 taifūnų, kurie sukelia potvynius ir nuošliaužas. Šalis yra aktyvioje seisminėje zonoje, joje taip pat gausu ugnikalnių. Prieš keliaujant ir kelionės metu rekomenduojama nuolat sekti vietos informacijos šaltinių informaciją ir prognozes dėl galimų stichinių nelaimių.

Daugumos Filipinuose registruotų avialinijų saugumo standartai atitinka tarptautinius reikalavimus ir joms leidžiama skraidyti Europos Sąjungoje, tačiau pasitaiko privačių avialinijų, kurios šių reikalavimų gali neatitikti. Saugių oro linijų sąrašą galite rasti čia.

Prireikus medicininės pagalbos skambinti 911.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-16

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

DĖMESIO! Nuo 2020-03-20 Filipinų Vyriausybė laikinai suspendavo bevizį įvažiavimą. Filipinų ambasados ir konsulatai laikinai nutraukė vizų išdavimą, o anksčiau išduotos vizos laikomos negaliojančiomis. Šie apribojimai netaikomi Filipinų piliečių sutuoktiniams ir vaikams.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Austrijos Ambasada Filipinuose

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 8th floor, One Orion Building, 11th Avenue corner 38th street, Bonifacio Global City, Taguig
Telefonas: +6328179191
Faksas: +63-2- 813 42 38
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: https://www.bmeia.gv.at/en/embassy/manila.html

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją