Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Prancūzija (France) Prancūzija EU Schengen (Nėra kintamojo*)
Atnaujinta: 2021-08-02
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Vakcinuotiems asmenims (bei su vakcinuotais suaugusiais atvykstantiems nepilnamečiams) atvykstantiems į žemyninę Prancūziją, netaikomi jokie apribojimai; tik vyresni nei 12 m. vaikai, jei jie neskiepyti, privalo pateikti neigiamą COVID-19 testą.

Keliaujant reikalingi pateikti dokumentai:

 • Vakcinacijos įrodymas, įsigaliojantis, jei nuo pilnos vakcinacijos praėjo:
  • 7 dienos po antrosios „Pfizer“, „Moderna“, „AstraZeneca“ (arba „Vaxevria“ ir „Covishield“) dozės;
  • 4 savaitės po vienos dozės vakcinos („Johnson & Johnson“);
  • 7 dienos po vienos dozės asmenims, persirgusiems Covid-19.
  • Pripažįstamos tik Europos Medicinos agentūros EMA pripažintos vakcinos („Pfizer“ („Comirnaty“), „Moderna“, „AstraZeneca“ („Vaxzevria“), „Johnson & Johnson“ („Janssen“)), arba „AstraZeneca“ („Covishield“).
 • Sąžiningumo deklaracija, užpildant Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos pateiktą formą, kuria paliudijate, kad nejaučiate COVID-19 simptomų, ir kiek jums žinoma, nebuvote kontakte su patvirtintu COVID-19 atveju per pastarąsias 14 d. iki jūsų išvykimo.  
 • Deklaracijos forma (keliaujantiems iš „žaliojo sąrašo“ šalių) prancūzų kalba
 • Deklaracijos forma (keliaujantiems iš „žaliojo sąrašo“ šalių) anglų kalba

Nevakcinuotiems keliautojams atvykimo sąlygos priklauso nuo to, iš kokios šalies atvykstama. Šalių skirstymas, atsižvelgiant į pandeminę situaciją, pateikiamas čia. Keliaujant reikalingi dokumentai išvardinti žemiau.  

Atvykstant iš šalies, esančios „žaliajame sąraše“ (kuriam šiuo metu priklauso Lietuva ir visos ES šalys), vyresniems nei 12 m. keleiviams būtina pateikti neigiamą PGR arba antigenų testą, atliktą ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio. Šiuo metu keliaujant iš Kipro, Graikijos, Ispanijos, Nyderlandų ir Portugalijos, testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 24 val. iki skrydžio.

Jeigu jau esate persirgęs COVID-19, galima pateikti pasveikimo liudijimą, išduotą daugiau nei prieš 11 dienų ir mažiau nei prieš 6 mėnesius iki atvykimo. 

(Šis reikalavimas nėra taikomas pasienio gyventojams (kelionėms iki 30 km nuo gyvenamosios vietos 24 val. laikotarpiui), skubioms profesinėms kelionėms, dėl kurių skubumo ar dažnumo nėra galimybės atlikti testo. Asmenys, pageidaujantys pasinaudoti šiomis lengvatomis privalo  pateikti kelionės priežastį patvirtinančius dokumentus.)

Tarptautinio transporto darbuotojų atvykimas į Prancūziją ir toliau neribojamas, platesnė informacija prancūzų ir anglų k. čia. Speciali pažyma tarptautinio transporto darbuotojams (anglų k.). 

Atvykimas iš šalies, esančios „oranžiniame sąraše“ galimas tik turint būtiną tikslą. Galimų būtinų tikslų baigtinis sąrašas pateikiamas čia. („Travel certificate to Metropolitan France“) 

Kiekvienas vyresnis nei 12 m. keleivis privalo pateikti neigiamą PGR testą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki išvykimo, arba neigiamą antigenų testą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki išvykimo. Atvykstant iš Jungtinės Karalystės, PGR ar antigenų testas turi būti atlikti mažiau nei prieš 24 val. iki išvykimo.

Jums atvykus į Prancūziją, gali būti atliktas COVID-19 testas (atliekamas atsitiktiniu būdu parenkamiems keleiviams).

Jūs privalote įsipareigoti saviizoliuotis 7 dienas.

Atvykimas iš šalies, esančios „raudoname sąrašegalimas tik turint būtiną tikslą. Galimų būtinų tikslų baigtinis sąrašas pateikiamas čia. („Travel certificate to Metropolitan France“) 

Kiekvienas vyresnis nei 12 m. keleivis privalo pateikti neigiamą PGR arba antigenų testą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki išvykimo.

Jums bus atliktas COVID-19 testas, atvykus į Prancūziją.

Jūs privalėsite 10 d. praleisti karantine, prižiūrimame saugumo pajėgų.

Iš nevakcinuotų keliautojų reikalaujami dokumentai:

Prieš laipinant į skrydį reikės pateikti šiuos dokumentus:

 • Sąžiningumo deklaraciją, užpildant Prancūzijos Vidaus reikalų ministerijos pateiktą formą, kurioje paliudijate, kad nejaučiate COVID-19 simptomų; kiek jums žinoma, nebuvote kontakte su patvirtintu COVID-19 atveju per pastarąsias 14 d. iki jūsų paskutinės kelionės. Vyresniems nei 12 m. asmenims reikės duoti sutikimą atlikti PGR testą atvykus į Prancūziją. Numatomas pasižadėjimas laikytis saviizoliacijos 7 d., jei atvykstate iš „geltonojo sąrašo“ šalies, ir sutikimas saviizoliuotis 10 d. atvykus į Prancūziją, jei atvykstate iš „raudonojo sąrašo“ šalies.
 • Išimties tarptautinei kelionei pažymėjimą („Exempted international travel certificate“), pagal šiame puslapyje pateiktą formą.
 • Vietos, numatytos saviizoliacijai įrodymą ir detales, leidžiančias patikrinti saviizoliacijos vykdymą, jei atvykstate iš „geltonojo sąrašo“ šalies.

Nepateikus šių dokumentų, nebūsite įlaipinti į transportą, gabenantį į Prancūziją.

Nepriklausomai nuo atvykimo šalies, jei atvykus į Prancūziją stebimi COVID-19 simptomai, keleivis bus karantinuojamas.

Pagal Prancūzijoje šiuo metu galiojančius apribojimus, „sveikatos pasą“ reikia parodyti, norint patekti į tam tikrus renginius ir įstaigas. Plačiau apie Prancūzijoje taikomas priemones informuojama čia.

Atkreiptinas dėmesys, kad keliaujantiems į  Prancūzijos užjūrio teritorijas (DOM-TOM) galioja specifinės sąlygos. Platesnė informacija prancūzų ir anglų k. čia.

Išsami informacija apie reikalavimus atvykstantiems į  Prancūziją ir išvykstantiems iš Prancūzijos: 

prancūzų kalba ir anglų kalba

Siekiant riboti COVID-19 viruso plitimą uždarose viešose erdvėse ir viešajame transporte privaloma dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukes). 

Platesnė informacija dėl COVID-19 sąlygų Prancūzijoje:

prancūzų kalba ir anglų kalba 


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus koronaviruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].


Dėl Prancūzijoje išliekančios teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama išlikti budriems.

Atvykusiems į Prancūziją  rekomenduojama su savimi visuomet turėti galiojančius asmens ir kelionės dokumentus. Užsienio reikalų ministerija ragina piliečius atidžiai sekti Prancūzijos institucijų skelbiamas rekomendacijas ir jomis vadovautis, vengti vietų, kur vyksta masinės demonstracijos.

 

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-10-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Pastaba:

Šalyje galioja tam tikra nepilnamečių išvykimo iš Prancūzijos teritorijos tvarka (įsigaliojo 2017 m. sausio 15 d.).

Nepilnametis, nuolatos gyvenantis Prancūzijoje ir norintis išvykti iš Prancūzijos teritorijos be tėvų palydos, privalo turėti šiuos dokumentus:

 • galiojantį asmens dokumentą ir vizą, jei ši reikalinga vykstant į pasirinktą šalį;
 • vieno iš nepilnamečio vaiko tėvų užpildytą ir pasirašytą formą dėl leidimo vaikui keliauti be tėvų palydos;
 • vieno iš tėvų (pildžiusio prašymo formą) galiojančio asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės ar leidimo gyventi šalyje) kopiją.

Detalius reikalavimus Prancūzijos ir trečiųjų šalių piliečiams reglamentuoja Prancūzijos Respublikos teisės aktai (prancūzų kalba):

Kita informacija

Daugėjant transporto priemonių vairuotojų padarytų kelių eismo saugumo pažeidimų Prancūzijoje, rekomenduojame pasidomėti Prancūzijos kelių eismo saugumo teisiniu reglamentavimu.

 

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją