Konsulinė pagalba 24/7 +37070652444

URM rekomenduoja nevykti į visas užsienio šalis.

Sužinokite daugiau
Graikija (Greece) Graikija EU Schengen (Nėra kintamojo*)
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos visi asmenys, nepriklausomai nuo pilietybės, atvykstantys į Graikiją oro, vandens ar sausumos transportu, ne vėliau nei 24 val. prieš atvykimą privalo užpildyti elektroninę Keleivio lokalizavimo formą (PLF). Vienos šeimos nariai gali pildyti ir pateikti vieną formą.

Išvykstantys  iš Graikijos šios šalies nuolatiniai gyventojai taip pat turi užpildyti PLF formą.

Užpildžius formą sugeneruojamas specialus QR kodas, kurį asmuo turi turėti arba atsispausdinęs, arba savo mobiliajame telefone. QR kodas skenuojamas atvykimo į šalį metu ir pagal jį atrenkami asmenys, kuriems bus atliekamas greitasis COVID-19 patikros testas. 

Visi atvykstantieji į Graikiją taip pat privalo pateikti pažymą anglų kalba dėl ne anksčiau nei prieš 72 val. sertifikuotoje laboratorijoje atlikto Covid-19 testo (PCR) neigiamo atsakymo. Pažymoje turi būti nurodytas asmens vardas ir pavardė bei asmens dokumento - paso arba asmens tapatybės kortelės – numeris arba kiti asmens identifikavimo duomenys. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Dėmesio! Visiems į Graikiją atvykstantiems asmenims taikoma privaloma 7 dienų trukmės saviizoliacija. Jei asmuo atvyksta trumpesniam laikui, jis saviizoliuojasi iki numatytos skrydžio dienos. Atvykusiems iš Jungtinės Karalystės taikomas papildomo PCR testo reikalavimas praėjus 7 dienų saviizoliacijos periodui.

Jei atvykimo metu asmeniui diagnozuojamas COVID-19 virusas, asmuo privalo izoliuotis 14-ai dienų savo pasirinktose ir atitinkančiose reikalavimus patalpose  arba viešosios sveikatos priežiūros specialistų nurodytoje vietoje. 

Už nurodymų nesilaikymą numatoma 500 Eur administracinė bauda.

Šalies vidaus skrydžiais keliauti leidžiama tik grįžtantiems į savo nuolatinę gyvenamąją vietą, būtinosios medicininės pagalbos atveju ir kitais pagrįstais svarbiais tikslais (reikalingas tai patvirtinantis oficialus dokumentas).

UŽSIENIEČIŲ ATVYKIMO RIBOJIMAI

Į Graikiją draudžiama atvykti ne Europos Sąjungos piliečiams, išskyrus šių valstybių piliečius: Jungtinė Karalystė, Rusijos Federacija , Izraelis, Singapūras, Australija, Naujoji Zelandija, Ruanda, Pietų Korėja, Tailandas bei JAE.

RIBOJIMAI ATVYKSTANT KELIŲ TRANSPORTU

Turizmo tikslais užsienio piliečiams į Graikiją leidžiama atvykti tik per sienos kirtimo punktą Promachonas (siena su Bulgarija).

Per žemiau nurodytus  sienos kirtimo punktus atvykti gali tik Graikijos piliečiai, nuolatiniai Graikijos gyventojai, asmenys, keliaujantys darbo tikslais, asmenys, kurių pagrindinė gyvenamoji vieta yra Graikijoje, krovininių automobilių vairuotojai ir kiti išimtiniai atvejai. Eismas leidžiamas nuo 7 val. ryto iki 23 val. vakaro.

 • Kakavias (siena su Albanija). Pastaba: atvykti leidžiama ne daugiau 750 asmenų per parą; Privaloma 7 dienų saviizoliacija.
 • Evzones (siena su Š. Makedonija);
 • Nymfeas (siena su Bulgarija);Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams;
 • Kipoi (siena su Turkija).
 • Ormenio (siena su Bulgarija). Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams;
 • Exochi (siena su Bulgarija). Pastaba: eismas leidžiamas tik krovininiams automobiliams; Vienu metu automobilyje gali būti tik vienas asmuo.

Per Kakavias, Evzones ir Promachonas pasienio punktus į Graikiją atvykstantiems asmenims papildomai atliekamas greitasis COVID-19 aptikimo testas. Asmenys į šalį įleidžiami tik tuo atveju, jei testo rezultatas neigiamas.

Dėmesio! Išvykstantys iš šalies bei karantinui šalyje nepasibaigus ketinantys atgal į ją sugrįžti Graikijos piliečiai, nuolatiniai Graikijos gyventojai, taip pat asmenys, kurių pagrindinė gyvenamoji vieta yra Graikija, išvykdami privalo užpildyti PLF formą.

RIBOJIMAI ŠALIES VIDUJE

Graikijos teritorijoje draudžiamas judėjimas lauke išskyrus:

 • Keliones iš/į darbą darbo valandomis(reikalinga darbdavio pasirašyta pažyma, patvirtinanti asmens būtinybę judėti darbo reikalais, kurią privaloma turėti su savimi ir galimo patikrinimo metu pateikti kartu su asmens tapatybės dokumentu).
 • Tarp 5.00 val. ir 21.00 val.judėjimas taip pat leidžiamas tam tikrais žemiau nurodytais atvejais, apie išėjimą iš namų informuojant trumpąja SMS žinute numeriu 13033.  Žinutėje įrašoma viena iš šešių judėjimo priežasčių bei vardas pavardė ir adresas. Priežastys:
 1. keliavimas į vaistinę ar pas gydytoją, iš anksto su juo suderinus vizitą
 2. keliavimas apsirūpinti pirmojo būtinumo prekėmis, į degalinę
 3. keliavimas į banką ar kitą  instituciją (jei paslauga tikrai neteikiama nuotoliniu būdu)
 4. keliavimas su tikslu suteikti pagalbą pažeidžiamoms bei rizikos grupėms priklausantiems asmenims arba vaikų lydėjimas į mokyklą, taip pat keliavimas į sutuoktinio arba artimo giminaičio darbovietę
 5. keliavimas į apeiginę šventę (laidotuves, vestuves, krikštynas)  arba kartu negyvenančių tėvų judėjimas, susijęs su vaiko rūpyba
 6. naminio gyvūno išvedimas į lauką arba individualus sportas (iki 2 asmenų kartu, palaikant 1,5 m. atstumą).
 • Tarp 21.00 val. iki 5.00 val. judėjimas lauke draudžiamas,išskyrus keliones į darbą (reikalinga anksčiau minėta darbdavio pažyma),  judėjimą, susijusį su būtinąja medicinine pagalba (SMS nurodoma kategorija 1) arba naminio gyvūno išvedimo į lauką atveju (SMS nurodoma kategorija 6).

Pastaba: neturintys graikiškos SIM kortelės, gali pildyti popierinę pranešimo apie išėjimą iš namų formą arba su savimi turėti savarankiškai pasirašytą raštą dėl išėjimo (nurodomas vardas pavardė, adresas, išėjimo priežastis bei data ir laikas).

Draudžiamas judėjimas tarp skirtingų periferijų, išskyrus :

 • dėl priežasčių, susijusių su sveikata
 • darbo tikslais (reikalinga darbdavio pažyma)
 • kuomet grįžtama į savo nuolatinę gyvenamąją vietą (reikalingas raštiškas įrodymas)
 • kuomet keliaujama pas savo šeimos narius.

DĖMESIO!  Kiti svarbesni ribojimai:

 • Graikijoje privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes tiek uždarose patalpose, tiek lauke.
 • Taksi gali važiuoti vienas keleivis.
 • Privačiu automobiliu gali važiuoti ne daugiau 3 asmenų: vairuotojas ir du keleiviai (netaikoma nepilnamečiams keleiviams).
 • Neveikia ne maisto prekių parduotuvės, sporto salės.  
 • Maisto prekių parduotuvių darbo laikas sutrumpintas.
 • Neveikia viešojo maitinimo įstaigos, išskyrus maistą išsinešimui.
 • Neveikia vaikų žaidimų aikštelės ir nuotykių parkai, muziejai ir archeologinės lankytinos vietos.
 • Atšaukti koncertai, teatro pasirodymai, konferencijos ir visi kitokio pobūdžio renginiai.
 • Mokymosi procesas vyksta nuotoliniu būdu .
 • Atšauktos sporto varžybos ir draudžiamas komandinis sportas (leidžiama asmeninė treniruotė lauke).

Daugiau informacijos dėl kelionės į šalį sąlygų galima rasti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias  priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2021-04-22

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Pastaba:

Užsienio reikalų ministerija informuoja keliautojus, jog keliaujant Graikijoje reikia turėti grynųjų pinigų, nes ne visur galima atsiskaityti banko kortele, taip pat akylai saugoti savo pinigines ir daiktus (ypač metro ir tramvajuose, aplink Atėnų Akropolį), nepalikti dokumentų ir daiktų automobiliuose, pasitikrinti informaciją dėl planuojamų streikų arba ambasados tinklapyje (žiūrėti čia). Dėl migrantų keliamo pavojaus turistams Lesvos, Koso, Rodo ar Chios salose oficialios informacijos neturime.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Kretos salos Herakliono, Chanijos, Retimno ir Lasičio regionuose
Pareigos: Garbės konsulas
Pareigos: Garbės konsulas Epyro, Makedonijos, Tesalijos ir Trakijos regionuose
+30 23 10 478 737
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją