Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Gvatemala (Guatemala) Gvatemala
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-05-10
Skubios pagalbos telefono numeris: 122
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

 • Gvatemaloje smurtinis nusikalstamumas vienas didžiausių Lotynų Amerikoje. Nors didžioji dalis sunkių nusikaltimų yra susiję su vietinių gaujų tarpusavio nesutarimais, pasitaiko, kad ir turistai nukenčia.
 • Patariame vengti dėvėti brangius papuošalus, nesinešiokite vertingų daiktų ar didelių pinigų sumų, geriau juos palikite viešbučio seife. Naudokitės tik bankomatais, esančiais bankuose, prekybos centruose, viešbučiuose.
 • Gvatemalos sostinėje irgi įvykdoma nusikaltimų, įskaitant turistų ir užsieniečių pamėgtame 10-ame rajone (Zona Viva) ir pirmajame rajone (istoriniame centre, Zona 1), kur pigesni viešbučiai ir baigiasi kelių autobusų maršrutai.
 • Stenkitės keliauti šviesiu paros metu ir grupėmis. Vis dėlto galite būti užpulti bet kur ir bet kada, netgi tapti greitųjų pagrobimų, kai asmuo sulaikomas ir priverčiamas ištuštinti savo sąskaitą, aukomis ar patirti seksualinę prievartą. Nusikaltėliai kartais būna ginkluoti ir apsimeta policininkais. Gvatemaloje tokių nusikaltimų vykdytojai retai kada būna sugaunami ir nuteisiami, o užpuolikams besipriešinančios aukos gali būti nužudytos ar sužalotos.
 • Automobiliai neretai užgrobiami, o žmonės užlaikomi grasinant ginklu ir pagrindiniame kelyje, kuriuo vykstama iš sostinės į pasienį su Salvadoru. Fraijanes, San Jose Pinula ir Las Luces kelių sankirtos taip pat yra populiarios greitųjų pagrobimų vietos.
 • Būna ginkluotų išpuolių prieš turistus, keliaujančius į populiarias turizmo vietas – Antigua, Tikal, Petén ir Atitlan ežeras – ir iš jų. Skelbiama, kad susisiekimas laivais tarp miestelių, įsikūrusių ant Atitlan ežero kranto, gali būti saugi alternatyva.
 • Patariama vengti Godinez aplinkinio kelio, jungiančio sostinę ir Panajachel. Į Sololá važiuokite Pan American greitkeliu. Derėtų vengti kelio tarp Cocales (Suchitepequez) ir San Lucas Toliman (Atitlan).
 • Pagrindiniai keliai prižiūrėti ir tvarkingi, tačiau provincijų ir antrinės svarbos kelių būklė prastesnė, jie menkai apšviesti. Labiau tikėtina, kad pastaruosiuose galite būti užpulti.
 • Patariame naudotis patikimų taksi kompanijų (vadinamųjų „radijo taksi“ arba viešbučiuose siūlomų) ar įteisintų pavežėjų paslaugomis, nestabdyti atsitiktinių taksi automobilių gatvėse.
 • Raginama vengti važiuoti viešaisiais autobusais.
 • Rekomenduojama nešiotis paso, taip pat kitų kelionės dokumentų kopijas, bet svarbu pasidomėti konkretaus regiono taisyklėmis – kai kuriose vietose dokumentų kopijos nepripažįstamos, ten būtina pateikti dokumentų originalus.
 • Sieną rekomenduojama kirsti tik per oficialius sienos perėjimo punktus šviesiu paros metu. Pasienio su Belizu, Hondūru, Salvadoru zonose reikia būti ypač atidiems, iš viso nerekomenduojama vykti į pasienio su Meksika ruožą nuo Ramiojo vandenyno pakrantės iki Gracias a Dios sienos perėjimo punkto, įskaitant Santa Ana Huista, San Antonio Huista ir La Democracia miestus Huehuetenango administraciniame regione.
 • Dėl galimų smurto protrūkių rekomenduojama vengti demonstracijų ir masinio susibūrimo vietų. Gvatemalos teisės aktai draudžia užsieniečiams užsiimti politine veikla. Jei dalyvausite protesto akcijose, jus gali suimti ar/ir išsiųsti iš šalies. Patariama sekti vietos valdžios ir žiniasklaidos pranešimus apie planuojamus susibūrimus.
 • Be sutikimo nefotografuokite vietinių žmonių, ypač vaikų. Tai ypač aktualu atokesnėse šalies provincijose, nes galite būti apkaltinti, kad ketinate pagrobti vaikus siekiant juos įvaikinti ar prekiauti organais.
 • Už prekybą narkotikais ir jų vartojimą skiriamos griežtos bausmės. Gvatemalos kalėjimai perpildyti, juose smurtaujama.
 • Vandenį patariama gerti tik išpilstytą buteliuose, ne iš čiaupo. Rekomenduojama visuomet su savimi turėti sveikatos draudimo įrodymą, nes be jo ligoninės Gvatemaloje dažnai atsisako suteikti medicinos paslaugas turistams.
 • Homoseksualumas Gvatemaloje nėra neteisėtas, tačiau įstatymų, saugančių nuo diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos, nėra. Gvatemaloje tos pačios lyties asmenų santuokos nepripažįstamos. Viešoje vietoje rodydamos jausmus vienalytės poros gali patirti žodinių ir fizinių išpuolių, priekabiavimą ir diskriminaciją.
 • Per liūčių ir uraganų sezoną, kuris trunka nuo birželio iki lapkričio mėnesio, kyla potvynių ir nuošliaužų pavojus, nukenčia tiltai ir keliai.
 • Gvatemaloje dažni žemės drebėjimai ir išsiveržia ugnikalniai. Prieš kopiant į pastaruosius derėtų apsilankyti Gvatemalos meteorologijos biuro INSIVUMEH ir nacionalinės nelaimių kontrolės koordinatorės CONRED interneto svetainėse. Rekomenduojama pasidomėti vietos valdžios patarimais, nes kai kurie ugnikalniai yra dideliame aukštyje, o naktį temperatūra minusinė. Kalnuose neveikia gelbėtojų tarnyba.
 • Gvatemalos turizmo agentūroje INGUAT teikiama pagalbos turistams paslauga PROATUR, dėl kurios galima kreiptis paskambinus telefonu +502 2290 2810 arba 1500 (jau būnant Gvatemaloje). Ugniagesių ir greitosios medicinos pagalbos telefonas 122 arba 123, policijos 110. 

Kadangi Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Gvatemaloje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis – Jungtinės Karalystės Vyriausybės patarimai keliautojams.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Gvatemalą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti ne mažiau nei 6 mėnesius nuo planuojamo išvykimo iš šalies dienos.

Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Remiantis Centrinės Amerikos sienų kontrolės susitarimu CA-4, asmenys gali keliauti keturių valstybių - Salvadoro, Gvatemalos, Hondūro ir Nikaragvos - teritorijoje be vizų iki 90 dienų.

90 dienų periodas pradedamas skaičiuoti nuo atvykimo į bet kurios iš nurodytų keturių valstybių teritoriją momento ir skaičiuojamas toliau keliaujant į bet kurią CA-4 susitarimui priklausančią valstybę. Jeigu asmuo turi draudimą atvykti į vieną iš CA-4 susitarimui priklausančių valstybių, šis draudimas galioja likusiose trijose šalyse.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

 • Švedijos ambasada Gvatemaloje

Adresas: Avenida La Reforma 9-55, zona 10, Edificio Reforma 10, Nivel 11, Gvatemala

Telefonas: +502 2384 7300, +502 2384 7304

El. paštas: ambassaden.guatemala@gov.se

Svetainė: Švedijos ambasados Gvatemaloje interneto svetainė

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Gvatemalos Respublikos teritorija
Pareigos:
Garbės konsulė

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas