
Į šalį rekomenduojama nevykti
Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.
Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.
Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas .
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.
Šalyje klesti nusikalstamumas, kurio lygis įprastai išauga atostogų metu, gruodžio mėn., ir mokslo metų pradžioje (rugpjūčio pabaigoje – rugsėjo pradžioje), saugumo padėtis yra sudėtinga ir nenuspėjama. Įvairūs nusikaltimai (vagystės, pagrobimai už išpirką, ginkluoti apiplėšimai, nužudymai ir kt.) įvykdomi net šviesiu paros metu, tačiau rizika išauga naktį nuošaliose vietovėse. Kategoriškai nerekomenduojama keliauti vieniems. Rekomenduojama imtis visų atsargumo priemonių esant Port o Prenso centre, kur aktyviai veikia įvairios gaujos. Patariama būti atsargiems vykstant iš ar į Toussaint Louverture tarptautinį oro uostą. Vietos valdžios institucijoms ir policijai trūksta pajėgumų užtikrinti tvarką ir saugumą, todėl galimybės nukentėjus gauti pagalbą yra ribotos. Rekomenduojama sekti vietos valdžios pranešimus, kuriuose gali būti skelbiami netikėti saugumo reikalavimų pasikeitimai.
Rekomenduojama nesinešioti su savimi didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, brangių papuošalų, nedemonstruoti elektroninių prietaisų, nesilankyti lūšnynų rajonuose, ypač sostinės Petion-Ville, Carrefour, Cite Soleil, Martissant ir Bel Air rajonuose. Tapus apiplėšimo taikiniu rekomenduojama fiziškai nesipriešinti. Vairuojant patariama užrakinti automobilį, uždaryti langus, automobilį statyti kuo arčiau kelionės tikslo, uždarose ir saugomose stovėjimo aikštelėse.
Naudokitės tik bankomatais, esančiais prekybos centruose arba viešbučiuose.
Pagrindiniuose šalies miestuose ir pasienio zonose galimi protestai ir demonstracijos, kurie bet kuriuo metu gali virsti smurtiniais. Rekomenduojama vengti demonstracijų ir didelių viešų susibūrimų. Vykstantiems iš Port o Prenso į šiaurę rekomenduojama vengti Route Nationale 1 kelio, nes pastaruoju metu kone kasdien jame vyksta demonstracijos ir kelių blokados. Rekomenduojama nekeliauti tamsiu paros metu. Kertant Haičio ir Dominikos Respublikos sausumos sieną pasitaiko ginkluotų užpuolimų. Patariama turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas.
Vairuojant dažnai nesilaikoma kelių eismo taisyklių, mažai kelio ženklų.  Dažnas degalų trūkumas šalyje. Naudotis viešuoju transportu yra nesaugu, rekomenduojama važinėti nuosavu automobiliu arba viešbučio taksi. Prieš atvykstant į šalį rekomenduojama iš anksto pasirūpinti viešbučio rezervacija ir transportu iš oro uosto.
Šalyje yra nemaža infekcinių ligų grėsmė, todėl patariama laikytis griežtų higienos normų, valgyti tik tinkamai paruoštą maistą ir gerti į butelius išpilstytą geriamąjį vandenį.
Sveikatos apsaugos infrastruktūra (greitosios pagalbos paslaugos) šalyje yra itin ribota. Patariama, kad kelionių draudimas apimtų repatriacijos paslaugą. Haityje nėra centralizuotų skubiosios pagalbos paslaugų, tad rekomenduojama vietinių policijos ir medicinos įstaigų kontaktinę informaciją sužinoti iš anksto ir visuomet turėti su savimi.
Šalyje yra žemės drebėjimų grėsmė. 2010 m. įvykusio stipraus žemės drebėjimo, sugriovusio visą šalies infrastruktūrą, padariniai jaučiami iki šiol.
Uraganų sezonas trunka nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Po liūčių prasideda potvyniai, atsiranda nuošliaužų tikimybė. Visada atidžiai išklausykite orų prognozes ir oficialius pranešimus, kuriuose gali būti skelbiama informacija dėl evakuacijos. 2016 m. spalio mėn. Haičio pietinę ir vakarinę pakrantes nusiaubė Metju uraganas. Nors daug infrastruktūros jau atstatyta, kai kurios kaimo vietovės vis dar nepasiekiamos sausumos transportu, trūksta geriamojo vandens ir maisto. Šiose vietovėse taip pat fiksuojamas padidėjęs susirgimų cholera skaičius.
Liūčių laikotarpiu (balandžio – spalio mėnesiais) ir iš karto po jo padidėja rizika užsikrėsti Čikungunijos virusu. Virusą platina uodai, todėl reikia saugotis jų įkandimų. Ligos požymiai – karščiavimas, galvos skausmas, nuovargis, pykinimas, vėmimas, raumenų ir sąnarių skausmai. Skiepų ir vaistų nuo šio viruso nėra. Paprastai geriau pasijuntama per savaitę, tačiau skausmai gali tęstis kelis mėnesius ar net metus.
Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.
Haityje užfiksuoti maliarijos atvejai. Egzistuoja tikimybė užsikrėsti dengės karštlige. Šalyje paplitusi cholera.
Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai be vizos Haityje gali būti 90 dienų.
Atvykstant į Haitį pasas turi galioti bent 6 mėn.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Europos Sąjungos valstybių atstovybių Haityje sąrašas.
Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
