Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Haitis (Haiti) Haitis
Atnaujinta: 2021-05-17
Skubios pagalbos telefono numeris: 115
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Šiuo metu visi į Haitį atvykstantys asmenys turi  pateikti neigiamo COVID-19 testo įrodymus. Tai gali būti antigeno arba PGR tyrimai, atlikti ne  anksčiau kaip 72 valandos prieš kelionę. Esant įtarimams, keliautojai gali būti paprašyti atlikti papildomus tyrymus arba savarankiškai izoliuotis 14 dienų. Kadangi šalyje dažnai keičiasi reguliacijos ir vyriausybės nustatytos kovos su Covid-19 virusu tvarkos, rekomenduotina prieš kelionę sekti šalies  sveikatos ministerijos svetainę.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Haityje išlieka didelis nusikalstamumo lygis, saugumo padėtis yra sudėtinga ir nenuspėjama. Komendanto valanda ar ypatingoji padėtis gali būti paskelbtos per trumpą laiką, todėl prieš kelionę ir kelionės metu būtina sekti naujausią informaciją. Būtina būti ypač atidiems keliaujant pasienio regionuose su Dominikos Respublika. Šiame regione stebimas  didelis nusikalstamumas. Sausumos siena su Dominika keliautojams  šiuo metu yra uždaryta, leidžiamas tik prekių judėjimas.

Įvairūs nusikaltimai (vagystės, pagrobimai už išpirką, ginkluoti apiplėšimai, nužudymai ir kt.) įvykdomi net šviesiu paros metu, tačiau rizika išauga naktį nuošaliose vietovėse. Kategoriškai nerekomenduojama keliauti vieniems. Rekomenduojama imtis visų atsargumo priemonių esant Port o Prenso centre, kur aktyviai veikia įvairios gaujos. Patariama būti atsargiems vykstant iš ar į Toussaint Louverture tarptautinį oro uostą. Vietos valdžios institucijoms ir policijai trūksta pajėgumų užtikrinti tvarką ir saugumą, todėl galimybės nukentėjus gauti pagalbą yra ribotos. Rekomenduojama sekti vietos valdžios pranešimus, kuriuose gali būti skelbiami netikėti saugumo reikalavimų pasikeitimai.

Rekomenduojama nesinešioti su savimi didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, brangių papuošalų, nedemonstruoti elektroninių prietaisų, nesilankyti lūšnynų rajonuose, ypač sostinės Petion-Ville, Carrefour, Cite Soleil, Martissant ir Bel Air rajonuose. Tapus apiplėšimo taikiniu rekomenduojama fiziškai nesipriešinti. Vairuojant patariama užrakinti automobilį, uždaryti langus, automobilį statyti kuo arčiau kelionės tikslo, uždarose ir saugomose stovėjimo aikštelėse.

Naudokitės tik bankomatais, esančiais prekybos centruose arba viešbučiuose.

Pagrindiniuose šalies miestuose ir pasienio zonose galimi protestai ir demonstracijos, kurie bet kuriuo metu gali virsti smurtiniais. Rekomenduojama vengti demonstracijų ir didelių viešų susibūrimų, nekeliauti tamsiu paros metu. Patartina turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas.

Vairuojant dažnai nesilaikoma kelių eismo taisyklių, mažai kelio ženklų.  Dažnas degalų trūkumas šalyje. Naudotis viešuoju transportu yra nesaugu, rekomenduojama važinėti nuosavu automobiliu arba viešbučio taksi. Prieš atvykstant į šalį rekomenduojama iš anksto pasirūpinti viešbučio rezervacija ir transportu iš oro uosto.

Šalyje yra nemaža infekcinių ligų grėsmė, todėl patariama laikytis griežtų higienos normų, valgyti tik tinkamai paruoštą maistą ir gerti į butelius išpilstytą geriamąjį vandenį.

Sveikatos apsaugos infrastruktūra (greitosios pagalbos paslaugos) šalyje yra itin ribota. Patariama, kad kelionių draudimas apimtų repatriacijos paslaugą. Haityje nėra centralizuotų skubiosios pagalbos paslaugų, tad rekomenduojama vietinių policijos ir medicinos įstaigų kontaktinę informaciją sužinoti iš anksto ir visuomet turėti su savimi.

Šalyje yra žemės drebėjimų grėsmė. 

Uraganų sezonas trunka nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Po liūčių prasideda potvyniai, atsiranda nuošliaužų tikimybė. Visada atidžiai išklausykite orų prognozes ir oficialius pranešimus, kuriuose gali būti skelbiama informacija dėl evakuacijos. 2016 m. spalio mėn. Haičio pietinę ir vakarinę pakrantes nusiaubė Metju uraganas. Nors daug infrastruktūros jau atstatyta, kai kurios kaimo vietovės vis dar nepasiekiamos sausumos transportu, trūksta geriamojo vandens ir maisto. Šiose vietovėse taip pat fiksuojamas padidėjęs susirgimų cholera skaičius.

Liūčių laikotarpiu (balandžio – spalio mėnesiais) ir iš karto po jo padidėja rizika užsikrėsti Čikungunijos virusu. Virusą platina uodai, todėl reikia saugotis jų įkandimų. Ligos požymiai – karščiavimas, galvos skausmas, nuovargis, pykinimas, vėmimas, raumenų ir sąnarių skausmai. Skiepų ir vaistų nuo šio viruso nėra. Paprastai geriau pasijuntama per savaitę, tačiau skausmai gali tęstis kelis mėnesius ar net metus.

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Haityje užfiksuoti maliarijos atvejai. Egzistuoja tikimybė užsikrėsti dengės karštlige. Šalyje paplitusi cholera.

Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-11-26

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai be vizos Haityje gali būti 90 dienų.

Atvykstant į Haitį pasas turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Haityje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas Haityje

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją