
Atnaujinta: 2023-07-31
Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Jūsų saugumas
- Hondūre aukštas nusikalstamumo lygis. Paplitę smurtiniai nusikaltimai, įskaitant nužudymus, ginkluotus plėšimus, pagrobimus, seksualinę prievartą – jie dažniausiai nebūna nukreipti prieš turistus, bet nukenčia ir užsieniečiai. Nužudymų šalyje rodiklis yra vienas aukščiausių pasaulyje.
- Rekomenduojame itin atidžiai vertinti aplinką, bandymo apiplėšti atveju – nesipriešinti. Patariame nešiotis nedidelę pinigų sumą, kurią galėtumėte atiduoti plėšikams.
- Itin didelė nusikaltimų grėsmė didžiuosiuose šalies miestuose, kuriuose taip pat tikėtini ir protestai. Rekomenduojame vengti protesto sambūrių, nes juose gali prasiveržti smurtas. Užsieniečiams draudžiama dalyvauti politinėje veikloje – jei jus sulaikys demonstracijoje, galite būti išsiųsti iš šalies.
- Hondūro keliuose pasitaiko ginkluotų automobilių ir autobusų apiplėšimų, ypač pakeliui į oro uostą ir iš jo. Užpuolama keliuose iš Limones į La Union, iš Olancho per Salama į Saba, iš Gualaco į San Esteban ir iš La Esperanza į Gracias. Pavojinga nuošaliuose Santa Barbara keliuose, Tela, La Ceiba, Trujillo ir El Progreso keliuose būna užgrobiami automobiliai.
- Vairuojant automobilį, ypač miestuose, reikia važiuoti užrakintomis durimis ir uždarytais langais, vengti keliauti nežinomais maršrutais ir tamsiu paros metu. Kelyje reikėtų elgtis atsargiai ir vengti diskusijų ar konfliktų su kitais vairuotojais. Kelių būklė prasta, reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų.
- Rekomenduojama būti labai atidiems stotyse, oro uostuose, nesinaudoti viešuoju transportu, nestabdyti taksi gatvėje – verčiau paprašyti viešbučio ar restorano darbuotojų iškviesti taksi. Svarbu visada atidžiai stebėti ir saugoti savo asmeninius daiktus, nesinešioti didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, papuošalų. Pinigus patariama išsiimti tik bankomatuose, esančiuose prekybos centruose. Nerekomenduojame eiti į gatvę ar paplūdimį sutemus. Pavojinga keliauti vienam – geriau jungtis į grupę.
- Nesaugu pasienyje su Gvatemala, Salvadoru ir Nikaragva. Rekomenduojame kirsti sieną šviesiu paros metu ir tik per oficialius sienos perėjimo punktus. Siena su Gvatemala kartais būna uždaroma, pakeičiamas pasienio punktų darbo laikas. Rekomenduojame iš anksto pasidomėti pasienio punktų darbo tvarkaraščiu. Pasienyje su Nikaragva yra užminuotų vietų, todėl rekomenduojama vaikščioti ir važiuoti tik takais arba keliu.
- Įlankos salose (Islas de la Bahía) – pavyzdžiui, Roatán, Utila, Guanaja, yra saugiau negu žemyninėje šalies dalyje, tačiau ir šiose vietose derėtų saugotis vagių, vengti nuošalių tuščių paplūdimių, ypač sutemus.
- Narkotinių medžiagų vartotojams, gabentojams ir prekeiviams skiriamos itin griežtos bausmės.
- Yra grėsmės užsikrėsti uodų pernešamomis ligomis, pavyzdžiui, Dengės karštlige, čikungunijos virusu, maliarija.
- Nerekomenduojama gerti nefiltruoto vandens. Rinkitės vandenį buteliuose.
- Hondūre dažni uraganai, potvyniai, žemės drebėjimai, sausra, miškų gaisrai. Uraganų sezonas prasideda birželį ir tęsiasi iki lapkričio mėnesio. Jo metu prasideda potvyniai, atsiranda nuošliaužų grėsmė, nukenčia keliai.
Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Hondūre, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis – Jungtinės Karalystės Vyriausybės interneto svetainė.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Kelionės dokumento galiojimas
Vykstant į Hondūrą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius.
Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Prieš atvykimą, internetu pildoma Imigracijos forma ir Keliautojo deklaracija.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:
