Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Hondūras (Honduras) Hondūras
Aktualu: 2024-06-25
Atnaujinta: 2024-04-03
Skubios pagalbos telefono numeris: 198
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

 • Hondūre aukštas nusikalstamumo lygis. Paplitę smurtiniai nusikaltimai, įskaitant nužudymus, ginkluotus apiplėšimus, pagrobimus, seksualinę prievartą – jie dažniausiai nebūna nukreipti prieš turistus, tačiau kartais nukenčia ir užsieniečiai. Nužudymų šalyje rodiklis yra vienas aukščiausių pasaulyje.
 • Rekomenduojame itin atidžiai vertinti aplinką, bandymo apiplėšti atveju – nesipriešinti. Patariame nešiotis nedidelę pinigų sumą, kurią galėtumėte atiduoti plėšikams.
 • Itin didelė nusikaltimų grėsmė didžiuosiuose šalies miestuose, kuriuose taip pat tikėtini ir protestai. Rekomenduojame vengti protesto sambūrių, nes juose gali prasiveržti smurtas. Užsieniečiams draudžiama dalyvauti politinėje veikloje – jei jus sulaikys demonstracijoje, galite būti išsiųsti iš šalies.
 • Hondūro keliuose pasitaiko ginkluotų automobilių ir autobusų apiplėšimų, ypač pakeliui į oro uostą ir iš jo. Užpuolama keliuose iš Limones į La Union, iš Olancho per Salama į Saba, iš Gualaco į San Esteban ir iš La Esperanza į Gracias. Pavojinga nuošaliuose Santa Barbara keliuose, Tela, La Ceiba, Trujillo ir  El Progreso keliuose būna užgrobiami automobiliai.
 • Vairuojant automobilį, ypač miestuose, reikia važiuoti užrakintomis durimis ir uždarytais langais, vengti keliauti nežinomais maršrutais ir tamsiu paros metu. Kelyje reikėtų elgtis atsargiai ir vengti diskusijų ar konfliktų su kitais vairuotojais. Kelių būklė prasta, reikėtų saugotis duobių, netikėtai į važiuojamąją dalį galinčių išbėgti gyvūnų.
 • Gaujų nariai ir nusikaltėliai kartais persirengia policijos pareigūnais. Teisėtuose policijos punktuose turėtumėte matyti: policijos automobilį, žalius kūgius ir bent penkis policijos pareigūnus. Jei abejojate, prieš nuleisdami automobilio langą ar atidarydami duris galite susisiekti su Hondūro tranzito tarnyba paskambinę 911 ir pasitikslinę dėl kelio postų ir jus sustabdžiusių asmenų. Kartais vagys apsimeta eismo įvykių aukomis, todėl rekomenduojame įvertinti, ar tikrai saugu sustoti kelio pakraštyje siekiant padėti.
 • Rekomenduojama būti labai atidiems stotyse, oro uostuose, nesinaudoti viešuoju transportu, nestabdyti taksi gatvėje – verčiau paprašyti viešbučio ar restorano darbuotojų iškviesti taksi. Svarbu visada atidžiai stebėti ir saugoti savo asmeninius daiktus, nesinešioti didelių pinigų sumų, vertingų daiktų, papuošalų. Pinigus patariama išsiimti tik bankomatuose, esančiuose prekybos centruose. Nerekomenduojame eiti į gatvę ar paplūdimį sutemus. Pavojinga keliauti vieniems – geriau jungtis į grupę.
 • Nesaugu pasienyje su Gvatemala (20 km atstumu iki sienos, išskyrus Copán Ruinas, El Florido pasienio perėjas ir CA-11 greitkelį), Salvadoru (20 km atstumu iki sienos, išskyrus El Amatillo ir El Poy sienos perėjas ir CA-1 ir CA-4 greitkelius) ir Nikaragva. Rekomenduojame kirsti sieną šviesiu paros metu ir tik per oficialius sienos perėjimo punktus. Siena su Gvatemala kartais būna uždaroma, pakeičiamas pasienio punktų darbo laikas. Rekomenduojame iš anksto pasidomėti pasienio punktų darbo tvarkaraščiu. Pasienyje su Nikaragva yra užminuotų vietų, todėl rekomenduojama vaikščioti ir važiuoti tik takais arba keliu.
 • Įlankos salose (Islas de la Bahía) – pavyzdžiui, Roatán, Utila, Guanaja, yra saugiau negu žemyninėje šalies dalyje, tačiau ir šiose vietose derėtų saugotis vagių, vengti nuošalių tuščių paplūdimių, ypač sutemus.Valstybės finansuojamoms ligoninėms yra skiriamas nepakankamas finansavimas, todėl jose trūksta medikamentų. Jei įmanoma, siūlome naudotis privačių klinikų paslaugomis (jos prieinamos tik didžiuosiuose šalies miestuose). Rekomenduojame įsitikinti, kad turite tinkamą kelionės sveikatos draudimą (tai patvirtinantį dokumentą visada turėkite su savimi) ir pakankamai lėšų, kad galėtumėte padengti bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.
 • Su savimi visada turėkite paso asmens duomenų puslapio kopiją.
 • Hondūre nėra pripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos, tačiau vietos gyventojai dažniausiai yra tolerantiški, subtilus meilės demonstravimas yra priimtinas. Vis dėlto už sostinės Tegusigalpos ribų šiuo klausimu vyrauja konservatyvus požiūris.
 • Hondūro įstatymai draudžia eksportuoti šaunamuosius ginklus, antikvarinius daiktus ir ikikolonijinių civilizacijų artefaktus, kai kuriuos paukščius, plunksnas, augaliją ir gyvūniją.
 • Narkotinių medžiagų vartotojams, gabentojams ir prekeiviams skiriamos  itin griežtos bausmės, o sąlygos kalėjimuose yra itin prastos.
 • Yra grėsmės užsikrėsti uodų pernešamomis ligomis, pavyzdžiui, Dengės karštlige, Čikungunijos virusu, maliarija.
 • Nerekomenduojama gerti nefiltruoto vandens. Rinkitės vandenį buteliuose.
 • Hondūre dažni uraganai, potvyniai, žemės drebėjimai, sausra, miškų gaisrai. Uraganų sezonas prasideda birželį ir tęsiasi iki lapkričio mėnesio. Jo metu prasideda potvyniai, atsiranda nuošliaužų grėsmė, nukenčia keliai. Rekomenduojame sekti naujienas Nacionalinio uraganų centro internetiniame puslapyje ir vietos  žiniasklaidoje.

Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Hondūre, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltiniai – Jungtinės Karalystės ir Kanados Vyriausybių rekomendacijos keliautojams.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Hondūrą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius. 

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Prieš atvykimą, internetu pildoma Imigracijos forma ir Keliautojo deklaracija.

Remiantis Centrinės Amerikos sienų kontrolės susitarimu CA-4, asmenys gali keliauti keturių valstybių - Salvadoro, Gvatemalos, Hondūro ir Nikaragvos - teritorijoje be vizų iki 90 dienų.

90 dienų periodas pradedamas skaičiuoti nuo atvykimo į bet kurios iš nurodytų keturių valstybių teritoriją momento ir skaičiuojamas toliau keliaujant į bet kurią CA-4 susitarimui priklausančią valstybę. Jeigu asmuo turi draudimą atvykti į vieną iš CA-4 susitarimui priklausančių valstybių, šis draudimas galioja likusiose trijose šalyse.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Hondūro Respublikos teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas