Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Iranas (Iran) Iranas
Aktualu: 2024-06-25
Atnaujinta: 2024-04-05
Skubios pagalbos telefono numeris: 125
Rekomenduojama nedelsiant išvykti iš šalies

Rekomenduojama nedelsiant išvykti iš šalies

Po Irano atakos prieš Izraelį ir tęsiantis įtampai Artimuosiuose Rytuose, kariniai veiksmai gali labai greitai paaštrėti ir sukelti pavojų platesniame regione. Jei jau esate vienoje iš Artimųjų Rytų regiono valstybių, prašome sekti naujausias žinias ir kelionių rekomendacijų atnaujinimus. 

Rekomenduojame į šalį nevykti, o esančius Irane - išvykti.


Saugumo situacija šalyje išlieka bloga, vyksta lokalūs protestai, galimi neteisėto sulaikymo ar arešto atvejai. Galimybės teikti konsulinę ir (ar) teisinę pagalbą sulaikytiems ar į nelaimę patekusiems Lietuvos Respublikos piliečiams yra labai ribotos arba jų iš viso nėra.

Galimi trikdžiai kelionės metu: masinio susibūrimo vietos, protestai, atšaukti skrydžiai be išankstinio informavimo, stichinės nelaimės, blokuojamos telekomunikacijos priemonės. Atkreiptinas dėmesys, kad protestai gali kilti tiek dėl Irano Vyriausybės vykdomos vidaus politikos ir būti nukreipti prieš Irano valdžios institucijas, tiek dėl tarptautinės bendruomenės pareiškimų (paskelbtų sankcijų ar kitokių Iraną kritikuojančių tarptautinių pareiškimų Irano atžvilgiu, sudeginto Korano) ir būti nukreiptais prieš Vakarų valstybes, pastarųjų keliautojams siūloma imtis ypatingų saugumo priemonių. Rekomenduojama nuolat sekti žiniasklaidos pranešimus bei tikrinti saugumo rekomendacijas. Jūsų kelionės dokumente esantys spaudai, liudijantys apie keliones į Iranui nedraugiškas šalis (Izraelis, JAV), gali sąlygoti papildomą apklausą pasienyje, atskirais atvejais neįleidimą į šalį.

Dėl politinių įtampų Irane ir regione saugumo situacija šalyje gali greitai pasikeisti. Neatidėliotinos kelionės į Iraną atveju rekomenduojama nekeliauti į teritorijas, esančias 100 km ir arčiau nuo Afganistano sienos, ir teritorijas, esančias 10 km ir arčiau nuo Irako sienos. Patariama nekeliauti į Sistan-Baluchistan (Sistano-Balučistano) provinciją, taip pat į rytus nuo Bam (Bamo) ir Jask (Jasko) apylinkių, įskaitan Bam miestą. Labai pavojingi miestai: Zahedan (Zahedanas), Zabol (Zabolas) ir Mirjaveh (Mirdžavehas).

Iranas yra musulmoniška šalis, kurioje griežtai laikomasi islamo įstatymų. Šalies svečiams patariama susipažinti ir gerbti vietines tradicijas, papročius, įstatymus bei įvertinti savo veiksmus, kad jie neįžeistų vietinių. Rekomenduojama laikytis rimties pamaldų, ypač penktadieninių, Ramadano metu, nedėvėti su Irano kultūra nesuderinamų drabužių. Draudžiama fotografuoti protestus, vyriausybinius, karinius ir daugelį kitų objektų, išimtis taikoma turistiniams objektams, norint fotografuoti vietinius žmones, rekomenduojama pirmiausia gauti jų leidimą. Ypatingai griežtos bausmės taikomos už narkotikų laikymą ir vartojimą, nesantuokinius ir tos pačios lyties asmenų intymius santykius.

Patariama stebėti aplinką, saugoti savo daiktus, saugotis motociklininkų, galinčių iš rankų išplėšti vertingus daiktus. Prie jūsų priėjus ar sustabdžius policijos pareigūnams ar saugumo darbuotojams (neretai apsivilkę civiliais drabužiais), rekomenduojama paprašyti parodyti pareigas patvirtinantį pažymėjimą, kadangi yra buvę atvejų, kai užsieniečiai nukentėjo nuo asmenų, apsimetusių policijos pareigūnais. Taip pat rekomenduojama nesinešioti didelių sumų grynųjų pinigų, su savimi visuomet turėti tapatybės dokumentą ar bent jo kopiją.

Atkreipiame dėmesį, kad Irane negalima atsiskaityti ar išsigryninti pinigų užsienio šalių banko mokėjimo kortelėmis. Gatvėje keisti pinigus yra neteisėta. Prieš keliaudami turėtumėte aiškiai apskaičiuoti, kiek rialų jums gali prireikti. 

Iranas yra pavojingoje seisminėje zonoje, todėl yra nemaža žemės drebėjimų ir potvynių tikimybė. Pavasarį Chuzestano (Khuzestan), Golestano (Golestan) ir Lorestano  (Lorestan) provincijos įtrauktos į padidintų potvynių rizikos zonas. 

Įsitikinkite, kad turite tinkamą kelionės sveikatos draudimą (ne visi Europos draudimo kompanijų sveikatos draudimo polisai galioja Irano teritorijoje) ir pakankamai lėšų, kad padengtumėte gydymo užsienyje ir repatriacijos išlaidas. Patariama gerti į butelius išpilstytą vandenį, susilaikyti nuo termiškai neapdoroto maisto. Šalyje fiksuojamos vabzdžių platinamos ligos (maliarija, erkinis encefalitas, leišmaniozė), taip pat kitos infekcinės ligos (cholera, hepatitas, šiltinė). Keliautojams, turintiems polinkį į alergijas ar kvėpavimo takų ligas, reiktų imtis saugumo priemonių dėl užterštumo dideliuose miestuose bei galimų smėlio audrų.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Dėl Irano vizos išdavimo Lietuvos piliečiai turi kreiptis į Irano ambasadą Varšuvoje.

Asmenys, kurių pasuose yra Izraelio vizos, spaudai ar kitų su Izraeliu besiribojančių valstybių spaudai iš su Izraeliu atidarytų sienos perėjimo punktų, gali būti neįleisti į Iraną.

Pasas atvykstant į Iraną turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos.

Diplomatinių ir tarnybinių pasų turėtojai, norintys gauti Irano vizą, privalo užpildyti paraišką elektroniniu būdu per E-visa sistemą. 

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Ispanijos ambasada Irane

Adresas: Darrous, Sharzad Blvd., Shadi St., Abbas Asadi St., nª 10. Teherán

Telefonas: +98 21 225 68 681, +98 21 225 68 682, +98 21 225 68 684

Faksas: +98 21 225 68 017

El.paštas: emb.teheran@maec.es

Svetainė: Embajada de España en Irán (exteriores.gob.es)

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Irano Islamo Respublikos teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+48 22 617 15 85,
+48 22 617 84 52
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas