
Atnaujinta: 2023-07-10
Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Jamaikoje išlieka aukštas nusikalstamumo lygis, dažnai pasitaiko smurtinių nusikaltimų, įsilaužimų į namus, ginkluotų apiplėšimų, seksualinės prievartos atvejų. Neretai tai pasitaiko ir turistų pamėgtose vietose. Šalyje veikia organizuoto nusikalstamumo grupuotės, dažni gaujų susišaudymai.
Daugiausiai nusikaltimų įvykdoma sostinėje Kingstone, ypač Denham, Grant’s Pen, August Town, Harbour View, Spanish Town ir vakariniuose sostinės rajonuose bei priemiesčiuose, taip pat Montego Bėjuje, ypač Flankers, Barrett Town, Norwood, Glendevon, Rose Heights ir Mount Salem rajonuose.
Šiose teritorijose rekomenduojame neišvykti iš turistinių zonų, nekeliauti nakties metu, nesinaudoti viešuoju transportu ir vengti atokių vietų. Prireikus išvykti iš viešbučio teritorijos, patariame iš anksto pasirūpinti transportu iš patikimų turizmo agentūrų ar viešbučio. Dėl saugumo operacijų be išankstinio perspėjimo gali būti uždaryti keliai, keistis transporto tvarkaraščiai bei įvairių įstaigų darbo laikas. Eismą ir viešąjį transportą taip pat gali sutrikdyti dažnos demonstracijos. Venkite visų demonstracijų ir didesnių susibūrimų, kadangi jų metu galimi turistų apiplėšimai ir vagystės.
Venkite dėvėti brangius papuošalus, su savimi nešiotis vertingus daiktus, dideles pinigų sumas. Būkite atsargūs prie bankomatų, naudotis jais nėra saugu ir jūsų banko duomenys gali atsidurti sukčių rankose. Pinigus išsikeiskite viešbutyje, banke ar užsienyje. Jei įmanoma, naudokitės viešbučio seifu. Kruopščiai rinkitės viešbučius, pasidomėkite ankstesnių lankytojų atsiliepimais, nes viešbučiuose taip pat pasitaiko užpuolimų, priekabiavimų ir išprievartavimų atvejų. Venkite atokių paplūdimių net šviesiu paros metu.
Uraganų sezonas Jamaikoje paprastai trunka nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Šiuo laikotarpiu netgi nedidelės atogrąžų audros gali greitai tapti uraganai. Rekomenduojame sekti orų prognozes ir vietos valdžios institucijų pranešimus.
Įmanoma užsikrėsti Zikos virusu, kuris pavojingas nėščiosioms.
Pagalbos - policijos, greitosios, ugniagesių – telefonas 119.
Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Jamaikoje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis - Jungtinės Karalystės Vyriausybės patarimai keliautojams ir pasaulio žiniasklaida.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Jamaiką turistiniais tikslais ne ilgiau kaip 30 dienų laikotarpiui, vizos nereikia.
Privaloma pateikti dokumentą apie atliktus skiepus nuo tymų, raudonukės ir poliomielito.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.