Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Jamaika (Jamaica) Jamaika
Aktualu: 2024-05-23
Atnaujinta: 2024-04-12
Skubios pagalbos telefono numeris: 110
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

 • Jamaikoje išlieka aukštas nusikalstamumo lygis, dažnai pasitaiko smurtinių nusikaltimų, įsilaužimų  į namus, ginkluotų apiplėšimų, seksualinės prievartos atvejų. Neretai tai pasitaiko ir turistų pamėgtose vietose. Šalyje veikia organizuoto nusikalstamumo grupuotės, dažni gaujų susišaudymai.
 • Šalyje yra vykdomos saugumo operacijos, tad Jamaikos vyriausybė gali įvesti nepaprastąją padėtį, komendanto valandą ar kitas priemones be jokio perspėjimo iš anksto. Rekomenduojame sekti naujienas vietinėse žiniasklaidos priemonėse.
 • Daugiausiai nusikaltimų įvykdoma sostinėje Kingstone, ypač Denham, Grant’s Pen, August Town, Harbour View, Spanish Town ir vakariniuose sostinės rajonuose bei priemiesčiuose, taip pat Montego Bėjuje, ypač Flankers, Barrett Town, Norwood, Glendevon, Rose Heights ir Mount Salem
 • Šiose teritorijose rekomenduojame neišvykti iš turistinių zonų, nekeliauti nakties metu, nesinaudoti viešuoju transportu ir vengti atokių vietų ar apleistų paplūdimių net ir dienos metu. Iškilus poreikiui išvykti iš viešbučio teritorijos, patariame iš anksto pasirūpinti transportu iš patikimų turizmo agentūrų (patvirtintų Jamaikos turizmo valdybos (JTB)) ar viešbučio. Dėl saugumo operacijų be išankstinio perspėjimo gali būti uždaryti keliai, keistis transporto tvarkaraščiai bei įvairių įstaigų darbo laikas. Eismą ir viešąjį transportą taip pat gali sutrikdyti dažnos demonstracijos. Venkite visų demonstracijų ir didesnių susibūrimų, kadangi jų metu galimi turistų apiplėšimai ir vagystės. Jei būtų bandoma jus apiplėšti, rekomenduojame nesipriešinti, kadangi tai gali tik dar labiau išprovokuoti užpuolikus.
 • Pastaraisiais metais padaugėjo nusikaltimų vykstant iš Kingstono į Norman Manley tarptautinį oro uostą per Mountain View vietovę. Rekomenduojame rinktis kitus kelius, pvz. Humming Bird maršrutą per South Camp kelią. Venkite dėvėti brangius papuošalus, su savimi nešiotis vertingus daiktus, dideles pinigų sumas. Būkite atsargūs prie bankomatų, naudotis jais nėra saugu ir jūsų banko duomenys gali atsidurti sukčių rankose. Pinigus išsikeiskite viešbutyje, banke ar užsienyje. Jei įmanoma, naudokitės viešbučio seifu. Kruopščiai rinkitės viešbučius, pasidomėkite ankstesnių lankytojų atsiliepimais, nes viešbučiuose taip pat pasitaiko užpuolimų, priekabiavimų ir išprievartavimų atvejų.
 • Būkite atsargūs naudodamiesi pažinčių programėlėmis. Vietiniai nusikaltėliai neretai pasiūlo susitikti viešose vietose, tačiau vėliau gali užpulti bei apiplėšti.
 • Vietinių požiūris į LGBTQI+ bendruomenę yra konservatyvus (Jamaikos įstatymas draudžia seksualinius veiksmus tarp tos pačios lyties asmenų), todėl turėtumėte žinoti, jog viešas jausmų demonstravimas gali pritraukti neigiamą dėmesį.
 • Nepalikite maisto bei gėrimų be priežiūros, kadangi galite būti apsvaiginti, siekiant jumis pasinaudoti.
 • Valstybėje nelegalu: dėvėti, pirki ar parduoti kariuomenės ar policijos kamufliažinius drabužius; maudytis nuogiems ne nudistų pliažuose; vartoti nepadorią kalbą.
 • Uraganų sezonas Jamaikoje paprastai trunka nuo birželio iki lapkričio mėnesio. Šiuo laikotarpiu netgi nedidelės atogrąžų audros gali greitai tapti uraganais. Taip pat gali įvykti ir žemės drebėjimų, todėl rekomenduojame sekti orų prognozes ir vietos valdžios institucijų pranešimus.
 • Įmanoma užsikrėsti Dengės karštlige ar Zikos virusu (uodų platinamomis ligomis), kurie pavojingi nėščiosioms.
 • Gydymas Jamaikoje gali būti brangus, neretai tikimasi, jog sumokama bus iš karto, grynaisiais pinigais. Rekomenduojame iš anksto pasirūpinti tinkamu sveikatos draudimu.
 • Bendrieji skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriai: greitoji medicinos pagalba – 110, priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos – 110, policija – 119.

Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Jamaikoje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis - Jungtinės Karalystės ir Kanados Vyriausybių patarimai keliautojams ir pasaulio žiniasklaida.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Jamaiką turistiniais tikslais ne ilgiau kaip 30 dienų laikotarpiui, vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiams bevizis režimas taikomas tuo atveju, jei pateikiami dokumentai, įrodantys skiepijimosi nuo tymų, raudonukės ir poliomielito faktą. Daugiau informacijos skelbiama čia: Entry VISA Requirements | Passport, Immigration and Citizenship Agency (pica.gov.jm).

Nepateikus skiepijimąsi nuo tymų, raudonukės ir poliomielito įrodančių dokumentų, atvykus į Jamaiką, gali būti išduodama viza, kurios mokestis yra 100 JAV dolerių: Immigration Processing Fee | Passport, Immigration and Citizenship Agency (pica.gov.jm).

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Šalies diplomatinių atstovybių akredituotų Lietuvos Respublikai nėra.

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas