Atnaujinta: 2024-08-16
Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių
Japonijos turizmo tarnyba parengė programėlę „Safety tips“, kurioje anglų kalba skelbiami ankstyvieji pranešimai apie žemės drebėjimus, cunamius, ugnikalnių išsiveržimus, karščio bangas, balistines raketas iš Šiaurės Korėjos, taip pat pateikiami evakuacijos patarimai. Daugiau informacijos apie programėlę rasite Japonijos turizmo agentūros interneto svetainėje.
Rekomenduojama nevykti į teritorijas, esančias arčiau negu 20 km spinduliu nuo Fukushima Daiichi atominės elektrinės, kurios Japonijos institucijų yra žymimos kaip uždraustos zonos.
Japonijoje yra nuolatinis žemės drebėjimų ir cunamių pavojus, audrų sezonas – nuo birželio iki gruodžio mėnesio, jo metu dažni taifūnai. Prieš vykstant į šalį, rekomenduojama susipažinti su Japonijos meteorologijos agentūros teikiama naujausia informacija ir atsižvelgti į perspėjimus dėl galimų gamtos stichijų.
Šalyje būnant didelės stichinės gamtos nelaimės metu kviečiame klausytis radijo pranešimų anglų kalba, pavyzdžiui, US Armed Forces stotis (810AM) ir InterFM (76.1FM), sekti oficialią Japonijos institucijų informaciją ir laikytis teikiamų rekomendacijų bei nurodymų. Taip pat rekomenduojame stebėti informaciją Lietuvos ambasados Japonijoje interneto svetainėje.
Atkreipiame dėmesį, kad sprendimai dėl vaikų globos ir bendravimo su jais po skyrybų Japonijoje grindžiami Japonijos šeimos teise, kuri skiriasi nuo teisės normų taikomų Lietuvoje. Vadovaujantis Japonijos teisės aktų nuostatų taikymo praktika, skyrybų metu tėvai turi susitarti, kuriam teks vienasmenė tėvų valdžia. Jei tėvams nepavyksta susitarti, sprendimą priima Japonijos šeimos teismas, įprastai šią teisę skirdamas tam iš tėvų, su kuriuo vaikas praleido daugiausiai laiko. Kitas iš tėvų su vaiku gali susitikti ar kitaip bendrauti tik su vieno iš tėvų, kuriam suteikta vienasmenė tėvų valdžia, leidimu.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba
Kelionės dokumento galiojimas
Vykstant į Japoniją, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti visą buvimo šalyje laikotarpį. Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.
Skiepai
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:
9.00-18.00
9.00-18.00
13.00-14.00
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
Hirošimos prefektūra
Garbės generalinis konsulas
Hokaido prefektūra
Garbės konsulas
Gifu prefektūra
Garbės konsulas
Čibos prefektūra
Garbės konsulas
Kinki, Čiūgoku, Šikoku ir Kiūšiū regionai
Garbės konsulas