Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Jordanija (Jordan) Jordanija
Atnaujinta: 2021-09-23
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Visi keleiviai, vykstantys į Jordaniją, prieš kelionės pradžią turi užsiregistruoti šiame tinklalapyje bei gauti QR kodą ir turėti galiojantį sveikatos draudimą. Pirmasis COVID-19 PGR (anglų k. PCR) testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į šalį. Neigiamas testo rezultatas pateikiamas prieš lipant į lėktuvą. Vaikams iki 5 metų testuotis nereikia.  Atvykstantiems iš Egipto, Turkijos ir Irako keleivių COVID-19 (PGR) testai turi būti atlikti tik patvirtintose šių šalių laboratorijose.  Antrasis PGR testas atliekamas jau atskridus į Jordanijos oro uostą. Testo atlikimui Jordanijos oro uostuose esančiose laboratorijose prieš atvykimą būtina užsiregistruoti šiame tinklalapyje ir iš anksto sumokėti 28 Jordanijos dinarus JOD (apie 33 eurus). Pilnai paskiepytiems keleiviams, turintiems tai įrodančią vakcinavimo pažymą (sertifikatą) arabų arba anglų kalba, antrojo PGR testo atlikti nereikia.  Jordanija pripažįsta vakcinavimo pažymas (sertifikatus) iš šių šalių: Australijos, Bahreino, Kanados, Kinijos, ES šalių, Japonijos, Jordanijos, Saudo Arabijos Karalystės, Kuveito, Lichtenšteino, Malaizijos, Maroko, Naujosios Zelandijos, Omano, Kataro, Rusijos, Pietų Korėjos, Šveicarijos, Taivano, Tuniso, Turkijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Jungtinės Karalystės ir JAV.

Informacija keleiviams, atvykstantiems į Jordaniją iš Indijos, Nepalo, Bangladešo, Pakistano, Butano Mianmaro ir Šri Lankos.  Jordanijos piliečiai ir jų šeimos nariai turi pateikti neigiamą COVID-19 (PGR) testą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į šalį. Vaikams iki 5 metų testuotis nereikia. Antrasis PGR testas atliekamas jau atskridus į oro uostą, tačiau prieš atvykimą būtina užsiregistruoti šiame tinklalapyje testo atlikimui Jordanijos oro uostuose esančiose laboratorijose bei iš anksto sumokėti 28 JOD (apie 33 eurai). Atvykus į Jordaniją, privaloma izoliacija oro uosto viešbutyje 14 dienų. Išankstinis apmokėjimas turi būti atliktas ir pateiktas apmokėjimą patvirtinantis dokumentas dar prieš skrydį. Oro uosto viešbučio vienos nakties vienam asmeniui įkainis - 55 JOD (apie 66 eurus).   Ne Jordanijos piliečiams, kurie lankėsi Indijoje, Nepale, Bangladeše, Pakistane, Butane, Mianmare ir Šri Lankoje per pastarąsias 14 dienų, atvykti į Jordaniją yra draudžiama. Ne Jordanijos piliečiai, kurie už minėtų šalių teritorijų išbuvo daugiau kaip 14 d., atvykti į Jordaniją gali, tačiau atvykus į Jordaniją yra būtina 14 dienų izoliacija oro uosto viešbutyje.  Diplomatinius pasus turintiems keleiviams atvykimą į Jordaniją iš šių šalių būtina derinti su Jordanijos užsienio reikalų ministerija. 

Keleiviai, atskrendantys į Jordanijos kurortinį miestą prie Raudonosios jūros Aqaba (Karaliaus Huseino tarptautinis oro uostas), turi būti pilnai vakcinuoti (pateikiamas sertifikatas anglų arba arabų kalba), vaikai gali būti nevakcinuoti, jei abu tėvai turi vakcinavimo sertifikatus,  arba pateikimas įrodymas, kad po pirmos vakcinos dozės praėjo daugiau kaip 21 diena, arba keleivis turi neigiamą PGR testo, atlikto ne anksčiau kaip prieš 72 val. iki atvykimo į šalį, rezultatą.

Atvykstantieji į Jordanija užsieniečiai, kurie pateiks neteisingą informaciją ar suklastotus dokumentus, bus baudžiami 10 000 JOD bauda (apie 12 045 eurai).

Tranzitu per Jordanijos oro uostus skrendantys keleiviai yra įleidžiami, jei turi neigiamą PGR testo rezultatą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 val., ir planuojamas tranzito laikas ne daugiau kaip 10 val.

Ribojamas sausumos sienas kertančių keliautojų skaičius. Atvykstant su savimi taip pat reikia turėti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 72 val.

Jordanijos oro uostų laboratorijos:


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma


Dėl galimų neramumų, susijusių su bendra saugumo padėtimi regione, prieš vykstant į Jordaniją ar esant šalyje rekomenduojama atidžiai stebėti informaciją apie politinę padėtį, vengti masinio susibūrimo vietų, nesilankyti vietose, kur vyksta demonstracijos ar kitos protesto akcijos. Penktadieniais po vidurdienio maldų rekomenduojama elgtis atsargiai dėl didesnės demonstracijų tikimybės. Galimi teroristiniai išpuoliai užsienio piliečių ir turistų lankomose vietose.

Rekomenduotina susilaikyti nuo kelionių į pasienio su Sirija ir Iraku teritorijas, ypač atsargiai elgtis pasienio su Izraeliu teritorijoje, vengti kelionių į pabėgėlių iš Sirijos stovyklas.

Už narkotinių medžiagų laikymą, vartojimą ar pervežimą numatytos itin griežtos bausmės (įkalinimas ir didelės piniginės baudos). Alkoholio vartojimas viešose vietose (išskyrus licencijuotus restoranus) yra draudžiamas.

Jordanija yra musulmoniška valstybė. Vietiniai papročiai ir tradicijos turėtų būti gerbiamos. Rekomenduotina rengtis kukliai, ypač lankantis religiniuose objektuose, turguje, kaimo vietovėse. Ramadano metu nevalgyti ir negerti viešose vietose, nes šalyje tai laikoma teisės pažeidimu ir už jį numatyta atsakomybė.

Medicinos paslaugos yra bazinio lygio, išskyrus Amaną. Rekomenduojame įsigyti sveikatos draudimą, kuris padengtų galimas gydymo ir/ar repatriacijos išlaidas.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-23

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Vykstant su diplomatiniu pasu vizos trumpalaikiam buvimui nereikia.

Pastaba:

Asmenims, planuojantiems tos pačios kelionės metu aplankyti Jordaniją, Izraelį ir Palestinos teritorijas, rekomenduotina turėti iš anksto Jordanijos ambasados išduotą vizą. Detalesnės informacijos Jordanijos vizų klausimais gali suteikti Lietuvai akredituota Jordanijos ambasada Nyderlanduose.

Pasas turi galioti bent 6 mėn. nuo numatomos išvykimo iš Jordanijos datos.

Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Jordaniją.

Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Jordanijos pasienio tarnybų pareigūnai.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Jordanijoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Vokietijos ambasada Jordanijoje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Benghasi Street 25, Jabal Amman

Telefonas: +96265901230

Faksas: 00962-6-5901282

Tinklapis: http://www.amman.diplo.de/

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas Jordanijos Hašimitų Karalystėje
+962 6 5690962
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją