Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją, o ten esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams palikti šią šalį.

Sužinokite daugiau
Jungtinės Amerikos Valstijos (United States) Jungtinės Amerikos Valstijos
Atnaujinta: 2021-06-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl masinės vakcinacijos, atsižvelgdamos į situaciją, dauguma valstijų naikina viduje karantino apribojimus (skiriasi kiekvienoje valstijoje). Tačiau išlieka apribojimai atvykstantiems iš užsienio.

Dėl koronaviruso į JAV draudžiama atvykti asmenims, kurie lankėsi Šengeno valstybėse, Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Kinijoje, Brazilijoje, Irane, Pietų Afrikoje, per pastarąsias 14 dienų. Į šalį įleidžiami JAV gyventojai (gyventojai, turintys "green card", diplomatai ir tarptautinių organizacijų darbuotojai) bei artimi  jų šeimos nariai. Taip pat leidžiama atvykti asmenims, kurie atitinka nacionalinių išimčių salygas (National interest exemptions).   Dėl masinės vakcinacijos į išimčių sąrašą  papildomai įtraukiama vis daugiau keliautojų grupių (pvz. studentai, akademikai, vyriausybinės delegacijos ir pan.). Informacija atnaujinama: www.travel.state.gov.

Atvykstantiems į JAV visomis avialinijomis visiems keleiviams  privaloma turėti neigiamą, mėginio imto ne anksčiau nei  3 d. prieš skrydį, COVID-19 testą. Vietoje testo galima pateikti pažymą, kad persirgta COVID-19 (galioja 90 dienų po  persirgimo). Be šių dokumentų keleiviai nebus laipinami į lėktuvą. 

Visiems į JAV iš užsienio valstybių atvykstantiems keleiviams (tiek JAV, tiek kitų šalių piliečiams) rekomenduojama laikytis 10 dienų izoliacijos. Atvykus galima pasidaryti testą po 3-5 dienų ir, gavus neigiamą rezultatą, nutraukti izoliaciją po 7 dienų. Karantino taisyklės greitai keičiasi dėl masinės vakcinacijos, todėl  reikėtų visada pasitikslinti  kiekvienos valstijos tvarką. Pavyzdžiui, dauguma valstijų nebetaiko pasiskiepijusiems karantino/izoliacijos taisyklių.

Detaliau skaitykite:

https://wwwnc.cdc.gov/travel/notices/covid-4/coronavirus-lithuania#vax

https://www.cdc.gov/media/releases/2021/s0112-negative-covid-19-air-passengers.html

https://www.whitehouse.gov/briefing-room/presidential-actions/2021/01/25/proclamation-on-the-suspension-of-entry-as-immigrants-and-non-immigrants-of-certain-additional-persons-who-pose-a-risk-of-transmitting-coronavirus-disease/

Per JAV/Kanados bei JAV/Meksikos sieną leidžiamos tik būtiniausios kelionės (prekių gabenimas, grįžimas namo, taip pat ir tranzitu, vykimas į darbą ir t.t.) : https://help.cbp.gov/s/article/Article-1694?language=en_US


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-09-29

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į JAV turizmo ar verslo tikslais iki 90 dienų, gali naudotis kelionių į JAV supaprastinimo programa, kuri suteikia teisę vykti į JAV be vizos. Prieš vykstant į JAV privaloma gauti Elektroninės leidimo keliauti sistemos patvirtinimą (ESTA - Electronic System Travel Authorization).

Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad į JAV keliaujantys LR piliečiai gerbtų Lietuvos ir JAV susitarimus dėl supaprastintų kelionių, kadangi JAV krašto saugumo departamentas, siekdamas užtikrinti atvykstančiųjų ir išvykstančiųjų kontrolę, turės galimybę nustatyti „užsibuvimo“ (ilgiau nei vizoje numatytas laikas ar ilgiau nei 90 dienų laikotarpis) procentą, kurį viršijus, Lietuvai gali būti vėl įvestas vizų režimas.

Daugiau informacijos apie bevizio vykimo į JAV tvarką - JAV ambasados Vilniuje tinklapyje ir JAV Valstybės departamento tinklapyje.

SVARBU: Asmenys, kurie su ESTA leidimu JAV bus ilgiau negu 90 dienų, pažeidžia įvažiavimo į šią šalį tvarką ir jiems gali būti apribota teisė ateityje keliauti į JAV arba jie gali būti išsiųsti iš šalies. 

Kita informacija

Vairuotojo pažymėjimai JAV

Užsienio valstybių išduotų vairuotojų pažymėjimų naudojimo tvarką JAV nustato kiekvienos valstijos Motorinių transporto priemonių departamentas (Departement of Motor Vehicles (DMV)). Daugiau informacijos galite rasti oficialiame kelionių į JAV informacijos tinklapyje adresu https://www.usa.gov/visitors-driving.

Prieš planuojant kelionę į JAV rekomenduojame pasitikslinti reikalavimus dėl užsienio šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų pripažinimo valstijose, kuriose ketinate lankytis. Kiekvienos valstijos DMV kontaktai skelbiami čia: https://www.usa.gov/motor-vehicle-services.

Kai kurios valstijos pripažįsta užsienio valstybių išduotą vairuotojo pažymėjimą tik kai kartu su juo yra pateikiamas ir Tarptautinis vairuotojo pažymėjimas (International Driving Permit (IDP)). Informuojame, kad Lietuvos atstovybės JAV netarpininkauja Tarptautinio vairuotojo pažymėjimo išdavimo klausimais. Rekomenduojame šiuo klausimu kreiptis tiesiogiai į VĮ Regitra.

Dėl galimybės nuomotis automobilį JAV su lietuvišku vairuotojo pažymėjimu rekomenduojame kreiptis į konkrečią automobilių nuomos įmonę.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Michigan
Pareigos: Garbės konsulas JAV (Mičigano valstija)
+248 553 0540
Jurisdikcija Santa Barbara, San Luis Obispo, Monterey, San Benito, Santa Cruz
Pareigos: Garbės konsulė JAV (Kalifornijos valstija)
+1 (818) 583 1736
Jurisdikcija Arizona
Pareigos: Garbės konsulas JAV (Arizonos valstija)
+1 480 965 0968
Jurisdikcija Pennsylvania
Pareigos: Garbės generalinė konsulė JAV (Pensilvanijos valstija)
+1 215 735 7071
Jurisdikcija Oregon
Pareigos: Garbės konsulas JAV (Oregono valstija)
+1 503 731 0111
Jurisdikcija New York
Pareigos: Garbės konsulas JAV (Niujorko valstija)
+1 585 216 9254
Jurisdikcija Georgia
Pareigos: Garbės konsulė JAV (Džordžijos valstija)
Jurisdikcija Michigan
Pareigos: Garbės konsulas JAV (Mičigano valstija)
+1 517 394 2586
Jurisdikcija Washington
Pareigos: Garbės konsulas JAV (Vašingtono valstija)
+1 206 725 1883
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją