Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Kambodža (Cambodia) Kambodža
Atnaujinta: 2021-11-19
Skubios pagalbos telefono numeris: 119
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo 2021 m. spalio 19 d. turistams vykstantiems į Kambodžą išduodamos elektroninės vizos. Vizos atvykus į šalį neišduodamos. E-vizų mokesčiai, sąlygos ir nuotraukų reikalavimai gali keistis, naujausia informacija pateikiama čia.

Dėl koronaviruso pandemijos visi į šalį vykstantys asmenys privalo pateikti neigiamo COVID-19 PGR testo pažymą (anglų arba prancūzų kalba) ne ankščiau kaip 72 valandos iki išvykimo bei sveikatos draudimo polisą ne mažesnei nei 50 tūkst. JAV dolerių sumai arba įsigyti sveikatos draudimą, kuris padengtų COVID-19 ligos gydymo išlaidas, galiojantį 20 dienų. Draudimą  20 dienų laikotarpiui galima įsigyti atvykus Pnompenio oro uoste.

Paskiepyti keliautojai neprivalo karantinuotis, jei jie pateikia COVID-19 vakcinacijos sertifikatą įrodantį, kad yra pilnai pasiskiepiję. Atvykusiems paskiepytiems užsieniečiams atvykimo vietoje yra atliekami greitieji COVID-19 testai (rapid lateral flow test), kurie nuo 2021 m. lapkričio 15 d. atliekami nemokamai.

Nevakcinuoti keliautojai turės atvykę atlikti PGR testą ir privalės karantinuotis 14-os dienų laikotarpiui. Neturintys rezervacijos alternatyvaus valstybinio karantino (ASQ) viešbučiui turės sumokėti 2 000 JAV dolerių grynaisiais išlaidoms padengti. Visos nepanaudotos lėšos bus grąžintos. Daugiau informacijos apie ASQ viešbučių paketus galima rasti čia.  Pabrėžtina, kad norėdami karantinuotis viešbutyje, galite pasirinkti Kambodžos vyriausybės siūlomą viešbutį arba iš anksto užsisakyti ir sumokėti už vieną iš papildomų privačių viešbučių (iš anksto užsakyti viešbučiai yra „Sokha Phnom Penh Hotel“, „Courtyard by Marriott Phnom Penh“ arba „Raffles Hotel Le“, Karališkasis Pnompenis). Su kitais viešbučiais reikia susisiekti tiesiogiai ir jų kaina gali būti aukštesnė nei vyriausybės siūlomų viešbučių. Jei ketinate naudotis vyriausybės siūlomu viešbučiu, turėsite įrodyti, kad turite pakankamai lėšų savo apgyvendinimo išlaidoms padengti.

Šiuo metu atvykimas į Kambodžą ar išvykimas per sausumos sienas nėra galimas, nes sienos su Laosu, Tailandu ir Vietnamu yra uždarytos. Visų tipų kruiziniams laivams ir Mekongo upės laivams iš Vietnamo yra uždrausta įplaukti, siena su Vietnamu yra uždaryta iki atskiro pranešimo.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regioninės rekomendacijos

Rekomenduojame nevykti į Kambodžos ir Tailando pasienio teritorijas (ypač šalia Preah Vihear (tajų kalba – Khaoi Pra Viharn) ir Ta Krabey (Ta Moan) šventyklų) dėl ten dislokuotų karių ir galimo karinio konflikto, nesprogusių minų pavojaus.

Saugumas

Kambodžoje daug nesprogusių minų, kurių buvimo vietos nežymimos. Dėl šių priežasčių kaimo vietovėse nerekomenduojama išklysti iš pagrindinio kelio, vengti vaikščioti aplink šventyklas, nedidelius tiltus ar nuo žemės kelti neaiškius metalinius daiktus.

Nemaža tikimybė tapti smulkių vagysčių aukomis – ant dviračių transporto priemonių važiuojantys nusikaltėliai gali pavogti asmeninius daiktus. Tokios vagystės dažnai pasitaiko turistų pamėgtose vietose, tokiose kaip Phnom Penh, Sihanoukville paplūdimiuose ir netoliese esančiose salose. Galimos vagystės iš viešbučių kambarių (ypač pigių), autobusų bagažinių. Dėl apiplėšimo pavojaus kertant sieną rekomenduojama nepriimti pagalbos iš nepažįstamų asmenų, siūlančių padėti sutvarkyti kelionės dokumentus ar parūpinti transportą.

Rinkimų laikotarpiu šalyje gali padidėti politinė įtampa. Patariame vengti masinių susibūrimų ir protestų vietų.

Pastebima, kad pastaruoju metu didėja smurtinių incidentų skaičius turistų dažnai lankomuose baruose Sikanoukville. Patariama be priežiūros nepalikti savo gėrimų.

Pasitaiko, kad grąža parduotuvėse ir klubuose atiduodama padirbtais pinigais, todėl rekomenduojame likti budriems.

Sihanoukville ir Siem Reap pasitaiko išprievartavimų ir seksualinės prievartos atvejų. Moterims patartina būti budrioms, ypač jei keliauja vienos.

Transportas

Norint vairuoti automobilį arba motociklą, būtina turėti Kambodžos išduotą vairuotojo pažymėjimą.

Keliaujant motociklu privaloma dėvėti šalmą.

Užsiimant sausumos ir vandens sportu patariama naudotis tik geros reputacijos ir licenzijas turinčiomis įmonėmis. Atviruose vandenyse ir paplūdimiuose pasitaiko nuodingų medūzų, jų įgėlimai gali būti mirtini.

Labai dažni eismo incidentai, kelyje reikia būti ypač atsargiems. Nepatariama keliauti motociklu-taksi.

Svarbu būti atsargiems keliaujant laivais – nelipti, jei laivai atrodo perpildyti, visada prašyti gelbėjimosi priemonių. Taip pat rekomenduojama vengti kelionių traukiniais, nes geležinkelių bėgiai yra prastai prižiūrimi.

Bendros rekomendacijos

Prieš keliaudami įsitikinkite, kad jūsų kredito kortelės Kambodžoje veiks.

Liūčių sezono metu (gegužės – lapkričio mėn.) patariama saugotis potvynių ir nuošliaužų. Šiuo metu kai kurios šalies provincijos gali būti nepasiekiamos.

Bausmės už narkotikų vartojimą ar platinimą itin griežtos.

Medicinos įstaigų teikiamų paslaugų kokybė prasta, ypač mažesniuose miesteliuose, kaimuose. Vaistinėse mažas vaistų pasirinkimas, dažnai jų galiojimo laikas būna pasibaigęs. Prieš keliaudami pasirūpinkite draudimu.

Skelbiamas Zika viruso pavojus, rekomenduojama imtis tinkamų sveikatos apsaugos priemonių, nėščiosioms nepatartina vykti į šią šalį. Plačiau skaitykite čia. Pastaruoju metu pasitaikė Dengės karštligės atvejų, pasibaigusių mirtimi. Patariama saugotis nuo uodų įkandimų.

Trumpieji numeriai: 117 – policija, 119 – greitoji pagalba.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-02-19

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Kambodžos vizą galima gauti internetinėje vizų išdavimo platformoje.

Pasas turi galioti bent 6 mėn. nuo atvykimo į Kambodžą datos.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Kambodžoje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją