
Atnaujinta: 2023-03-01
Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Saugumo situacija Kosove, ypač šiaurinėje dalyje, išlieka nestabili. Taip pat išlieka pavienių, saugumui grėsmę keliančių incidentų tikimybė.
Be būtinos priežasties patariama nevykti į šiaurines Kosovo provincijas: į šiaurę nuo Ibar upės esančias Zvečan, Zubin Potok, Leposavic bei šiaurinę Mitrovicos miesto dalį, kadangi nuo Kosovo nepriklausomybės paskelbimo ten fiksuojami pavieniai tarpetninio smurto protrūkiai.
Primygtinai rekomenduojama keliauti tik keliais, ypač pasienio teritorijoje su Albanija, kadangi už kelių ribų išlieka nuo 1999 m. karo likusių sprogmenų grėsmė, ypač miškingose vietovėse.
Rekomenduojama nevažiuoti į Kosovą per Brnjak (Gate 1) bei Jarinje (Gate 31) pasienio perėjimo postus su Serbija – dėl pasitaikančių kelių blokadų Šiaurės Kosove bei pačių pasienio postų blokavimo arba išpuolių prieš juos. Judėjimo laisvė šiuose pasienio postuose yra suvaržyta, įprastos kelių kilometrų eilės.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Kosovo užsienio reikalų ministerijos tinklapyje paskelbta, kad Kosovo Respublikoje galioja bevizis režimas, tačiau atvykstant į šalį būtina turėti galiojantį kelionės dokumentą, pakankamai lėšų, taip pat bilietą išvykti iš šalies ir dokumentą, pagrindžiantį kelionės tikslą. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija nėra gavusi iš Kosovo Respublikos atsakingų institucijų oficialios informacijos apie bevizį režimą, taikomą Lietuvos Respublikos piliečiams.
Įvažiavimas į Serbiją iš Kosovo
Įvažiuoti į Serbiją iš Kosovo įmanoma tik tokiu atveju, jei į Kosovą buvo patekta iš Serbijos teritorijos (sausumos keliu, per trečiosios valstybės sieną), o kelionės trukmė neviršijo 3 mėnesių. Jei tuo laikotarpiu buvo keliauta į trečiąją šalį ir atgal į Kosovą, nekertant Serbijos sienos, patekti į Serbiją nebus leidžiama. Serbijai nepripažįstant tarptautinės Kosovo valstybės sienos, serbų pareigūnai pasienio perėjimo postuose su Kosovu, vykstantiems į Serbiją neduoda sienos kirtimo antspaudo bei nepripažįsta Kosovo pareigūnų antspaudų. Keliavimas per Serbiją be tinkamų kelionės atžymų prilygsta įstatyminiam nusižengimui.
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:
