Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Lesotas (Lesotho) Lesotas
Atnaujinta: 2021-11-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 122
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

SVARBU! Dėl naujos COVID-19 atmainos plitimo ES šalys praneša apie skrydžių iš pietinės Afrikos valstybių sustabdymą. Planuojantiems keliauti dėl išsamesnės informacijos rekomenduojame susisiekti su skrydžius vykdančia oro linijų bendrove.

Lesoto sienos kirtimas yra apribotas. Leidžiama kirsti ją dienos metu tiems, kurie gabena būtinas prekes, krovininių transporto priemonių vairuotojams bei teikiantiems būtinas paslaugas, verslininkams, migrantams-darbuotojams, pensininkams, vykstantiems dėl medicininių ekstremalių situacijų (su leidimais), vykstantiems į artimų giminių laidotuves, studentams, mokytojams, diplomatams.

Asmenys, kuriems leidžiama kirsti sieną, turi pateikti Covid-19 neigiamą testą, atlikta 72 val. iki išvykimo į Lesotą, aiškiai identifikuojant asmens vardą, pavardę, tyrimo serijos numerį, datą, tyrimą atlikusią įstaigą. Taip pat, prieš vykstant, reikėtų pasitikslinti dėl sienos perėjimo punktų darbo valandų.

Keleiviniai skrydžiai tarp Johanesburgo ir Mošoešoe tarptautinio oro uosto atnaujinti, taikomi tie patys ribojimai tiek asmenų grupėms, tiek patiems reikalavimams, kaip ir kertant sausumos sieną. Keleivių gali būti paprašyta pateikti informaciją, kur jie planuoja apsigyventi Lesote. Keleivių, kuriems bus pastebėti Covid-19 simptomai, gali būti paprašyta izoliuotis.

Keliaujant į Lesotą rekomenduojama nuolat sekti ir Pietų Afrikos Respublikos teikiamą informaciją dėl kelionių reikalavimų.

Ypač Covid-19 pandemijos metu rekomenduojama turėti kelionės/sveikatos draudimą, kuris apimtų ir galimus Covid-19 atvejus.  

Lesote galioja komendanto valanda nuo 10 val. vakaro iki 4 val. ryto.

Viešasis transportas funkcionuoja, vykstant tik sėdimose vietose ir dėvint veido kaukes (kurios privalomos ir lauke). Transporto priemonėse draudžiama valgyti.

Viešbučiai veikia, konferencijos ir seminarai vyksta dalinai (veikla ribojama 50 proc.).

Parduotuvės atidarytos, tačiau joms taikomi Covid-19 higienos reikalavimai.

Degalų pasipildymo kolonėlės veikia.

Restoranai veikia, laikantis žmonių kiekio ribojimo reikalavimų (leidžiama užpildyti pusę sėdimų vietų), taip pat ribojamas darbo laikas.

Bažnyčiose taip pat ribojamas žmonių kiekis (iki 50 proc. sėdimų vietų), ribojamas ir apeigų laikas.

Viešieji parkai atidaryti.

Naktiniai klubai uždaryti. Ribojami renginiai bei žmonių susibūrimai.

Mokyklos atidarytos, tačiau ribojant mokinių kiekį (mokslai vyksta rotacijos principu).


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Lesote nusikalstamumo lygis yra gana aukštas, todėl rekomenduojama išlikti budriais visos kelionės metu, nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti vertingų daiktų, izoliuotose vietovėse nebūti vieniems. Naudotis bankomatu patartina saugomose teritorijose – bankuose, prekybos centruose.

Tamsiuoju paros metu rekomenduojama vengti bet kokio vairavimo ar pasivaikščiojimų (ypač Maseru centre). Šalyje dažnai pastebimas nusikaltimų skaičiaus padidėjimas atostogų sezono laikotarpiu, todėl tokiu metu patartina būti itin budriems.

Rekomenduojama vengti žmonių susibūrimų ir politinių demonstracijų. Vakarų Lesote esančiame Maseru mieste gali būti nemaža politinių demonstracijų tikimybė. Tokiu atveju patariama vengti demonstracijų, gatvių eitynių ir bet kokių politinių susibūrimų. Taip pat rekomenduojama sekti žiniasklaidą, skaityti pranešimus apie potencialius kylančius neramumus. Vengti demonstracijų vietų. Maseru mieste pastebimas ir padidėjęs kriminalinių nusikaltimų lygis, vagystės. Rekomenduojama vairuojant laikyti automobilio duris užrakintas, langus uždarytus, neimti pavėžėti keleivių, statyti automobilį tik gerai apšviestose vietose. Kelių padėtis nėra gera, reikia vairuoti atsargiai.

Keliaujant į Lesotą būtina pasidomėti ir Pietų Afrikos Respublikos reikalavimais, apribojimais. Taip pat rekomenduojama atkreipti dėmesį į PAR ir Lesoto pasienio punktų darbo valandas, kurios gali būti apribotos, turėti grynųjų sumokėti įvažiavimo mokestį (priimami Pietų Afrikos randai). Lietuvos Respublikos piliečiams privaloma turėti Lesoto vizą.

Medicinos paslaugos yra ribotos. Ligos atveju užsienio šalių piliečiai dažniausiai vyksta į Pietų Afriką – į Blumfonteiną (esantį už ~150 km į vakarus nuo Lesoto sostinės Maseru) arba į Betliejų (šiauriau nuo Lesoto), tačiau pandemijos metu tokios kelionės gali būti labai ribotos dėl Covid-19 reikalavimų. Patariama iš anksto įsitikinti, ar turimas sveikatos draudimas padengtų tokios kelionės iš Lesoto į gretimą valstybę ir gydymo joje išlaidas. Atkreiptinas dėmesys, jog Letose sergamumas ŽIV/AIDS ligomis yra labai aukštas, todėl patariama imtis atsargos priemonių. Taip pat šalyje paplitusios kitos pavojingos ligos (tuberkuliozė, vidurių šiltinė, hepatitas, pasiutligė), tad keliautojams derėtų vengti plaukiojimo gėlame vandenyje, vengti termiškai neapdoroto maisto, dažnai plauti/dezinfekuoti rankas. Daugiau informacijos apie rekomenduojamus skiepus rasite ULAC svetainėje (žiūrėti čia).

Nepatartina naudotis viešuoju transportu. Taksi rekomenduojama užsisakyti per viešbučio administraciją.

Lesote už homoseksualius santykius yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.

Narkotinių medžiagų laikymas Lesoto Karalystėje traktuojamas kaip rimtas nusikaltimas.

Fotografuoti(s) šalia karinių ar politinių institucijų pastatų draudžiama.

Stebint laukinę gamtą, patartina laikytis saugaus, įstatymuose nurodyto atstumo. Rekomenduojama naudotis profesionalių gidų ar turų paslaugomis ir laikytis lankomų parkų/vietovių taisyklių.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-21

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Informacija apie vizų išdavimą - Lesoto vizų išdavimo sistemoje.

Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Lesote sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją