Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Libanas (Lebanon) Libanas
Atnaujinta: 2021-10-18
Skubios pagalbos telefono numeris: 140
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Visi atvykstantys į Libaną turi tenkinti šias atvykimo sąlygas:

  • Visi, išskyrus vaikus iki 12 metų ir pilnai vakcinuotus asmenis, turi pateikti neigiamus PCR testus iš savo šalies sertifikuotų laboratorijų. Testai turi būti atlikti ne anksčiau kaip prieš 96 val. iki atvykimo į šalį. Asmenys neturintys neigiamų PCR testų į lėktuvą nelaipinami.

Lietuvos Respublikos piliečiai vykstantys į Libaną gali ir neturėti neigiamo PCR testo, jei tenkina šiuos reikalavimus:

  • po antrosios vakcinos prieš Covid-19 ar po vienos dozės (Janssen vakcina) praėjo ne mažiau kaip 14 dienų;
  • pateikia oficialų dokumentą (gydytojo pažymą) apie persirgtą Covid-19 ligą ir apie pilną pagijimą, nuo pilno pasveikimo turi būti praėję ne daugiau kaip 90 dienų.
  • Visi atvykę į Libaną, išskyrus vaikus iki 12 metų, oro uoste (Rafic Hariri International Airport) privalo pakartotinai atlikti PCR testą.
  • Lėktuvų įgulos nariai, atvykę į Libaną ne ilgiau kaip 48 val. yra atleidžiami nuo reikalavimo pateikti neigiamą PCR testą, su sąlygą, kad visi įgulos nariai izoliuosis visą šį laikotarpį Libane.

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Dėl nestabilios politinės padėties regione ir pačiame Libane, didelės teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šalį. Ypač pavojingos zonos, į kurias rekomenduojama nevykti: pietinė Beiruto dalis, Tripolis (Trablous), šiaurinė Bekaa slėnio dalis ir Hermelio rajonas, palestiniečių pabėgėlių stovyklos, 10 km pločio pasienio ruožas su Sirija. Didelis pavojus išlieka ir likusiame Beirute, Sidone (Saida) bei pietinėje Bekaa slėnio dalyje, pasienio su Izraeliu teritorijose, ypač į pietus nuo Litanijos upės.

Politinė situacija, demonstracijos

Dėl sudėtingos socioekonominės ir politinės situacijos Libane tikėtinos įvairios gyventojų demonstracijos. Rekomenduojama vengti demonstracijų ir pilietinių susibūrimų, keliaujant po šalį būtina žinoti, jog autokeliai dėl demonstracijų gali būti blokuojami staiga ir be įspėjimo.

Būtina vengti didelių susibūrimų religinių ar pasaulietinių švenčių metu.

Terorizmo, žmonių grobimo grėsmės

Prieš vykstant į Libaną ar esant šalyje rekomenduojama atidžiai stebėti politinę padėtį. Saugumo padėtis skirtingose Libano dalyse yra sunkiai prognozuojama ir gali greitai keistis, todėl būtina nuolatos stebėti įvykius šalyje, sekti vietinę ir tarptautinę spaudą. Teroro aktas gali būti įvykdytas bet kur ir bet kada. Išlieka didelė užsienio piliečių ir turistų grobimo grėsmė, ypač Beirute, Bekaa slėnyje ir Sirijos pasienyje.

Eismo situacija

Užsienio piliečiams vairuoti automobilį galima tik turint tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Vairuoti būtina labai įdėmiai, vietiniai vairuotojai dažnai vairuoja nesaugiai. Ypač pavojinga keliais važiuoti dviračiu, įprastai automobilių vairuotojai nepripažįsta dviratininkų kaip eismo dalyvių. Labai pavojinga užmiesčio keliais ir net miestų gatvėmis vaikščioti pėstiesiems – gatvės dažniausiai neturi šaligatvių.

Vengti viešojo transporto, kuris dažniausiai yra perpildytas, nesaugus ir nepatikimas. Naudojantis taksi paslaugomis stengtis naudotis viešbučių siūlomomis vežėjų kompanijomis.

Sveikatos draudimas kelionės metu

Rekomenduojama būtinai apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu, o su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę.

Kitos rekomendacijos

Asmenys, pase turintys Izraelio vizą, gali būti neįleidžiami į šalį, net ir turint galiojančią Libano vizą. Dėl griežtų Libano įstatymų šeimos klausimais, šalies migracijos tarnyba gali pareikalauti tėvo sutikimo, leidžiančio vaikui keliauti be jo, net ir tuo atveju, kai jį lydi mama.

Libano teritorijos dalyje piečiau Litanijos upės reikia vengti važiuoti ar eiti ne keliais – išlieka didelė galimybė būti sužeistam minų ar kitų nesprogusių sprogmenų.

Prieš skrendant iš Beiruto tarptautinio oro uosto, būtina įsitikinti, ar oro bendrovė, vykdanti skrydį, netaiko apribojimų rankiniame bagaže pervežant didelius mobiliuosius telefonus, planšetinius ir nešiojamus kompiuterius bei kitus didelius elektronikos prietaisus.

Lietuvos piliečiai, šiuo metu esantys ar nuolat gyvenantys Libane, bet neužsiregistravę, kviečiami skubiai užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje. Patartina su savimi nuolat turėti galiojančius asmens dokumentus, kad būtų galima greitai palikti šalį.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-01-18

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Libano vizą galima gauti atvykus į šalį sienos kirtimo punkte (Beiruto oro uoste ar pasienyje su Sirija). Viza išduota pasienyje galioja 30 dienų vienam atvykimui į šalį.

Daugiau informacijos - Libano ambasados Varšuvoje tinklapyje.

Pasas vykstant į Libaną turi galioti bent 6 mėn.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Libane sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Austrijos ambasada Libane

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Tabaris 812 Bldg., 8 th floor, Avenue Charles Malek, Tabaris - Achrafieh, Beirut 2071-1606, P. O. Box 11-3924
Telefonas:+9611217360 +9611217412+9611213017+9611217491
Faksas: +961-1- 21 77 72
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: www.bmeia.gv.at/en/embassy/beirut

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją