Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444
Libanas (Lebanon) Libanas
Rekomendacija aktuali: 2023-10-03
Atnaujinta: 2023-07-11
Skubios pagalbos telefono numeris: 140
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOSAndroidbendra nuoroda.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].


Dėl nestabilios politinės padėties regione ir pačiame Libane, realios teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti į Libaną. Ypač pavojingos zonos, į kurias rekomenduojama nevykti: pietinė Beiruto dalis, Tripolis (Trablous), šiaurinė Bekaa slėnio dalis ir Hermelio rajonas, palestiniečių pabėgėlių stovyklos, 10 km pločio pasienio ruožas su Sirija. Pavojus išlieka ir likusiame Beirute, Sidone (Saida) bei pietinėje Bekaa slėnio dalyje, pasienio su Izraeliu teritorijose, ypač į pietus nuo Litanijos upės.

Atkreiptinas dėmesys į Izraelio vizos ar įvažiavimo spaudo turėjimą pase. Net ir turint galiojančią Libano vizą, asmenys su Izraelio viza ir/ar įvažiavimo spaudu pase nebus įleidžiami į Libaną. Ta pati nuostata galioja, jei jūsų pase bus sausumos sienos tarp Egipto ir Izraelio bei Jordanijos ir Izraelio kirtimo žyma (spaudas).

Libano institucijos atidžiai tikrina kiekvieno asmens, atvykstančio į Libaną duomenis Ieškomų ar nuteistų už nusikaltimus Libane duomenų bazėje. Kilus menkiausiems įtarimams asmenys yra sulaikomi, kol neįrodo, kad įrašai Libano duomenų bazėse su jais nesusiję. Todėl patartina su savimi turėti gimimo sertifikato kopiją (ar kitų dokumentų kopijas), kas padėtų įrodyti asmens neatitikimą su duomenimis Ieškomų ar nuteistų už nusikaltimus Libano duomenų bazėse.

Pažymėtina, jog vykstant į Libaną, nebetaikomi reikalavimai, susiję su COVID-19 ligos valdymu. Detalesnė informacija skelbiama Libano sveikatos ministerijos interneto svetainėje.

Nuo 2022 m. spalio mėn. Libane padažnėjo choleros užsikrėtimo atvejų. Cholera yra bakterinė liga, perduodama per užterštą geriamąjį vandenį ar maistą. Todėl gerkite tik virintą arba buteliuose išpilstytą vandenį, kuris yra pigus ir lengvai prieinamas. Vanduo iš čiaupo nėra saugus gerti.  Valgykite tik tokį maistą, kuris buvo tinkamai paruoštas.  Papildomos informacijos apie cholerą rasite čia.

Politinė situacija, demonstracijos

Dėl sudėtingos socioekonominės ir politinės situacijos Libane tikėtinos įvairios gyventojų demonstracijos. Rekomenduojama vengti demonstracijų ir pilietinių susibūrimų. Keliaujant po šalį būtina žinoti, jog autokeliai dėl demonstracijų gali būti blokuojami staiga ir be įspėjimo.

Būtina vengti didelių susibūrimų religinių ar pasaulietinių švenčių metu.

Terorizmo, žmonių grobimo grėsmės

Prieš vykstant į Libaną ar esant šalyje rekomenduojama atidžiai stebėti politinę padėtį. Saugumo padėtis skirtingose Libano dalyse yra sunkiai prognozuojama ir gali greitai keistis, todėl būtina nuolatos stebėti įvykius šalyje, sekti vietinę ir tarptautinę spaudą. Teroro aktas gali būti įvykdytas bet kur ir bet kada. Išlieka didelė užsienio piliečių ir turistų grobimo grėsmė, ypač Beirute, Bekaa slėnyje ir Sirijos pasienyje.

Eismo situacija

Užsienio piliečiams vairuoti automobilį galima tik turint tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Vairuoti būtina labai įdėmiai, nes vietiniai vairuotojai dažnai vairuoja nesaugiai. Ypač pavojinga keliais važiuoti dviračiu - įprastai automobilių vairuotojai nepripažįsta dviratininkų eismo dalyviais. Labai pavojinga užmiesčio keliais ir net miestų gatvėmis vaikščioti pėstiesiems – gatvės dažniausiai neturi šaligatvių.

Patariama vengti viešojo transporto, kuris dažniausiai yra perpildytas, nesaugus ir nepatikimas. Naudojantis taksi paslaugomis stenkitės naudotis viešbučių siūlomomis vežėjų kompanijomis.

Sveikatos draudimas kelionės metu

Rekomenduojama būtinai apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu, o su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę.

Kitos rekomendacijos

Asmenys, pase turintys Izraelio vizą, gali būti neįleidžiami į šalį, net ir turint galiojančią Libano vizą. Dėl griežtų Libano įstatymų šeimos klausimais, šalies migracijos tarnyba gali pareikalauti tėvo sutikimo, leidžiančio vaikui keliauti be jo, net ir tuo atveju, kai jį lydi mama.

Libano teritorijos dalyje piečiau Litanijos upės reikia vengti važiuoti ar eiti ne keliais – išlieka didelė galimybė būti sužeistam minų ar kitų nesprogusių sprogmenų.

Prieš skrendant iš Beiruto tarptautinio oro uosto, būtina įsitikinti, ar oro bendrovė, vykdanti skrydį, netaiko apribojimų rankiniame bagaže pervežant didelius mobiliuosius telefonus, planšetinius ir nešiojamus kompiuterius bei kitus didelius elektronikos prietaisus.

Patartina su savimi nuolat turėti galiojančius asmens dokumentus, kad būtų galima greitai palikti šalį.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į šią šalį, vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis šalies, į kurią vykstate, diplomatinėje atstovybėje ar kompetentingose tos šalies institucijose.

Pastaba:

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Libaną, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius. Daugiau informacijos skelbiama šioje interneto svetainėje.

Libano vizą galima gauti atvykus į šalį sienos kirtimo punkte (Beiruto oro uoste ar pasienyje su Sirija). Viza, išduota pasienyje, galioja 30 dienų vienam atvykimui į šalį.

Daugiau informacijos Libano ambasados Varšuvoje tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Austrijos ambasada Libane

Adresas: Tabaris 812 Bldg., 8 th floor, Avenue Charles Malek, Tabaris - Achrafieh, Beirut

Telefonas: +9611213017, +9611213052

Faksas: +961-1- 21 77 72

El. paštas: [email protected] 

Svetainė: Austrijos ambasados Libane interneto svetainė

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją