SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais. Sužinok daugiau.
Nuo 2022 m. kovo 28 d. visi atvykstantys į Libaną turi tenkinti šias atvykimo sąlygas:
Visi, išskyrus vaikus iki 12 metų ir asmenis grįžtančius į Libaną po 7 dienų, turi turėti vieną iš šių dokumentų:
Lėktuvų įgulos nariai, atvykę į Libaną ne ilgiau kaip 48 val. yra atleidžiami nuo reikalavimo pateikti neigiamą PCR testą, su sąlyga, kad visi įgulos nariai izoliuosis visą šį laikotarpį Libane.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.
Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.
Dėl nestabilios politinės padėties regione ir pačiame Libane, didelės teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šalį. Ypač pavojingos zonos, į kurias rekomenduojama nevykti: pietinė Beiruto dalis, Tripolis (Trablous), šiaurinė Bekaa slėnio dalis ir Hermelio rajonas, palestiniečių pabėgėlių stovyklos, 10 km pločio pasienio ruožas su Sirija. Didelis pavojus išlieka ir likusiame Beirute, Sidone (Saida) bei pietinėje Bekaa slėnio dalyje, pasienio su Izraeliu teritorijose, ypač į pietus nuo Litanijos upės.
Politinė situacija, demonstracijos
Dėl sudėtingos socioekonominės ir politinės situacijos Libane tikėtinos įvairios gyventojų demonstracijos. Rekomenduojama vengti demonstracijų ir pilietinių susibūrimų, keliaujant po šalį būtina žinoti, jog autokeliai dėl demonstracijų gali būti blokuojami staiga ir be įspėjimo.
Būtina vengti didelių susibūrimų religinių ar pasaulietinių švenčių metu.
Terorizmo, žmonių grobimo grėsmės
Prieš vykstant į Libaną ar esant šalyje rekomenduojama atidžiai stebėti politinę padėtį. Saugumo padėtis skirtingose Libano dalyse yra sunkiai prognozuojama ir gali greitai keistis, todėl būtina nuolatos stebėti įvykius šalyje, sekti vietinę ir tarptautinę spaudą. Teroro aktas gali būti įvykdytas bet kur ir bet kada. Išlieka didelė užsienio piliečių ir turistų grobimo grėsmė, ypač Beirute, Bekaa slėnyje ir Sirijos pasienyje.
Eismo situacija
Užsienio piliečiams vairuoti automobilį galima tik turint tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Vairuoti būtina labai įdėmiai, vietiniai vairuotojai dažnai vairuoja nesaugiai. Ypač pavojinga keliais važiuoti dviračiu, įprastai automobilių vairuotojai nepripažįsta dviratininkų kaip eismo dalyvių. Labai pavojinga užmiesčio keliais ir net miestų gatvėmis vaikščioti pėstiesiems – gatvės dažniausiai neturi šaligatvių.
Vengti viešojo transporto, kuris dažniausiai yra perpildytas, nesaugus ir nepatikimas. Naudojantis taksi paslaugomis stengtis naudotis viešbučių siūlomomis vežėjų kompanijomis.
Sveikatos draudimas kelionės metu
Rekomenduojama būtinai apsidrausti sveikatos ir kelionių draudimu, o su draudimo sąlygomis išsamiai susipažinti dar prieš išvykstant į kelionę.
Kitos rekomendacijos
Asmenys, pase turintys Izraelio vizą, gali būti neįleidžiami į šalį, net ir turint galiojančią Libano vizą. Dėl griežtų Libano įstatymų šeimos klausimais, šalies migracijos tarnyba gali pareikalauti tėvo sutikimo, leidžiančio vaikui keliauti be jo, net ir tuo atveju, kai jį lydi mama.
Libano teritorijos dalyje piečiau Litanijos upės reikia vengti važiuoti ar eiti ne keliais – išlieka didelė galimybė būti sužeistam minų ar kitų nesprogusių sprogmenų.
Prieš skrendant iš Beiruto tarptautinio oro uosto, būtina įsitikinti, ar oro bendrovė, vykdanti skrydį, netaiko apribojimų rankiniame bagaže pervežant didelius mobiliuosius telefonus, planšetinius ir nešiojamus kompiuterius bei kitus didelius elektronikos prietaisus.
Lietuvos piliečiai, šiuo metu esantys ar nuolat gyvenantys Libane, bet neužsiregistravę, kviečiami skubiai užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje. Patartina su savimi nuolat turėti galiojančius asmens dokumentus, kad būtų galima greitai palikti šalį.
Libano vizą galima gauti atvykus į šalį sienos kirtimo punkte (Beiruto oro uoste ar pasienyje su Sirija). Viza išduota pasienyje galioja 30 dienų vienam atvykimui į šalį.
Daugiau informacijos - Libano ambasados Varšuvoje tinklapyje.
Pasas vykstant į Libaną turi galioti bent 6 mėn.
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Adresas: Tabaris 812 Bldg., 8 th floor, Avenue Charles Malek, Tabaris - Achrafieh, Beirut
Telefonas: +9611213017, +9611213052
Faksas: +961-1- 21 77 72
El. paštas: [email protected]
Svetainė: https://www.bmeia.gv.at/en/austrian-embassy-beirut