Atnaujinta: 2024-07-11
Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių
Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių dėl nusikalstamumo ir išaugusių smurto atvejų.
Šalyje nemaža smurtinių incidentų tikimybė. Dėl regione veikiančių teroristinių grupuočių Liberijoje išlieka teroristinių išpuolių grėsmė. Patariama išlikti budriems, ypač vietose, kuriose gausu užsieniečių (viešbučiuose, restoranuose, paplūdimiuose). Siūloma vengti protestų ir demonstracijų, sekti vietos žiniasklaidą. Sostinėje Monrovijoje aukštas nusikalstamumo lygis, dažni ginkluotų plėšimų, seksualinės prievartos atvejai, kišenvagystės, todėl tamsiuoju paros metu patariama nevaikščioti gatvėse. Sutemus nusikaltimų rizika išauga. Dažnos mobiliųjų telefonų ir nešiojamųjų kompiuterių vagystės. Turistų apiplėšimo atvejai taip pat užfiksuoti paplūdimiuose. Dėl dažnai vykdomų policijos patikrų patariama visuomet su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei jo kopiją.
Rekomenduojama būti itin atsargiems, keliaujant už sostinės ribų ir rinktis tik pagrindinius kelius - kaimo vietovėse gali pasitaikyti ginkluotų apiplėšimų, o vietinės valdžios galimybės suteikti pagalbą gan ribotos. Dėl šios priežasties iš anksto pasirūpinkite transportu, nugabensiančiu Jus iš oro uosto į viešbutį.
Rekomenduojama vengti kelionių pasienyje su Dramblio Kaulo Krantu, kur veikia aktyvios ginkluotos grupuotės.
Lietingojo sezono metu (gegužės – lapkričio mėnesiais) galimi potvyniai, keliai gali būti nepravažiuojami, kelių infrastruktūra prasta.
Vykstant į šalį patariama turėti pakankamai grynųjų pinigų (JAV doleriais), nes kreditinės kortelės ne visur priimamos, o bankomatų yra nedaug ir dauguma jų sostinėje. Liberijos bankinis sektorius susiduria su grynųjų pinigų trūkumu.
Už narkotikų ir deimantų kontrabandą taikomos itin griežtos bausmės.
Nefotografuokite, nefilmuokite karinių objektų, oro uostų, tiltų, valstybinių pastatų.
Šalyje nėra fiksuotojo telefono ryšio sistemos. Telefoninis ryšys gali neveikti, ypač atokiose vietovėse, keliuose tarp didžiųjų miestų.
Homoseksualūs santykiai yra neteisėti.
Šalyje paplitusi maliarija, cholera, geltonoji karštligė, vidurių šiltinė, tuberkuliozė, hepatitas, yra rizika susirgti Marburgo, Ebolos virusais ar Lasos karštlige. Sveikatos priežiūros įstaigų mažai, o jų teikiamos paslaugos – abejotinos kokybės, todėl prieš kelionę būtina pasirūpinti būtiniausiais medikamentais ir sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba
Informacija apie Liberijos vizų išdavimą skelbiama Liberijos ambasados Berlyne tinklapyje.
Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėnesius.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra
8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30)
Nedirba
12.00-12.30
Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.