SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais. Sužinok daugiau.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.
Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.
Atsižvelgdama trapią politinę bei pavojingą ir nenuspėjamą saugumo padėtį Libijoje, Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja susilaikyti nuo bet kokių kelionių į šią šalį ir ragina Libijoje esančius piliečius nedelsiant išvykti. Neįvykus 2021 m. gruodį planuotiems prezidento ir parlamento rinkimams, išlieka įtempta padėtis tarp konkuruojančių politinių jėgų, vyriausybės ir konfliktuojančių karinių-politinių grupuočių. Šalyje veikia užsienio karinės pajėgos ir samdiniai, didelės teritorijos yra užminuotos, pasitaiko teroristinių išpuolių, žmonių grobimo, ginkluoto užpuolimo atvejų. Susisiekimas oro transportu bei judėjimas antžeminiu transportu yra maksimaliai ribojamas ir rizikingas. Teroristinių išpuolių ir karinių veiksmų, ginkluotų grupuočių tarpusavio susirėmimų, demonstracijų ir kitų neramumų grėsmė išlieka visoje šalies teritorijoje.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad COVID-19 plintant šalyje, diagnozavimo bei gydymo galimybės Libijoje labai ribotos.
Norint patekti į šalį, valdžios institucijos gali reikalauti pateikti neigiamą COVID-19 PGR testo rezultatą. Dėl tikslesnių reikalavimų atvykimui rekomenduojama pasikonsultuoti su kelionės organizatoriumi, kad įsitikintumėte, jog kelionės dokumentai yra tinkami.
Daugelis Europos Sąjungos (ES) diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų Libijoje yra sustabdžiusios savo veiklą, tad galimybės gauti konsulinę pagalbą yra itin ribotos.
Dėl išvykimo iš Libijos rekomenduojame kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Italijoje ( Via Vittoria Colonna 1, 00193 Rome, ITALY) telefonu +390 685 59052, faksu +390 685 59053, arba el. paštu [email protected]
Nutarusius neišvykti iš Libijos Lietuvos piliečius kviečiame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje .
Dėl Libijos vizos gavimo rekomenduojame teirautis Libijos ambasados Stokholme el. paštu [email protected]
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.