Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444
Madagaskaras (Madagascar) Madagaskaras
Atnaujinta: 2022-11-04
Skubios pagalbos telefono numeris: 117
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones koronaviruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.


Liūčių sezonas šalyje prasideda nuo lapkričio ir trunka iki balandžio. Ciklonai ir tropinės audros Madagaskarą dažniausiai niokoja sausio – kovo mėnesiais. Turėtumėte išlikti budrūs ir sekti meteorologines prognozes, kadangi atokesnės vietovės gali būti sunkiai pasiekiamos, gali sutrikti vandens tiekimas šalyje.

Rekomenduojama vengti demonstracijų, protestų, kurie gali išaugti į smurtinius. 2022 m. rugpjūčio pabaigoje Ikongo mieste vykęs protestas virto smurtiniu. 2023 metais turėtų vykti prezidento rinkimai, patariama sekti vietinę žiniasklaidą ir stebėti situaciją šalyje.

Šalyje aukštas nusikalstamumo lygis, todėl patariama imtis būtinų atsargumo priemonių visose Madagaskaro dalyse: esant poreikiui rinktis tik oficialių įmonių gidus, vengti izoliuotų vietovių, laikytis kelių eismo taisyklių, saugoti vertingus asmeninius daiktus. Šalyje plačiai paplitę apiplėšimas ir vagystės gatvėse, paplūdimiuose. Rekomenduojama nedemonstruoti vertingų daiktų, viešai nenaudoti mobiliųjų telefonų ar kitos elektroninės įrangos, visuomet būti atsargiems. Be to, dėl išpuolių kelyje grėsmės rekomenduojama nekeliauti tamsiu paros metu nacionaliniais keliais. Dėl padidėjusio apiplėšimų ir smurtinių išpuolių skaičiaus, rekomenduojama išlikti budriems Nosy Be saloje, keltų terminale Ankify bei Ambanja mieste. Jeigu planuojate nuvykti į Fort Dauphin, patartina skristi, o ne vykti RN13 keliu dėl itin prastos kelių būklės. Pamačius kelių avariją, rekomenduojama nesustoti (dėl galimo tyčinio veiksmo siekiant jus suklaidinti ir imituoti avariją), bet skambinti į policiją telefonu 117. Rekomenduojama su savimi visada turėti paso, dokumentų, vizų kopijas.

Rekomenduojama vengti lankytis atokiuose paplūdimiuose bei išlikti budriems lankant į pietus ir šiaurę nutolusius paplūdimius nuo Toliaros (Tuléar) bei Toliaroje esančius naktinius klubus. Dėl smurtinių išpuolių grėsmės venkite Batterie paplūdimio.

Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu. Pagrindiniuose keliuose pasitaiko ginkluotų apiplėšimų, ypač naktį, todėl patariama užrakinti automobilio duris ir langus, ypač sostinėje Antananaryve. Rekomenduojama naudotis tik patikimais automobilių nuomos punktais ir vengti „Taxi be“ ir „Taxi brousse“ (vyksta į atokius regionus) firmos automobilių dėl plėšikų išpuolių rizikos. Nepatariama keliauti viešuoju transportu, jis gali būti neprižiūrėtas ir nesaugus.

Griežtai draudžiama fotografuoti bei filmuoti saugumo struktūrų veiksmus ar dislokacijos vietas. 

Patariama išlikti budriems Cinži de Bemarahos gamtos draustinyje, nelankyti nacionalinių parkų vieniems dėl didelės ginkluotų grupuočių išpuolių grėsmės. Dėl nacionalinių parkų lankymo patariama pasikonsultuoti su savo kelionių organizatoriumi arba parko administracija, kad gautumėte Turizmo ministerijos akredituoto gido paslaugas. Gidai privalo parodyti savo pažymėjimą.

Madagaskare galimi cunamio pavojai. Pajutus žemės drebėjimą, pamačius staigų jūros lygio kilimą ar kritimą nedelsdami pasitraukite į aukštumas ir stebėkite žiniasklaidą. Madagaskare yra ryklių, ypač Tamatave ir Manakara srityse.

Sezoniškai kovo mėnesį išauga pneumoninio, buboninio ir sezoninio maro protrūkio grėsmė (kasmet užfiksuojama apie 500 maro atvejų) ne tik kaimo vietovėse, bet ir didžiuosiuose miestuose, įskaitant ir sostinę Antananaryvą. Taip pat aukšti susirgimų sifiliu rodikliai. Madagaskare fiksuojamos maistu, vandeniu plintančios ligos, tokios kaip cholera, hepatitas. Pažymėtina, jog šalyje egzistuoja tikimybė užsikrėsti maliarija, dengės karštlige, čikungunijos virusais. Daugiau informacijos apie reikalingus skiepus skaitykite čia.

Medicinos/ gydymo įstaigos Antananaryve ir kitose vietose yra ribotos. Privačios klinikos reikalauja išankstinio apmokėjimo. Susirgus rimtai, jums greičiausia bus pasiūlyta evakuotis į Mauricijų, Pietų Afrikos Respubliką, Indiją ar kitą šalį. Kelionės metu rekomenduojama turėti galiojantį kelionės/ sveikatos draudimą, kuris apimtų visas galimas gydymo užsienyje išlaidas.

Patariama gerti virintą arba buteliuose parduodamą vandenį, atsisakant ledo gėrimuose. Rekomenduojama vengti žalios arba nevisiškai iškeptos mėsos dėl plintančių ligų rizikos.

Griežtai draudžiama eksportuoti fosilijas, senovinės medienos dirbinius, maisto produktus, saugomus augalus ir gyvūnus bei krokodilo odos gaminius. Be to, šalyje gresia laisvės atėmimo bausmė už narkotikų gabenimą ir nuo 5 iki 10 metų įkalinimas už naudojimąsi prostitucijos paslaugomis. Perspėjama, kad  visuomenėje netoleruojami homoseksualūs santykiai, nors oficialiai, įstatymu, jie nėra uždrausti. Taip pat patariama nenešioti kamufliažinių ar kitų karinio stiliaus apdarų, nes už tai gresia baudos.

Nors Madagaskaras nėra matomas tarp pagrindinių terorizmo taikinių, tačiau teroristinių atakų tikimybė išlieka, todėl savo atvykimą į šią šalį verta užregistruoti kelionių registracijos sistemoje, nuolat sekti vietos valdžios nurodymus ir itin atsargiai elgtis masinio žmonių susibūrimo vietose. 

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2023-04-07

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Informacija apie Madagaskaro vizas - Madagaskaro ambasados Berlyne tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją