
Į šalį rekomenduojama nevykti
Dėl COVID-19 draudžiamas, su tam tikromis išimtimis, užsienio valstybių piliečių atvykimas į šalį. Ribojimai netaikomi asmenims, turintiems leidimus gyventi šalyje, taip pat diplomatinio korpuso nariams.
Atvykusiems į šalį taikomas 14 dienų karantinas. Šalyje galioja judėjimo kontrolės įsakymas, nustatantis viruso plitimui stabdyti skirtas socialinės distancijos priemones.
Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.
Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.
Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas .
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.
Saugumo rekomendacijos
Rekomenduojama nevykti nuo Borneo saloje, Sabah valstijos šiaurėje esančio Kudat miesto iki Tawau miesto Sabah pietuose, įskaitant Sandakan, Lahad Datu ir Semporna regionus, bei salas Tawau pakrantėje – Lankayan, Mabul, Pom Pom, Kapalai, Litigan, Sipadan ir Mataking.
Sabah rytinėje dalyje (įskaitant salas, esančias netoli Sulu archipelago pietų Filipinuose) egzistuoja pagrobimo ir kitokių nusikaltimų, smurto pavojus. Nemaža tikimybė tapti smulkių vagysčių aukomis. Keliaujant dviratėmis transporto priemonėmis patariama itin saugoti asmeninius daiktus, vykstant iš oro uosto naudotis tik patikimomis taksi paslaugomis, iš anksto susitarti dėl mokesčio.
Šalyje išlieka didelė teroristinių išpuolių grėsmė. Pavojingos sritys: rytinės Sabah valstijos apylinkės, Kvala Lumpūro miestas. Išpuoliai gali įvykti užsieniečių lankytinose vietose, todėl patariama būti budriems, stebėti vietos žiniasklaidą ir vadovautis vietos valdžios institucijų patarimais.
Viešint Malaizijoje derėtų vengti protestų, kuriuose užsieniečiams dalyvauti draudžiama ir politinių demonstracijų vietų, gerbti musulmoniškus papročius ir vietines kulto vietas, įvertinti Ramadano laikotarpį.
Bendrosios rekomendacijos
Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.
Patariama iš nepažįstamųjų nepriimti maisto ir gėrimų bei jų nepalikti be priežiūros, nes jie gali būti apnuodyti narkotinėmis medžiagomis.
Rekomenduojama taksi paslaugas užsisakyti telefonu ar naudojant mobiliąsias programėles, kadangi užsisakyti taksi paslaugas gatvėse nėra visiškai saugu.
Egzistuoja nedidelė galimybė užsikrėsti Zikos virusu. Išsamiau skaitykite čia. Visus metus egzistuoja uodų pernešamų ligų, tokių kaip maliarija, Dengės karštligė, pavojus, todėl rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas. Perlis, Kedah, Penang ir Sarawak valstijose yra galimybė užsikrėsti pasiutlige, todėl rekomenduojama imtis atsargumo priemonių keliaujant į šias vietas.Sausojo sezono metu (gegužės–spalio mėn.) miškų gaisrai Indonezijoje gali sukelti smogą ir padidinti oro užterštumą Malaizijoje. Dėl miškų gaisrų taip pat galimi trumpalaikiai vietinio ir regiono oro transporto susisiekimo sutrikimai.
Nemaža žemės drebėjimų tikimybė, lapkričio-vasario mėn. - liūčių sezonas.
Patariama labai saugoti asmens dokumentus, nes dažnos jų vagystės. Būti atsargiems naudojantis kredito kortele parduotuvėse, išsigryninant pinigus iš bankomato.
Keliaujant šaligatviu rekomenduojame akylai saugoti savo asmeninius daiktus. Ant dviračių transporto priemonių važiuojantys vagys gali bandyti juos pavogti.
Prieš keliaujant laivu įsitikinkite, kad juo plauks leistinas skaičius žmonių ir kad laivas turi gelbėjimosi priemones.
Ketinant užsiimti vandens sportu (nardymu, vandens slidėmis), patariama turėti gyvybės draudimą ir naudotis tik patikimų organizatorių paslaugomis. Prieš užsiimdami vandens pramogomis, prašykite mokymų
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Atvykstant į Malaiziją būtina įsitikinti, kad pase įdėtas Malaizijos sienos kirtimo spaudas. Pagal šalies įstatymus, spaudo pase nebuvimas prilyginamas buvimui šalyje nelegaliai ir preziumuojama užsieniečio kaltė. Už įstatymo pažeidimą nustatyta didelė piniginė bauda ir skiriama reali laisvės atėmimo bausmė. Daugiau informacijos - Malaizijos imigracijos departamento tinklapyje.
Skiepai
Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
