Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444

Informacija ir rekomendacijos Lietuvos Respublikos piliečiams dėl situacijos Ukrainoje. Sužinok daugiau

Malavis (Malawi) Malavis
Atnaujinta: 2022-09-30
Skubios pagalbos telefono numeris: 999
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones koronaviruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.


Po 2019 m. gegužės 21 d. Malavyje vykusių prezidento, Parlamento ir vietos tarybos rinkimų rezultatai dviejų partijų teikimu buvo užginčyti teisme. Šalyje kilo neramumai, protestų banga Lilongwe centre bei kitose vietose, kurie peraugo ir į smurto protrūkius. 2020 m. vasario 3 d. Konstitucinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo anuliavo praėjusių rinkimų rezultatus bei nurodė organizuoti naujus rinkimus. 2020 m. birželio 23 d. įvyko rinkimai, kuriuos laimėjo Malavio opozicinės partijos lyderis Lazarus Chakwera. Valdančioji partija iškart po rezultatų paskelbimo pradėjo kvestionuoti rinkimų skaidrumą ir sąžiningumą. Tai pirmas kartas, kai Užsachario Afrikoje vykę rinkimai buvo pripažinti negaliojančiais dėl įvykdytų pažeidimų, o pakartotinius rinkimus laimėjo opozicija. Šalies sostinėje organizuojami protestai, nukreipti prieš prezidentą. Rekomenduojama nuolat būti budriems dėl galimo smurto proveržio, vengti masinio susibūrimo vietų, ypač demonstracijų, sekti žiniasklaidos pranešimus bei vykdyti vietinės valdžios nurodymus. Rekomenduojama iš anksto apsirūpinti kuru, maistu bei būtinais medikamentais, jeigu šalyje laikinai nutrūktų jų tiekimas. Rekomenduojama visuomet su savimi turėti asmens dokumentų ir vizos kopijas.

Skrydžių bendrovė „South African Airways“, po patirtų finansinių nuostolių ir nuostolių dėl COVID-19 pandemijos, peržiūri savo verslo politiką, kas gali įtakoti vidinių bei tarptautinių skrydžių tvarkaraščius, todėl rekomenduojama nuolat pasitikslinti informaciją apie skrydžius.

2019 m. kovo mėnesį Malavis smarkiai nukentėjo nuo potvynių ir žemės drebėjimų (užfiksuoti 45 mirties atvejai, 80 000 žmonių, kurie prarado savo namus), todėl rekomenduojama sekti padėtį šalyje atsižvelgiant į Pasaulio meteorologijos organizacijos bei vietos valdžios pranešimus.

Dėl išliekančių neramumų bei terorizmo grėsmių rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių Mulanje, Thyolo, Chiradzulu ir Phalombe vietovėse, taip pat Blantyre, Lilongwe, Zomba ir Nsanje miestuose bei jų provincijose.

Dėl nusikaltimų grėsmės rekomenduojama visuomet išlikti budriems. Miestuose, ypač šalia autobusų stočių, dažnos vagystės. Patariama vengti apleistų gyvenviečių bei saugoti vertingus asmeninius daiktus ir dokumentus. Dėl ginkluotų apiplėšimų kelyje grėsmės įspėjama visuomet uždaryti transporto priemonės langus. Nerekomenduojama priimti svetimų žmonių į automobilį. Dėl narkotinių medžiagų pavojaus patariama nesivaišinti nepažįstamųjų siūlomais gėrimais ar maistu.

Keliauti mikroautobusais pavojinga dėl jų techninės būklės, tad, esant būtinybei, rekomenduojama keliauti keleivių pervežimo kompanijų autobusais. Pavojinga važiuoti tamsiuoju paros metu. Taip pat į važiuojamąją kelio dalį gali išbėgti gyvūnai. Neatsakingi dviratininkai dažnai sukelia eismo įvykius. Be to, griežtai baudžiama už greičio viršijimą ir vairavimą esant neblaiviam. Dėl dažnų policijos vykdomų patikrų rekomenduojama visada turėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

Malavio visuomenė yra konservatyvi, dėl to rekomenduojama į tai atkreipti dėmesį renkantis aprangą.  Dėl seksualinių nusikaltimų pavojaus  moterims rekomenduojama vilkėti kojas ir pečius dengiančius drabužius. Ypatingai, reikia išlikti budriems sostinėje Lilongwe, Blantyre, Mzuzu, Zomba miestuose, kuriuose pasitaiko užpuolimai, nukreipti prieš moteris, vilkinčias aptemptus drabužius. Šalyje homoseksualūs santykiai yra nelegalūs.  

Kreditinės kortelės paprastai yra nepriimamos už didžiųjų miestų ribų. Šalyje yra ribotas bankomatų, priimančių VisaMasterCard ir kitas tarptautines mokėjimo korteles, skaičius.

Pagalbos tarnybų numeriai nėra patikimi, dėl to svarbu turėti atsarginius numerius (policijos ar greitosios pagalbos tarnybų) tose srityse, kuriose lankotės. Greitosios medicinos pagalbos paslaugos nėra plačiai prieinamos, dėl to būtina imtis atsargumo priemonių dėl per maistą ir vandenį plintančių ligų (vengti vandens iš čiaupo, ledo kubelių ir neapdorotų vaisių, daržovių). Maistui ruošti ir gerti rekomenduojama naudoti vandenį buteliuose bei vartoti tik gerai apdorotą ir karštą maistą.

Laukiniai gyvūnai gali kelti pavojų. Laikykitės visų gamtos rezervato taisyklių ir kelionių vadovų nurodymų. Taip pat už suvenyrų, pagamintų iš gyvūnų kaulų ar dantų, įsigijimą gresia didelės baudos. Jos taikomos ir už neapdorotų brangakmenių gabenimą.  

Lietingojo sezono metu, kuris tęsiasi nuo gruodžio iki kovo mėnesio, Malavyje padaugėja žarnyno infekcijos bei choleros proveržių. Dėl to rekomenduojama griežtai laikytis higienos normų ir negerti vandens iš čiaupo. Šalyje paplitusi ŽIV infekcija, hepatitas, tuberkuliozė, pasiutligė, maliarija. Reikalaujama Geltonojo drugio sertifikato atvykstantiems iš geltonojo drugio infekuotų teritorijų. Daugiau informacijos apie rekomenduojamus skiepus galite rasti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijose.

Naujausią informaciją, susijusią su koronavirusu ir kitų ligų protrūkiais, galite stebėti Malavio sveikatos ministerijos Facebook paskyroje.

Šalyje fiksuojamas choleros protrūkis, rekomenduojama laikytis atsargumo priemonių, susijusių su maistu ir geriamuoju vandeniu.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2023-01-04

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Informacija apie Malavio vizų išdavimą - Malavio ambasados Berlyne tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Norvegijos Karalystės ambasada Malavyje

Adresas: Arwa House, City Centre, Private Bag B323, Lilongwe 3

Telefonas: 265 1 779 400

Faksas: +265 1 772 845

El. paštas: [email protected] 

Svetainė: www.norway.no/en/malawi 

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją