Malaizija (Malaysia, MY)

Skubios pagalbos telefono numeris: 999

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į tam tikras šalies dalis rekomenduojama nevykti

Saugumo rekomendacijos

Rekomenduojama nevykti nuo Borneo saloje, Sabah valstijos šiaurėje esančio Kudat miesto iki Tawau miesto Sabah pietuose, įskaitant Sandakan, Lahad Datu ir Semporna regionus, bei salas Tawau pakrantėje – Lankayan, Mabul, Pom Pom, Kapalai, Litigan, Sipadan ir Mataking.

Sabah rytinėje dalyje (įskaitant salas, esančias netoli Sulu archipelago pietų Filipinuose) egzistuoja pagrobimo ir kitokių nusikaltimų, smurto pavojus. Nemaža tikimybė tapti smulkių vagysčių aukomis. Keliaujant dviratėmis transporto priemonėmis patariama itin saugoti asmeninius daiktus, vykstant iš oro uosto naudotis tik patikimomis taksi paslaugomis, iš anksto susitarti dėl mokesčio.

Šalyje išlieka didelė teroristinių išpuolių grėsmė. Pavojingos sritys: rytinės Sabah valstijos apylinkės, Kvala Lumpūro miestas.

Viešint Malaizijoje derėtų vengti protestų, kuriuose užsieniečiams dalyvauti draudžiama ir politinių demonstracijų vietų, gerbti musulmoniškus papročius ir vietines kulto vietas, įvertinti Ramadano laikotarpį.

Bendrosios rekomendacijos

Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės. 

Patariama iš nepažįstamųjų nepriimti maisto ir gėrimų bei jų nepalikti be priežiūros, nes jie gali būti apnuodyti narkotinėmis medžiagomis.

Egzistuoja nedidelė galimybė užsikrėsti Zikos virusu. Išsamiau skaitykite čia. Visus metus egzistuoja uodų pernešamų ligų, tokių kaip Dengės karštligė, pavojus, todėl rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas.

Sausojo sezono metu (gegužės–spalio mėn.) miškų gaisrai Indonezijoje gali sukelti smogą ir padidinti oro užterštumą Malaizijoje.

Nemaža žemės drebėjimų tikimybė, lapkričio-vasario mėn. liūčių sezonas.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2018-06-08

Kelionėms tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Įvažiavimo, buvimo šalyje ir išvykimo sąlygos. Vizos.

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Atvykstant į Malaiziją būtina įsitikinti, kad pase įdėtas Malaizijos sienos kirtimo spaudas. Pagal šalies įstatymus, spaudo pase nebuvimas prilyginamas buvimui šalyje nelegaliai ir preziumuojama užsieniečio kaltė. Už įstatymo pažeidimą nustatyta didelė piniginė bauda ir skiriama reali laisvės atėmimo bausmė. Daugiau informacijos - Malaizijos imigracijos departamento tinklapyje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose

rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Japan LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA JAPONIJOJE, FILIPINŲ RESPUBLIKAI, AUSTRALIJOS SANDRAUGAI, NAUJAJAI ZELANDIJAI, SINGAPŪRO RESPUBLIKAI, INDONEZIJOS RESPUBLIKAI IR MALAIZIJAI
Adresas: 3-7-18 Moto-Azabu; Minato-ku, Tokyo 106-0046, JAPAN
Darbo laikas I-IV: 10.00-17.00 Darbo laikas V: 10.00-17.00 Pietų pertrauka: 13.00-14.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

+81 3 3408 5091
amb.jp@urm.lt
+81 3 3408 5092
http://jp.mfa.lt
plačiau »

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Malaizija Malaizijos ambasada
Kanceliarija
Adresas: No. 3, Gruzinska Str., Saska Kepa, 03-902, Warsaw, Poland
Rodyti žemėlapyje
+48 22 617 4413,
+48 22 617 3144
mwwarsaw@kln.gov.my, mwwarsaw@poczta.neostrada.pl
+48 22 617 6256,
+48 22 616 0590
plačiau »