Atnaujinta: 2024-10-30
Rekomenduojama nedelsiant išvykti iš šalies
Rekomenduojama nevykti į šalį, o šalyje esantiems asmenims – nedelsiant išvykti dėl išaugusio terorizmo, pagrobimų rizikos ir neapibrėžtos saugumo situacijos. Konsulinė pagalba Malyje gali būti teikiama tik itin ribota apimtimi arba iš viso neteikiama.
Malyje įvyko du kariniai perversmai per dvejus metus: 2020 m. rugpjūtį ir 2021 m. gegužę. Šiuo metu šalį valdo po perversmo suformuotos laikinosios valdžios lyderis Assimi Goita. Prezidento rinkimai turėję vykti 2024 m. vasario mėnesį buvo atidėti. Laikinoji valdžia žiniasklaidos priemonėms liepė sustabdyti politinių partijų ir politinio pobūdžio veiklos transliavimą bei publikavimą.
2023 m. birželio mėnesį Malio laikinoji karinė valdžia liepė nedelsiant išvesti Jungtinių Tautų taikos palaikymo pajėgas iš šalies. 2023 m. gruodžio 31 d. misija pasitraukė iš Malio. Saugumo padėtis Malyje išlieka trapi ir gali pablogėti, ypač po misijos pasitraukimo. Padažnėjo džihadistų išpuolių prieš tarptautines pajėgas, policiją. Džihadistai užima vis daugiau šalies teritorijos. Visoje šalies teritorijoje didelė teroristinių aktų grėsmė, vyksta etninių grupių susirėmimai. Šalyje didelis pavojus žurnalistams ir pagalbos darbuotojams. 2024 m. sausio 27 d. karinė valdžia paskelbė paliekanti Vakarų Afrikos valstybių ekonominę bendriją (ECOWAS). Valstybės sienos gali būti uždarytos be įspėjimo, situacija gali pasikeisti akimirksniu, todėl rekomenduojama nuolat sekti žiniasklaidą.
Prastėjant saugumo situacijai šiaurinėje ir centrinėje šalies dalyse, rekomenduojama susilaikyti nuo visų kelionių į Timbuktu, Kidalio, Gao ir Mopti provincijas, Kayes, Koulikoro ir Segou provincijų šiaurines teritorijas. Patariama nesinaudoti kelių transportu tarp Malio ir Mauritanijos. Rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių likusioje šalies teritorijoje, taip pat vengti masinio susibūrimo vietų.
Rengiami išpuoliai turistų lankomose vietose, restoranuose, sostinės ribose. Paaštrėjo etniniai konfliktai centrinėje Malio dalyje pasienyje su Burkina Fasu, vykdomi užsieniečių pagrobimai.
Visoje šalyje galioja nepaprastoji padėtis, todėl aktyvi policijos pareigūnų ir saugumo pajėgų veikla ne visada atitinka tarptautinius žmogaus teisių standartus.
Draudžiama fotografuoti karinius įrenginius, personalą. Ribojamas tam tikrų archeologinių objektų, ypač iš Nigerio upės slėnio, eksportas. Reikalingas leidimas iš Nacionalinio muziejaus Bamake.
Patariama turėti pakankamai grynųjų pinigų, nes, pablogėjus politinei situacijai, prieiga prie bankų ir bankomatų gali būti ribojama. Gali būti prašoma susimokėti grynais už medicinines paslaugas prieš jas suteikiant.
Malyje paplitusi cholera, maliarija ir kitos tropinės ligos. Taip pat pasitaiko ir meningito protrūkių, dažniausiai nuo vasario pabaigos iki balandžio vidurio. Rekomenduojama gerti tik virintą arba pirktinį geriamąjį vandenį plastikiniuose buteliuose. Gėrimuose siūloma vengti ledo gabalėlių bei laikytis kitų užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonių. Medicininės paslaugos šalyje yra itin ribotos. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas, įskaitant galimos evakuacijos atvejus patyrus sunkius sužeidimus.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba
Kelionės dokumento galiojimas
Vykstant į Malį, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos.
Informacija apie Malio vizos išdavimą - Malio ambasados Berlyne tinklapyje.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra
8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30)
Nedirba
12.00-12.30
Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas
- Prancūzijos ambasada Malyje (ATSTOVAVIMAS LAIKINAI SUSTABDYTAS)
Adresas: Square Patrice Lumumba B.P 17 BAMAKO
Telefonas: +223 44 97 58 28
El. paštas: [email protected]
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
Visa Malio Respublikos teritorija
Garbės konsulas