Atnaujinta: 2024-11-19
Rekomenduojama nevykti į šalį
Dėl didelės terorizmo, pagrobimų grėsmės ir trapios saugumo situacijos rekomenduojama nevykti į Mauritaniją, ypač į rytinę ir šiaurinę dalis, į pasienio teritorijas, besiribojančias su Maliu ir Vakarų Sachara. Atkreiptinas dėmesys į regioninę saugumo situaciją: 2023 m. liepos 26 d. įvyko perversmas Nigeryje, 2021 m. – Malyje. Šalyje didėja pabėgėlių iš kitų šalių skaičius. Atidžiai sekite saugumo situaciją, kuri gali be įspėjimo pablogėti, gali būti įvestos papildomos saugumo priemonės saugumui šalyje užtikrinti.
Sostinėje Nuakšote bet kuriuo metu gali įvykti demonstracijos, todėl rekomenduojama būti ypač budriems, laikytis atokiau nuo masinių susibūrimo vietų, galimų neramumų bei sekti vietos institucijų pateikiamą informaciją bei nurodymus. Gali pasitaikyti internetinio ryšio sutrikimų.
Mauritanijos gynybos ministerija šalies šiaurės rytuose įkūrė karinę zoną, į kurią civiliams patekti griežtai draudžiama. Rekomenduojama atkreipti dėmesį, kad pasienyje su Maroku kontroliuojama Vakarų Sachara yra buferinė zona ir tarp dviejų pasienio kontrolės punktų nėra aiškiai pažymėto kelio. Šioje teritorijoje gali būti nesprogusių minų.
Visos kelionės metu rekomenduojama su savimi turėti asmens dokumentą, nes policija ir saugumo pajėgos dažnai atlieka asmens dokumentų patikrinimus. Dėl teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama išlikti budriems turistų gausiai lankomose vietose bei prie valstybinių institucijų.
Mauritanija yra musulmoniška šalis. Nelegalu į šalį įvežti kiaulienos gaminių, alkoholinių gėrimų. Alkoholio bei narkotinių medžiagų pardavimas ir/arba vartojimas prieštarauja įstatymams.
Homoseksualūs santykiai yra nelegalūs, gresia baudos (nuteistiems vyrams gresia mirties bausmė, moterims – laisvės atėmimas, baudos). Draudžiama fotografuoti karinius įrengimus, valstybinius pastatus, oro uostus. Viešasis transportas nėra pakankamai saugus. Kelių infrastruktūra prastai prižiūrima. Policija dažnai pasitelkia kelių blokadą, gali prašyti pateikti dokumentus.
Gydymo ir sveikatos priežiūros paslaugos yra limituotos. Daugelis Mauritanijos medicinos įstaigų nepripažįsta užsienietiškų sveikatos draudimo dokumentų, todėl patariama turėti su savimi pakankamą pinigų sumą, kad galėtumėte patys padengti savo medicinines išlaidas.
Prieš vykstant į šalį, rekomenduojama susipažinti su atvykimo į šalį taikomais reikalavimais, pasikonsultuoti su kelionių agentais. Konsulinė pagalba Mauritanijoje gali būti teikiama tik itin ribota apimtimi arba iš viso neteikiama.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba
Įvažiavimo vizą galima gauti atvykus į tarptautinį Nuakšoto oro uostą. Daugiau informacijos rasite Mauritanijos ambasados Londone tinklapyje.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra
8.00-16.30 (VII: 8.00-16.30)
Nedirba
12.00-12.30
Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas
- Prancūzijos ambasada Mauritanijoje
Adresas: Rue Ahmed Ould Hamed - Quartier de Tevragh-Zeina - BP 231 - Nouakchott
Telefonas: +222 45 29 96 99
Faksas: +222 45 25 69 38
El. paštas: [email protected], [email protected]
Svetainė: https://mr.ambafrance.org
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
Visa Mauritanijos Islamo Respublikos teritorija
Garbės konsulas