Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Meksika (Mexico) Meksika
Aktualu: 2024-07-13
Atnaujinta: 2024-07-03
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

Liepos 4 d. 5 kategorijos uraganas Beryl pasieks Meksikos Jukatano valstiją. Regione prognozuojami stiprūs vėjai, intensyvus lietus, galimi potvyniai.

Liepos 3 d. dėl uragano Beryl smarkus lietus ir staigūs potvyniai tikėtini Jamaikoje, Haityje, Dominikos Respublikoje, Kaimanų salose.

Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja piliečiams imtis visų atsargumo priemonių, sekti vietinius ir  tarptautinius informacijos šaltinius ir laikytis vietos valdžios institucijų patarimų, įskaitant visus evakuacijos nurodymus.  


Lietuvos Respublikos piliečiams, turintiems galiojančius Lietuvos Respublikos pasus, vykstant į Meksiką trumpalaikiam buvimui turizmo ar verslo tikslais vizų nereikia. Maksimali su turizmu susijusios kelionės trukmė – 180 dienų, tačiau maksimalus dienų skaičius nesuteikiamas pagal nutylėjimą. Jei siekiate maksimalaus dienų skaičiaus, imigracijos pareigūnas Jūsų gali paprašyti paaiškinti kelionės tikslą ir pateikti išsamią informaciją apie kelionę (nakvynę, lėšas, skrydį atgal ir kitus duomenis). 

Atvykus į šalį, imigracijos pareigūnas nustato tikslų viešnagės dienų skaičių, kurį keliautojas gali praleisti Meksikoje, pagal  keliautojo pateikiamą atgalinį bilietą ar rezervacijas ir pažymi tai atvykimo spaude pase. Taigi, Lietuvos Respublikos piliečiai, atvykę į Meksiką, turi vadovautis spaude nurodytu leistinu buvimo Meksikoje dienų skaičiumi ir išvykti ne vėliau kaip paskutinę leistiną dieną. Pasilikus šalyje ilgiau, nei nustatyta turisto kortelėje, gresia išsiuntimas iš šalies, deportacija arba piniginė bauda.

Vykstantiems iš Lietuvos į Meksiką rekomenduojama  turėti atspausdintus šiuos dokumentus/įrodymus (elektroniniai dokumentai nepriimami): 

  • Grįžimo/atgalinį bilietą, įrodantį išvykimo iš šalies dieną.
  • Pasą, kurio galiojimo laikas ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.
  • Kvietimą iš šeimos/draugų ir/ar patvirtintą viešbučio rezervaciją Meksikoje viešnagės laikotarpiui.
  • Tinkamą (mažiausiai 50 000 JAV dolerių sumai) sveikatos draudimą. 
  • Įrodymus, kad užteks lėšų pragyventi Meksikoje

Į Meksiką įvažiuojant per sausumos sieną  (su JAV, Gvatemala ir Belizu) keliautojai turėtų laikytis aukščiau pateiktų rekomendacijų. Keliautojai turėtų turėti galimybę įrodyti, kaip ir kada jie išvyks iš šalies, jei Meksikos valdžios institucijos to paprašytų atvykimo vietoje.

Kelionė į Meksiką per JAV. Jei keliaujate į Meksiką per JAV tranzitu, turite atitikti įvažiavimo į JAV reikalavimus.Jei Meksikos sieną kertate sausuma iš JAV, pasienyje gali nebūti imigracijos pareigūno, todėl prieš tęsdami kelionę turite rasti artimiausią imigracijos tarnybą. Imigracijos tarnybą paprastai galima rasti netoli pasienio zonos, o pasienyje esantys muitinės pareigūnai turėtų Jums nurodyti, kur rasti artimiausią imigracijos tarnybą.Jei į JAV atvykote su ESTA, galite trumpam laikotarpiui keliauti į Meksiką ir būsite vėl įleistas į JAV likusiam 90 dienų laikotarpiui nuo atvykimo į JAV.

Saugumas. Padidinta įvairių nusikaltimų ar pagrobimų grėsmė Kolimos (Colima), Gerero (Guerrero), Sinaloa (Sinaloa), Mičoakano (Michoacán), Čihuahua (Chihuahua), Zakatekasas (Zacatecas) ir Tamaulipaso (Tamaulipas) valstijose.Taip pat Meksikoje ir toliau nemažėja su narkotikais susijusių smurtinių nusikaltimų skaičius. Tokio pobūdžio nusikaltimai ypač dažni šiaurinėse, su JAV besiribojančiose valstijose – Žemutinėje Kalifornijoje (Baja California), Sonoroje (Sonora), Čihuahua (Chihuahua), Koahuiloje (Coahuila), Nuevo Leone (Nuevo Leon) ir Tamaulipase (Tamaulipas), Ramiojo vandenyno pakrantės valstijose – Chaliske (Jalisco), Najarite (Nayarit) ir Sinaloa (Sinaloa), taip pat Durange (Durango).

Nuo 2020 m. centrinės valstijos, tokios kaip Morelosas (Morelos), Mičoakanas (Michoacán), Zakatekasas (Zacatecas) ir Gvanachuatas (Guanajuato), bei pakrantės valstija Gereras (Guerrero) tapo smurto centrais. Keliaudami po šias valstijas rizikuojate tapti nusikalstamų grupuočių arba valdžios atstovų ir nusikalstamų grupuočių kovų auka. Keliauti automobiliu per šias valstijas patartina šviesiuoju paros metu. Kurą pilkitės tik degalinėse. Nebūkite arti naftos vamzdynų bei nepirkite kuro iš vietinių gyventojų, kurie vogdami šį kurą didina sprogimų ir gaisrų riziką. 

Užsienio piliečiai gali tapti „trumpųjų pagrobimų“ aukomis: žmonės yra pagrobiami ir paleidžiami tik tada, kai iš savo banko kortelės išima pinigus ir atiduoda juos grobikams. Todėl rekomenduojama apriboti banko kortelės pinigų išgryninimo limitą. Būkite atsargūs lankydamiesi bankuose ar naudodamiesi bankomatais. Rekomenduojama naudotis tik bankų padaliniuose esančiais ar aiškiai bankams priklausančiais bankomatais, nes vietinio verslo įstaigose pasitaiko neteisėtų ar suklastotų. Būkite ypač atsargūs lankydamiesi vietos baruose, naktiniuose klubuose, kazino.Kai kuriose kurortinėse vietovėse susiduriama su išžaginimo ir seksualinės prievartos atvejais. Atkreiptinas dėmesys, kad daugelis tokių incidentų įvyksta naktį ar tamsiu paros metu, kai kuriais atvejais aukos apsvaiginamos, pavyzdžiui, tam tikromis medžiagomis gėrimuose.

Meksikos vyriausybė stengiasi apsaugoti pagrindines turistų lankomas vietas, tokias kaip Kankunas (Cancun), Plaja del Karmenas (Playa del Carmen), Kosumelis (Cozumel), Los Kabosas (Los Cabos), Puerto Valjarta (Puerto Vallarta) ir Nuevo Valjarta (Nuevo Vallarta). Nors turistai nėra taikinys, netoli incidentų vietų esantys žmonės dažnai nukenčia. Pastaruoju metu populiariose turistinėse Kankuno vietovėse įvyko keli konkuruojančių nusikalstamų grupuočių susirėmimai, Tulume žuvo du užsienio turistai, Puerto Morelos mieste per susišaudymą keletas turistų buvo sužeisti, o viename iš Playa del Carmen viešbučių įvyko susišaudymas.

Taigi, nors pagrindinėse turistinėse vietovėse dirba daugiau policijos, Kankuno, Tulumo ir Plaja del Karmeno miestuose turistai turėtų išlikti atsargūs, vaikščioti apšviestose gatvėse ar likti turistinėse zonose, išlikti budrūs ir vadovautis vietos valdžios institucijų ir kelionių organizatorių patarimais.

Smulkūs nusikaltimai. Dažnai pasitaiko smulkių nusikaltimų (apiplėšimų, vagysčių). Rekomenduojama būti ypač budriems oro uostuose, autobusų stotyse, metro. Patariama nenešioti brangių papuošalų ar laikrodžių. Jei nešiojate daug grynųjų pinigų, nelaikykite jų vienoje vietoje. Patariama turėti savo artimųjų, banko ir draudimo kompanijos kontaktinius telefono numerius, taip pat atskirai nuo originalų turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas. Asmens dokumentus, jei yra galimybė, saugokite viešbučio seife (nesinešiokite su savimi). 

Rekomenduojama vertingų daiktų ar dokumentų nepalikti automobiliuose, ne tik salone, bet ir bagažinėje, nes stebimas išaugęs įsilaužimų į automobilius skaičius turistų pamėgtose vietose. Pagalbos numeris visoje šalyje 911

Politinės demonstracijos, galinčios virsti smurtinėmis, yra dažnas reiškinys šalyje. Protestuotojai, pavyzdžiui, gali blokuoti eismą keliuose. Meksikos teisė draudžia užsieniečiams dalyvauti politinėje veikloje, už tai gresia sulaikymas ir deportacija, todėl rekomenduojama vengti masinių susibūrimų ir kitų veiklų, kurios vietos institucijų gali būti laikomos susijusiomis su politika. Politiškai motyvuoto smurto protrūkių gali kilti visoje šalyje, tačiau pastaruoju metu jo padaugėjo Gerero (Guerrero) valstijose ir Meksiko mieste.

Transportas. Tarpmiestinės kelionės, ypač lengvuoju transportu tamsiu paros metu, kategoriškai nerekomenduojamos. Tokiu būdu keliaujantys asmenys itin dažnai tampa apiplėšimų ir sužalojimų aukomis. Automobiliu keliauti patartina, jei tik įmanoma, mokamais keliais ir su užrakintomis automobilio durimis ir uždarytais langais. Siekiant sumažinti oro taršą, atskiri miestai neretai įveda ribojimus automobiliams įvažiuoti atitinkamomis savaitės dienomis į miestų teritorijas. Ribojimai dažniausiai taikomi automobiliams pagal paskutinį valstybinio numerio ženklo numerį.

Prieš kelionę būtina sekti vietos valdžios nurodymus ir griežtai laikytis nustatytos tvarkos, pažeidėjams taikomos piniginės baudos, atskirais atvejais gresia transporto priemonės konfiskacija. Sostinėje gali būti taikomi papildomi transporto ribojimai.

Meksiko miesto metro ypač patariama saugotis kišenvagių. Kategoriškai nerekomenduojama šalyje keliauti autostopu.  

Gamtinės sąlygos. Nuo gegužės iki lapkričio mėnesio tęsiasi uraganų sezonas, lydimas potvynių ir nuošliaužų grėsmės. Uraganai dažniausiai kyla Jukatano pusiasalyje ir vakarinės pakrantės Oachakos (Oaxaca) ir Gerero (Guerrero) valstijose. Turizmo pramonė rimtai žiūri į uraganus, galite paprašyti patarimo viešbučiuose ir vietos valdžios institucijose. Prieš keliaujant rekomenduojama susipažinti su meteorologinių tarnybų pranešimais.

Ugnikalniai. Popokatepetlio (Popocatépetl) ugnikalnis. Meksikos tarnybos pastaruoju metu stebi šio ugnikalnio, esančio maždaug už 70 km nuo sostinės Meksiko, suaktyvėjimą. Įspėjama nebandyti lipti į ugnikalnį, nes vis įvyksta sprogimai, kurių metu išmetama įkaitusių skeveldrų. Meksikos tarnybos rekomenduoja laikytis ne mažiau kaip 12 kilometrų atstumo nuo kraterio ir perspėja, kad stipriai lyjant kyla ir purvo nuošliaužų pavojus. Užsienio reikalų ministerija atkreipia dėmesį, kad ugnikalnio išmetami pelenai gali įtakoti svarbiausią infrastruktūrą, pavyzdžiui, sutrikdyti oro transportą, todėl keliaujant rekomenduojama stebėti vietos žiniasklaidos pranešimus, o prireikus - konsultuotis su kelionės organizatoriumi ar oro linijų bendrove. Detalią informaciją dėl Popokatepetlio ugnikalnio aktyvumo galima sekti Meksikos nacionalinio katastrofų prevencijos centro interneto svetainėje.

Kolimos (Colima) ugnikalnis. Nors Kolimos ugnikalnis yra aktyvus, tiesioginės grėsmės keliautojams nėra.

Geriamasis vanduo. Patariama gerti tik virintą arba į butelius išpilstytą vandenį.Jei turite klausimų dėl planuojamų aplankyti regionų, rekomenduojame susisiekti su Lietuvos Respublikos ambasada JAV el. paštu consul.us@urm.lt arba su Lietuvos Respublikos garbės konsulatu Meksiko mieste el. paštu contacto@consuladolituaniamex.org.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Meksiką, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti visą buvimo šalyje laikotarpį.

Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Siekiant paspartinti atvykimo į šalį procedūras oro ir jūrų uostuose, nuo 2023 m. birželio mėn. į Meksiką atvykstantiems keliautojams nereikės pildyti migracijos kortelės (anglų k. Multiple Migratory Form), kuri teikiama migracijos tarnybai. Vietoje jos atvykimo kontrolės pareigūnai keliautojo pase įdės antspaudą, kuris apibrėš keliautojo statusą (turizmas, verslas ar kt.) ir nustatys leistiną buvimo šalyje dienų skaičių.

Antspaudas pase, prieš išvykstant iš Meksikos, turės būti parodytas oro uoste.

Jeigu keliautojui vis tik reikės atspausdintos migracijos kortelės, ją 60 dienų laikotarpyje nuo atvykimo į šalį bus galima atsispausdinti čia.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Meksikos Jungtinių Valstijų teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas
+52 55 5596 6721

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+46 8 511 61 400, +46 (0) 72-055 3460 (Skubios konsulinės pagalbos atveju)
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas