Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Mozambikas (Mozambique) Mozambikas
Atnaujinta: 2021-11-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 198
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

SVARBU! Dėl naujos COVID-19 atmainos plitimo ES šalys praneša apie skrydžių iš pietinės Afrikos valstybių sustabdymą. Planuojantiems keliauti dėl išsamesnės informacijos rekomenduojame susisiekti su skrydžius vykdančia oro linijų bendrove.

Į Mozambiką galima atvykti su galiojančiu kelionės dokumentu (viza, leidimu gyventi), tačiau privaloma pateikti Covid-19 testo, atlikto ne anksčiau kaip 72 valandas iki atvykimo į šalį, neigiamo rezultato patvirtinimą. Gali būti, kad būsite paprašyti atlikti Covid-19 testą ir atvykus į Mozambiką (susimokant už jį iš asmeninių lėšų). Vaikai iki 11 metų neprivalo atlikti Covid-19 testo. Jeigu jūs turėjote tiesioginį kontaktą su sergančiu Covid-19 liga, turėsite izoliuotis 14 dienų laikotarpiui.

Atkreiptinas dėmesys, kad, nors šalies sienos ir atsidarė, tačiau tarptautinių komercinių skrydžių kiekis vis dar yra ribotas. Todėl rekomenduojama nuolat tikslintis informaciją dėl skrydžių.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Dėl COVID-19 pandemijos į šalį nerekomenduojama vykti.

Mozambike pasitaiko stiprių ciklonų ir dėl to kylančių potvynių. Potvyniai kyla ir upių užimamose teritorijose, ypač Zambezi upės pakrantėse. Lietaus sezono metu (lapkritis – balandis) reguliariai užtvindomos teritorijos aplink dideles upes, todėl daugelis kelių tampa nepravažiuojami. Dėl didelio vėjo kartais sutrinka laivų transportas į turistų pamėgtas salas (Inhaca, Bazaruto, Portugalų salas). Rekomenduojama prieš vykstant pasitikrinti kelių situaciją, laikytis vietos valdžios nurodymų, sekti žiniasklaidos pranešimus.

Rekomenduojama nevykti į Cabo Delgado provinciją (šalies šiaurės rytuose), o ypač į šias vietoves : Mueda, Nangade, Palma, Mocimboa da Praia, Muidumbe, Meluco, Macomia, Ibo ir Quissanga ir į salas dėl šiose vietose vykstančių ekstremistinių islamo grupuočių susirėmimų su vietos valdžia, saugumo pajėgomis ir gyventojais. Teroristai vykdo išpuolius miestuose, perima jų kontrolę. Nuo 2017 m. daugiau nei 1 000 žmonių žuvo, virš 300 000 gyventojų buvo priversti palikti savo namus. Nusprendus vykti į šį regioną rekomenduojama būti itin atsargiems ir griežtai laikytis vietos tarnybų nurodymų, nuolat sekti pranešimus apie saugumo situaciją.

Mozambike, o ypač Maputo, Beira ir Cabo Delgado provincijoje egzistuoja pagrobimo ir kitų smurtinių nusikaltimų tikimybė. Venkite vaikščioti naktį gatvėse ir turistų lankytinose vietovėse, atokių paplūdimių teritorijose. Nors bendras Mozambiko nusikalstamumo lygis nėra itin aukštas, tačiau vis vien rekomenduojama išlikti budriais visos kelionės metu, nedėvėti brangenybių ir nedemonstruoti vertingų daiktų, izoliuotose vietovėse nebūti vieniems. Pastaruoju metu yra pastebimas apiplėšimų padažnėjimas, jei yra galimybė, naudokite viešbučio seifą. Venkite grynintis pinigus iš bankomatų naktį. Tamsiuoju paros metu siūlome vengti bet kokio vairavimo ar pasivaikščiojimų. Mozambike vyksta teroristiniai išpuoliai.

Mozambike už neteisėtų narkotikų laikymą, naudojimą ar prekybą, skiriamos griežtos bausmės. Tikėtinas kalėjimo nuosprendis ir/ar didelės baudos. Rekomenduojama nepirkti laukinių gyvūnų produktų, tokių kaip pvz. dramblio kaulai. Draudžiama juo įsigyti ar prekiauti jais be specialių leidimų. Nerekomenduojama fotografuoti valdžios pastatų be leidimo.  Mapute neleidžiama vaikščioti keliais kurie nutiesti aplink prezidentinius rūmus ir karinius įrenginius. Importuoti arba eksportuoti vietinę valiutą draudžia įstatymas.

Mozambike būtina visuomet su savimi turėti pasą ir kelionės dokumentus. Pasitaiko atvejų, jog policija gatvėje stabdo atsitiktinius asmenis ir sulaiko tuos, kurie su savimi neturi asmens tapatybės dokumentų. Mozambike eismas vyksta kairiąja kelio puse. Privaloma su savimi turėti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Mokamuose keliuose būtina turėti grynųjų pinigų kelio mokesčiams sumokėti. Degalinių ir bankomatų tinklas, ypač Mozambiko provincijoje, nėra išplitęs. Daugumos Mozambiko kelių kokybė nėra gera, pasitaiko dažni eismo įvykiai, vairuotojai ir pėstieji dažnai elgiasi neatsargiai. Keliaujant automobiliu patariama užrakinti automobilio dureles. Rekomenduojama vairuoti ypač atsargiai ir griežtai laikytis kelių eismo taisyklių. Mozambike pasitaiko, kad policija baudžia vairuotojus už menkiausius pažeidimus. Žinomi atvejai, kai policija bando išgauti baudą už nepadarytą pažeidimą ar tiesiog pasiimti ją sau. Visais atvejais būtina prašyti pareigūnų oficialaus baudos apmokėjimo kvito.

Mozambike yra didelis pavojus susirgti maliarija. Rizika užsikrėsti ŽIV taip pat didelė. Paplitusi cholera, vidurių šiltinė, hepatitas, tuberkuliozė ir kitos ligos. Rekomenduojama gerti tik virintą arba buteliuose parduodamą vandenį. Vengti termiškai neapdoroto maisto. Daugiau informacijos apie rekomenduojamus skiepus skaitykite čia.

Medicininių paslaugų kokybė žema, patyrus rimtą traumą ar susirgus gali tekti evakuotis tolimesniam gydymui pvz. į Pietų Afrikos Respubliką ar kitas šalis. Rekomenduojama užsitikrinti, kad tokios paslaugos yra įtrauktos į jūsų sveikatos draudimą.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-06-14

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Mozambiko vizą būtina gauti prieš vykstant į šalį.

Informacija apie Mozambiko vizų išdavimą - Mozambiko ambasados Berlyne tinklapyje.

Kita informacija

Vykstant į Mozambiką iš Pietų Afrikos Respublikos automobiliu, būtina pasidomėti atvykimo į Pietų Afriką reikalavimais (pvz.: PAR viza turėtų leisti įvažiuoti daug kartų, reikėtų turėti vaiko gimimo liudijimą ir jo vertimą į anglų kalbą, pase turėtų būti 2 tušti lapai išvažiuojant iš Mozambiko ir t. t.), pasienio punktų darbo valandomis.

Vykstant iš Pietų Afrikos automobilių į Maputą EN4 keliu būtina turėti grynųjų pinigų kelio mokesčiams (priimami PAR randai bei JAV doleriai). Taip pat būtina turėti automobilio registracijos dokumentus, draudimą, 2 raudonus perspėjimo trikampius, atsispindinti švarką. Pasienyje užpildytą importo formą reikia saugoti viso vizito šalyje metu. PAR nuomotam automobiliui nuomos įmonė turi parašyti sutikimą vairuoti Mozambike.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Mozambike sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją