Rekomenduojama nevykti į Nigeriją dėl aukšto nusikalstamumo, terorizmo, pagrobimo rizikų bei susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į pasienio teritorijas, besiribojančias su Nigeriu, Čadu. Sostinėje didelė terorizmo, ginkluotų išpuolių grėsmė. Saugumo situacija gali pablogėti be įspėjimo, todėl rekomenduojama sekti vietinę žiniasklaidą.
Auga smurtinių atakų ir žudymų skaičiai šalies pietrytiniuose ir pietiniuose regionuose. Kai kurie iš šių išpuolių buvo įvykdyti pavieniuose keliuose ir atokiose vietose, tačiau yra tikimybė, kad jie gali įvykti ir didmiesčių zonose. Nigerijos šiaurės vakarinėje dalyje veikia teroristų grupuotės. 2023 m. gruodžio pabaigoje ginkluotos grupuotės įvykdė išpuolį Plateau valstijoje, per kurį buvo nužudyta 140 žmonių, daugiau kaip 300 sužeista. Pastaraisiais metais išaugo įtampa tarp bendruomenių, padaugėjo smurto atvejų ir pagrobimų (š.m. kovo mėn. buvo pranešama apie 130 pagrobtų studentų). Užsienio piliečiams, įskaitant humanitarinės pagalbos darbuotojus, gresia didesnė pagrobimų rizika.
Dėl teroristinės grupuotės Boko Haram keliamos grėsmės nerekomenduojama vykti į Šiaurės rytuose esančias Borno, Yobe, Adamawa, Gombe, Kaduna, Katsina ir Zamfara valstijas, taip pat Delta, Bayelsa, Rivers, Akwa Ibom ir Cross River valstijų upių regionus. Be svarbios priežasties patariama nevykti į Bauchi, Jigawa, Kano, Niger, Sokoto, Kogi, Abia, Kebbi, Delta, Bayelsa, Rivers valstijas. Nepaprastoji padėtis nuo 2013 m. galioja Adamawa, Borno ir Yobe valstijose dėl terorizmo incidentų padidėjimo. Šių valstijų miestuose galioja komendanto valanda.
Dėl išaugusios teroristinių atakų grėsmės patariama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Abudžą. Rekomenduojama vengti protestų, demonstracijų, kurios gali virsti smurtinėmis. Valdžia, reaguodama į saugumo situaciją, gali įvesti komendanto valandą. Rekomenduojame sekti vietinę žiniasklaidą bei laikytis nustatytų apribojimų. Visoje šalyje išaugo smurtinių incidentų, ginkluotų atakų bei pagrobimų rizika, tad reikėtų atsisakyti nebūtinų kelionių į šiaurinę šalies dalį.
Nigerijos teritoriniuose vandenyse nemažai piratavimo atvejų. Patariama nekeliauti tamsiu paros metu. Keliuose yra daug policijos kontrolės punktų. Su savimi visada turėkite asmens dokumentus.
Šalyje taikomos itin griežtos bausmės už narkotinių medžiagų naudojimą, laikymą ir platinimą. Draudžiama įvežti alų, mineralinį vandenį, gaiviuosius gėrimus, putojantį vyną, vaisius, daržoves, grūdus, kiaušinius, tekstilės audinius, papuošalus ir tauriuosius metalus. Be raštiško Antikvaro departamento leidimo eksportuoti Afrikos meno kūrinius, ypač antikvarinius daiktus, neteisėta. Taip pat draudžiama fotografuoti valdžios ir karinius pastatus bei oro uostus.
Galimas degalų trūkumas šalyje. Nerekomenduojama naudotis viešuoju transportu dėl vagysčių, ginkluotų išpuolių rizikos. Nigerijos Centrinis Bankas išleido naujus banknotus, dėl to ypač kaimo vietovėse trūksta grynųjų pinigų, išaugo smurtas, protestuotojai, nusivylę gyventojai gali blokuoti kelius prie bankomatų, bankų. Šalyje susiduriama su degalų trūkumu, įsitikinkite, kad turite pakankamai atsargų.
Nigerijoje pasitaiko atogrąžų ligų - maliarijos, vidurių šiltinės, Lasos karštligės ir geltonosios karštinės protrūkių. Nigerijos šiaurės rytinėje Adamavos valstijoje - tymų protrūkis. Šiuo metu Kano valstijoje fiksuojamas maliarijos protrūkis – palyginti su praėjusiais metais, šiais metais kūdikių mirčių nuo maliarijos padaugėjo 15 proc. Dėl lietinguoju periodu (birželio-spalio mėnesiais) kylančių potvynių padidėja rizika užsikrėsti vandeniu plintančiomis ligomis. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas. Prieš vykstant į šalį susipažinkite su atvykimui į Nigeriją taikomais reikalavimus
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].