
Atnaujinta: 2023-07-31
Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Jūsų saugumas
- Venkite spontaniškų demonstracijų ir susibūrimų – net jei jie atrodo taikūs, gali bet kada pratrūkti smurtas, prasidėti ginkluotas susirėmimas ar riaušės, jos taip pat sutrikdo eismą. Užsieniečiams draudžiama dalyvauti šalies politinėje veikloje, įskaitant demonstracijas ar kitus susibūrimus. Draudžiama fotografuoti valstybinių institucijų pastatus negavus oficialaus vietos valdžios leidimo. 2022 metais Nikaragvos valdžia sukėlė diplomatinį konfliktą su Europos Sąjunga ir kai kuriomis jos šalimis. Šis faktas gali atsiliepti požiūriui į keliautojus iš ES valstybių narių.
- Religiniams susibūrimams, pavyzdžiui, procesijoms, gali būti taikomi apribojimai, jie gali būti uždrausti.
- Šalyje negerėja nusikalstamumo padėtis, gausu vagysčių, įsilaužimų ir grobstymų. Gatvių nusikaltimai yra dažni sostinėje Managvoje, bet pasitaiko ir kituose dideliuose miestuose. Kišenvagiai ir plėšikai dažnai veikia viešajame transporte, stotyse. Daugelis nusikaltėlių turi ginklus, o dauguma sužeidimų ir mirčių vyksta aukoms pasipriešinus. Jei jus apiplėšė, praneškite policijai ir gaukite pasirašytą ir antspauduotą jų pranešimo kopiją. Pasitaiko žmonių grobimų siekiant gauti išpirkas.
- Patariame nekeliauti autobusais sutemus. Jei keliausite taksi, naudokitės oficialiai registruotais taksi su raudonais valstybiniais numeriais, aiškiai matomu vairuotojo identifikaciniu numeriu, vardu, pavarde ir nuotrauka, pateikta ant prietaisų skydelio.
- Būkite atsargūs vaikščiodami, ypač turguose, autobusų stotyse, aplink senąją katedrą Managvoje ir skurdesnėse miestų vietovėse. Nerekomenduojama vaikščioti vienam sutemus.
- Pasitaiko smurtinių išpuolių prieš užsieniečius viešbučiuose. Naudokitės viešbučiais, kuriuose visą parą veikia registratūra ir kuriuose taikomos saugumo priemonės. Venkite dėvėti vertingus papuošalus, nešiotis dideles sumas grynųjų pinigų, kreditinių kortelių ar kitų vertingų daiktų.
- Dėl smurto rekomenduojame be reikalo nevykti į didžiuosius šalies miestus – Managvą, León, Granada ir Masaya. Rekomenduojama sekti vietos žiniasklaidos pranešimus apie padėtį šalyje, nes smurto proveržiai galimi bet kurioje šalies vietoje.
- Jei planuojate vykti į Šiaurės Atlanto autonominį regioną (Región Autónoma de la costa Caribe Norte), būkite itin budrūs.
- Per liūčių ir uraganų sezoną (birželis – lapkritis) galimi potvyniai ir nuošliaužos, nukenčia tiltai ir keliai. Nikaragva yra aktyvioje seisminėje zonoje, šalyje yra nemažai aktyvių ugnikalnių, vienas iš jų yra 25 km nuo šalies sostinės Managvos. Neikite vieni be patyrusio vadovo pasivaikščioti ugnikalniais.
- Nors Nikaragvos šiaurėje kaimo vietovėse atliktos išminavimo operacijos, kai kur yra likę minų, todėl venkite nužengti nuo kelio.
- Kyla pavojus užsikrėsti Dengės karštlige, Zikos ir čikungunijos virusais, maliarija. Rekomenduojame imtis priemonių, padėsiančių išvengti uodų įkandimų, stengtis neužsikrėsti vandeniu ir maistu plintančiomis ligomis.
- Mažesniuose miestuose bei kaimo vietovėse prieiga prie medicinos pagalbos yra labai ribota, greitosios medicinos pagalbos paslaugos ir tam tikros kitos gydymo paslaugos yra neprieinamos, tačiau gydymo įstaigų kokybė sostinėje yra gera.
- Ketinant užsiimti vandens sportu ar plaukioti, patariama būti itin atsargiems, kadangi dėl Nikaragvos Ramiojo vandenyno pakrantėse esančių stiprių srovių kyla grėsmė nuskęsti. Įspėjamųjų ženklų nėra, gelbėtojų paslaugos ir gelbėjimosi įranga nėra lengvai prieinami.
- Nikaragvoje taikomi griežti dronų ir kitų nepilotuojamų oro transporto priemonių naudojimosi apribojimai, todėl nėra leidžiama jų importuoti ir naudoti be išankstinio raštiško Nikaragvos valstybinių institucijų leidimo.
- Nikaragva yra visiškai uždraudusi elektronines rūkymo priemones, neleidžia importuoti, eksportuoti, parduoti, sandėliuoti ir naudoti elektroninių cigarečių ar panašių prietaisų, su nikotinu ar be jo. Muitinės pareigūnai gali konfiskuoti šiuos gaminius pasienyje.
- Policijos telefonas Nikaragvoje 118, greitosios medicinos pagalbos numeris 128.
Kadangi Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Nikaragvoje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis - Jungtinės Karalystės Vyriausybės interneto svetainė.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Visi užsieniečiai, atvykstantys į Nikaragvą, šalies pasienyje privalo įsigyti turistinę kortelę, kainuojančią 10 JAV dolerių.
Prieš atvykstant į šalį, reikalaujama užpildyti turisto anketą.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.