Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Nikaragva (Nicaragua) Nikaragva
Aktualu: 2024-05-26
Atnaujinta: 2024-05-10
Skubios pagalbos telefono numeris: 128
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti

 • Venkite demonstracijų ir susibūrimų – net jei jie atrodo taikūs, gali bet kada pratrūkti smurtas, prasidėti ginkluotas susirėmimas ar riaušės, jos taip pat sutrikdo ir eismą. Užsieniečiams draudžiama dalyvauti šalies politinėje veikloje, įskaitant demonstracijas ar kitus susibūrimus. Draudžiama fotografuoti valstybinių institucijų pastatus negavus oficialaus vietos valdžios leidimo.
 • Šalyje negerėja nusikalstamumo padėtis, gausu vagysčių, įsilaužimų ir apiplėšimų. Gatvių nusikaltimai yra dažni sostinėje Managvoje, bet pasitaiko ir kituose dideliuose miestuose. Kišenvagiai ir plėšikai dažnai veikia viešajame transporte, stotyse. Daugelis nusikaltėlių turi ginklus, o dauguma sužeidimų ir mirčių vyksta aukoms pasipriešinus. Jei jus apiplėšė, praneškite policijai ir gaukite pasirašytą ir antspauduotą jų pranešimo kopiją. Pasitaiko žmonių grobimų siekiant gauti išpirkas.
 • Patariame nekeliauti autobusais sutemus. Jei keliausite taksi, naudokitės oficialiai registruotais taksi su raudonais valstybiniais numeriais, aiškiai matomu vairuotojo identifikaciniu numeriu, vardu, pavarde ir nuotrauka, pateikta ant prietaisų skydelio.
 • Vietos gyventojai dažnai naudojasi bendra taksi paslauga su nepažįstamais žmonėmis. Jei norite to išvengti, prieš išvykdami susitarkite su vairuotoju dėl individualios kelionės kainos. Nesėskite į taksi, jei šią paslaugą jums užsakė mažai pažįstamas asmuo.
 • Būkite atsargūs vaikščiodami, ypač turguose, autobusų stotyse, aplink senąją katedrą Managvoje ir skurdesnėse miestų vietovėse. Nerekomenduojama vaikščioti vieniems sutemus.
 • Pasitaiko smurtinių išpuolių prieš užsieniečius viešbučiuose. Naudokitės viešbučiais, kuriuose visą parą veikia registratūra ir kuriuose taikomos saugumo priemonės. Venkite dėvėti vertingus papuošalus, nešiotis dideles grynųjų pinigų sumas, kreditines korteles ar kitus vertingus daiktus.
 • Dėl smurto rekomenduojame be reikalo nevykti į didžiuosius šalies miestus. Rekomenduojama sekti vietos žiniasklaidos pranešimus apie padėtį šalyje, nes smurto proveržiai galimi bet kurioje šalies vietoje.
 • Dėl didelės užpuolimo ir apiplėšimo tikimybės rekomenduojame vengti šių sostinės Managvos apylinkių: Mercado oriental, Reparto Shick, Jorge Dimitrov, Ciudad Belén, Américas 1 y Américas 2 ir Barrio Camilo Ortega.
 • Pasienio su Hondūru ir Kosta Rika teritorijose padidėjęs nusikalstamumas ir smurtas dėl nusikalstamų gaujų veiklos.
 • Jei planuojate vykti į atokų Šiaurės Atlanto autonominį regioną (Región Autónoma de la costa Caribe Norte), būkite itin budrūs.
 • Nors Nikaragvos šiaurėje, kaimo vietovėse, atliktos išminavimo operacijos, kai kur yra likę minų, todėl venkite nužengti nuo kelio.
 • Užsiimant vandens sportu ar plaukiojant patariame būti itin atsargiems, kadangi dėl stiprių srovių Nikaragvos Ramiojo vandenyno pakrantėse kyla grėsmė nuskęsti. Įspėjamųjų ženklų nėra, gelbėtojų paslaugos ir gelbėjimosi įranga nėra lengvai gaunami.
 • Nikaragvoje taikomi griežti dronų ir kitų nepilotuojamų oro transporto priemonių naudojimosi apribojimai, todėl draudžiama juos importuoti ir naudoti be išankstinio raštiško Nikaragvos valstybinių institucijų leidimo.
 • Kyla pavojus užsikrėsti Dengės karštlige, Zikos ir Čikungunijos virusais, maliarija. Rekomenduojame imtis priemonių, padėsiančių išvengti uodų įkandimų, stengtis neužsikrėsti vandeniu ir maistu plintančiomis ligomis.
 • Mažesniuose miestuose bei kaimo vietovėse prieiga prie medicinos pagalbos yra labai ribota, greitosios medicinos pagalbos paslaugos ir tam tikros kitos gydymo paslaugos yra neprieinamos, tačiau gydymo įstaigų kokybė sostinėje yra gera. Norint naudotis sveikatos priežiūros įstaigų paslaugomis, gali prireikti gerai mokėti ispanų kalbą. Skubios pagalbos atveju būsite nuvežti į artimiausią ligoninę (dažniausiai valstybinę), nebent parodysite, kad galite sumokėti už privatų gydymą. Už sveikatos priežiūros paslaugas paprastai mokama grynaisiais pinigais, gali būti reikalaujama susimokėti prieš gydymą. Rekomenduojame įsitikinti, kad turite tinkamą kelionės sveikatos draudimą ir pakankamai lėšų, kad galėtumėte padengti bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.
 • Per liūčių ir uraganų sezoną (birželis – lapkritis) galimi potvyniai ir nuošliaužos, nukenčia tiltai ir keliai. Nikaragva yra aktyvioje seisminėje zonoje, šalyje yra nemažai aktyvių ugnikalnių, vienas iš jų yra 25 km nuo šalies sostinės Managvos. Neikite vieni be patyrusio vadovo pasivaikščioti ugnikalniais. Rekomenduojame sekti atsinaujinančią informaciją Pasaulio Meteorologijos organizacijos internetiniame puslapyje, vietinėje žiniasklaidoje.
 • Pagalbos (greitoji, policija, ugniagesiai) telefonas Nikaragvoje 911.

Kadangi Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Nikaragvoje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltiniai – Jungtinės Karalystės ir Kanados Vyriausybių rekomendacijos keliautojams.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį. 

Visi užsieniečiai, atvykstantys į Nikaragvą, šalies pasienyje privalo įsigyti turistinę kortelę, kainuojančią 10 JAV dolerių.

Prieš atvykstant į šalį, reikalaujama užpildyti turisto anketą.

Remiantis Centrinės Amerikos sienų kontrolės susitarimu CA-4, asmenys gali keliauti keturių valstybių - Salvadoro, Gvatemalos, Hondūro ir Nikaragvos - teritorijoje be vizų iki 90 dienų.

90 dienų periodas pradedamas skaičiuoti nuo atvykimo į bet kurios iš nurodytų keturių valstybių teritoriją momento ir skaičiuojamas toliau keliaujant į bet kurią CA-4 susitarimui priklausančią valstybę. Jeigu asmuo turi draudimą atvykti į vieną iš CA-4 susitarimui priklausančių valstybių, šis draudimas galioja likusiose trijose šalyse.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas