Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU! Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į Jungtinę Karalystę atvykstantys ES šalių piliečiai privalo turėti pasus. Su savo šalies asmens tapatybės kortele gali atvykti tik Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ES piliečiai (turintys nuolatinio arba nenuolatinio (settled / pre-settled) gyventojo statusą). Informaciją dėl kelionėms į Jungtinę Karalystę tinkamų dokumentų galite rasti interneto svetainėse https://www.gov.uk/uk-border-control ir https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Norvegija (Norway) Norvegija Schengen (Nėra kintamojo*)
Atnaujinta: 2021-09-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Norvegijos Vyriausybės sprendimu nuo rugsėjo 25 d. Norvegijos laiku atšauktos visos šalies viduje galiojusios sugriežtintos taisyklės, susijusios su koronavirusu. Vienintelė galiosianti taisyklė išlieka saviizoliacija užsikrėtus COVID-19 liga. Nepasiskiepijusiems asmenims rekomenduojama po sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 asmeniu atlikti testą arba izoliuotis. 

Nuo spalio 1 d. Norvegija panaikina rekomendaciją nekeliauti už ES/EEE, Jungtinės Karalystės bei Šveicarijos ribų. 

Kelionių rekomendacijų pakeitimai, galiojantys nuo rugsėjo 25 d.: 

Norvegijos Vyriausybė pradeda trijų etapų plano dėl sugriežtintų sąlygų bei rekomendacijų dėl kelionių atšaukimą. Nuo rugsėjo 25 d. 16:00 val. Norvegijos laiku pradedamas pirmasis plano etapas. 

  • Asmenys, atvykstantys iš „oranžinių“ šalių, nebeprivalo izoliuotis. Tik atvykusieji iš „raudonų“, „tamsiai raudonų“, „violetinių“ bei „pilkų“ šalių privalės izoliuotis po atvykimo į Norvegiją.
  • Karantino viešbučiai yra atšaukiami iš reikalavimų sąrašo, tačiau asmenims, neturintiems vietos karantino atlikimui, pasiūlymas išliks.
  • Vaikai, jaunesni nei 18 metų, nuo spalio 1 d. neprivalės atlikti karantino atvykus į Norvegiją, tačiau išlieka rekomendacija atlikti PGR arba greitąjį antigenų testą po 3 d. po atvykimo. Reikalavimas dėl privalomo testo atlikimo pasienio kontrolės punktuose vaikams, atvykusiems iš šalių su padidinta užsikrėtimo rizika, taip pat išlieka.
  • Pilnamečiai asmenys, atvykę iš paveiktų šalių, galės nutraukti karantiną, jeigu gaus neigiamą PGR testo, atlikto ne anksčiau nei 3 paras po atvykimo, atsakymą.
  • Nebereikia atlikti testo prieš vykstant į Norvegiją. Testai pasienio kontrolės punktuose bus atliekami tik asmenims, atvykstantiems iš paveiktų šalių. Asmenims, atvykusiems iš „žalių“ arba „oranžinių“ šalių, testo atlikimas pasienio punkte nebebus privalomas.

Atkreipiamas dėmesys, kad pasiskiepijusiems asmenims karantinas ir testai po atvykimo ir prieš atvykimą į šalį nėra taikomi.

Plačiau apie naujausius atnaujinimus skaitykite čia.

Lietuva šiuo metu įtraukta į „tamsiai raudonų“ šalių sąrašą 

Atvykstantiems į Norvegiją asmenims, neatitinkantiems jokios išimties (išimčių sąrašas: https://reg.entrynorway.no/), privaloma užpildyti atvykimo į šalį registracijos formą

Paveiktų šalių žemėlapis atnaujinamas kiekvieną penktadienį ir galioja nuo pirmadienio vidurnakčio, t. y. 00:00 val.  

Nuo liepos 26 d. asmenys, atvykstantys į Norvegiją iš „žalių“ arba „oranžinių“ šalių, tačiau keliaujantys tranzitu per šalis, kurioms taikomos griežtesnės atvykimo į Norvegiją taisyklės (t. y. šalys, pažymėtos raudona bei tamsiai raudona spalva), privalo laikytis atvykimo taisyklių, kurios taikomos šalims, per kurias vyko tranzitu. 

Norvegijoje nuolat gyvenančius asmenis (registruotus Norvegijos gyventojų registre ir turinčius tai patvirtinantį dokumentą, t. y. norv. bostedsattest) gali aplankyti žemiau išvardinti užsienio šalių piliečiai, gyvenantys už ES/EEE ribų:  

  • pilnamečiai vaikai/įvaikiai bei pilnamečių asmenų tėvai/įtėviai;
  • seneliai, anūkai;
  • mylimieji (norv. kjærester; angl. girlfriend/boyfriend) ir bendri vaikai. Santykiai tarp nesusituokusių ir nesusižadėjusių pilnamečių asmenų privalo trukti ne trumpiau nei 9 mėnesius iki atvykimo į Norvegiją ir abu asmenys privalo būti bent vieną kartą santykių metu susitikę fiziškai. Asmuo privalo būti leistinos atvykimui šalies piliečiu arba būti nuolatiniu tos šalies gyventoju. Prieš atvykstant privaloma užpildyti šią formą ir gauti leidimą keliauti į Norvegiją.   

Pabrėžiama, kad nuolatinių Norvegijos gyventojų artimi šeimos nariai (sutuoktiniai, nepilnamečiai vaikai ir kt.) galėjo atvykti į Norvegiją ir prieš naujausius pakeitimus. Visais aukščiau paminėtais atvejais privaloma pateikti santykius arba giminystę patvirtinančius dokumentus.  

Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas  

Nuo birželio 24 d. Norvegijoje galioja Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninis COVID-19 pažymėjimas. Pateikus galiojantį ES arba Norvegijos COVID-19 pažymėjimą, karantinas yra neprivalomas. Daugiau apie tai rasite čia.    

Išsamią tvarką dėl atvykimo į Norvegiją taisyklių rasite čia.     

Galimybė patvirtinti užsienyje gautą COVID-19 skiepų sertifikatą Norvegijoje

Užsienyje pasiskiepiję asmenys gali patvirtinti užsienyje gautas vakcinas Norvegijos nacionalinėje vakcinų registro sistemoje „SYSVAK“ ir gauti norvegišką COVID-19 skiepų sertifikatą. Tik Europos vaistų agentūros (EVA) patvirtintos vakcinos gali būti tvirtinamos ir registruojamos „SYSVAK“ sistemoje.

Atkreipiame dėmesį, kad tik turintys norvegišką D arba ID numerį asmenys galės gauti COVID-19 skiepų sertifikato patvirtinimą „SYSVAK“ sistemoje.

Gavus patvirtinimą, kad asmuo yra pilnai paskiepytas viena iš EVA patvirtintų vakcinų, turi gydytojo sprendimą dėl vakcinos galiojimo ir tinkamumo bei turi norvegišką D ar ID numerį, karantinas atvykus į Norvegiją yra neprivalomas.

Plačiau apie tai galite rasti čia.


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias  priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-11-30

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstant į šią valstybę, vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Pastaba:

Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras - Norvegijos Imigracijos Direktorato tinklapyje.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Telemark
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Telemarkas)
Jurisdikcija Bergen
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Bergenas)
+47 55 12 31 01
Jurisdikcija Trondheim
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Trondheimas)
+47 73 80 21 60
Jurisdikcija Oslo
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Osle)
+47 22 83 18 49
Jurisdikcija Rogaland
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją