Konsulinė pagalba 24/7 +37070652444

URM rekomenduoja nevykti į visas užsienio šalis.

Sužinokite daugiau
Norvegija (Norway) Norvegija Schengen (Nėra kintamojo*)
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo kovo 29 d. visi atvykstantys į Norvegiją iš nebūtinų kelionių, įskaitant nuolatinius gyventojus, privalo privalo išbūti visą karantino laikotarpį karantino viešbučiuose. Apie karantino viešbučius skaitykite žemiau.

IŠIMTYS: Kelionės dėl darbo, kai darbdavys patvirtina, kad darbuotojas privalo keliauti dėl būtinų darbo reikalų, yra priskiriamos prie būtinųjų kelionių. Išimtys taip pat galios asmenims, kurių kelionės tikslas yra aplankyti artimuosius, sergančius sunkiomis ligomis, dalyvavimas artimųjų laidotuvėse bei buvimas su nepilnamečiais vaikais. 

Norvegijos Vyriausybės sprendimu sugriežtintos taisyklės dėl apriboto atvykimo į Norvegiją, galiojusios iki vasario 28 d., yra pratęstos. Tik asmenys, nuolat gyvenantys Norvegijoje, t. y., turintys ID numerį ir dokumentą, patvirtinantį asmens gyvenamąją vietą (norvegų k. bostedsattest), yra įleidžiami į šalį.

Išimtys galioja tik tam tikrais atvejais: 

 • užsieniečiai, nuolat gyvenantys Norvegijoje ir galintys pateikti tai patvirtinančius dokumentus;
 • esant ypatingoms priežastims dėl būtinybės rūpintis sergančiais ir t. t.;
 • užsienio šalių piliečiai, kuriems institucijų tvarka yra nustatyta vaiko globa ir numatytos sąlygos dėl vaiko lankymo;
 • nuolat gyvenančio Norvegijoje asmens artimi šeimos nariai, pavyzdžiui, sutuoktinis, sugyventinis (turėti šį statusą patvirtinančius dokumentus), nepilnamečiai vaikai, arba nepilnamečių vaikų tėvai bei patėviai;
 • tėvai, išsiskyrę ir pageidaujantys susitikti su nepilnamečiais vaikais (privaloma pateikti teismo sprendimą, gimimo liudijimą ir t. t.);
 • žurnalistai arba kiti darbuotojai, paskirti darbui užsienio žiniasklaidos įstaigose;
 • tranzitu keliaujantys asmenys;
 • pilotai ir jūreiviai;
 • užsienio šalių piliečiai, dirbantys su krovinių ir keleivių pervežimu;
 • užsienio šalių piliečiai, be kurių būtų neįmanoma užtikrinti tinkamą būtinųjų funkcijų atlikimą visuomenėje ar patenkinti būtinuosius gyventojų poreikius, o neleidus jiems atvykti kiltų pavojus žmonių gyvybei ir sveikatai;
 • sveikatos apsaugos darbuotojai, reguliariai atvykstantys į Norvegiją iš Švedijos ar Suomijos dirbti Norvegijos sveikatos priežiūros įstaigose.

Išimtis taip pat taikoma būtinai reikalingiems Norvegijos darbo rinkoje darbuotojams, užtikrinant sklandžią ir nuolatinę veiklą šalies pramonėje bei versle. Atkreipiamas dėmesys, kad ne visi dirbantys Norvegijoje galės atvykti į šalį naudojant šią išimtį.

Visą informaciją bei prašymo formą rasite čia.

Visą informaciją apie tai lietuvių kalba rasite Norvegijos darbo inspekcijos (Arbeidstilsynet) interneto svetainėje.

 Asmenys, turintys teisę vykti į Norvegiją, privalo

 • prieš kelionę užpildyti registracijos anketą elektroniniu būdu;
 • turėti pažymą apie neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne seniau nei prieš 24 valandas iki atvykimo. Patvirtinti testavimo metodai: PGR arba greitasis antigenų testas. Neigiamo testo pažymą privaloma išversti į norvegų, anglų, danų, švedų, vokiečių arba prancūzų k. Nepateikus neigiamo testo rezultato asmuo gali būti neįleistas į šalį. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo 10 dienų karantino;
 • atlikti naują testą atvykus į Norvegiją;
 • 10 dienų praleisti karantine.

Neigiamo testo, atlikto ne seniau nei prieš 24 valandas iki atvykimo į šalį, pažyma ir pakartotinis testas atvykus į Norvegiją yra privalomi. Išimtis dėl neigiamo testo, atlikto prieš 24 val. iki atvykimo į šalį, pažymos pateikimo rasite čia. Galimybė atlikti testą Norvegijoje suteikiama visiems atvykusiems. Testą atlikti galima oro uoste arba vykstant automobiliu prie pasienio kontrolės punktų. Testo atlikimas yra nemokamas.

Šiuo metu atvykimas į šalį yra apribotas. Kai kurie pasienio kontrolės punktai yra uždaryti arba veikia sutrumpintu laiku. Norint patikrinti, kurie pasienio kontrolės punktai yra atidaryti, rekomenduojama naudotis šioje nuorodoje esančia lentele. 

Nuo sausio 31 d. nebegalioja išimtis dėl karantino bei testo atlikimo atvykus į Norvegiją išvengimo, kai asmuo pateikia dokumentą, įrodantį, kad per paskutinius šešis mėnesius buvo persirgęs COVID-19. 

Išimtys, kurios išlieka: 

 • Nuo sausio 31 d. asmenys, persirgę koronavirusu (atlikus PGR testą), neprivalo pateikti pažymos apie neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne seniau nei prieš 24 valandas iki atvykimo.
 • Norint išvengti karantino, privaloma pateikti norvegišką sertifikatą, įrodantį, kad asmuo yra persirgęs koronavirusu. Tai reiškia, kad kitose šalyse gauti sertifikatai, patvirtinantys, kad asmuo yra persirgęs koronavirusu, negalioja.

Daugiau informacijos apie tai: https://bit.ly/2YutFGb

Karantino viešbučiai 

Kartu gyvenantys ir kartu į Norvegiją vykstantys asmenys atvykę gali izoliuotis toje pačioje vietoje.  

Išlaidų dalis, kurią turi padengti privatūs asmenys, vyresni nei 18 metų, apsistoję karantino viešbutyje, ir darbdaviai, sudaro 500 NOK už parą. Vaikai iki 10 metų amžiaus, gyvenantys viename kambaryje su globėju, gali apsistoti nemokamai. Už vaikus nuo 10 iki 18 metų amžiaus mokama 250 NOK už parą. Su karantino viešbučiu atsiskaitoma įprastai, atvykus arba išvykstant. Karantino viešbučiuose apsistojusiems asmenims atliekamas nemokamas COVID-19 testas.  

Karantino sutrumpinimas  

Karantino laikotarpis po atvykimo į Norvegiją gali būti sutrumpintas iki 7 dienų

Asmenys, vykstantys į Norvegiją ir norintys sutrumpinti karantino laikotarpį, privalo po atvykimo atlikti du koronaviruso tyrimus ir gauti du neigiamus atsakymus. Pirmas testas turi būti atliktas vėliausiai 3 dienas po atvykimo į Norvegiją, o antras - anksčiausiai 7 dienas po atvykimo. Visais kitais atvejais privalomas yra 10 dienų karantinas.  

Daugiau informacijos apie karantino sutrumpinimą rasite čia

Norvegijos sveikatos departamento paruošta informacija lietuvių kalba apie atvykimą į Norvegiją.

Informacija apie koronavirusą Norvegijos Vyriausybės interneto svetainėje.

Norvegijos imigracijos departamento skelbiama informacija.

Norvegijos sveikatos instituto skelbiama informacija.   


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias  priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2021-05-02

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje besilankantys ilgalaikio buvimo tikslais (studijos, darbas ir pan.) turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą.

Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras - Norvegijos Imigracijos Direktorato tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Telemark
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Telemarkas)
Jurisdikcija Bergen
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Bergenas)
+47 55 12 31 01
Jurisdikcija Trondheim
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Trondheimas)
+47 73 80 21 60
Jurisdikcija Oslo
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje (Osle)
+47 22 83 18 49
Jurisdikcija Rogaland
Pareigos: Garbės konsulas Norvegijoje
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją