Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444
Pakistanas (Pakistan) Pakistanas
Atnaujinta: 2022-11-22
Skubios pagalbos telefono numeris: 115
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama nevykti į šalį

Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis, atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].


Visi keleiviai, norėdami keliauti į Pakistaną, privalo pateikti skiepų nuo COVID-19 sertifikatus. Visi atvykstantieji į Pakistaną turi būti vakcinuoti, nebent būtų taikoma viena iš išimčių. Daugiau informacijos apie išimtis galima rasti čia. Paskiepytiems asmenims prieš kelionės pradžią nereikia pateikti neigiamo PGR (PCR, Polymerase Chain Reaction) testo. Nevakcinuoti asmenys, vyresni nei 12 metų, (kuriems taikoma viena iš išimčių) turi pateikti neigiamą PGR tyrimą, atliktą ne anksčiau nei 72 valandos iki atvykimo į šalį. Nevakcinuotiems į Pakistaną atvykstantiems keleiviams atvykimo į šalį metu taip pat atliekami greiti antigenų tyrimai. Teigiamu atveju asmeniui bus taikoma 10 dienų saviizoliacija, o PGR testas bus atliekamas aštuntą dieną. Atvykstantieji į Pakistaną, ne anksčiau nei 48 valandos iki atvykimo į šalį, taip pat privalo pateikti savo kontaktinę informaciją per mobiliąją programėlę PassTrack. Vaikams iki 6 metų ir neįgaliems keleiviams netaikomas COVID-19 testo reikalavimas ir „Pass Track App“ reikalavimas, tačiau atvykę jie turės užpildyti sveikatos deklaracijos formą. Daugiau informacijos galima rasti čia. Išvykstant iš Pakistano taip pat privaloma pateikti vakcinaciją patvirtinančius dokumentus.

Medicininių veido kaukių dėvėjimas privalomas visose Pakistano viešose vietose, gatvėje, viešajame transporte. Taip pat privaloma laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių. Rekomenduojama dėvėti kaukę viešose masinio susibūrimo vietose.

Turintiems  COVID-19 simptomų skirtas pagalbos linijos numeris 1166. Jei įtariate, kad virusu galėjote užsikrėsti, skambinkite pagalbos linija ir laikykitės valdžios institucijų nurodymų. Daugiau informacijos yra Pakistano vyriausybės svetainėje COVID-19 klausimais.

Susirgus koronavirusu Pakistane : jei turite simptomų, izoliacija turėtų būti baigta mažiausiai 10 dienų nuo simptomų pradžios arba mažiausiai 3 dienos nuo simptomų pabaigos. Jei neturite simptomų, izoliacija turėtų trukti 10 dienų nuo teigiamo COVID-19 testo datos.

Pakistano sausumos sienos su Afganistanu, Indija ir Iranu yra uždarytos.

  • Rekomenduojama susilaikyti nuo bet kokių kelionių į federaliniu lygiu valdomas genčių žemes (Khyber-Pakhtunkhwa (Čaiber Pachtunchva) provincija),
  • Rekomenduojame vengti kelionių į: Balochistan (Baločistano), Charsadda (Čaršados), Kohat (Kohato), Tank (Tanko), Bannu (Banu), Lakki (Laki), Dera Ismail Khan (Dera Ismail Chano), Swat (Svato), Buner (Bunero), Sindh (Sindo) provincijas, Pakistano – Indijos pasienį, Arandu miestą, Peshawar (Pešavaro) miestą bei teritorijas į pietus nuo jo, vengti Peshawar – Chitral (Čitralo) kelio, Kara Karam greitkelio tarp Mansehra (Manšeros) ir Chitas (Čitaso) miestų. Turėtumėte būti atsargūs atokiuose Islamabado rajonuose, tokiuose kaip I8, I9, I10 ir toliau į vakarus, kur saugumo pajėgos pastaraisiais metais vykdė operacijas prieš įtariamus nusikaltėlius ir teroristus.
  • Išskyrus oficialius sienos kirtimo punktus, užsieniečiams neleidžiama keliauti 10 mylių atstumu nuo Pakistano tarptautinių sienų ir Kašmyro kontrolės linijos arba 30 mylių atstumu nuo Afganistano sienos Gilgit-Baltistane.
  • Rekomenduojama vengti šių Karačio miesto vietų: Lyari, Malir, Quaidabad, Orangi Town rajonų.
  • Šalyje didelė teroristinių išpuolių grėsmė ir žmonių grobimo pavojus. 
  • Ypač pavojingos masinių susibūrimų vietos: viešbučiai, stotys, parduotuvės, turgūs, restoranai, prekybos centrai, mečetės (ypač šiitų), bažnyčios. Patariama vengti perpildytų vietų tokių, kaip Raudonoji mečetė (Lal Masjid) ir Aabpara turgus G6, kur pastaraisiais metais buvo protestų centras.
  • Demonstracijos, masiniai protestai ir sueigos vyksta reguliariai, jų metu galimi smurto proveržiai. 
  • Alpinizmo vietovėse galimi išpuoliai prieš užsieniečius. Vykstant į Gilgit – Balisttan provinciją, apie atvykimą privaloma pranešti vietos institucijoms. Alpinistams, planuojantiems kopti į aukštesnius nei 6000 m. kalnus, esančius šioje provincijoje, privaloma turėti specialų leidimą. Jį gauti gali užtrukti iki dviejų mėnesių. Dėl leidimo patariama kreiptis į vietines kelionių agentūras.
  • Pakistanas yra pavojingoje seisminėje zonoje, todėl yra nemaža žemės drebėjimų, nuošliaužų, potvynių tikimybė.
  • Už narkotinių medžiagų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės.
  • Rekomenduojama gerbti musulmoniškus papročius ir vietines kulto vietas.
  • Šventvagystė (piktžodžiavimas apie Dievą) yra neteisėtas ir Pakistano teisėje plačiai apibrėžiamas. Tai apima bet kokios formos viešus ir privačius komentarus, įskaitant socialiniuose tinkluose esančius komentarus. Valstybė vykdo šventvagystės įstatymus ir yra numatytos didelės baudžiamosios bausmės iki mirties bausmės imtinai.
  • Šalies kelių būklė prasta.
  • Rekomenduojama nesinaudoti viešuoju transportu visoje šalies teritorijoje.
  • Eismas Pakistane, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja kelio puse.
  • Žemas medicinos paslaugų lygis ir prastos sanitarinės sąlygos visoje šalyje..
  • Rekomenduojamas pilnas sveikatos draudimas.
  • Būkite atsargūs pirkdami vandenį buteliuose. Neseniai paskelbtoje vyriausybės ataskaitoje nustatyta, kad daugelio prekių ženklų vandens buteliai yra užteršti.
  • Dažnos pasų vagystės, apgavystės su kreditinėmis kortelėmis. Didelė kišenvagysčių rizika.
  • Rekomenduojama su savimi visur turėti asmens dokumentą, nuotrauką, Pakistano vizą, mobilųjį telefoną.
  • Musoninių liūčių laikotarpiu (liepos-rugsėjo mėn.) šalyje, ypač šiaurinėje dalyje, padaugėja susirgimų Dengė karštlige.

   

  Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2023-02-22

  Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

  Vizos reikia

  Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

  Pastaba:

  Kita informacija

  Atkreipiame dėmesį, kad visi į Pakistaną oro transportu atvykstantys keleiviai privalo užpildyti ir pateikti Keleivio klausimyną, kuriame reikia nurodyti asmens ir kontaktinius duomenis bei trumpą pastarųjų dienų kelionių istoriją. Keleivio klausimyno formą galima gauti pas orlaivio įgulos narius.

  Skiepai

  Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
  rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

  Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

  Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

  Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

  Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

  Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


  Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Vengrijos ambasada Pakistane

  Adresas: Margalla Road 12, Islamabad P.O.B. 1103, Pakistan

  Telefonas: +92512077800, +92512077804

  Faksas: +92-51-282-5256

  El. paštas: [email protected], [email protected] (Šengeno vizų klausimais)

  Svetainė: https://iszlamabad.mfa.gov.hu 

  Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

  Jurisdikcija all territory of the country
  Pareigos: Garbės generalinis konsulas Pakistane
  +92 51 227 3148

  Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

  Žemėlapis
  Afganistanas Afganistanas
  Airija Airija
  Albanija Albanija
  Alžyras Alžyras
  Andora Andora
  Angilija Angilija
  Angola Angola
  Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
  Argentina Argentina
  Armėnija Armėnija
  Aruba Aruba
  Australija Australija
  Austrija Austrija
  Azerbaidžanas Azerbaidžanas
  Bahamos Bahamos
  Bahreinas Bahreinas
  Baltarusija Baltarusija
  Bangladešas Bangladešas
  Barbadosas Barbadosas
  Belgija Belgija
  Belizas Belizas
  Beninas Beninas
  Bermuda Bermuda
  Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
  Bolivija Bolivija
  Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
  Botsvana Botsvana
  Brazilija Brazilija
  Brunėjus Brunėjus
  Bulgarija Bulgarija
  Burkina Fasas Burkina Fasas
  Burundis Burundis
  Butanas Butanas
  Čadas Čadas
  Čekija Čekija
  Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
  Čilė Čilė
  Danija Danija
  Dominika Dominika
  Dominikos Respublika Dominikos Respublika
  Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
  Džersis Džersis
  Džibutis Džibutis
  Egiptas Egiptas
  Ekvadoras Ekvadoras
  Eritrėja Eritrėja
  Estija Estija
  Esvatinis Esvatinis
  Etiopija Etiopija
  Farerų Salos Farerų Salos
  Fidžis Fidžis
  Filipinai Filipinai
  Folklando salos Folklando salos
  Gabonas Gabonas
  Gajana Gajana
  Gambija Gambija
  Gana Gana
  Gernsis Gernsis
  Gibraltaras Gibraltaras
  Graikija Graikija
  Grenada Grenada
  Grenlandija Grenlandija
  Gvatemala Gvatemala
  Gvinėja Gvinėja
  Haitis Haitis
  Hondūras Hondūras
  Honkongas Honkongas
  Indija Indija
  Indonezija Indonezija
  Irakas Irakas
  Iranas Iranas
  Islandija Islandija
  Ispanija Ispanija
  Italija Italija
  Izraelis Izraelis
  Jamaika Jamaika
  Japonija Japonija
  Jemenas Jemenas
  Jordanija Jordanija
  Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
  Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
  Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
  Juodkalnija Juodkalnija
  Kambodža Kambodža
  Kamerūnas Kamerūnas
  Kanada Kanada
  Kataras Kataras
  Kazachstanas Kazachstanas
  Kenija Kenija
  Kinija Kinija
  Kipras Kipras
  Kirgizija Kirgizija
  Kiribatis Kiribatis
  Kiurasao Kiurasao
  Kolumbija Kolumbija
  Komorai Komorai
  Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
  Kongo Respublika Kongo Respublika
  Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
  Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
  Kosovas Kosovas
  Kosta Rika Kosta Rika
  Kroatija Kroatija
  Kuba Kuba
  Kuveitas Kuveitas
  Laosas Laosas
  Latvija Latvija
  Lenkija Lenkija
  Lesotas Lesotas
  Libanas Libanas
  Liberija Liberija
  Libija Libija
  Lichtenšteinas Lichtenšteinas
  Liuksemburgas Liuksemburgas
  Madagaskaras Madagaskaras
  Makao Makao
  Malaizija Malaizija
  Malavis Malavis
  Maldyvai Maldyvai
  Malis Malis
  Malta Malta
  Marokas Marokas
  Maršalo salos Maršalo salos
  Martinika Martinika
  Mauricijus Mauricijus
  Mauritanija Mauritanija
  Meksika Meksika
  Meno sala Meno sala
  Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
  Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
  Mianmaras Mianmaras
  Mikronezija Mikronezija
  Moldova Moldova
  Monakas Monakas
  Mongolija Mongolija
  Mozambikas Mozambikas
  Namibija Namibija
  Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
  Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
  Nauru Nauru
  Nepalas Nepalas
  Nigerija Nigerija
  Nigeris Nigeris
  Nikaragva Nikaragva
  Norvegija Norvegija
  Nyderlandai Nyderlandai
  Omanas Omanas
  Pakistanas Pakistanas
  Palau Palau
  Palestina Palestina
  Panama Panama
  Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
  Paragvajus Paragvajus
  Peru Peru
  Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
  Pietų Sudanas Pietų Sudanas
  Portugalija Portugalija
  Prancūzija Prancūzija
  Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
  Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
  Puerto Rikas Puerto Rikas
  Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
  Reunjonas Reunjonas
  Ruanda Ruanda
  Rumunija Rumunija
  Rusija Rusija
  Rytų Timoras Rytų Timoras
  Sakartvelas Sakartvelas
  Saliamono salos Saliamono salos
  Salvadoras Salvadoras
  Samoa Samoa
  San Marinas San Marinas
  San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
  Saudo Arabija Saudo Arabija
  Seišeliai Seišeliai
  Sen Martenas Sen Martenas
  Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
  Senegalas Senegalas
  Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
  Sent Lusija Sent Lusija
  Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
  Serbija Serbija
  Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
  Siera Leonė Siera Leonė
  Singapūras Singapūras
  Sint Martenas Sint Martenas
  Sirija Sirija
  Slovakija Slovakija
  Slovėnija Slovėnija
  Somalis Somalis
  Šri Lanka Šri Lanka
  Sudanas Sudanas
  Suomija Suomija
  Surinamas Surinamas
  Švedija Švedija
  Šveicarija Šveicarija
  Šventasis Sostas Šventasis Sostas
  Tadžikistanas Tadžikistanas
  Tailandas Tailandas
  Taivanas Taivanas
  Tanzanija Tanzanija
  Togas Togas
  Tokelau Tokelau
  Tonga Tonga
  Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
  Tunisas Tunisas
  Turkija Turkija
  Turkmėnistanas Turkmėnistanas
  Tuvalu Tuvalu
  Uganda Uganda
  Ukraina Ukraina
  Urugvajus Urugvajus
  Uzbekistanas Uzbekistanas
  Vanuatu Vanuatu
  Venesuela Venesuela
  Vengrija Vengrija
  Vietnamas Vietnamas
  Vokietija Vokietija
  Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
  Zambija Zambija
  Zimbabvė Zimbabvė
  Pasirinkite šalį ar teritoriją