Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444
Paragvajus (Paraguay) Paragvajus
Rekomendacija aktuali: 2023-03-30
Atnaujinta: 2022-10-28
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].


Jei esate pasiskiepiję nuo COVID-19 ligos ir galite pateikti tai įrodantį pažymėjimą anglų, ispanų, portugalų arba prancūzų kalba, į Paragvajų jus turėtų įleisti.

Nepasiskiepijusieji privalo pateikti neigiamo COVID-19 testo, atlikto ne vėliau nei 72 valandos iki skrydžio, įrodymą.

Jei prieš 10-90 dienų iki kelionės persirgote COVID-19 liga, reikia pateikti teigiamo COVID-19, kai jis buvo diagnozuotas, testo rezultato įrodymą arba teigiamą antigeninio testo rezultatą. Vaikams iki 11 metų šie reikalavimai netaikomi.

Reikalavimai taip pat netaikomi, jei norite žemės transportu atvykti tranzitu į pasienio regionus – tai leidžiama ne ilgesnei nei 72 valandų trukmės viešnagei 30 kilometrų nuo sienos spinduliu, jei galite įrodyti, kad esate apsigyvenę pasienio mieste.

Atvykstantiesiems iš Europos Sąjungos šalių rekomenduojama  turėti tarptautinio sveikatos draudimo polisą.

Daugiau informacijos (ispanų kalba) apie padėtį šalyje ir reikalavimus galite rasti Paragvajaus visuomenės sveikatos ir socialinės rūpybos ministerijos interneto svetainėje


Jūsų saugumas 

 • Gatvėje galite būti apvogti – pavyzdžiui, nusikaltėlis gali pagriebti jūsų rankinę ir nubėgti, ten pat ar viešajame transporte gali darbuotis kišenvagiai. Pasitaiko ir ginkluotų apiplėšimų, todėl patariame vertybes, papildomus grynuosius ir papildomas kredito korteles laikyti viešbučio seife, ten pat pasidėti pasą, būti budriems išsigryninant pinigų, nevaikščioti išsitraukus piniginę ar mobilųjį telefoną.
 • Užsieniečiai Paragvajuje renkasi taksi, o ne viešąjį transportą, bet reikia turėti mintyje tai, kad taksi automobiliai ar autobusai irgi nebūtinai atitinka saugumo reikalavimus, juose pavyzdžiui gali nebūti saugos diržo.
 • Venkite nuošalių ar prastai apšviestų vietų naktį, vieni tamsiu paros metu nevaikščiokite po Asunsjono centrą, Ciudad del Este ir Pedro Juan Caballero.
 • Įvairiatautės nusikaltėlių organizacijos, užsiimančios nelegalia prekyba narkotikais ir ginklų kontrabanda, veikia pasienyje su Brazilija, įskaitant trišalę sienos su Argentina zoną. Šios gaujos yra įvykdę pavienių išpuolių prieš Paragvajaus saugumo tarnybas ir konkuruojančias grupuotes. Nors išpuoliai nėra nukreipiami prieš turistus, jei per išpuolį atsidursite netoliese, galite nukentėti ir jūs.
 • Nedidelė partizaninio tipo grupė, pasivadinusi EPP (Ejercito del Pueblo Paraguayo), veikia San Pedro apskrities (departamento) šiaurėje ir  Concepción apskrities (departamento) pietuose. Jų išpuoliai irgi nėra nukreipti prieš turistus, bet šioje šalies dalyje reikia būti itin budriems.
 • Viešosiose vietose elkitės atsargiai. Pavyzdžiui, prekyvietės neretai veikia siaurose gatvelėse ir jose lankosi žmonių minios, o gaminant maistą kuru ar elektra menkai laikomasi saugumo reikalavimų, todėl gali kilti pražūtingas gaisras.
 • Į demonstracijas susirinkę asmenys kartais gali užtverti gatves Asunsjono centre prie valdžios įstaigų. Dera vengti didelių susibūrimų, stebėti vietos žiniasklaidą ir sekti vietos valdžios nurodymus tokiomis aplinkybėmis.
 • Vairuojama netvarkingai, kelio ženklai gali būti klaidinantys arba jų nėra, dažni susidūrimai, ypač su motociklais, kurių vairuotojai be kita ko nedėvi šalmo, o kai kurie automobiliai naktį būna be šviesų. Jei vairuosite Alto Paraná, Concepción, San Pedro, Amambay, Salto del Guairá, Canindeyú apskrityse (departamentuose) ir pasienyje su Bolivija, būkite itin budrūs.
 • Turistams siūlomos kelionės laivu upėse, bet daug laivų neatitinka saugos reikalavimų. Upėse yra stiprių srovių – dera tai žinoti, jei sumanysite maudytis, o Paragvajaus upė ties Asunsjonu yra stipriai užteršta.
 • Jei nutarsite paplaukioti populiariame Ypacaraí ežere, sekite oficialias rekomendacijas.
 • Visi gyventojai ir šalies lankytojai privalo nuolat nešiotis asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Turistams patariame nešiotis paso pagrindinio puslapio kopiją, taip pat atvykimo datą nurodančio antspaudo lapo kopiją.
 • Jei sulaiko turint narkotikų ar jais prekiaujant, skiriamos rimtos bausmės.
 • Paragvajuje yra rizikos užsikrėsti Zika virusu, reguliariai pratrūksta Dengės karštligė, pasitaiko Čikungunijos viruso atvejų.
 • Jei susergate – didžiuosiuose miestuose yra privačių medicinos įstaigų.
 • Kai kuriose šalies dalyse, įskaitant Asunsjoną ir sostinės apylinkes, dėl liūčių ir potvynių tenka gyventojams evakuotis. Stebėkite vietos žiniasklaidą, sekite vietos valdžios nurodymus, taip pat ieškokite informacijos oficialioje Paragvajaus Ekstremaliųjų situacijų ministerijos interneto svetainėje.
 • Turistų policijos telefonai:     Asunsjone - (595 21) 446-608 arba (595 21) 449-020, Ciudad del Este - (595 61) 502-715, Encarnación (595 71) 204-102, Salto del Guairá (595 46) 243-575.
 • Kadangi Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Paragvajuje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis - Jungtinės Karalystės Vyriausybės interneto svetainė.

  Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

  Vizos nereikia

  Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

  Pastaba:

  Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

  Kita informacija

  Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

  Skiepai

  Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
  rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

  Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

  Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

  Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

  Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

  Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

  Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

  Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

  Žemėlapis
  Afganistanas Afganistanas
  Airija Airija
  Albanija Albanija
  Alžyras Alžyras
  Andora Andora
  Angilija Angilija
  Angola Angola
  Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
  Argentina Argentina
  Armėnija Armėnija
  Aruba Aruba
  Australija Australija
  Austrija Austrija
  Azerbaidžanas Azerbaidžanas
  Bahamos Bahamos
  Bahreinas Bahreinas
  Baltarusija Baltarusija
  Bangladešas Bangladešas
  Barbadosas Barbadosas
  Belgija Belgija
  Belizas Belizas
  Beninas Beninas
  Bermuda Bermuda
  Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
  Bolivija Bolivija
  Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
  Botsvana Botsvana
  Brazilija Brazilija
  Brunėjus Brunėjus
  Bulgarija Bulgarija
  Burkina Fasas Burkina Fasas
  Burundis Burundis
  Butanas Butanas
  Čadas Čadas
  Čekija Čekija
  Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
  Čilė Čilė
  Danija Danija
  Dominika Dominika
  Dominikos Respublika Dominikos Respublika
  Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
  Džersis Džersis
  Džibutis Džibutis
  Egiptas Egiptas
  Ekvadoras Ekvadoras
  Eritrėja Eritrėja
  Estija Estija
  Esvatinis Esvatinis
  Etiopija Etiopija
  Farerų Salos Farerų Salos
  Fidžis Fidžis
  Filipinai Filipinai
  Folklando salos Folklando salos
  Gabonas Gabonas
  Gajana Gajana
  Gambija Gambija
  Gana Gana
  Gernsis Gernsis
  Gibraltaras Gibraltaras
  Graikija Graikija
  Grenada Grenada
  Grenlandija Grenlandija
  Gvatemala Gvatemala
  Gvinėja Gvinėja
  Haitis Haitis
  Hondūras Hondūras
  Honkongas Honkongas
  Indija Indija
  Indonezija Indonezija
  Irakas Irakas
  Iranas Iranas
  Islandija Islandija
  Ispanija Ispanija
  Italija Italija
  Izraelis Izraelis
  Jamaika Jamaika
  Japonija Japonija
  Jemenas Jemenas
  Jordanija Jordanija
  Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
  Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
  Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
  Juodkalnija Juodkalnija
  Kambodža Kambodža
  Kamerūnas Kamerūnas
  Kanada Kanada
  Kataras Kataras
  Kazachstanas Kazachstanas
  Kenija Kenija
  Kinija Kinija
  Kipras Kipras
  Kirgizija Kirgizija
  Kiribatis Kiribatis
  Kiurasao Kiurasao
  Kolumbija Kolumbija
  Komorai Komorai
  Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
  Kongo Respublika Kongo Respublika
  Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
  Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
  Kosovas Kosovas
  Kosta Rika Kosta Rika
  Kroatija Kroatija
  Kuba Kuba
  Kuveitas Kuveitas
  Laosas Laosas
  Latvija Latvija
  Lenkija Lenkija
  Lesotas Lesotas
  Libanas Libanas
  Liberija Liberija
  Libija Libija
  Lichtenšteinas Lichtenšteinas
  Liuksemburgas Liuksemburgas
  Madagaskaras Madagaskaras
  Makao Makao
  Malaizija Malaizija
  Malavis Malavis
  Maldyvai Maldyvai
  Malis Malis
  Malta Malta
  Marokas Marokas
  Maršalo salos Maršalo salos
  Martinika Martinika
  Mauricijus Mauricijus
  Mauritanija Mauritanija
  Meksika Meksika
  Meno sala Meno sala
  Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
  Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
  Mianmaras Mianmaras
  Mikronezija Mikronezija
  Moldova Moldova
  Monakas Monakas
  Mongolija Mongolija
  Mozambikas Mozambikas
  Namibija Namibija
  Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
  Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
  Nauru Nauru
  Nepalas Nepalas
  Nigerija Nigerija
  Nigeris Nigeris
  Nikaragva Nikaragva
  Norvegija Norvegija
  Nyderlandai Nyderlandai
  Omanas Omanas
  Pakistanas Pakistanas
  Palau Palau
  Palestina Palestina
  Panama Panama
  Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
  Paragvajus Paragvajus
  Peru Peru
  Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
  Pietų Sudanas Pietų Sudanas
  Portugalija Portugalija
  Prancūzija Prancūzija
  Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
  Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
  Puerto Rikas Puerto Rikas
  Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
  Reunjonas Reunjonas
  Ruanda Ruanda
  Rumunija Rumunija
  Rusija Rusija
  Rytų Timoras Rytų Timoras
  Sakartvelas Sakartvelas
  Saliamono salos Saliamono salos
  Salvadoras Salvadoras
  Samoa Samoa
  San Marinas San Marinas
  San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
  Saudo Arabija Saudo Arabija
  Seišeliai Seišeliai
  Sen Martenas Sen Martenas
  Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
  Senegalas Senegalas
  Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
  Sent Lusija Sent Lusija
  Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
  Serbija Serbija
  Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
  Siera Leonė Siera Leonė
  Singapūras Singapūras
  Sint Martenas Sint Martenas
  Sirija Sirija
  Slovakija Slovakija
  Slovėnija Slovėnija
  Somalis Somalis
  Šri Lanka Šri Lanka
  Sudanas Sudanas
  Suomija Suomija
  Surinamas Surinamas
  Švedija Švedija
  Šveicarija Šveicarija
  Šventasis Sostas Šventasis Sostas
  Tadžikistanas Tadžikistanas
  Tailandas Tailandas
  Taivanas Taivanas
  Tanzanija Tanzanija
  Togas Togas
  Tokelau Tokelau
  Tonga Tonga
  Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
  Tunisas Tunisas
  Turkija Turkija
  Turkmėnistanas Turkmėnistanas
  Tuvalu Tuvalu
  Uganda Uganda
  Ukraina Ukraina
  Urugvajus Urugvajus
  Uzbekistanas Uzbekistanas
  Vanuatu Vanuatu
  Venesuela Venesuela
  Vengrija Vengrija
  Vietnamas Vietnamas
  Vokietija Vokietija
  Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
  Zambija Zambija
  Zimbabvė Zimbabvė
  Pasirinkite šalį ar teritoriją