Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Paragvajus (Paraguay) Paragvajus
Aktualu: 2024-06-25
Atnaujinta: 2024-03-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Lotynų Amerikos ir Karibų jūros regiono šalyse pastebimas susirgimų dengės karštlige padidėjimas, sukeliamas pasaulio atšilimo ir El Niño reiškinio. 2024 m. jau užfiksuota 3 kartus daugiau susirgimų, nei per visus 2023 m. Daugiausiai užsikrėtimo atvejų šiuo metu yra Brazilijoje, Paragvajuje ir Argentinoje. Dengės karštligė plinta per infekuotų uodų įgėlimus, daugiausiai ja užsikrečiama miestų teritorijose, kur stovinčiame vandenyje dauginasi ligą pernešantys uodai.


 • Saugokitės kišenvagių gatvėse ir viešajame transporte. Pasitaiko ginkluotų apiplėšimų, todėl patariame vertingus daiktus, grynuosius pinigus ir banko korteles laikyti viešbučio seife, ten pat pasidėti ir pasą, būti budriems išsigryninant pinigus, nevaikščioti išsitraukus piniginę ar mobilųjį telefoną.

 • Užsieniečiai Paragvajuje dėl patogumo ir saugumo dažniau renkasi taksi, o ne viešąjį transportą. Taksi automobiliai ar autobusai nebūtinai atitinka saugumo reikalavimus, pavyzdžiui, juose gali nebūti saugos diržų.Venkite nuošalių ar prastai apšviestų vietų naktį.

 • Tamsiu paros metu nevaikščiokite vieni po Asunsjono centrą, Ciudad del Este ir Pedro Juan Caballero rajonus.Įvairiatautės nusikaltėlių organizacijos, užsiimančios prekyba narkotikais ir ginklų kontrabanda, veikia pasienyje su Brazilija, įskaitant trišalę sienos su Argentina zoną. Šios gaujos yra įvykdžiusios pavienių išpuolių prieš Paragvajaus saugumo tarnybas ir konkuruojančias grupuotes. Nors išpuoliai nėra nukreiptii prieš turistus, jei per išpuolį atsidursite netoliese, galite nukentėti ir jūs.

 • Nedidelė partizaninio tipo grupuotė, pasivadinusi EPP (Ejercito del Pueblo Paraguayo), veikia San Pedro apskrities (departamento) šiaurėje ir  Concepción apskrities (departamento) pietuose. Jų išpuoliai taip pat nėra nukreipti prieš turistus, bet šioje šalies dalyje reikia būti itin budriems. Viešosiose vietose elkitės atsargiai. Pavyzdžiui, prekyvietės neretai veikia siaurose gatvelėse ir jose lankosi žmonių minios, o gaminant maistą menkai laikomasi saugumo reikalavimų, todėl gali kilti gaisrų. Į demonstracijas susirinkę asmenys kartais gali užtverti gatves Asunsjono centre prie valdžios įstaigų. Patariame vengti didelių susibūrimų, stebėti vietos žiniasklaidą ir sekti vietos valdžios nurodymus.

 • Valstybėje vairuojama netvarkingai, kelio ženklai gali būti klaidinantys arba jų gali iš viso nebūti Pastebimi dažni susidūrimai, ypač su motociklais, ,kai kurie automobiliai naktį būna be šviesų. Jei vairuosite Alto Paraná, Concepción, San Pedro, Amambay, Salto del Guairá, Canindeyú apskrityse (departamentuose) ir pasienyje su Bolivija, būkite itin budrūs.

 • Turistams siūlomos kelionės laivu upėse, bet daug laivų neatitinka Europinių saugumo reikalavimų. Upėse yra stiprių srovių – dera tai žinoti, jei sumanysite maudytis, nerekomenduojame to daryti Paragvajaus upėje ties Asunsjonu , kadangi ši vieta yra stipriai užteršta.Jei nutarsite paplaukioti populiariame Ypacaraí ežere, sekite oficialias rekomendacijas.

 • Visi gyventojai ir šalies lankytojai privalo nuolat nešiotis asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Turistams patariame nešiotis paso pagrindinio puslapio kopiją, taip pat atvykimo datą nurodančio antspaudo lapo kopiją.

 • Sulaikius turint narkotinių medžiagų ar jomis prekiaujant, skiriamos rimtos bausmės.

 • Homoseksualumas nėra neteisėtas, o Asunsjone yra įsikūrusi nedidelė, aktyvi LGBTQI+ bendruomenė. Vis dėlto Paragvajuje nėra pripažįstamos tos pačios lyties asmenų santuokos ar sąjungos, o vieša jausmų raiška gali pritraukti nepageidaujamą dėmesį.

 • Mobiliojo telefono ryšys už miestų ribų yra prastas. Chaco vietovėje jo gali iš viso nebūti.

 • Paragvajuje yra rizikos užsikrėsti Zika virusu, Dengės karštlige, pasitaiko Čikungunijos viruso atvejų. Dauguma gerų privačių ligoninių yra įsikūrę didžiuosiuose miestuose. Atminkite, kad apmokėjimo už paslaugas ligoninėse ir poliklinikose tikimasi iš karto. Rekomenduojame pasirūpinti geru sveikatos draudimu iš anksto.

 • Kai kuriose šalies dalyse, įskaitant Asunsjoną ir sostinės apylinkes, dėl liūčių ir potvynių gyventojams tenka evakuotis. Stebėkite vietos žiniasklaidą, sekite vietos valdžios nurodymus, taip pat ieškokite informacijos oficialioje Paragvajaus Ekstremaliųjų situacijų ministerijos interneto svetainėje. Turistų policijos telefonai: Asunsjone - (595 21) 446-608 arba (595 21) 449-020, Ciudad del Este - (595 61) 502-715, Encarnación (595 71) 204-102, Salto del Guairá (595 46) 243-575. Medicininės pagalbos greitasis telefono numeris - 141.

Kadangi Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Paragvajuje, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltiniai – Jungtinės Karalystės ir Kanados Vyriausybių rekomendacijos.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Kita informacija

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Paragvajaus Republikos teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+49 30 31 99860,
+49 30 31 998617
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika Korėjos Respublika
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas