Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos Konsuline pagalba nelaimės atveju tel nr visa parą
BDAR
Spausdinti
Peru (Peru) Peru
Aktualu: 2024-06-13
Atnaujinta: 2024-04-12
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

 • Peru politiniai protestai įvyksta iš anksto neperspėjus ir gali sutrikdyti traukinių judėjimą, oro uostų veiklą, būna blokuojami sausumos keliai. Protestai būna nenuspėjai, juos neretai lydi smurtas, o vietos pagalbos tarnybos nebūtinai pajėgs užtikrinti keliautojų saugumą. Protestai sostinėje Limoje dažniausiai prasideda istoriniame miesto centre, tačiau vėliau gali išplisti ir į kitas apylinkes. Kiti regionai, kuriuose taip pat pastaruoju metu kyla neramumų – Cusco, Arequipa ir Puno.
 • Užsienio piliečiams yra draudžiama dalyvauti politinėje veikloje, todėl venkite demonstracijų.
 • Raginame prieš vykstant į Peru ir jau ten nuvykus domėtis šalies politinio ir visuomeninio gyvenimo aktualijomis, sekti naujienas. Sekti lankomos šalies politinio ir socialinio gyvenimo aktualijas svarbu, kad galėtumėte įvertinti rizikas.
 • Venkite susibūrimo vietų, domėkitės, ar neatšaukti jūsų skrydžiai ir kelionės traukiniu ar autobusu.
 • Kiti saugumo patarimai panašūs kaip ir kitose Pietų Amerikos šalyse – negerkite vandens iš čiaupo, saugokitės uodų įkandimų, nes galite susirgti uodų platinamomis ligomis (pvz. Zikos virusas). Nevaikščiokite vieni tamsiomis ir nuošaliomis gatvėmis, nesinaudokite gatvėje susistabdytais taksi, veikiančiais be aiškiai atpažįstamų oficialių leidimų. Jei naudositės taksi vykdami iš oro uosto, rinkitės tik oficialių taksi bendrovių, kurių biurai įsikūrę iš karto praėjus muitinę, paslaugomis. Nedėvėkite brangenybių ir gatvėje nesipuikuokite brangiais telefonais ar kitais prietaisais, būkite budrūs išsigrynindami pinigų. Visada su savimi turėkite pasą (ar jo kopiją), tačiau atidžiai jį saugokite, ypatingai miesto autobusuose ar autobusų stotyse.
 • Galite tapti ginkluotų apiplėšimų auka net tokiose turistinėse vietose kaip Miraflores ar Barranco. Apiplėšimo atveju nebandykite pasipriešinti užpuolikams ir nesiimkite jokių veiksmų, kurie sukeltų didesnį pavojų jūsų sveikatai ir gyvybei.
 • Patariame vengti kelionių į pasienio zonas su Brazilija, Ekvadoru (ypatingai Cordillera del Cóndor regione), Kolumbija. Šiuose regionuose yra grėsmės nukentėti nuo nusikaltėlių, susijusių su prekyba narkotikais ir organizuotu nusikalstamumu.
 • Keliaujant Titikakos ežero pakrante, patariame keliauti grupėmis, šviesiu paros metu. Nerekomenduojame vykti į Desaguadero vietovę pietinėje ežero pusėje.
 • Nerekomenduojame moterims keliauti vienoms, ypatingai tamsiu paros metu. Reikėtų būti ypatingai budriems autobusų stotyse ir taksi, bendraujant su nepažįstamaisiais. Moterims, patyrusioms seksualinę prievartą, reikėtų nedelsiant kreiptis į vietinę policiją.
 • Siekiant apsaugoti Inkų kelius, jungiančius senovės inkų miestus (pvz. Maču Pikču), yra taikomas vyriausybės nustatytas įeigos mokestis. Norint užsisakyti kelionę, laiką turėtumėte rezervuotis iš anksto, kelionių agentūrose, kadangi į teritoriją patekti galėsite tik su gidu. Teritorijoje būkite atsargūs stačiose ir slidžiose vietose, kurios gali būti neaptvertos. Vietovėje yra teikiamos ribotos medicininės paslaugos, tad būtinus medikamentus reikėtų turėti su savimi.
 • Šamanai ir kiti asmenys Šiaurės Peru ir Kusko (Cusco) regionuose turistams gali siūlyti „dvasinį valymą“. Ši paslauga dažnai vadinama Ayahuasca arba San Pedro, o jos metu yra geriamas gėrimas, turintis haliucinogeninės medžiagos, kurios veikimas nėra iki galo ištirtas. Po šių apeigų žmonės patiria negalavimų, buvo ir mirties atvejų. Yra pranešimų apie seksualinę prievartą ceremonijų metu. Neretai „apsivalymo rekolekcijos“ yra vykdomos toliau nuo apgyvendintų vietovių, todėl teikiamos medicinos paslaugos (įskaitant ir pirmąją pagalbą) yra labai ribotos.
 • Peru valdžios institucijos gali skirti baudas už bet kokius veiksmus, kurie įvertinami esą nepagarbūs, istorinėse ir archeologinėse vietose, tokiose kaip Maču Pikču, Ollantaytambo ir Saqsayhuaman. Dėl platesnės informacijos reikėtų kreiptis į savo kelionių agentūrą/vadovą. Bandymas išvežti narkotikus gali jums reikšti ilgus metus kalėjime. Baudžiami ir bandymai išsivežti archeologines vertybes. Ketindami iš Peru išvežti jums egzotiškai atrodančius gaminius, pasidomėkite, ar juose nėra draudžiamų gabenti sudedamųjų dalių.
 • Peru patiria Dengės karštligės protrūkį, labiausiai pažeistas Piura regionas šiaurės vakaruose. Daugiau apie dengės karštligę skaitykite čia.
 • Lietingasis sezonas valstybėje prasideda lapkričio mėnesį ir trunka iki gegužės. Jo metu Andų kalnuose ir papėdėje galimas stiprus lietus, sniegas, dažnai pakyla ir upių vandens lygis. Keliaudami šiuo metų laiku, būkite pasirūpinę maisto, vandens, grynųjų vietine valiuta, asmeninių vaistų ir šiltų drabužių atsargomis.
 • Peru taip pat neretai įvyksta žemės drebėjimų, tad jiems įvykus, laikykitės toliau nuo langų ir eikite į saugias zonas (dažniausiai pažymėtas „S“ ženklu).
 • Jei planuojate lankytis vietovėse, kurioms būdingas vulkaninis aktyvumas, laikykitės vietos valdžios patarimų, sekite naujienas geologijos ir kalnakasybos instituto puslapyje.
 • Bendrieji telefono numeriai: greitoji medicinos pagalba – 106, priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos – 116, policija – 105. Informacija ir pagalba turistams skelbiama šioje svetainėje.

Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Peru, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis – tarptautinės žiniasklaidos priemonės ir Jungtinės Karalystės ir Kanados vyriausybių patarimai keliautojams.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Peru, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos. Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.

Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

 • Vokietijos ambasada Peru

Adresas: Av. Dionisio Derteano 144, Edificio Alto Caral - Pisos 7 & 8, San Isidro, Lima

Telefonas: +51-1-203 59 40

Faksas: +51-1-422-6475

El. paštas: info@lima.diplo.de 

Svetainė: Vokietijos ambasados Limoje interneto svetainė

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Peru Respublikos teritorija
Pareigos:
Garbės generalinis konsulas
+51 1 2713459

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+358 9 759 9400, +358 9 759 94013 (Konsulinis skyrius)
+358 9 759 94040
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas