
Atnaujinta: 2023-01-20
Rekomenduojama įvertinti būtinybę keliauti
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
- Peru tvyro nerami padėtis po to, kai 2022 m. gruodžio 7 d. nuo pareigų nušalintas Prezidentas Pedro Castillo ir Prezidente tapo ligtolinė viceprezidentė Dina Boluarte.
- Nušalintąjį šalies vadovą palaiko tūkstančiai rėmėjų, kurie buriasi įvairiose šalies vietose, Limoje ir ypač pietiniuose Anduose, ir savo veiksmus apibūdina kaip „nacionalinį sukilimą“.
- Demonstrantai padega valdžios ir teisėsaugos įstaigas, autobusų stotis, šturmuoja oro uostus, gadina geležinkelio bėgius, siaubia parduotuves, užima gamtinių dujų įrenginius.
- Sausio viduryje buvo blokuojama apie 100 kelių dešimtyje Peru regionų ir taip ribojamas maisto išteklių tiekimas, įskaitant ir į sostinę Limą.
- Laikinai per neramumus būna uždaromi oro uostai, įskaitant ir Kusko, per kur turistai keliauja į Maču Pikču – senovinę inkų citadelę, buvo atšaukti skrydžiai ir nevažiavo traukiniai. Dėl šios priežasties tūkstančiai turistų buvo įstrigę netoli Maču Pikču arba Kusko viešbučiuose ir laukė kol bus atnaujinti skrydžiai.
- Per neramumus, kai tūkstančiai protestuojančių susidūrė su policija ir jiems padedančiais kariais, sausio viduryje jau buvo žuvę mažiausiai 43 žmonės, per pusę tūkstančio sužeistų.
- Limoje, Kuske, Kajao ir Puno paskelbta nepaprastoji padėtis, kuria be kita ko apribojamos pilietinės laisvės, įskaitant judėjimo ir susirinkimų laisvę, leidžiama, kad kariuomenė padėtų policijai valdyti viešąją tvarką.
- Jei vis dėlto nutarsite vykti į šalį arba jei ten esate, raginame prieš vykstant ir jau ten nuvykus domėtis šalies politinio ir visuomeninio gyvenimo aktualijomis, sekti naujienas. Sekti lankomos šalies politinio ir socialinio gyvenimo aktualijas svarbu, kad galėtumėte įvertinti rizikas. Pavyzdžiui, 2022 m. lapkritį vietos etniniai gyventojai parai buvo paėmę įkaitais apie porą šimtų užsienio turistų – tarp jų buvo ir europiečių - keliavusių laivais Peru Amazonės regione, grasino jiems savo ietimis ir strėlėmis. Tada vietos etniniams gyventojams trūko Vyriausybės paramos po to, kai išsiliejo nafta ir reikėjo kovoti su šios avarijos padariniais.
- Venkite susibūrimo vietų, domėkitės, ar neatšaukti jūsų skrydžiai ir kelionės traukiniu ar autobusu.
- Kiti saugumo patarimai panašūs kaip ir kitose Pietų Amerikos šalyse - negerkite vandens iš čiaupo; saugokitės uodų įkandimų, nes galite susirgti uodų platinamomis ligomis; nevaikščiokite vieni tamsiomis ir nuošaliomis gatvėmis; nesinaudokite gatvėje susistabdytais taksi, veikiančiais be aiškiai atpažįstamų oficialių leidimų; nedėvėkite brangenybių ir gatvėje nesipuikuokite brangiais telefonais ar kitais prietaisais; būkite budrūs išsigrynindami pinigų.
- Galite tapti ginkluotų apiplėšimų auka net tokiose turistinėse madingose vietose kaip Miraflores ar Barranco. Apiplėšimo atveju nebandykite pasipriešinti užpuolikams ir nesiimkite jokių veiksmų, kurie sukeltų didesnį pavojų jūsų sveikatai ir gyvybei.
- Patariame vengti kelionių į pasienio zonas su Brazilija, Ekvadoru, Kolumbija. Šiuose regionuose yra grėsmės nukentėti nuo nusikaltėlių, susijusių su prekyba narkotikais ir organizuotu nusikalstamumu.
- Bandymas išvežti narkotikus gali jums reikšti ilgus metus kalėjime. Baudžiami ir bandymai išsivežti archeologines vertybes. Ketindami iš Peru išvežti jums egzotiškai atrodančių gaminių, pasidomėkite, ar juose nėra draudžiamų gabenti sudedamųjų dalių.
- Lietuva neturi diplomatinės atstovybės Peru, šios kelionių rekomendacijos informacijos šaltinis – tarptautinės žiniasklaidos priemonės ir Jungtinės Karalystės Vyriausybės patarimai keliautojams.
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos nereikia
Pastaba:
Lietuvos Respublikos piliečiai šalyje be vizų gali būti ne ilgiau kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpį.
Atvykstant į šalį pasas turi galioti bent 6 mėnesius nuo atvykimo dienos.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas
- Vokietijos ambasada Peru
Adresas: Av. Dionisio Derteano 144, Edificio Alto Caral - Pisos 7 & 8, San Isidro, Lima
Telefonas: +51-1-203 59 40
Faksas: +51-1-422-6475
El. paštas: [email protected]
Svetainė: http://www.lima.diplo.de
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:
