Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją, o ten esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams palikti šią šalį.

Sužinokite daugiau
Portugalija (Portugal) Portugalija EU Schengen (Nėra kintamojo*)
Atnaujinta: 2021-06-14
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių

Dėmesio ! Į Madeiros regioną rekomenduojama nevykti.

Keliauti į Portugaliją yra leidžiama, tačiau atvykimo taisyklės priklauso nuo koronaviruso atvejų skaičiaus šalyje per paskutines 14 d., sąrašai yra nuolat atnaujinami.

Piliečiams atvykstantiems iš Lietuvos  būtina pateikti neigiamą COVID-19 testo rezultatą, gautą ne daugiau kaip prieš 72 val. Nuo birželio 1 d. atvykstantiems iš Lietuvos saviizoliacija nebūtina.

Visi, kam būtina paklusti saviizoliacijos taisyklėms (jos netaikomos keleiviams vykstantiems trumpoms komandiruotėms, diplomatiniais tikslais ir pan.), privalo užpildyti atvykimo formą Portugalijos Užsieniečių ir sienų agentūros puslapyje. 

Nepaprastoji padėtis dėl koronaviruso situacijos Portugalijoje buvo atšaukta gegužės 2 d. Šiuo metu šalyje įvesta „nelaimės“ padėtis iki birželio 13 d., kuri prireikus leidžia pakoreguoti dabartinius apribojimus. Nuo kovo 15 d. šalyje pradėtas apribojimų mažinimas, kuris vyko keturiomis pakopomis iki gegužės mėn. pradžios. Šiuo metu Portugalijoje taikomi šie apribojimai: 

 • Išeiti iš namų leidžiama tik būtiniausiais atvejais, įsigyti būtinų produktų, vykti į darbo vietą, mokyklą, sportuoti ir sveikatos bei rūpybos tikslais.
 • Jei darbo funkcijos leidžia, privaloma dirbti iš namų, tam nereikalaujama darbdavio sutikimo. Vykstant į darbą reikalaujama raštiško darbdavio patvirtinimo, kad tai yra būtina.
 • Leidžiamas maisto produktų pardavimas parduotuvėse ir turgavietėse, vaistinių veikla, stomatologijos paslaugų teikimas. Parduotuvės privalo baigti darbą 21 val. darbo dienomis ir 19 val. savaitgaliais ir švenčių dienomis.
 • Viešojo maitinimo įstaigų veikla leidžiama tik ruošiant maistą išsinešti.  
 • Privalomas nosį ir burną dengiančių veido kaukių dėvėjimas uždarose patalpose.
 • Nuo kovo 15 d. leidžiama veikti darželiams bei pradinėms mokykloms. Komercinėms įstaigoms leidžiama būti atidarytoms iki 21 val. darbo dienomis ir iki 13 val. savaitgaliais ir švenčių dienomis. Taip pat leidžiama atsidaryti knygynams, bibliotekoms, parkams bei kirpykloms.
 • Nuo balandžio 5 d. leidžiama veikti muziejams, galerijoms, terasoms (grupėms iki 4 asmenų), baseinams ir golfo aikštynams. Taip pat galima sportuoti lauke grupėms iki 4 asmenų.
 • Nuo balandžio 19 leidžiama atsidaryti kino teatrams, teatrams, koncertų salėms, visoms parduotuvėms ir prekybos centrams, taip pat leidžiama organizuoti renginius lauke ribotam žmonių skačiui. Kavinės ir restoranai gali veikti iki 22 val. darbo dienomis ir iki 13 val. savaitgaliais ir švenčių dienomis. Viduje galima būti grupėje iki 4 asmenų, o laukę – grupėje iki 6 asmenų. Taip pat galima sportuoti grupėje iki 6 asmenų.
 • Nuo gegužės 1 d. kavinėms, restoranams ir kepykloms leidžiama veikti iki 22:30. Grupės iki 6 asmenų gali sėdėti viduje, o terasoje leidžiama sėdėti grupėms iki 10 asmenų Taip pat leidžiama orgenizuoti didelius lauko ir vidaus renginius ribotam žmonių skaičiui.
 • Odemira ir Portimão savivaldybėse vis dar taikomos taikomos kovo 15 d. apribojimų mažinimo taisyklės. Aljezur, Carregal do Sal ir Resende savivaldybėse taikomos balandžio 5 d. apribojimų mažinimo taisyklės, o Paredes, Miranda do Douro ir Valongo savivaldybėse taikomos balandžio 19 d. apribojimų mažinimo taisyklės.

Plačiau apie naujausius apribojimus skaitykite čia

Skrydžiai į Portugalija leidžiami vadovaujantis Europos Sąjungos Tarybos 2020 m. gruodžio 17 d. rekomendacija 2020/2169. Atvykti oro transportu iš kitų šalių ES šalių gyventojams leidžiama, tačiau privaloma pateikti laboratorinį neigiamą Covid19 testo rezultatą, atliktą anksčiausiai prieš 72 val., už jo nepateikimą skiriama 300-800 eurų bauda. Sausumos siena išlieka atvira. Informacija apie atvykimo reikalavimus pateikiama Portugalijos migracijos tarnybos svetainėje.

Situacija Portugalijoje keičiasi ir apribojimai atnaujinami kas 15 dienų, todėl, prieš keliaujant į šalį, rekomenduojame susipažinti su informacija, paskelbta šiose oficialiose Portugalijos institucijų interneto svetainėse:

Madeira

Prieš keliaujant į Madeirą reikia užsiregistruoti Madeiros keleivių registravimo sistemoje ir čia. Taip pat būtina pateikti vieną iš šių dokumentų: neigiamą COVID-19 testą atliktą anksčiausiai prieš 72 val., medicininę pažymą įrodančią, kad keleivis yra pasveikęs nuo koronaviruso (išduotas per paskutines 90 d.), vakcinavimo nuo COVID-19 pažymą. Neturint šių dokumentų, galim atlikti testą atvykus ir laukti rezultato saviizoliacijoje arba savo noru izoliuotis 14 d.

Privaloma dėvėti veidą dengiančias kaukes visose viešose erdvėse, išskyrus sportuojant, paplūdimiuose ir vaikštant rekomenduojamais miškų bei kalnų takais.

Daugiau informacijos apie keliavimo į salą sąlygas ir tvarką galima rasti čia

Azorai

Prieš keliaujant į Azorus yra būtina užpildyti atvykimo deklaraciją, kurią galima rasti čia. Taip pat būtina pateikti neigiamą COVID-19 testą atliktą anksčiausiai prieš 72 val.

Veido kaukės yra privalomos oro uostose, parduotuvėse, restoranuose ir viešajame transporte.

Naujausią informaciją apie keliavimą į Azorus galima rasti:

 


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus koronaviruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-07-08

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Aveiro, Guarda, Coimbra, Vila Real, Viseu
Pareigos: Garbės konsulas Portugalijoje
+351 213 579 152
Jurisdikcija Autonomous Region of the Azores
Pareigos: Garbės konsulas Ponta Delgadoje, Azorų autonominio regiono konsulinėje apygardoje
Jurisdikcija District of Lisbon
Pareigos: Garbės konsulas Lisabonoje, Lisabonos rajono konsulinėje apygardoje
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją