Konsulinė pagalba 24/7 +37070652444

URM rekomenduoja nevykti į visas užsienio šalis.

Sužinokite daugiau
Prancūzija (France) Prancūzija EU Schengen (Nėra kintamojo*)
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Atvykimas į Prancūziją iš Europos erdvės šalių

Nuo sausio 31 d. 00.00 val. lėktuvais, automobiliais, keltais, traukiniais iš Europos erdvės šalių (Europos Sąjungos, taip pat Andoros, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Norvegijos, San Marino, Šventojo Sosto ir Šveicarijos) į Prancūziją atvykstantys vyresni nei 11 m. asmenys privalo pateikti neigiamą Covid-19 molekulinio RT-PGR testo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. prieš išvykimą, rezultatą (anglų arba prancūzų k.).

Šis reikalavimas nėra taikomas pasienio darbuotojams ir gyventojams, tarptautinio transporto darbuotojams.

Keliautojai iš ES taip pat privalo pateikti sąžiningumo deklaraciją (pranc. Attestation sur l’honneur):

Tarptautinio transporto darbuotojų atvykimas į Prancūziją ir toliau neribojamas. Platesnė informacija prancūzų ir anglų k. http://bit.ly/2L7f803. Speciali pažyma tarptautinio transporto darbuotojams (anglų k.).

Atvykimas į Prancūziją iš trečiųjų šalių ( išskyrus Australiją, Izraelį, Jungtinę Karalystę, Pietų Korėją, Japoniją, Naująją  Zelandiją, Singapūrą)

Draudimas atvykti iš trečiųjų šalių  ( išskyrus Australiją, Izraelį, Jungtinę Karalystę, Pietų Korėją, Japoniją, Naująją  Zelandiją, Singapūrą) netaikomas Prancūzijos Vyriausybės griežtai apibrėžtais atvejais. Draudimas atvykti į Prancūziją taip pat galioja asmenims atvykstantiems iš Europos Erdvės šalių, kurie per paskutines 14 d. iki kelionės į Prancūziją datos lankėsi trečiose šalyse. Išimčių sąrašas: https://bit.ly/3jrO48F (prancūzų k.), https://bit.ly/3cQLAzi (anglų k.).

Teisę atvykti į Prancūziją turintys asmenys privalo pateikti:

 Atvykimo į Prancūziją iš Australijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Pietų Korėjos, Japonijos, Naujosios Zelandijos ir  Singapūro sąlygos supaprastintos nuo 2021 m. kovo 15 d., iš šių šalių atvykstantys asmenys privalo pateikti:

 • Neigiamą Covid-19 molekulinio RT-PGR testo, atlikto ne anksčiau nei prieš 72 val. prieš išvykimą, rezultatą (anglų arba prancūzų k.).
 • Sąžiningumo deklaraciją (pranc. Attestation sur l’honneur):

Asmenys nuo 11 m. https://bit.ly/3rdEjO6 (prancūzų k.), https://bit.ly/3a16SZo (anglų k.).

Asmenys iki 11 m. https://bit.ly/36BmEbf (prancūzų k.), https://bit.ly/2Na6oqw (anglų k.).

 Vykimas iš Prancūzijos į trečiąsias šalis

Prancūzija nuo sausio 31 d. draudžia išvykimą iš Prancūzijos į trečiąsias šalis, išskyrus Prancūzijos Vyriausybės griežtai apibrėžtus atvejus, kurių sąrašą galite rasti https://bit.ly/2YVjGKn (prancūzų k.), https://bit.ly/3js9SRm (anglų k.).

Teisę išvykti iš Prancūzijos į trečiąją šalį turintys keliautojai privalo užpildyti spec. pažymą: https://bit.ly/2YVjGKn (prancūzų k.), https://bit.ly/3js9SRm (anglų k.), taip pat turėti kitus dokumentus, kurių reikalauja šalis, į kurią vykstama.

Atkreiptinas dėmesys, kad Prancūzijos užjūrio teritorijose (DOM-TOM) galioja specifinės sąlygos.

Išvykimui į  Australiją, Izraelį, Jungtinę Karalystę, Pietų Korėją, Japoniją, Naująją  Zelandiją, Singapūrą Prancūzija šiuo metu netaiko papildomų apribojimų.

 Platesnė informacija dėl Covid-19 sąlygų Prancūzijoje:

prancūzų kalba

anglų kalba

anglų kalba

 Judėjimas Prancūzijos teritorijoje 

Prancūzijos Vyriausybės sprendimu, nuo kovo 20 d. įvedimas karantinas šešiolikoje Prancūzijos departamentų: Aisne (02), Alpes-Maritimes (06), Eure (27), Nord (59), Oise (60), Pas-de-Calais (62), Paris (75), Seine-Maritime (76), Seine-et-Marne (77), Yvelines (78), Somme (80), Essonne (91), Hauts-de-Seine (92), Seine-Saint-Denis (93), Val-de-Marne (94), Val-d'Oise (95).

Šiuose departamentuose galiojantys apribojimai:

 • Nuo 06:00 iki 19:00 val. leidžiamas žmonių judėjimas 10 km atstumu nuo gyvenamosios vietos. Privaloma su savimi turėti gyvenamosios vietos adresą patvirtinantį dokumentą / pranc. Justificatif de domicile (pvz., būsto nuomos sutartis, mobiliojo, fiksuoto telefono ryšio, elektros, dujų sąskaita ir pan., tinka ir el. versija).
 • Judėjimui didesniu nei 10 km nuo namų atstumu (SVARBU: tik savo departamento ribose) privaloma užpildyti spec. pažymą (Attestation de déplacement „mesures renforcées“)
 • Draudžiama išvykti į kitus departamentus, išskyrus griežtai apibrėžtais atvejais (vykimas į darbą, oro uostą/traukinių stotį, mokymo įstaigą, teismą, pas gydytoją, slaugomą artimą asmenį ir t. t.). Privaloma užpildyti spec. pažymą (Attestation de déplacement „mesures renforcées“) 
 • Spec. pažyma (pildo darbdavys) judėjimui darbo tikslais (Justificatif de déplacement professionnel) https://bit.ly/3kBiK77

Visoje Prancūzijoje (žemyninėje dalyje, pranc. France métropolitaine) 19:00-06:00 val. galioja komendanto valanda.

Komendanto valandomis draudžiamas žmonių judėjimas (išskyrus išimtinius atvejus kaip vykimas į darbą, gydymo įstaigą, neatidėliotinais šeimyniniais reikalais, vykimas į oro uostą/traukinių stotį ir t. t.).

Judėjimui komendanto valandomis privaloma užpildyti spec. pažymą (Attestation de déplacement „couvre feu“)

Platesnė informacija dėl Covid-19 sąlygų Prancūzijoje prancūzų kalba ir anglų kalba


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus koronaviruso plitimo suvaldymui bei valstybėse taikomas ribojamąsias priemones ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Šiuo metu esantiems užsienio valstybėse rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.


Dėl Prancūzijoje išliekančios teroristinių išpuolių grėsmės rekomenduojama išlikti budriems.

Atvykusiems į Prancūziją  rekomenduojama su savimi visuomet turėti galiojančius asmens ir kelionės dokumentus. Užsienio reikalų ministerija ragina piliečius atidžiai sekti Prancūzijos institucijų skelbiamas rekomendacijas ir jomis vadovautis, vengti vietų, kur vyksta masinės demonstracijos.

 

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2021-05-05

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas
 • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Pastaba:

Paskelbta nauja nepilnamečių išvykimo iš Prancūzijos teritorijos tvarka, kuri pradėjo galioti nuo 2017 m. sausio 15 d.

Nepilnametis, nuolatos gyvenantis Prancūzijoje, norintis išvykti iš Prancūzijos teritorijos be tėvų palydos, privalo turėti šiuos dokumentus:

 • galiojantį asmens dokumentą ir vizą, jei ši reikalinga vykstant į pasirinktą šalį
 • vieno iš nepilnamečio vaiko tėvų užpildytą ir pasirašytą formą dėl leidimo vaikui keliauti be tėvų palydos
 • vieno iš tėvų (pildžiusio prašymo formą) galiojančio asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės ar leidimo gyventi šalyje) kopiją.

Detalius reikalavimus Prancūzijos ir trečiųjų šalių piliečiams reglamentuoja Prancūzijos Respublikos teisės aktai (prancūzų kalba):

Kita informacija

Daugėjant transporto priemonių vairuotojų padarytų kelių eismo saugumo pažeidimų Prancūzijoje, rekomenduojame pasidomėti Prancūzijos kelių eismo saugumo teisiniu reglamentavimu.

 

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją