Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Rusija (Russia) Rusija
Atnaujinta: 2021-09-17
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos visoje šalyje paskelbti laikini apribojimai ir kitos kontrolės priemonės (pvz., iš užsienio atvykstančių asmenų medicininis patikrinimas, saviizoliacijos reikalavimai), už kurių nepaisymą asmenys gali būti patraukti administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn. Atsižvelgiant į situaciją, jie nuolat peržiūrimi.

Siekdama sustabdyti koronaviruso plitimą, Rusijos Vyriausybė nenustatytam laikotarpiui uždarė visas valstybės sienas užsienio valstybių piliečiams ir asmenims be pilietybės. Nepriimami dokumentai vizoms gauti, neišduodamos elektroninės vizos. Tam tikroms asmenų grupėms taikomos išimtys (turintiems leidimą gyventi Rusijoje, Rusijos piliečių šeimos nariams, tarptautinių komercinių pervežimų vairuotojams, asmenims, vykstantiems tranzitu per oro uostus, gavusiems vizas gydymosi ir kitais humanitariniais tikslais, gavusiems vizas aukštos kvalifikacijos specialistams).

Daugiau informacijos apie su COVID-19 susijusią padėtį šalyje rusų arba anglų kalbomis galima rasti:

Užsieniečiai ir asmenys be pilietybės, įlaipinimo į Rusijos Federacijos teritoriją tarptautinio oro susisiekimo maršrutu vykstančio orlaivio, įskaitant, ir kai per Rusijos Federacijos teritoriją vykstama tranzitu, metu, taip pat kirsdami Rusijos Federacijos valstybės sieną turi turėti medicininį dokumentą (rusų arba anglų kalbomis), patvirtinantį neigiamą laboratorinio mėginio tyrimo dėl COVID-19 polimerazės grandininės reakcijos (PGR) metodu, paimto ne anksčiau kaip prieš 3 kalendorines dienas iki atvykimo į Rusijos Federacijos teritoriją, rezultatą. Jeigu nurodytojo medicininio dokumento neįmanoma pateikti rusų arba anglų kalbomis, jį galima pateikti oficialia valstybės, kurioje yra įregistruota įstaiga, išdavusi tokį medicinos dokumentą, kalba su jo vertimu į rusų kalbą. Vertimo tikrumą turi paliudyti Rusijos Federacijos konsulinis pareigūnas. Kiti reikalavimai atvykstantiems užsieniečiams ir asmenims be pilietybės paskelbti Rusijos Federacijos ambasados Lietuvos Respublikoje svetainėje.

Asmenys, turintys dvigubą Rusijos ir kitos šalies pilietybę, iš šalies išvykti gali tik tomis sąlygomis, kurios taikomos Rusijos piliečiams.

Įvairūs papildomi apribojimai nustatomi Rusijos regionų lygiu, pvz., Maskvoje yra privalomas apsauginių priemonių (kaukių, pirštinių) dėvėjimas viešose uždarose vietose. 


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Rekomenduojame nevykti į Šiaurės Kaukazo Federalinę apygardą (Dagestanas, Ingušija, Kabarda-Balkarija, Karačiajų Čerkesija, Šiaurės Osetija, Stavropolio kraštas, Čečėnija).

Atkreipiame  dėmesį į viešumoje pasirodžiusią informaciją apie Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos instrukciją regioninės valdžios institucijoms, nurodant itin atidžiai stebėti iš Lietuvos atvykstančias organizuotas turistines ir kitokias grupes (ypač tas, kurios užsiima istorinės atminties įamžinimu). Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija perspėja apie galimas administracines ir kitokio pobūdžio kliūtis, su kuriomis potencialiai gali susidurti Lietuvos Respublikos piliečiai, organizuotomis grupėmis vykstantys į Rusijos regionus.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-17

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.
Vykstant su diplomatiniu pasu vizos trumpalaikiam buvimui nereikia.

Pastaba:

DĖMESIO! Dėl koronaviruso pandemijos Rusijos Federacija yra laikinai sustabdžiusi dokumentų priėmimą ir visų kategorijų vizų išdavimą visiems užsienio valstybių piliečiams, išskyrus diplomatines, tarnybines vizas, taip pat vizas tarptautinių komercinių pervežimų vairuotojams, orlaivių, jūrų ir upių transporto įguloms, tarptautinių geležinkelių transporto ir lokomotyvų įguloms, taip pat artimo giminaičio mirties atveju.

Nuo kovo 18 d. užsienio valstybių piliečiams laikinai sustabdytas elektroninių vizų išdavimas į Sankt-Peterburgą, Leningrado ir Kaliningrado sritis.


Elektroninės vizos į Sankt-Peterburgą, Leningrado ir Kaliningrado sritis

Rusijos Federacijos ambasados Vilniuje pranešime spaudai informuojama, jog nuo 2019 m. spalio 1 d. Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Sankt-Peterburgą ir Leningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais, gali gauti vienkartinę nemokamą Rusijos Federacijos elektroninę vizą.

Norint gauti vizą reikia ne vėliau kaip prieš 4 kalendorines dienas iki planuojamos kelionės užpildyti elektroninę formą ir sulaukti patvirtinimo apie išduotą vizą elektroniniu paštu.

Elektroninė viza galioja 30 dienų nuo jos išdavimo datos ir leidžia būti Sankt-Peterburge ir Leningrado srityje ne ilgiau kaip 8 paras nuo įvažiavimo. Į kitas Rusijos Federacijos teritorijas su šia viza vykti draudžiama.

Su šia elektronine viza galima keliauti visų rūšių transportu, išskyrus geležinkelio transportą, tik per nustatytus Rusijos Federacijos pasienio kontrolės punktus.

Nuo 2019 m. liepos 1 d. tokia pati tvarka galioja Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems į Kaliningrado sritį turizmo, verslo ar humanitariniais tikslais.

Užsienio reikalų ministerija atkreipia keliaujančių dėmesį, kad buvimas su elektroninėmis vizomis Sankt-Peterburge, Leningrado ir Kaliningrado srityse yra griežtai reglamentuotas, riboto buvimo, todėl prieš vykstant į šiuos Rusijos Federacijos miestus ir sritis reikia įvertinti rizikas, kelionės aplinkybes ir tikslus. Tam kad būtų išvengta galimų nesusipratimų, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja keliaujantiems atidžiai susipažinti su minėtųjų kelionių tvarka ir sąlygomis, o kilus neaiškumams, kreiptis dėl detalesnio jų išaiškinimo į kompetentingas Rusijos Federacijos institucijas.

Kelionės į Rusiją per Baltarusiją

Rusijos Federacija įvedė apribojimus trečiųjų šalių ir Europos Sąjungos piliečių patekimui į Rusijos Federacijos teritoriją iš Baltarusijos Respublikos pusės ne per tarptautinius ar dvišalio susisiekimo pasienio punktus. Kadangi šiuo metu tarp Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos nėra tarptautinių pasienio punktų, kuriuose būtų atliekama vykstančių asmenų ir transporto kontrolė, vykimas per Baltarusijos-Rusijos sieną ES piliečiams yra apribotas. Į Rusijos Federaciją rekomenduojama vykti per Latvijos Respublikos teritoriją arba oro transportu.

Užsienio reikalų ministerija taip pat atkreipia keliaujančių dėmesį į tai, jog visais atvejais, pažeidus Rusijos Federacijos atvykimo į šalį tvarką gresia administracinė atsakomybė.

Kita informacija

Rusijos Federacijos miestuose privaloma deklaruoti gyvenamąją vietą per 7 darbo dienas nuo atvykimo dienos.

Atkreipiame dėmesį, kad tam tikrose Murmansko srities ir Karelijos Respublikos dalyse ribojamas trečiųjų šalių piliečių atvykimas. Daugiau informacijos teirautis Rusijos Federacijos ambasadoje Vilniuje.

Informacija apie eiles pasienyje

Rusijos muitinės informacija

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Darbo laikas I-IV: 9.00-18.00
Darbo laikas V: 9.00-17.00
Pietų pertrauka 13.00-14.00
Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas
Bendri klausimai)
Konsuliniai klausimai
bendri klausimai
konsuliniai klausimai
+7 495 785 86 00 (bendri klausimai), +7 495 785 86 49 (konsuliniai klausimai)

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Estijos Generalinio konsulato Sankt-Peterburge Kanceliarija Pskove

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Narodnaja 25, Pskov, 180016
Telefonas: +7 (8112) 725 380
Faksas: +7 (8112) 725 381
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: pskov.estemb.ru

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją