Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

SVARBU! Nuo 2021 m. spalio 1 d. visi į Jungtinę Karalystę atvykstantys ES šalių piliečiai privalo turėti pasus. Su savo šalies asmens tapatybės kortele gali atvykti tik Jungtinėje Karalystėje gyvenantys ES piliečiai (turintys nuolatinio arba nenuolatinio (settled / pre-settled) gyventojo statusą). Informaciją dėl kelionėms į Jungtinę Karalystę tinkamų dokumentų galite rasti interneto svetainėse https://www.gov.uk/uk-border-control ir https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Sakartvelas (Gruzija) (Georgia) Sakartvelas (Gruzija)
Atnaujinta: 2021-10-07
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Į Sakartvelą leidžiama atvykti visiems užsienio šalių piliečiams, kurie turi įrodymą, jog jie buvo paskiepyti Covid-19 vakcina (dvejomis dozėmis arba viena Johnson&Johnson vakcinos doze). Kitu atveju į Sakartvelą atvykti leidžiama nepasiskiepijusiems Europos Sąjungos, Albanijos, Andoros, Bosnijos ir Hercegovinos, Islandijos, Lichtenšteino, Monako, Juodkalnijos, Šiaurės Makedonijos, San Marino, Serbijos, Norvegijos, Jungtinės Karalystės, Izraelio, Šveicarijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Japonijos, Kanados, Kinijos, Korėjos, Moldovos, Omano, Saudo Arabijos, Kataro, Jungtinių Arabų Emyratų, Kuveito, Turkijos, Bahreino, Armėnijos, Azerbaidžano, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano, Baltarusijos, Turkmėnistano, Uzbekistano, Tadžikistano ir Kirgizijos piliečiams bei gyventojams.

Reikalavimai atvykstantiems oro transportu:

  • Pasiskiepijusiems bei turintiems tai patvirtinančius dokumentus papildomi reikalavimai netaikomi;
  • Nepasiskiepijusiems pasienyje reikia pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 PGR testo neigiamą rezultatą bei atlikti pakartotinį PGR testą savo lėšomis trečią dieną nuo atvykimo į šalį. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų amžiaus. Į Sakartvelą skrendančių keleivių, neturinčių PGR testo rezultato, oro linijos gali neįleisti į lėktuvą. Atvykti leidžiama tik iš sąraše nurodytų šalių. Iš kitų šalių atvykti leidžiama tik tuo atveju, jei vykstama tranzitu (išskyrus keliones verslo tikslais).
  • Reikia užpildyti specialią elektroninę formą, kurioje asmuo turi pateikti informaciją apie savo keliavimo istoriją per paskutines 14 dienų, adresą, kuriuo apsistos Sakartvele, kontaktinę informaciją. Elektroninė forma, kurią turės užpildyti atvykstantys užsienio piliečiai, pasiekiama šiuo adresu.

Reikalavimai atvykstantiems antžeminiu transportu:

  • Pasiskiepijusiems bei turintiems tai patvirtinančius dokumentus reikia pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 PGR testo neigiamą rezultatą. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų amžiaus.
  • Nepasiskiepijusiems pasienyje reikia pateikti ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto Covid-19 PGR testo neigiamą rezultatą bei atlikti pakartotinį PGR testą savo lėšomis trečią dieną nuo atvykimo į Sakartvelą. Šis reikalavimas netaikomas vaikams iki 10 metų amžiaus. Atvykti leidžiama tik iš sąraše nurodytų šalių. Iš kitų šalių atvykti leidžiama tik tuo atveju, jei vykstama tranzitu (išskyrus keliones verslo tikslais).
  • Reikia užpildyti specialią elektroninę formą, kurioje asmuo turi pateikti informaciją apie savo keliavimo istoriją per paskutines 14 dienų, adresą, kuriuo apsistos Sakartvele, kontaktinę informaciją. Elektroninė forma, kurią turės užpildyti atvykstantys užsienio piliečiai, pasiekiama šiuo adresu.

Jei atvykusiems keleiviams bus užfiksuota pakilusi temperatūra, jie turės atlikti COVID-19 testą bei gali būti priversti atlikti karantino procedūrą arba saviizoliuotis. Asmenys, kurie per pastarąsias 14 d. lankėsi Indijoje turės pateikti neigiamą Covid-19 testo rezultatą bei atlikti karantino procedūrą.

Verslo kelionės iš visų pasaulio šalių leidžiamos be išlygų. Norint atvykti verslo tikslais, reikia užpildyti elektroninę formą bei savo atvykimą suderinti su Sakartvelo agentūromis. Keliaujantieji verslo tikslais (ne iš anksčiau paminėtų šalių) privalo kas 72 valandas savo lėšomis atlikti COVID-19 testą arba karantino procedūrą (taip pat savo lėšomis).

Specialiai sukurta skambučių centro grupė proaktyviai komunikuoja su kiekvienu atvykusiu užsienio šalių piliečiu jo vizito Sakartvele metu.

Siekiant valdyti COVID-19 (koronaviruso) paplitimą, Sakartvele galioja reikalavimas dėvėti apsaugines veido kaukes lauke bei uždarose patalpose (viešuose liftuose, prekybos centruose, grožio salonuose, švietimo institucijose, viešajame transporte, įskaitant taksi, autobusus ir metro). Už taisyklių nesilaikymą numatytos baudos. Reikalavimas dėvėti kaukę netaikomas vaikams iki 6 m. ir asmenims, turintiems kvėpavimo takų problemų ar kai kuriuos kitus sutrikimus, dėl kurių negalima dėvėti kaukės.

Įeinant į viešas uždaras erdves dažniausiai tikrinama temperatūra, prašoma dezinfekuoti rankas, būtina laikytis atstumo nuo kitų asmenų. Viešbučiai ir apgyvendinimo įstaigos gali atsidaryti ir veikti po patikrinimo, todėl prieš juos rezervuojant patariama susisiekti tiesiogiai ir pasitikrinti, ar svečiai yra priimami.

Šiuo metu visoje šalyje atnaujinta parduotuvių ir prekybos centrų (maisto prekių parduotuvių darbo laikas ribojamas iki 23 val.), atvirų ir uždarų turgaviečių, mokyklų, restoranų ir kavinių (darbo laikas ribojamas iki 23 val.), tarpmiestinio ir viešojo miesto transporto, viešbučių, keltuvų slidinėjimo kalnų kurortuose, sporto klubų, teatrų bei muziejų veikla, atnaujinti festivaliai, koncertai, vaikų pramogų centrų veikla.

Esant Sakartvele ir pablogėjus sveikatai, ypač pajutus COVID-19 simptomus, rekomenduojama skambinti:

  • Skubios pagalbos telefonu 112
  • Sakartvelo sveikatos apsaugos ministerijos karštąja linija 1505

Keliaujant Sakartvele ypač svarbu pasirūpinti tinkamu kelionės sveikatos draudimu, nes vietos sveikatos įstaigos gali kainas nustatyti savo nuožiūra ir užsienio piliečiams jos paprastai būna didesnės.

Atkreipiame dėmesį, kad keliaujantys prisiima visą atsakomybę dėl galimų išlaidų, jei būtų reikalingas specialus gydymas susirgus COVID-19 (koronaviruso infekcija), ir grįžimo į Lietuvą išlaidų. Įprastinės draudimo sąlygos šių išlaidų nedengia.

Daugiau informacijos apie atvykimo sąlygas galima rasti:

Taip pat sekite naujienas LR ambasados Sakartvele puslapyje.

Informaciją apie skrydžių į ir iš Sakartvelą rekomenduojame sekti Sakartvelo civilinės aviacijos puslapyje (kartvelų kalba). Informacija gali būti atnaujinama.  


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes. Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis. Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas keliauk@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Rekomenduojama nevykti į Sakartvelo (Gruzijos) valdžios nekontroliuojamus Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionus, taip pat nesilankyti šalia administracinės ribos. Lietuvos Respublikos konsulinės pagalbos suteikimas šiose teritorijose nėra įmanomas.

Nerekomenduojama kirsti Sakartvelo ir Rusijos Federacijos sienos tuose ruožuose, kurių nekontroliuoja Sakartvelo valdžia, kadangi pagal Sakartvelo įstatymus užsienio piliečiams draudžiama įvažiuoti į jo teritoriją per Abchazijos ir Cchinvalio regionus. Atvykti į šiuos regionus galima tik iš Sakartvelo kontroliuojamos teritorijos pusės.

Užsieniečiai, atvykę į šias teritorijas, nesilaikydami nustatytos tvarkos, rizikuoja susidurti su sunkumais iš jų išvažiuojant. Atvykimas į Abchaziją ar Cchinvalio regioną iš Rusijos arba išvykimas iš jų tiesiogiai į Rusiją Sakartvelo institucijų yra traktuojamas kaip neteisėtas sienos kirtimas ir yra atitinkamai baudžiamas (gali būti uždraustas atvykimas į šalį, taikomos baudos, o kai kuriais atvejais – ir laisvės atėmimas). Rusija, išleidusi užsieniečius į Abchaziją ar Cchinvalio regioną, nebūtinai įsileidžia juos atgal, nes nustoja galioti jų turėtos vienkartinės vizos.

Kelionėje po kitas Sakartvelo dalis rekomenduojama imtis įprastinių atsargos priemonių. Rekomenduojama būti atsargesniems politinių protestų ir demonstracijų vietose, sekti žiniasklaidos pranešimus ir vadovautis vietos policijos nurodymais.

Dėl pavojingo manevravimo, prastos kelių ir transporto priemonių būklės rekomenduojama būti atsargiems vairuojant, ypač tamsiu paros metu ir regionuose, kuriuose netoli kelio gali būti laisvai vaikštančių naminių gyvūnų (karvių, kiaulių, šunų). Pėstieji turėtų atidžiai kirsti perėją, įsitikinę, kad automobiliai juos praleidžia, kur įmanoma, naudotis požeminėmis perėjomis.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-01-15

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai Sakartvele (Gruzijoje) be vizos gali būti 365 dienas.

Šiuo metu į Sakartvelą galima keliauti turint vien ATK, tačiau jei skrydis netiesioginis ir vykstama tranzitu per kitas valstybes, esančias ne Šengeno erdvėje, būtina pasitikrinti, ar tranzito valstybės pripažįsta ATK. Sakartvele LR paso gali prireikti keičiant pinigus bankuose, prireikus gydymo paslaugų ir t.t. Todėl rekomenduojama (nebūtina) papildomai su savimi turėti ir LR pasą.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas Gruzijoje (Sakartvele)
+995 32 378 936
Jurisdikcija Autonomous Republic of Adjara and the regions of Guria, Imereti and Samegrelo-Zemo Svaneti
Pareigos: Garbės konsulas
+995 422 247761
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją