SVARBU! Dėl plataus masto Rusijos karinės agresijos Užsienio reikalų ministerija šiuo metu Ukrainoje esančius Lietuvos piliečius ragina savarankiškai išvykti iš šalies sausumos keliais. Sužinok daugiau.
Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias priemones koronaviruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.
Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.
Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.
Anglofoniškuose Senegalo regionuose toliau tęsiasi sukilimas prieš centrinę valdžią, vyksta susirėmimai su kariuomene ir policija. Galimi masiniai protestai ir nevaldomo smurto protrūkiai. Dėl ginkluotų separatistinių grupuočių veiklos rekomenduojama vengti nebūtinų kelionių į Casamance regioną, ypač į Vakarus nuo Koldos, vengti bet kokių kelionių prie sienos su Gambija, ypač nacionaliniais greitkeliais (N4, N5), dėl išaugusios išpuolių prieš keliautojus rizikos, be to regione yra minų, vykdomos karinės operacijos. Taip pat patariama vengti pasienio su Mauritanija ir Maliu, kur didelė užsieniečių pagrobimų grėsmė.
Senegale baudos už nelegalių narkotikų laikymą, vartojimą ar prekybą jais yra griežtos.
Tos pačios lyties asmenų santykiai yra netoleruotini ir nelegalūs, nėra įstatymų, saugančių homoseksualius asmenis nuo diskriminacijos. Senegalo visuomenė yra konservatyvi, rekomenduojama atkreipti dėmesį į vietinius socialinius ir kultūrinius papročius, susijusius su apranga, jausmų demonstravimu.
Senegale išlieka nemaža teroristinių išpuolių grėsmė. Patariama išlikti budriems užsieniečių lankomose vietose (viešbučiuose, restoranuose, paplūdimiuose). Kadangi sugriežtintos saugumo priemonės, dažnesni asmenų patikrinimai gatvėse ir keliuose, patariama nuolat su savimi turėti asmens dokumentą arba jo kopiją. Saugotis vagysčių ir apgavysčių, pvz., keičiant pinigus pas gatvės prekeivius galima gauti padirbtus banknotus.
Didysis Toubos Magalas (The Grand Magal of Touba) yra kasmetinė religinė piligriminė kelionė ir viena didžiausių švenčių šalyje, kuri kasmet pritraukia daugybę piligrimų į Toubą. Šiais metais numatoma data – rugsėjo 14 d. Galima tikėtis gatvių uždarymų, transporto vėlavimų, sutrikimų.
Draudžiama fotografuoti valdžios pastatus, oro uostus ir kitus oficialius objektus.
Senegale dažni maliarijos, choleros ir kitų tropinių ligų atvejai, ypač lietingojo sezono metu (birželio – rugsėjo mėn.). Prieš vykstant į Senegalą rekomenduojama pasiskiepyti bei pasirūpinti pirmojo būtinumo medicininės pagalbos priemonėmis. Sveikatos priežiūros paslaugos už sostinės ribų yra ribotos. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris padengtų bet kokio gydymo užsienyje išlaidas. Rekomenduojama sekti naujausią informaciją, susijusią su ligų protrūkiais (koronavirusu) oficialiame Senegalo sveikatos ministerijos puslapyje.
Vykstant į Senegalą privaloma pateikti ne anksčiau kaip 72 val. iki kelionės atlikto COVID-19 PGR (anglų k. PCR) testo neigiamą rezultatą arba kompetentingų institucijų išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad asmuo likus ne mažiau kaip 14 d. iki kelionės buvo pilnai paskiepytas nuo COVID-19 ligos (anglų k. "green pass" certificate). Šalyje pripažįstamos tik Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) aprobuotos vakcinos.
Lietuvos piliečiai šalyje be vizos gali būti 90 dienų.
Daugiau informacijos apie atvykimo reikalavimus - Dakaro oro uosto tinklapyje.
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.