Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Tailandas (Thailand) Tailandas
Atnaujinta: 2021-11-17
Skubios pagalbos telefono numeris: 1669
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Nuo 2021 m. lapkričio 1 d. ankščiau galiojusi COE (Certificate of Entry) pažymėjimo sistema pakeista į naująją Thailand Pass registracijos sistemą. Užsieniečiai gali atvykti į šalį tik gavę kompetentingų Tailando institucijų leidimą. Rekomenduojama užsiregistruoti Thailand Pass svetainėje likus mažiausiai 7 dienoms iki planuojamo išvykimo. Į šalį nebus galima įvažiuoti, kol negausite Thailand Pass pažymėjimo, todėl įsitikinkite, kad paraiškos teikimo procesą pradėjote iš anksto.

Tarptautiniai keleiviai gali keliauti per Bankoko Surnavbahumi oro uostą. Jei jūsų kelionė į Tailandą apima tranzitą nepatvirtintoje šalyje ar teritorijoje, jūsų tranzitas Bankoke neturi trukti ilgiau nei 12 valandų ir jūs neturite pereiti imigracijos kontrolės. Priešingu atveju nebūsite atleisti nuo karantino schemos.

Viso buvimo šalyje metu reikalingas galiojantis sveikatos draudimo liudijimas, skirtas medicininėms išlaidoms, įskaitant gydymą dėl COVID-19 viruso, su minimaliu 50 000 JAV dolerių vertės draudimu. Sveikatos draudimo liudijimas turi padengti visas medicinos išlaidas užsienyje, įskaitant medicininę evakuaciją.

Atvykus į Tailandą gali prireikti įsidiegti Mor Chana Covid-19 viruso sekimo programėlę. Daugiau informacijos rasite čia.

Visiškai paskiepytiems keliautojams iš mažos rizikos šalių (Lietuva patenka) leidžiama atvykti į Tailandą be karantino būtinybės. Pabrėžtina, kad neskiepyti vaikai iki 12 metų gali keliauti su paskiepytais tėvais be karantino, tačiau taikomi šie reikalavimai :

  • Turite būti pilnai pasiskiepiję daugiau nei 14 dienų prieš kelionę;
  • Gyventi išvykimo šalyje (Lietuvoje) ne trumpiau kaip 21 dieną;
  • Turite rezervuoti SHA+ viešbutį bent vienai nakčiai kol atvykus lauksite PGR COVID-19 testo rezultato, daugiau informacijos skaitykite čia.
  • Privaloma turėti tinkamą sveikatos draudimą dėl COVID-19 viruso, daugiau informacijos rasite čia.

Nevakcinuoti arba nevisiškai paskiepyti tarptautiniai keliautojai turės atlikti privalomą alternatyvų 10 dienų karantiną paskirtame karantino viešbutyje Bankoke, Pukete ar Samui, kad galėtų vėliau keliauti į kitas Tailando vietoves.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Regioninės rekomendacijos

Dėl išpuolių pavojaus rekomenduojama nevykti į Pattani, Yala, Narathiwat ir Songkhla provincijas, esančias Tailando ir Malaizijos pasienyje. Taip pat susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Tailando ir Kambodžos pasienyje esančias teritorijas šalia Preah Vihear ir Ta Krabey (Ta Moan) šventyklų. Tailando ir Mianmaro pasienyje pasitaiko ginkluotų susirėmimų tarp nusikaltėlių grupuočių, narkotikų prekeivių ir policijos.

Koh Samui, Pattaya kurortuose ir Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri ir Songkhla provincijose draudžiama rūkyti viešuose paplūdimiuose. Už rūkymą ne tam skirtose vietose taikoma bauda arba kalinimas iki vienerių metų.

Šalies šiaurėje pasitaiko žemės drebėjimų.

Saugumas

Teroristų taikiniais visoje šalyje gali tapti viešos, dažnai lankomos vietos, valstybės institucijų pastatai. Teroristų išpuoliai gali būti vykdomi ir turistinėse vietovėse. Viešint šiose vietovėse, taip pat sostinėje Bankoke derėtų imtis atsargumo priemonių.

Patariama vengti protestų, masinio susibūrimo vietų ir viešai nekritikuoti valdančiojo režimo. Už Konstitucijos kritikavimą gresia iki 10 metų kalėjimo. Atkreipiamas dėmesys, kad karališkoji šeima Tailande yra labai gerbiama. Nepagarba šeimai laikoma grubiu įstatymų pažeidimu ir gali būti baudžiama įkalinimu iki 15 metų.

Pranešama apie gana dažnus turistų apnuodijimo alkoholio ir narkotikų kokteiliu, taip pat išprievartavimo atvejus. Būkite atsargūs naktiniuose klubuose, nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų.

Ant dviračių transporto priemonių važiuojantys nusikaltėliai gali apvogti pėsčiuosius. Patariama saugoti savo asmeninius daiktus. Turistų policijos nr. 1155

Transportas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Tailandas užima pirmą vietą pagal motociklų avarijų sukeltas mirtis. Keliaujant motociklu privaloma dėvėti šalmą.

Užsiimant sausumos ir vandens sportu patariama naudotis tik geros reputacijos ir licenzijuotomis įmonėmis. Tai taip pat galioja ir keliaujant drambliais – pasitaiko, kad neprižiūrimi ir kankinami drambliai mirtinai sužeidžia žmones.

Pavojinga važinėti keliais (ypač kalnuose) prastu oru, tamsiuoju paros metu ar per liūčių sezoną. Rekomenduojama naudotis tik licencijas turinčių taksi paslaugomis.

Bendros rekomendacijos

Nuo gegužės iki spalio mėnesio šalyje tęsiasi liūčių sezonas, kuris labai sustiprėja rugsėjo-spalio mėnesiais. Šalies pietryčiuose ir Koh Samui liūčių sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo.

Patariama laikytis atsargumo priemonių plaukiojant atviruose vandenyse dėl nuodingų medūzų ir dažnų povandeninių srovių. Prireikus medicininės pagalbos skambinkite 1669. Jeigu jums paskiriamas gydymas ligoninėje, nedelsdami kreipkitės į savo draudimo kompaniją.

Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės (pasitaiko mirties bausmių atvejų).

Į Tailandą vienam žmogui draudžiama įsivežti daugiau nei 200 cigarečių vienetų, garus skleidžiančias priemones (pavyzdžiui, e-cigaretes) ir jų papildinius. Už įstatymų nesilaikymą gresia piniginės baudos ir įkalinimas iki 10 m.

Draudžiama parduoti, pirkti ar laikyti laukinius gyvūnus ar jų dalis bei juos gabenti per sieną. 

Kovo ir balandžio mėnesiais didžiuosiuose šalies miestuose galimas stiprus smogas

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Turistai privalo su savimi nešiotis asmens dokumentą.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-02-17

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos piliečiai turizmo tikslais Tailande be vizos gali būti 30 dienų, vykstant būtina užpildyti online formą (Certificate of Entry). Ketinantiems Tailande praleisti ilgiau nei 30 dienų reikalinga e-viza. Dėl e-vizos įforminimo ir platesnės informacijos kreiptis į Tailando Karalystės ambasadą Danijoje.

Prieš keliaujant į Tailandą  rekomenduojama įsitikinti, kad kelionės dokumento (paso) galiojimas yra ne trumpesnis nei 6 mėnesiai kelionei pasibaigus. Tailando imigracijos pareigūnai ar oro linijų darbuotojai gali paprašyti jūsų skrydžio bilieto pirmyn/atgal.

Daugiau informacijos - Tailando konsulato Vilniuje tinklapyje ir dokumente apie bevizio režimo įsigaliojimą.

DĖMESIO! Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso, vizos užsienio turistams Tailande pratęsiamos automatiškai. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Tailande sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Tailande

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 9 South Sathorn Rd, Bangkok 10120
Telefonas: +66022679000
Faksas: +66 (0) 22856232
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: www.bangkok.diplo.de

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija all territory of the country
Pareigos: Garbės konsulas
+662 693 2057
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją