BDAR
Spausdinti
Tailandas (Thailand) Tailandas
Aktualu: 2024-04-13
Atnaujinta: 2024-01-30
Skubios pagalbos telefono numeris: 1669
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargumo priemonių

Nuo 2023 m. kovo 31 d. Lietuvos piliečiams galioja 30 dienų bevizis buvimas šalyje, prašyti leidimo atvykti į šalį (Thailand Pass) nereikia.

Kelionių sveikatos draudimas nėra privalomas, tačiau rekomenduojama jį įsigyti. Visiems asmenims, vykstantiems į Tailandą, rekomenduojama laikytis vietos sveikatos ir saugumo standartų.

Regioninės rekomendacijos

Patariama atsisakyti visų kelionių, išskyrus būtinąsias, į toliau nurodytas vietas dėl nuolat vykstančių teroristinių išpuolių: Pattani provincija, Yala provincija, Narathiwat provincija, Pietų Songkhla provincija, išskyrus vietoves į šiaurę nuo kelio A43 tarp Hat Yai ir Sakom, taip pat vietoves į šiaurės vakarus nuo traukinio linijos, kuri eina tarp Hat Yai ir Padang Besar Hat Yai-Padang Besar traukinių linijų.

Koh Samui, Pattaya kurortuose ir Phuket, Prachuap Khiri Khan, Chon Buri ir Songkhla provincijose draudžiama rūkyti viešuose paplūdimiuose. Už rūkymą tam neskirtose vietose taikoma bauda arba įkalinimas iki vienerių metų.

Šalies šiaurėje pasitaiko žemės drebėjimų.

Saugumas

Atkreipkite dėmesį į darbo pasiūlymus, kurie atrodo "per geri, kad būtų tiesa". Pasitaikė atvejų, kai į Tailandą atvykusiems asmenims buvo žadamas gerai apmokamas darbas, tačiau paaiškėjo, kad tai buvo sukčiai. Be to, Tailande paplitę internetinių romanų ir finansiniai sukčiavimai. Dažnai sukčiavimai pradedami skelbimais internete arba per elektroninius laiškus.

Teroristų taikiniais visoje šalyje gali tapti viešos, dažnai lankomos vietos, valstybės institucijų pastatai. Teroristų išpuoliai gali būti vykdomi ir turistinėse vietovėse. Viešint šiose vietovėse, taip pat sostinėje Bankoke derėtų imtis atsargumo priemonių.

Patariama vengti protestų, masinio susibūrimo vietų ir viešai nekritikuoti valdančiojo režimo. Už Konstitucijos kritikavimą gresia iki 10 metų kalėjimo. Atkreipiamas dėmesys, kad karališkoji šeima Tailande yra labai gerbiama. Nepagarba šeimai laikoma grubiu įstatymų pažeidimu ir gali būti baudžiama įkalinimu iki 15 metų.

Pranešama apie gana dažnus turistų apnuodijimo alkoholio ir narkotikų kokteiliu, taip pat išprievartavimo atvejus. Būkite atsargūs naktiniuose klubuose, nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų.

Ant dviračių transporto priemonių važiuojantys nusikaltėliai gali apvogti pėsčiuosius. Patariama saugoti savo asmeninius daiktus. Turistų policijos nr. 1155

Transportas

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Tailandas užima pirmą vietą pagal motociklų avarijų sukeltas mirtis. Keliaujant motociklu privaloma dėvėti šalmą.

Užsiimant sausumos ir vandens sportu patariama naudotis tik geros reputacijos ir licenzijuotomis įmonėmis. Tai taip pat galioja ir keliaujant drambliais – pasitaiko, kad neprižiūrimi ir kankinami drambliai mirtinai sužeidžia žmones.

Pavojinga važinėti keliais (ypač kalnuose) prastu oru, tamsiuoju paros metu ar per liūčių sezoną. Rekomenduojama naudotis tik licencijas turinčių taksi paslaugomis.

Bendros rekomendacijos

Nuo gegužės iki spalio mėnesio šalyje tęsiasi liūčių sezonas, kuris labai sustiprėja rugsėjo-spalio mėnesiais. Šalies pietryčiuose ir Koh Samui liūčių sezonas tęsiasi nuo lapkričio iki kovo.

Patariama laikytis atsargumo priemonių plaukiojant atviruose vandenyse dėl nuodingų medūzų ir dažnų povandeninių srovių. Prireikus medicininės pagalbos skambinkite 1669. Jeigu jums paskiriamas gydymas ligoninėje, nedelsdami kreipkitės į savo draudimo kompaniją.

Už narkotikų vartojimą, gabenimą ir realizavimą numatytos itin griežtos bausmės (pasitaiko mirties bausmių atvejų).

Nors Tailande kai kurios psichotropinės medžiagos yra legalios (kanapės),  atkreipkite dėmesį į kitą vietą, į kurią keliaujate, kur jos gali būti nelegalios.

Į Tailandą vienam žmogui draudžiama įsivežti daugiau nei 200 cigarečių vienetų, garus skleidžiančias priemones (pavyzdžiui, e-cigaretes) ir jų papildinius. Už įstatymų nesilaikymą gresia piniginės baudos ir įkalinimas iki 10 metų.

Draudžiama parduoti, pirkti ar laikyti laukinius gyvūnus ar jų dalis bei juos gabenti per sieną. 

Kovo ir balandžio mėnesiais didžiuosiuose šalies miestuose galimas stiprus smogas.

Pasaulio sveikatos organizacija perspėja dėl plintančio Zika viruso, kuris yra labai pavojingas besilaukiančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Turistai privalo su savimi nešiotis asmens dokumentą.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Keliaujant rekomenduojame įsigyti Jūsų poreikius atitinkantį draudimą. Pasirūpinkite savo ir artimųjų sveikatos, turto bei dokumentų draudimu kelionės metu. 

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Kelionės dokumento galiojimas

Vykstant į Tailandą, Lietuvos Respublikos pasas turi galioti mažiausiai 6 mėnesius nuo atvykimo į šalį dienos. Detalesnė informacija skelbiama šioje interneto svetainėje.

Lietuvos Respublikos piliečiai, į Tailandą atvykstantys turizmo tikslais, šalyje be vizos gali būti 30 dienų. Ketinantiems Tailande praleisti ilgiau nei 30 dienų reikalinga e-viza. Dėl e-vizos įforminimo ir platesnės informacijos kreiptis į Tailando Karalystės ambasadą Danijos Karalystėje.

Daugiau informacijos skelbiama Tailando Karalystės ambasados Kopenhagoje interneto svetainėje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Vokietijos ambasada Tailande

Adresas: 9 South Sathorn Road, Bangkok 10120

Telefonas: +66 2 287 9000

Svetainė: Vokietijos ambasados Tailande interneto svetainė

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Tailando Karalystės teritorija
Pareigos:
Garbės konsulė
+662 693 2057

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

+370 5 2431000 ,
Pasirinkite šalį ar teritoriją
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas