Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Uganda (Uganda) Uganda
Atnaujinta: 2021-01-25
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais ir ribojimais dėl koronaviruso infekcijos, skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dėl pandemijos dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Šalyje yra tik kelių Europos Sąjungos valstybių diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos, todėl galimybės gauti konsulinę pagalbą yra ribotos. Pagrindinės grėsmės Ugandoje yra koronaviruso Kovid-19 pandemija ir kitos užkrečiamosios ligos, kriminaliniai nusikaltimai, teroristinių išpuolių galimybė.

Priešrinkiminiu laikotarpiu ir 2021 m. sausio 14 d. įvykusių prezidento ir parlamento (parlamento rinkimų periodas tęsiasi iki vasario 3 d.) rinkimų metu buvo neramumų, protestų, opozicijos narių suėmimų ir civilių aukų, apie savaitę buvo blokuojamas internetas visoje šalyje, trikdoma socialinės žiniasklaidos veikla. Porinkiminiu laikotarpiu taip pat galimi protestai, kurie dėl šalyje tvyrančios politinės įtampos bet kada gali virsti smurtiniais neramumais įvairiose šalies vietose. Atkreiptinas dėmesys, kad demonstracijų metu galite būti rimtai sužeisti, nes protestuotojams išsklaidyti vietos policija naudoja ašarines dujas, gumines kulkas ir tikrą amuniciją. Protestų metu rekomenduojama sekti vietinės žiniasklaidos pranešimus, imtis ypatingų atsargumo priemonių, jei įmanoma, vengti masinio susibūrimo vietų ir nedalyvauti demonstracijose, protestuose ar politinėse akcijose.

Šalyje nustatyti koronaviruso Kovid-19 atvejai, taikomi veiklos ir kelionių ribojimai, ligos diagnozavimo ir gydymo galimybės yra labai ribotos. Tarptautinis susisiekimas oro transportu ir antžeminiu transportu yra atnaujintas. Atvykstantys ir išvykstantys iš Entebbe tarptautinio oro uosto arba per sienos kirtimo punktus privalo pateikti neigiamą Kovid-19 testą, atliktą ne daugiau kaip prieš 120 val. iki išvykimo oro transportu. Vaikams iki 3 metų (imtinai), keliaujantiems su tėvais, testai neprivalomi. Atvykusiems į Entebbe tarptautinį oro uostą yra matuojama kūno temperatūra ir tikrinama, ar tikrinama, ar jie neserga užkrečiamomis ligomis. Jei keleiviui nustatomi bet kokios infekcinės ligos požymiai, jis yra nuvežamas į vietos izoliacijos centrą, kur atliekamas Kovid-19 testas (už keleivio lėšas) ir laukiama testo rezultatų (24-48 val.). Esant teigiamas testui, užsienio pilietis, ketinantis gydytis užsienyje, privalo pats padengti visas pervežimo išlaidas. Išvykstantys keleiviai privalo dėvėti veido kaukę, jiems yra patikrinama kūno temperatūra. Asmenys, vykstantys į oro uostą komendanto valandos metu, privalo turėti galiojantį kelionės bilietą.

Po Ebolos viruso protrūkio 2019 m. liepą Pasaulio Sveikatos Organizacija (PSO) paskelbė tarptautinės reikšmės nepaprastąją padėtį Kongo Demokratinėje Respublikoje (Kongo DR). 2019 m. birželį ir rugpjūtį Ebolos viruso atvejai buvo užfiksuoti ir Ugandos Kasese rajone, tačiau vėliau daugiau židinių nebuvo nustatyta. Rekomenduojama sekti PSO rekomendacijas ir imtis atitinkamų papildomų atsargumo priemonių keliaujant po atitinkamus Ugandos regionus.

Šalyje dažni Zikos viruso, maliarijos ir šistosomatozės (bilharciozės) atvejai, taip pat reguliariai pasitaiko choleros protrūkių. Nustatoma hepatito B, meningito, geltonojo drugio, vidurių šiltinės, poliomielito, tuberkuliozės, Marburgo hemoraginės karštligės, plaučių formos maro susirgimų, apie 1,3 mln.  gyventojų, vyresnių negu 15 metų, yra užsikrėtę HIV. Rekomenduojama gerti tik virintą arba pirktinį vandenį plastikiniuose buteliuose, gėrimuose siūloma vengti ledo gabalėlių, laikytis kitų užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonių. Jei į Ugandą atvykstate iš geltonojo drugio rizikos šalies, įvažiuodami į šalį privalėsite pateikti dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją nuo šios ligos. Prieš vykstant į šalį rekomenduojama dėl skiepų nuo užkrečiamų ligų pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju arba Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ekspertais.  Skubios pagalbos Ugandoje tel.: 999/112.

Šalyje, ypač už sostinės Kampalos ribų, gydymo įstaigų skaičius ypač mažas, todėl, jei bus reikalinga būtinoji medicininė pagalba, ji galės būti suteikta tik didesniuose Ugandos miestuose ar sostinėje.

Teroristinių išpuolių grėsmė šalyje išlieka. Nors paskutiniai teroristiniai išpuoliai šalyje įvykdyti 2010 m. Kampaloje, Pasaulio futbolo čempionato finalo rungtynių metu (už juos atsakomybę prisiėmė Somalyje besibazuojanti teroristinė grupuotė Al-Shabaab), tačiau dėl Ugandos dalyvavimo Afrikos Sąjungos taikos palaikymo misijoje Somalyje (AMISOM) šalyje išlieka rizika dėl galimų Al-Shabaab grupuotės teroristinių atakų. Todėl rekomenduojama išlikti budriems ir vengti masinių susibūrimų ir užsieniečių lankomų vietų (pagrindiniai transporto mazgai, viešbučiai, restoranai, barai, susibūrimai religinių švenčių ar sporto renginių metu), vengti keliauti naktį už miestų ribų, išskyrus kelią Kampala – Entebbe oro uostas. Ugandos valdžia deda dideles pastangas, siekdama užkirsti kelią galimiems teroristiniams išpuoliams, todėl galimi papildomi bagažo, automobilių, viešbučių patikrinimai.

Patariama susilaikyti nuo kelionių link Ugandos pasienio su Kongo DR ir pasienio su Pietų Sudanu, kadangi šiuose regionuose išlieka smurtinių susirėmimų rizika, taip pat galimi ginkluotų grupių užpuolimai. Vakarų Ugandoje (Kasese, Bundibugyo, Ntoroko rajonai) 2014-2016 m. vyko smurtiniai susirėmimai, todėl, vykdami į šioje šalies dalyje esančius Kibale, Karalienės Elžbietos, Rwenzori kalnų nacionalinius parkus ar kitas turistines vietas, rekomenduojama išlikti budriems, vengti masinių susibūrimų, sekti vietos žiniasklaidos pranešimus. Šiaurės-Rytų Ugandos dalyje (taip vadinamame Karamoja regione) pasitaiko smurtinių susirėmimų tarp bendruomenių, atakų prieš saugumo pajėgas. Čia taip pat tikėtini potvyniai lietinguoju sezonu (kovo-gegužės mėn. ir spalio-lapkričio mėn.). Rytų Ugandoje saugumo situacija rami, tačiau lietinguoju periodu taip pat galimos purvo nuošliaužos, ypač Bulucheke vietovėje, Bududa rajone netoli kalno Elgon nacionalinio parko. 

Norint aplankyti šalies nacionalinius parkus, rekomenduojama naudotis patikimais ir oficialiais turų operatoriais, dėl informacijos ir patarimų iš anksto susisiekite su atsakinga Ugandos institucija ( Ugandan Wildlife Authority (UWA)). Mgahinga gorilų nacionalinis parkas ir Bwindi nacionalinis parkas yra pietvakarinėje Ugandos dalyje, šalia pasienio su Kongo DR ir Ruanda, todėl turistus, einančius į pažintinį turą, įprasta tvarka lydi apsaugos personalas.

Nepatartina važiuoti vietiniais „matatais“ (mikroautobusai-taksi) ir „boda-bodais“ (motociklai-taksi), nes, nors ir pigios, tai dažniausiai itin prastos techninės būklės susisiekimo priemonės, neatitinkančios saugumo standartų ir pavojingai valdomos vairuotojų.

Pastaraisiais metais Alberto ir Viktorijos ežeruose padaugėjo keltų incidentų, kur nelaimės įvyko dėl keleiviais ir prekėmis perpildytų laivų. Rekomenduojama naudotis patikimais keltų operatoriais ir, prieš sėdant į keltą, įvertinti galimą kelto perpildymą.

Ugandoje paplitę smulkios vagystės ir kiti kriminaliniai nusikaltimai (vagystės iš automobilių, rankinių vagystės, įsilaužimai, ginkluoti apiplėšimai, vagystės iš keliaujant „boda-boda“ ar „matatu“, seksualinės prievartos, internetinių pažinčių ir finansinės apgaulės nusikaltimai), ypač didžiuosiuose miestuose Kampaloje ir Entebbe. Pasitaiko žmonių grobimo atvejų, tačiau labai retai taikomasi į užsienio piliečius. Užsieniečiai kartais yra apsvaiginami baruose, viešajame transporte ir apvagiami arba prieš juos panaudojama seksualinė prievarta, todėl rekomenduojama nepalikti be priežiūros maisto ir gėrimų,  atsisakyti nepažįstamųjų siūlomo maisto ar gėrimų, paslaugų. Būkite itin pastabūs, jei nepažįstami, galimai apsimetę ligoniais, vargstančiais gatvėje, prašytų Jūsų pagalbos ar išmaldos. Tai dažnai kriminalinių gaujų naudojama dėmesio nukreipimo technika, siekiant apvogti/apiplėšti. Taip pat pasitaiko apiplėšimų kelyje, todėl automobilio duris visada laikykite užrakintas, net ir Jums būnant mašinos viduje. Nesinešiokite su savimi didelės grynųjų pinigų sumos, taip pat prabangių (ar prabangiai atrodančių) laikrodžių, papuošalų. Šalyje paplitę kišenvagiai, todėl patariame būti atidiems, ypač naudojantis viešuoju transportu, keliaujant pėsčiomis, pavieniui ir tamsiu paros metu. Galimi sukčiavimai, susiję su kredito kortelėmis, kelionių čekiais ir bankiniais pavedimais. Būkite atsargūs naudodamiesi bankomatais, saugokite savo asmeninę banko sąskaitų ir banko kortelių informaciją.

Šalyje draudžiama fotografuoti karines ir saugumo pajėgas, diplomatinius, karinius ir valstybinius objektus, Owen Falls užtvanką (netoli Jinja miesto), būtina atsiklausti fotografuojant žmones.

Rūkymas šalies viešose vietose, darbo vietose, transporto priemonėse ir kitose erdvėse, esančiose 50 metrų nuo viešųjų vietų, draudžiamas. Elektroninės cigaretės ir kaljanai draudžiami. Už pažeidimus gresia bauda ar/ir įkalinimas.

Narkotikų turėjimas ir (arba) vartojimas baudžiamas didele pinigine bauda arba įkalinimu.

Šalyje draudžiama be licencijos pirkti, parduoti bet kurį saugomą laukinį gyvūną ar jo dalis, įskaitant dramblio kaulus, medžioti. Už pažeidimus gali grėsti įkalinimas arba bauda.

Homoseksualūs santykiai yra nelegalūs ir netoleruojami,  viešas jų demonstravimas baudžiamas areštu ar įkalinimu bei gali iššaukti patyčias ir smurtą. 

Nuo 2019 m. gegužės 22 d. sostinėje Kampaloje draudžiama siūlyti benamiams vaikams pinigų, maisto ar drabužių. Už tokius veiksmus gali būti skirta bauda ar/ir įkalinimas.

Visiems, įskaitant vaikus, yra draudžiama dėvėti karinio stiliaus drabužius, uniformas, maskuojamąją aprangą, raudonas beretes, Ugandos karinius ženklus, atributiką ar aksesuarus. Maksimali bausmė už šiuos pažeidimus – įkalinimas iki gyvos galvos.

Policija ar saugumo pareigūnai bet kuriuo metu gali paprašyti Jūsų pateikti asmens tapatybės dokumentą. Kelionės metu rekomenduojame su savimi visada turėti asmens tapatybės dokumento kopiją.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-01-22

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Paraišką vizai gauti galima pateikti internetinėje vizų sistemoje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Norvegijos Karalystės ambasada Ugandoje

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: Plot 18B Akii-Bua Road, Nakasero,
P.O.Box. 22770, Kampala, UgandaTelefonas: +256 417 112 000
El.p. adresas: [email protected], [email protected]
Svetainė: www.norway.go.ug

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją