
Atnaujinta: 2023-08-29
Rekomenduojama nevykti į šalį
Rekomenduojame vengti nebūtinų kelionių į Ugandą dėl aukšto nusikalstamumo ir terorizmo lygio, nevykti į pasienio teritorijas, besiribojančias su Pietų Sudanu ir Kongo Demokratine Respublika. Esantiems šalyje rekomenduojama vengti didelių minių ir viešų demonstracijų bei atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas ir žiniasklaidą. Visoje šalyje spontaniškai gali vykti politiniai mitingai, protestai, kurie gali peraugti į smurto protrūkius.
Tam tikros spalvos, pavyzdžiui, raudona ir geltona, siejamos su politinėmis partijomis, todėl patariama vengti dėvėti šias spalvas viešoje vietoje. Jei atsidūrėte politinėje demonstracijoje, išlikite ramūs ir pasistenkite pasišalinti saugiausiu keliu.
Šalyje išlieka teroristinių išpuolių grėsmė, todėl rekomenduojama išlikti budriems ir vengti masinių susibūrimų ir užsieniečių lankomų vietų (pagrindiniai transporto mazgai, viešbučiai, restoranai, barai, susibūrimai religinių švenčių ar sporto renginių metu), vengti keliauti naktį už miestų ribų, išskyrus kelią Kampala – Entebbe oro uostas. Ugandos valdžia deda dideles pastangas, siekdama užkirsti kelią galimiems teroristiniams išpuoliams, todėl galimi papildomi bagažo, automobilių, viešbučių patikrinimai. Patariama su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.
Ugandoje pasitaiko kišenvagysčių ir vagysčių iš transporto priemonių. Būkite atidūs, jei nepažįstami asmenys prisiartins prie jūsų arba susisieks su jumis telefonu, prašydami asmeninės informacijos ar finansinės pagalbos. Galimi sukčiavimai, susiję su kredito kortelėmis, kelionių čekiais ir bankiniais pavedimais. Būkite atsargūs naudodamiesi bankomatais, saugokite savo asmeninę banko sąskaitų ir banko kortelių informaciją. Taip pat pasitaiko apiplėšimų kelyje, todėl automobilio duris visada laikykite užrakintas, net ir būnant automobilio viduje. Nesinešiokite su savimi didelės grynųjų pinigų sumos, taip pat prabangių (ar prabangiai atrodančių) daiktų. Šalyje paplitę kišenvagiai, todėl patariame būti atidiems, ypač naudojantis viešuoju transportu, keliaujant pėsčiomis, pavieniui ir tamsiu paros metu.
Patariama susilaikyti nuo kelionių link Ugandos pasienio su Kongo DR ir pasienio su Pietų Sudanu, kadangi šiuose regionuose išlieka smurtinių susirėmimų rizika, taip pat galimi ginkluotų grupių užpuolimai. Šiaurės-Rytų Ugandos dalyje (taip vadinamame Karamoja regione) pasitaiko smurtinių susirėmimų tarp bendruomenių, atakų prieš saugumo pajėgas. Čia taip pat tikėtini potvyniai lietinguoju sezonu (kovo-gegužės mėn. ir spalio-lapkričio mėn.). Rytų Ugandoje saugumo situacija rami, tačiau lietinguoju periodu taip pat galimos purvo nuošliaužos, ypač Bulucheke vietovėje, Bududa rajone netoli kalno Elgon nacionalinio parko. Rekomenduojama lankyti nacionalinius parkus tik su licencijuotais gidais ar kelionių agentais, laikytis nacionalinių parkų taikomų taisyklių ir rekomendacijų.
Šalyje draudžiama be licencijos pirkti, parduoti bet kurį saugomą laukinį gyvūną ar jo dalis, įskaitant dramblio kaulus, medžioti. Už pažeidimus gali grėsti įkalinimas arba bauda. Taip pat draudžiamas rūkymas šalies viešose vietose, darbo vietose, transporto priemonėse ir kitose erdvėse, esančiose 50 metrų nuo viešųjų vietų. Elektroninės cigaretės ir kaljanai draudžiami. Už pažeidimus gresia bauda ar/ir įkalinimas. Narkotikų turėjimas ir (arba) vartojimas baudžiamas didele pinigine bauda arba įkalinimu.
Šalyje draudžiama fotografuoti karines ir saugumo pajėgas, diplomatinius, karinius ir valstybinius objektus, Owen Falls užtvanką (netoli Jinja miesto), būtina atsiklausti fotografuojant žmones. Visiems, įskaitant vaikus, yra draudžiama dėvėti karinio stiliaus drabužius, uniformas, maskuojamąją aprangą, raudonas beretes, Ugandos karinius ženklus, atributiką ar aksesuarus. Maksimali bausmė už šiuos pažeidimus – įkalinimas iki gyvos galvos.
Homoseksualūs santykiai yra nelegalūs ir netoleruojami, viešas jų demonstravimas griežtai baudžiamas bei gali iššaukti patyčias ir smurtą.
Sostinėje Kampaloje draudžiama siūlyti benamiams vaikams pinigų, maisto ar drabužių. Už tokius veiksmus gali būti skirta bauda ar/ir įkalinimas.
Šalyje, ypač už sostinės Kampalos ribų, gydymo įstaigų skaičius ypač mažas, todėl, jei bus reikalinga būtinoji medicininė pagalba, ji galės būti suteikta tik didesniuose Ugandos miestuose ar sostinėje. Šalyje dažni maliarijos ir šistosomatozės (bilarziozės) atvejai, taip pat reguliariai pasitaiko choleros protrūkių. Yra Zikos viruso grėsmė. Apie 1,3 milijono gyventojų, vyresnių negu 15 metų, yra užsikrėtę ŽIV. 2023 m. sausio 11 d. paskelbta Ebolos viruso protrūkio pabaiga (42 dienas nebuvo fiksuojama naujų užsikrėtimų, o tai atitinka du pilnus viruso inkubacinius laikotarpius). Rekomenduojama sekti PSO rekomendacijas ir imtis atitinkamų papildomų atsargumo priemonių keliaujant po atitinkamus Ugandos regionus. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.
Taip pat rekomenduojama gerti tik virintą arba pirktinį vandenį plastikiniuose buteliuose, gėrimuose siūloma vengti ledo gabalėlių, laikytis kitų užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonių. Jei į Ugandą atvykstate iš geltonojo drugio rizikos šalies, įvažiuodami į šalį privalėsite pateikti dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją nuo šios ligos.
Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.
Rekomendacijos skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl šalies nustatytų reikalavimų. Dėl papildomos informacijos rekomenduojame kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.
Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.
Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu [email protected].
Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai
- Lietuvos Respublikos pasas
Vizos reikia
Pastaba:
Paraišką vizai gauti galima pateikti internetinėje vizų sistemoje.
Skiepai
Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.
Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:
Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.
Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.
Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas
- Norvegijos Karalystės ambasada Ugandoje
Adresas: Plot 18B Akii-Bua Road, Nakasero P.O.Box. 22770, Kampala
Telefonas: +256 0 312 246 000, Alt. telephone: +47 23 95 30 00
El. paštas: [email protected], [email protected]
Svetainė: https://www.norway.no/en/uganda/
Lietuvos Respublikos garbės konsulai:
