BDAR
Spausdinti
Uganda (Uganda) Uganda
Aktualu: 2024-02-26
Atnaujinta: 2023-11-27
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama nevykti į šalį

Rekomenduojame vengti nebūtinų kelionių į Ugandą dėl aukšto nusikalstamumo ir terorizmo lygio, nevykti į pasienio teritorijas, besiribojančias su Pietų Sudanu ir Kongo Demokratine Respublika. Esantiems šalyje rekomenduojama vengti didelių minių ir viešų demonstracijų bei atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas ir žiniasklaidą. Visoje šalyje spontaniškai gali vykti politiniai mitingai, protestai, kurie gali peraugti į smurto protrūkius.

Tam tikros spalvos, pavyzdžiui, raudona ir geltona, siejamos su politinėmis partijomis, todėl patariama vengti dėvėti šias spalvas viešoje vietoje. Jei atsidūrėte politinėje demonstracijoje, išlikite ramūs ir pasistenkite pasišalinti saugiausiu keliu.

Šalyje išlieka teroristinių išpuolių grėsmė, todėl rekomenduojama išlikti budriems ir vengti masinių susibūrimų ir užsieniečių lankomų vietų (pagrindiniai transporto mazgai, viešbučiai, restoranai, barai, susibūrimai religinių švenčių ar sporto renginių metu), vengti keliauti naktį už miestų ribų, išskyrus kelią Kampala – Entebbe oro uostas. Ugandos valdžia deda dideles pastangas, siekdama užkirsti kelią galimiems teroristiniams išpuoliams, todėl galimi papildomi bagažo, automobilių, viešbučių patikrinimai. Patariama su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir jo kopiją.

Ugandoje pasitaiko kišenvagysčių ir vagysčių iš transporto priemonių. Būkite atidūs, jei nepažįstami asmenys prisiartins prie jūsų arba susisieks su jumis telefonu, prašydami asmeninės informacijos ar finansinės pagalbos. Galimi sukčiavimai, susiję su kredito kortelėmis, kelionių čekiais ir bankiniais pavedimais. Būkite atsargūs naudodamiesi bankomatais, saugokite savo asmeninę banko sąskaitų ir banko kortelių informaciją. Taip pat pasitaiko apiplėšimų kelyje, todėl automobilio duris visada laikykite užrakintas, net ir būnant automobilio viduje. Nesinešiokite su savimi didelės grynųjų pinigų sumos, taip pat prabangių (ar prabangiai atrodančių) daiktų. Šalyje paplitę kišenvagiai, todėl patariame būti atidiems, ypač naudojantis viešuoju transportu, keliaujant pėsčiomis, pavieniui ir tamsiu paros metu.

Patariama susilaikyti nuo kelionių link Ugandos pasienio su Kongo DR ir pasienio su Pietų Sudanu, kadangi šiuose regionuose išlieka smurtinių susirėmimų rizika, taip pat galimi ginkluotų grupių užpuolimai. Šiaurės-Rytų Ugandos dalyje (taip vadinamame Karamoja regione) pasitaiko smurtinių susirėmimų tarp bendruomenių, atakų prieš saugumo pajėgas. Čia taip pat tikėtini potvyniai lietinguoju sezonu (kovo-gegužės mėn. ir spalio-lapkričio mėn.). Rytų Ugandoje saugumo situacija rami, tačiau lietinguoju periodu taip pat galimos purvo nuošliaužos, ypač Bulucheke vietovėje, Bududa rajone netoli kalno Elgon nacionalinio parko. Rekomenduojama lankyti nacionalinius parkus tik su licencijuotais gidais ar kelionių agentais, laikytis nacionalinių parkų taikomų taisyklių ir rekomendacijų.

Šalyje draudžiama be licencijos pirkti, parduoti bet kurį saugomą laukinį gyvūną ar jo dalis, įskaitant dramblio kaulus, medžioti. Už pažeidimus gali grėsti įkalinimas arba bauda. Taip pat draudžiamas rūkymas šalies viešose vietose, darbo vietose, transporto priemonėse ir kitose erdvėse, esančiose 50 metrų nuo viešųjų vietų. Elektroninės cigaretės ir kaljanai draudžiami. Už pažeidimus gresia bauda ar/ir įkalinimas. Narkotikų turėjimas ir (arba) vartojimas baudžiamas didele pinigine bauda arba įkalinimu.

Šalyje draudžiama fotografuoti karines ir saugumo pajėgas, diplomatinius, karinius ir valstybinius objektus, Owen Falls užtvanką (netoli Jinja miesto), būtina atsiklausti fotografuojant žmones. Visiems, įskaitant vaikus, yra draudžiama dėvėti karinio stiliaus drabužius, uniformas, maskuojamąją aprangą, raudonas beretes, Ugandos karinius ženklus, atributiką ar aksesuarus. Maksimali bausmė už šiuos pažeidimus – įkalinimas iki gyvos galvos.

Homoseksualūs santykiai yra nelegalūs ir netoleruojami,  viešas jų demonstravimas griežtai baudžiamas bei gali iššaukti patyčias ir smurtą. 

Sostinėje Kampaloje draudžiama siūlyti benamiams vaikams pinigų, maisto ar drabužių. Už tokius veiksmus gali būti skirta bauda ar/ir įkalinimas.

Šalyje, ypač už sostinės Kampalos ribų, gydymo įstaigų skaičius ypač mažas, todėl, jei bus reikalinga būtinoji medicininė pagalba, ji galės būti suteikta tik didesniuose Ugandos miestuose ar sostinėje. Šalyje dažni maliarijos ir šistosomatozės (bilarziozės) atvejai, taip pat reguliariai pasitaiko choleros protrūkių. Yra Zikos viruso grėsmė. Apie 1,3 milijono  gyventojų, vyresnių negu 15 metų, yra užsikrėtę ŽIV. 2023 m. sausio 11 d. paskelbta Ebolos viruso protrūkio pabaiga (42 dienas nebuvo fiksuojama naujų užsikrėtimų, o tai atitinka du pilnus viruso inkubacinius laikotarpius). Rekomenduojama sekti PSO rekomendacijas ir imtis atitinkamų papildomų atsargumo priemonių keliaujant po atitinkamus Ugandos regionus. Rekomenduojama pasirūpinti sveikatos draudimu, apimančiu bet kokio gydymo užsienyje išlaidas.

Taip pat rekomenduojama gerti tik virintą arba pirktinį vandenį plastikiniuose buteliuose, gėrimuose siūloma vengti ledo gabalėlių, laikytis kitų užkrečiamųjų ligų prevencijos priemonių. Jei į Ugandą atvykstate iš geltonojo drugio rizikos šalies, įvažiuodami į šalį privalėsite pateikti dokumentą, patvirtinantį vakcinaciją nuo šios ligos.


Planuojantiems kelionę Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja susipažinti su kelionės rekomendacijomis bei atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis, galinčiomis turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Pažymėtina, jog sąlygos ir saugumo situacija užsienio valstybėse bet kuriuo metu gali radikaliai pasikeisti, todėl patariame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje bei, jei informaciją sekate tik kompiuteryje, parsisiųsti programėlę Keliauk saugiai ir gauti aktualią konsulinę informaciją, ministerijos pranešimus apie padėtį užsienio šalyje: iOS, Android, bendra nuoroda.

Lietuvos piliečiai pirminę konsultaciją skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių ne darbo laiku gali gauti Užsienio reikalų ministerijos bendruoju telefonu +370 5 236 2444 ir el. paštu pilieciai@urm.lt.

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba

Paraišką vizai gauti galima pateikti internetinėje vizų sistemoje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.


Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Norvegijos Karalystės ambasada Ugandoje

Adresas: Plot 18B Akii-Bua Road, Nakasero P.O.Box. 22770, Kampala

Telefonas: +256 0 312 246 000, Alt. telephone: +47 23 95 30 00 

El. paštas: emb.kampala@mfa.no, Visum.Kampala@mfa.no 

Svetainė: https://www.norway.no/en/uganda/ 

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija
Visa Ugandos Respublikos teritorija
Pareigos:
Garbės konsulas

Šalies diplomatinių atstovybių akredituotų Lietuvos Respublikai nėra.

Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono Salos Saliamono Salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją *
Neteisingas