Konsulinė pagalba 24/7 +37070652444
Ukraina (Ukraine) Ukraina
Skubios pagalbos telefono numeris: 112
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Ukrainos Vyriausybės sprendimu nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. yra atšauktas draudimas užsieniečiams ir asmenims be pilietybės atvykti  į Ukrainą, kuris buvo taikomas dėl koronaviruso pandemijos.

Į Ukrainą atvykstantys užsieniečiai ir asmenys be pilietybės privalo turėti draudimo polisą, kuris padengia gydymąsi nuo COVID-19 ligos ir observaciją, yra išduotas Ukrainoje registruotos arba atstovybę Ukrainoje turinčios draudimo kompanijos. Draudimas turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį.

Reikalavimas pateikti draudimo polisą netaikomas:

 • turintiems nuolatinį leidimą gyventi Ukrainoje
 • pabėgėliams ir asmenims, kuriems būtina papildoma apsauga
 • akredituotiems Ukrainoje diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, oficialių tarptautinių misijų atstovybių, organizacijų darbuotojams ir jų šeimų nariams
 • jūrų ir upių laivų ekipažų nariams
 • valstybių – NATO narių ir valstybių – NATO programos „Partnerystė taikos labui“ ginkluotojų pajėgų kariams (vienetams), kurie dalyvauja Ukrainos Ginkluotojų pajėgų padalinių mokymo veikloje.

Saviizoliacija atvykus į Ukrainą

Atvykusiems į Ukrainą iš COVID-19 ligos paveiktų šalių, o taip pat šių šalių piliečiams privaloma saviizoliacija.

Reikalavimas saviizoliuotis netaikomas:

 • vaikams iki 12 metų amžiaus
 • asmenims, kurie atvyksta studijuoti Ukrainos aukštojo mokslo įstaigose
 • asmenims, kurie yra COVID-19 ligos paveiktų šalių piliečiai ar gyventojai, tačiau paskutiniąsias 14 dienų nebuvo šalyse, paveiktose COVID-19 ligos
 • asmenims, kurie vyksta per Ukrainos teritoriją tranzitu ir turi dokumentus, kurie patvirtina jų išvykimą iš šalies dviejų parų laikotarpyje
 • akredituotiems Ukrainoje diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, oficialių tarptautinių misijų atstovybių, organizacijų darbuotojams ir jų šeimų nariams
 • krovininių transporto priemonių, vykdančių reguliarius vežimus, autobusų vairuotojams ir/arba ekipažų nariams, oro, jūrų ir upių laivų ekipažų nariams, traukinių ir lokomotyvų brigadų nariams
 • valstybių – NATO narių ir valstybių – NATO programos „Partnerystė taikos labui” ginkluotojų pajėgų instruktoriams, kurie dalyvauja Ukrainos Ginkluotojų pajėgų padalinių mokymo veikloje
 • kultūros veikėjams, kurie atvyksta kultūros įstaigos kvietimu (kartu su vienu lydinčiu asmeniu vienam atvykstančiajam)
 • asmenims, kurie perveža hemopoetines kamienines ląsteles transplantacijai
 • asmenims, turintiems neigiamą COVID-19 testą, atliktą PGR metodu ne daugiau kaip 48 val. prieš kertant Ukrainos sieną.

COVID-19 ligos paveiktomis šalimis laikomos tos, kuriose COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų viršija atvejų Ukrainoje skaičių.

Saviizoliacijos kontrolė vykdoma instaliavus ir aktyvavus atitinkamą mobiliąją programėlę arba saviizoliuotis privalančių asmenų stebėjimo būdu. Saviizoliacijos laikotarpis – 14 dienų. Saviizoliacija taip pat baigiama pateikus neigiamą PGR metodu atliktą COVID-19 testą, atliktą jau po atvykimo į Ukrainos teritoriją.

Ukrainos Vyriausybės sprendimu 2021 m. sausio 8-24 d. visoje Ukrainos teritorijoje įvedamas sugriežtintas karantinas. 

Sugriežtinto karantino metu draudžiama:

 • visų nuosavybės formų švietimo įstaigų lankymas, išskyrus vaikų darželius;
 • kavinių, barų, restoranų darbas (išskyrus pristatymą ir darbą išsinešimui);
 • visi masiniai renginiai (pramoginiai, sporto, socialiniai, reklaminiai ir kiti);
 • prekybos ir pramogų centrų darbas (išskyrus nurodytų kategorijoje – kas leidžiama);
 • lankytojų priėmimas kultūros įstaigose ir masinių kultūrinių renginių organizavimas;
 • lankytojų priėmimas sporto salėse, fitness-centruose ir baseinų darbas;
 • prekybos ir gyventojų buitinio aptarnavimo ūkinių subjektų darbas (išskyrus nurodytų kategorijoje – kas leidžiama);
 • ne maisto produktų turgų veikla (maisto produktų turgūs veiks su apribojimais).

Sugriežtinto karantino metu leidžiama: viešojo transporto darbas, autobusų, lėktuvų ir geležinkelio tarptautinis ir tarpmiestinis susisiekimas; prekyba maisto prekėmis; prekyba gydymosi priemonėmis, medicininės paskirties gaminiais ir veterinarijos preparatais; prekyba higienos reikmenimis, ryšio priemonėmis ir gyvūnų maistu; automobilių techninis aptarnavimas ir remontas; degalinių darbas (išskyrus maitinimo zonas); finansinių įstaigų darbas (bankų); pašto operatorių darbas; kirpyklų ir grožio salonų darbas (pagal išankstinį užsirašymą); viešbučių darbas (maitinimo zonų darbas juose leidžiamas nuo 6.00 val. iki 11.00 val.); profesionalių klubų sporto renginiai be žiūrovų. 

Oficiali informacija anglų kalba apie COVID-19 Ukrainoje pateikiama:


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas .

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Atsižvelgdama į sudėtingą saugumo situaciją ir ribotą susisiekimą, Užsienio reikalų ministerija  rekomenduoja nevykti į Krymą bei Donecko ir Luhansko sričių dalis, kurios nėra kontroliuojamos Ukrainos valdžios institucijų. Kitose šių sričių dalyse rekomenduojame imtis atsargumo priemonių, vykdyti civilinės ir karinės administracijos nurodymus.

Kitose Ukrainos dalyse esantiems piliečiams rekomenduojama būti atsargiais masinio susibūrimo vietose, sekti visuomenės informavimo priemonių pranešimus.

Užsienio piliečiams draudžiama įvažiuoti į Ukrainos teritoriją iš Krymo. Užsieniečiai ir asmenys be pilietybės į Krymo Autonominę Respubliką bei Sevastopolio miestą Ukrainoje vyksta pagal Ukrainoje galiojančius teisės aktus bei Ukrainos tarptautines sutartis. Užsieniečiai bei asmenys be pilietybės, įvažiavimo bei apsilankymo Krymo Autonominėje Respublikoje bei Sevastopolio mieste metu, nesilaikantys Ukrainos teisės aktų, baudžiami pagal Ukrainos įstatymus.

2014-05-09 įsigaliojo Ukrainos įstatymas "Dėl teisių ir piliečių laisvės bei teisinio režimo apsaugos laikinai okupuotoje Ukrainos teritorijoje", kuriuo apibrėžta asmenų įvažiavimo į laikinai okupuotą teritoriją ir išvažiavimo iš jos tvarka.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2014 m. liepos 15 d. dėl Krymo pusiasalio okupacijos Ukrainos Krymo autonominės respublikos jūrų uostai Eupatorija, Kerčė, Sevastopolis, Feodosija ir Jalta yra uždaryti.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2021-03-28

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

 • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai Ukrainoje be vizos gali būti 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį.

Įvažiavimas į laikinai okupuotą Ukrainos teritoriją ir išvažiavimas iš jos užsieniečiams ir asmenims be pilietybės galimas tik per nustatytus kontrolės punktus turint pasą bei specialųjį leidimą, išduotą Ukrainos valstybinės migracijos tarnybos. Daugiau informacijos galima rasti Ukrainos ambasados Vilniuje interneto svetainėje.

Informaciją apie atvykimo ir išvykimo iš laikinai okupuotos Ukrainos teritorijos kontrolės punktus galima rasti Ukrainos pasienio tarnybos interneto svetainėje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos:

Darbo laikas I-IV: 8.00-17.00
Darbo laikas V: 8.00-15.45
Pietų pertrauka 12.00-12.45
Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Jurisdikcija Zhytomyr
Pareigos: Garbės konsulas Ukrainoje (Žytomyro sritis)
Pareigos: Garbės konsulė Ukrainoje (Odesos sritis)
hcons@litva.od.ua
Jurisdikcija Crimea
Pareigos: Garbės konsulas Ukrainoje (Krymas)
Jurisdikcija Zakarpattia
Pareigos: Garbės konsulas Ukrainoje (Užkarpatės sritis)
+380 31 261 3843
Jurisdikcija Kherson
Pareigos: Garbės konsulas Ukrainoje (Chersono sritis)
+380 552 327 070
Jurisdikcija Lviv
Pareigos: Garbės generalinis konsulas Ukrainoje (Lvovo sritis)
+380 32 2988935
Pareigos: Garbės konsulas Ukrainoje (Dniepropetrovsko sritis)
+380 562 385195
Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją