Pirminė konsultacija skubios konsulinės pagalbos klausimais Lietuvos atstovybių užsienyje ne darbo laiku: +37052362444
Venesuela (Venezuela) Venesuela
Atnaujinta: 2022-05-02
Skubios pagalbos telefono numeris: 911
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama nevykti į šalį

Venesueloje nuolat auga užsikrėtusiųjų COVID-19 liga skaičius. Dėl koronaviruso pandemijos visoje Venesuelos teritorijoje taikoma formulė 7+7 – septynias dienas laikomasi griežčiausio karantino, o kitas 7 dienas veikia prekybos vietos, įstaigos ir leidžiamas judėjimas.

Išlieka suvaržymai tarptautiniams skrydžiams į šalį. Leidimai skrydžiams dažnai keičiami, patartina prieš pat kelionę pasitikrinti skrydžių reglamentavimą. Visi keliautojai, atvykstantys į Venesuelą, turi turėti ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki įlaipinimo į lėktuvą atliktą neigiamą COVID-19 testą. Neturint tokio testo, visiems asmenims atvykus į šalį atliekamas COVID-19 tyrimas. Tyrimas atliekamas keliautojų lėšomis. Jo kaina – 60 USD. Atkreiptinas dėmesys, kad dažniausiai už tyrimus reikia mokėti grynais pinigais. Jei COVID-19 testas teigiamas, privalomas karantinas valdžios institucijų paskirtoje vietoje. Keliaujant šalies viduje iš vienos provincijos į kitą gali būti pareikalaujama pateikti COVID-19 testą. Tai ypač galioja kelionėms į Margaritos salą.

Svarbu su savimi turėti kelionės ir sveikatos draudimus. Patartina atkreipti dėmesį, ar sveikatos draudimas padengia išlaidas, susijusias su COVID-19 viruso keliamomis rizikomis. Įvertinant tai, kad sveikatos apsaugos situacija atskiruose šalies regionuose nėra pakankamai gerai išplėtota, patartina su savimi turėti būtiniausių medikamentų.

Daugiau informacijos rasite čia.


Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja atsižvelgti į valstybių taikomas ribojamąsias  priemones viruso plitimo suvaldymui ir įvertinti būtinybę vykti į užsienio valstybes.

Jei yra poreikis neatidėliotinai kelionei, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja prieš vykstant susipažinti su atvykimo į užsienio valstybę sąlygomis ir kitomis šalyje bei valstybėse, per kurių teritoriją važiuojama tranzitu, taikomomis ribojamosiomis priemonėmis, kurios gali turėti įtakos keliaujančiųjų planams ir kelionės saugumui.

Užsienio valstybėse esantiems piliečiams rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Rekomendacijos, susijusios su kelionių reikalavimais skelbiamos vadovaujantis užsienio šalies kompetentingų institucijų pateikta oficialia informacija. Užsienio reikalų ministerija neteikia išaiškinimų dėl nustatytų šalies reikalavimų. Situacijai dinamiškai kintant, nuolat atnaujinamą informaciją rekomenduojame sekti oficialiose šalies, į kurią ketinate vykti, institucijų interneto svetainėse arba dėl papildomos informacijos kreiptis į tos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje.


Bendrosios rekomendacijos

Rekomenduojama nevykti į pasienio regionus su Kolumbija ir Brazilija. Šiose teritorijose pavojų kelia narkotinių medžiagų platintojai ir ginkluotos gaujos.

Venesuelos valdžia uždarė sienas su Arubos, Bonero ir Kiurasao salomis, tad šiuo metu iš Venesuelos į šias teritorijas nėra galimybės patekti nei oro, nei vandens transportu.

Šiuo metu taip pat nėra tiesioginio susisiekimo tarp Venesuelos ir JAV. Kirtimas susumos sienos su Brazilija ir Kolumbija gali užtrukti bei kelti pavojų saugumui.  Jei planuojate keliauti pasienio regionuose su Brazilija ir Kolumbija, patartina naudotis tik patikimų agentūrų paslaugomis, taip pat būtina sekti naujausią informaciją, susijusia su saugumo situacija minėtuose regionuose.

Karakaso oro uoste (Caracas International Airport) dažnai atidedami ar atšaukiami skrydžiai.

Keliaujant sausuma, būtina žinoti, kad gausios liūtys ir techninės priežiūros trūkumai gali turėti įtakos kelionių sąlygoms. Svarbu laikytis pagrindinių kelių, vengti keliauti sutemus.

Dėl itin sudėtingos politinės, ekonominės, socialinės ir humanitarinės padėties šalyje dažnai vyksta įvairios spontaniškos demonstracijos ir protestai, kurie gali virsti ginkluotais susirėmimais. Patariama vengti didelių susibūrimų, nedalyvauti demonstracijose. Kariuomenė yra dažnai dislokuojama įvairiose šalies vietose siekiant išsklaidyti demonstracijas, nevengiama atviro smurto panaudojimo prieš protestuotojus, naudojamos ašarinės dujos ir guminės kulkos, dažnai uždaromi keliai. Rekomenduojama būti budriems ir sekti vietinius naujienų kanalus bei būti suplanavus skubaus išvykimo iš šalies galimybes.

Visoje šalyje trūksta būtiniausių maisto, higienos ir medicinos prekių, degalų. Dėl prekių trūkumo dažni parduotuvių ir prekybos centrų plėšimai, kuriuos malšina kariuomenė. Atvykstant rekomenduojama pasirūpinti būtiniausiomis maisto ir medikamentų atsargomis. Karakase (Caracas) ir visoje šalyje dažnai nutraukiamas elektros tiekimas, todėl patariama pasirūpinti vandens ir maisto atsargomis. Visoje šalyje trūksta degalų.

Venesuelos valiuta bolivaras yra labai nuvertėjusi. Pagal Tarptautinio valiutos fondo skaičiavimus, šiemet infliacija gali pasiekti milijoną procentų. Rekomenduojama į šalį vežtis grynus pinigus užsienio valiuta mažomis kupiūromis. Atsiskaitymai kredito ir debeto kortelėmis dažnai sutrinka ar gali užtrukti gerokai ilgiau nei įprastai. Bankuose ir prie bankomatų rekomenduojama išlikti budriems. Patariama turėti savo artimųjų, banko ir draudimo kompanijos kontaktinius telefono numerius, taip pat atskirai nuo originalų turėti savo asmens ir kelionės dokumentų kopijas (palikti artimiesiems, išsaugoti el. pašte, palikti viešbučio kambaryje ar pan.).

Rekomenduojama vengti susidūrimų su policija, anksčiau fiksuoti nusikaltimai, kuriuos įvykdė asmenys, dėvėję policijos uniformas, plačiai paplitusi korupcija.

Didelis nusikaltimų mastas fiksuojamas turistų pamėgtose vietose. Rekomenduojama keliauti grupelėmis ir išlikti budriems. Kategoriškai nerekomenduojama po šalį keliauti autostopu ar dviračiu. Draudžiama fotografuoti Venesuelos prezidentūrą, valstybinių institucijų pastatus, oro uostus ir karines bazes.

Keliaujant po šalį patartina turėti asmeninių dokumentų kopijas, taip pat atvykimą ir išvykimą iš šalies liudijančius dokumentus. 

Regioninės rekomendacijos

Nesaugus yra kelio ruožas tarp Simono Bolivaro (Maiquetia) tarptautinio oro uosto ir Karakaso. Dažnai nusikalstamų grupuočių nariai oro uoste nusižiūri potencialias aukas ir perduoda informaciją savo bendrininkams. Pakeliui iš oro uosto į Karakasą keleiviai yra užpuolami ir apiplėšiami. Rekomenduojame vengti kelionių tamsiu paros metu. Rekomenduojama kelionei iš ar į oro uostą rinktis tik licencijuotus taksi. Griežtai rekomenduojama nesinaudoti viešuoju transportu. Patariama nesilankyti Karakase esančiuose Sabana Grande ir Kaukagvos (Caucagua) rajonuose. Dėl besitęsiančių elektros energijos trikdžių ir pilietinių neramumų patariama nesilankyti Sulijos (Zulia) valstijoje.

Venesuelos teritoriniuose vandenyse pasitaiko piratavimo ir ginkluotų laivų apiplėšimų atvejų, ypač į rytus nuo Puerto La Kruzo ir vandenyse tarp Venesuelos ir Trinidado. Patartina vengti kelionių jūra šiuose vandenyse.

Rekomenduojama imtis ypatingos atsargos priemonių keliaujant į Kanaimos (Canaima), Avilos (Avila) nacionalinius parkus, Bolivaro valstiją. Tikėtinas laikinas Kanaimos oro uosto uždarymas.

Venesueloje žmogžudysčių skaičius yra vienas didžiausių pasaulyje, daug žmonių pagrobimo atvejų, klesti ginkluotas nusikalstamumas, ypač didžiuosiuose miestuose bei paplūdimiuose.

Dėl visuotinio maisto ir reikmenų trūkumo plėšimų ir vagysčių pavojus nuolat auga. Rekomenduojama nesilankyti atokiose gatvėse, lūšnynuose, viešose vietose nedemonstruoti vertingų daiktų, viešai nenaudoti mobiliųjų telefonų ar kitos elektroninės įrangos, visuomet būti atsargiems. Patariama vengti eilių parduotuvėse ir vaistinėse – jose pastaruoju metu fiksuojami smurto protrūkiai. Nepatariama naudotis viešuoju maršrutiniu transportu, o taksi užsisakyti iš anksto. Sutemus nusikalstamumo rizika yra didesnė. 

Gamtinės ir epidemiologinės sąlygos

Liūčių sezono metu (nuo gegužės iki lapkričio mėnesio) žemesnėse vietovėse kyla potvynių pavojus. Jo metu galimi transporto, paslaugų bei kitos infrastruktūros sutrikimai. Šalyje per pastaruosius kelerius metus buvo daug liūčių, todėl nemažai kur kelių kokybė yra suprastėjusi.

Uraganų sezonas šalyje tęsiasi nuo birželio pradžios iki lapkričio mėnesio pabaigos, uraganų pavojus itin didelis šiaurinėje Venesuelos dalyje. Rekomenduojama sekti orų prognozes.

Venesueloje gali vykti žemės drebėjimų, patariama sekti naujienas, vietinių institucijų rekomendacijas.

Užfiksuotas  tymų protrūkis devyniose valstijose – Bolivare, Mirandoje, Monagase, Amakūro deltoje (Delta Amacuro), Apurėje (Apure), Ansoategyje (Anzoategui), Vargase ir sostinės apylinkėse.

Venesueloje užfiksuota Zikos viruso atvejų. Patariama dėl kelionės pasitarti su gydytoju, tai ypač aktualu nėščioms bei nėštumą planuojančioms moterims. Plačiau skaitykite čia.

Egzistuoja tikimybė užsikrėsti Dengės karštlige ir maliarija, ypač po lietingo sezono (rugsėjo – kovo mėn.).Venesueloje užfiksuota Čikungunijos viruso atvejų.

Patariama gerti tik virintą arba į butelius išpilstytą vandenį.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2022-12-04

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos nereikia

Trumpalaikiam buvimui Lietuvos Respublikos piliečiams vizos nereikia. Informacijos dėl įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Į Venesuelą be vizų ne ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui gali vykti:

  • Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys turistiniais tikslais, užpildę turistinę DEX-2 kortelę
  • Lietuvos Respublikos diplomatinių bei tarnybinių pasų savininkai.

Detalesnę informaciją apie turistines DEX-2 korteles galite rasti Venesuelos ambasados Suomijoje interneto svetainėje.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus teikiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Konsulinė pagalba Lietuvos Respublikos piliečiams

Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis Europos Sąjungai nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, dėl konsulinės pagalbos turi teisę kreiptis į bet kurios kitos Europos Sąjungos šalies diplomatinę atstovybę ar konsulinę įstaigą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų sąrašas.


Atstovauja Lietuvos Respublikai išduodant Šengeno vizas

  • Portugalijos generalinis konsulatas Karakase

Adresas: 2ª Av. de Campo Alegre, 1060 Caracas, Venezuela

Telefonas: +58 212 2640547 - 2678989 - 2672382

El. paštas: [email protected] 

Svetainė: https://caracas.embaixadaportugal.mne.gov.pt/pt/ 

Lietuvos Respublikos garbės konsulai:

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai:

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas Sakartvelas
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją