Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Vietnamas (Vietnam) Vietnamas
Atnaujinta: 2021-07-07
Skubios pagalbos telefono numeris: 115
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

Dėl koronaviruso pandemijos Vietnamo Vyriausybė priėmė sprendimą nuo kovo 22 d. laikinai neįleisti į šalį atvykstančių užsienio valstybių piliečių, išskyrus diplomatinio korpuso ar oficialių delegacijų narius, taip pat kitais išimtiniais atvejais. Atskirose provincijoje tvarkos gali skirtis

Nuo kovo 18 d. visuose sienos perėjimo punktuose sustabdytas vizų išdavimas užsienio valstybių piliečiams, vykstantiems į Vietnamą.

Sienos su Kinija, Kambodža ir Laosu šiuo metu yra uždarytos, išskyrus prekių importą ir eksportą.

Šiuo metu tranzitas per Vietnamą neleidžiamas.

Atvykstantieji į Vietnamą privalo pateikti informaciją apie neseniai įvykusias keliones. Atvykus šalį privalomas 21 d. karantinas ir papildomos 7 dienos saviizoliacijos. Jei testas bus teigiamas, būsite gydomas Vietnamo ligoninėje, gydymo išlaidos turės būti mokamos asmeniškai arba draudimo kompanijos, kurioje drausitės prieš kelionę.

Nuo balandžio 27 d. Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino daug naujų viruso perdavimo bendruomenėse atvejų keliuose miestuose ir provincijose, dėl ko kai kurios teritorijos buvo izoliuotos, be to, rekomenduojama atsisakyti nebūtinų kelionių. Vietnamo valdžios institucijos ragina žmones laikytis COVID-19 prevencijos priemonių, įskaitant kaukės dėvėjimą, socialinio atstumo ir rankų plovimo.

Atkreipiame dėmesį, kad keletas komunų ir vietovių buvo izoliuotos : Hanojus, Ho Chi Minh City, Da Nang, Ha Nam, Vinh Phuc, Yen Bai, Quang Nam, Dong Nai, Hai Duong, Thai Binh, Bac Ninh, Quang Ngai, Lang Sūnus, Bacas Giangas, Hoa Binhas, Thua Thienas Hue, Dienas Bienas, Dak Lakas, Nam Dinhas, Thanh Hoa, Nghe Anas, Phu Tho, Quang Ninhas, Hai Phongas, Quang Tri, Tuyenas Quangas, Son La, Ninh Binhas, Tailando Nguyenas , Longas Anas, Tayas Ninhas, Gia Lai, Bacas Lieu, Dongas Thapas, Tra Vinhas, Binhas Duongas, Ha Tinhas, Tienas Giangas ir Hungas Jenas, kur buvo patvirtinti naujausi COVID-19 atvejai.

Asmenims, kurie neseniai keliavo po šias izoliuotas vietoves, gali būti taikomas privalomas karantinas ir COVID-19 testai, atvykus į kitas Vietnamo provincijas.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Saugumas

Paplitę smulkūs nusikaltimai prieš turistus. Nusikaltėliai taikosi į turistų gausiai lankomas vietas. Rekomenduojama būti atsargiems viešajame transporte, nedėvėti ir nesinaudoti brangiais asmeniniais daiktais. Didesniuose miestuose motociklininkai vagia rankines bei kuprines, gali sužaloti pėsčiuosius.

Nepatariama vaikščioti vieniems tamsiu paros metu.

Turistų pamėgtose bei gausiai užsieniečių apgyvendintose vietose pasitaiko seksualinės prievartos atvejų. Moterims rekomenduojama nevaikščioti vienoms tamsiu paros metu bei imtis atitinkamų saugumo priemonių.

Draudžiama keliauti prie karinių bazių. Jeigu nuspręstumėte aplankyti kaimą ar rajoną, esantį prie pasienio zonos, gali reikėti policijos leidimo.

Centriniame Vietname ir prie sienos su Laosu yra nesprogusių minų. Užminuotos teritorijos dažnai nėra pažymėtos.

Atogrąžų ciklonų ir potvynių sezonas tęsiasi nuo gegužės iki lapkričio mėnesio, bet atogrąžų ciklonų gali pasitaikyti ir kitu metu. Apie artėjančias audras įspėja Nacionalinis hidrometeorologijos centras ir Japonijos meteorologinė agentūra. Taip pat klausykite vietinės valdžios įspėjimų ir nurodymų.

Transportas

Pasitaiko atvejų, kai oro uostuose taksi vairuotojais apsimetantys nusikaltėliai apvagia užsieniečius. Patariama naudotis tik oro uosto rekomenduojamų taksi paslaugomis, o jeigu jus pasitinka, iš anksto pasiklausti vairuotojo vardo, telefono numerio, automobilio registracijos numerio.

Dažni eismo įvykiai, sužeidimai ar net mirtinos avarijos, todėl rekomenduojama patiems nevairuoti, o nusisamdyti vairuotoją ir transportą.

Patariama vengti naudotis motociklu ar motociklo taksi (xe oms) paslaugomis. Važiuojant motociklu privaloma visuomet dėvėti šalmą.

Nuomojantis transporto priemonę arba pakliuvus į autoįvykį nepatartina palikti pasą kaip užstatą.

Sveikata

Būti atsargiems perkant maistą ar gėrimus. Vanduo dažnai būna užterštas, todėl rekomenduojama vandenį gerti tik išpilstytą į butelius, atsisakyti ledo gėrimuose.

Naktiniuose klubuose ar baruose nepriimkite siūlomų gėrimų ar maisto ir nepalikite savo gėrimų ar maisto be priežiūros, nes į juos gali būti pridedama narkotinių medžiagų. Už narkotikų laikymą, platinimą ar gamybą galima mirties bausmė.

Egzistuoja nedidelė galimybė užsikrėsti Zikos virusu. Išsamiau skaitykite čia.

Vietname nustatyti paukščių gripo protrūkiai, tačiau rizika užsikrėsti žmonėms yra menka. Riziką galima sumažinti vengiant lankytis gyvūnų turguose ir paukštynuose.

Nustatyta, kad kai kuriuose ryžių vynuose, parduodamuose be pripažintų prekės pavadinimų, yra labai didelis, o kartais ir mirtinas metanolio kiekis.

Prireikus pagalbos skambinti 113 (policija), 115 (greitoji pagalba), 114 (gaisrinė). Perspėkite draudimo kompaniją, jei esate vežami į medicinos įstaigą.

Bendros rekomendacijos

Vietname pagal įstatymą privaloma su savimi turėti asmens dokumentą. Patariama nešiotis dokumento kopiją, o originalą palikti saugioje vietoje.

Patariama nekritikuoti valdančiosios komunistų partijos ir vengti dalyvauti demonstracijose, nefotografuoti netoli karinių įrenginių.

Verta būti itin atidiems naudojantis banko kortelėmis, nepalikti jų nepažįstamų asmenų akiratyje ar rankose, nesinaudoti mažose įstaigose. Keliaujant į Vietnamą rekomenduojama vežtis papildomą banko kortelę su mažesne pinigų suma.

Už laukinių gyvūnų pirkimą, pardavimą ir žudymą baudžiama kalinimu arba piniginėmis baudomis.

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-07

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Vietname sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

 

Danijos ambasada Vietname

Atstovauja LR išduodant vizas

Adresas: 7th Floor, BIDV Tower, 194 Tran Quang Khai Street, Hanoi
Telefonas:+8448231888
Faksas: +84 4 823 19 99
El.p. adresas: [email protected]
Svetainė: www.ambhanoi.um.dk

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją