Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

SVARBU!  Nuo 2021 m. lapkričio 15 d. keičiasi prašymų dėl LR pilietybės ir pranešimų apie kitos valstybės pilietybės įgijimą pateikimo tvarka. Daugiau informacijos rasite čia.

Informuojame, kad neteisėtas Lietuvos valstybės sienos perėjimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę pagal Lietuvos įstatymus. Užsieniečiai, norintys kreiptis dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo, tai gali padaryti teisėtu būdu, pateikę prašymą Lietuvos pasienio kontrolės punktuose, o būdami teisėtai Lietuvoje – Migracijos departamentui.

Zimbabvė (Zimbabwe) Zimbabvė
Atnaujinta: 2021-11-29
Skubios pagalbos telefono numeris: 999
Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Į šalį rekomenduojama nevykti

SVARBU! Dėl naujos COVID-19 atmainos plitimo ES šalys praneša apie skrydžių iš pietinės Afrikos valstybių sustabdymą. Planuojantiems keliauti dėl išsamesnės informacijos rekomenduojame susisiekti su skrydžius vykdančia oro linijų bendrove.

Kelionių reikalavimai dėl COVID-19 pandemijos:

  • Turistai ir nenuolatiniai Zimbabvės gyventojai, atvykdami į šalį, turi pateikti neigiamą Covid-19 testą, atliktą ne daugiau negu 48 val. iki atvykimo. Jeigu atvykęs nepateiksite Covid-19 testo arba pas jus bus pastebimi Covid-19 infekcijos simptomai, jūs turėsite karantinuotis tam skirtuose viešbučiuose 10 dienų laikotarpiui, išlaidas apmokant iš jūsų asmeninių lėšų. Galėsite palikti karantino vietą tik pateikus neigiamą Covid-19 testą. Suklastoto testo pateikimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Specialūs reikalavimai taikomi atvykstantiems iš Indijos arba keliaujantiems tranzitu per Indiją. Jų bus paprašyta atvykus dar kartą atlikti Covid-19 testą. Reikės karantinuotis 10 dienų laikotarpiui (išlaidas padengiant iš asmeninių lėšų), kol bus sulaukta testo rezultatų. Karantino vietą galima bus palikti tik gavus neigiamą rezultatą.
  • Išvykstantiems iš Zimbabvės taip pat reikės pateikti neigiamą Covid-19 testą, atliktą ne daugiau negu 48 val. iki išvykimo.
  • Šalyje įvesta komendanto valanda nuo 22.00 val. iki 5.30 val. ryto, kuri yra kontroliuojama saugumo pajėgų.
  • Restoranai, išskyrus veikiančius viešbučiuose, tiekia maistą tik išsinešimui. Barai – uždaryti. Nebūtinas prekes tiekiantys verslai/parduotuvės gali vykdyti veiklą nuo 8.00 val. iki 18.00 val. Susibūrimai draudžiami, išskyrus laidotuves, apribojant jas 30 dalyvių skaičiumi. Turistų vietovės ir nacionaliniai parkai išlieka atidaryti, laikantis visų Covid-19 saugumo reikalavimų.

COVID-19 pandemijos metu ypač svarbu pasirūpinti sveikatos draudimu, kuris apimtų Covid-19 gydymą.

Šią informaciją reikia nuolat tikrinti oficialiose Zimbabvės valstybinių institucijų interneto svetainėse.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją bei valstybių taikomus judėjimo ir sienų kirtimo suvaržymus viruso plitimo suvaldymui, taip pat į Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbtą ekstremaliąją situaciją, rekomenduoja atidėti keliones ir nevykti į užsienio valstybes.

Esantiems šalyje rekomenduojama imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos telefonas +370 5 236 2444, WhatsApp +370 699 83537, el. paštas [email protected].

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.


Rekomenduojama laikytis toliau nuo bet kokių manifestacijų, politinių susibūrimų, kaip taikiai jie bebūtų prasidėję. Taip pat rekomenduojama viešai nediskutuoti politinėmis temomis. Šalyje prasidėjus masinėms demonstracijoms ir neramumams juos malšina policija ir kareiviai, todėl rekomenduojame laikytis atokiau nuo didelio susibūrimo vietų. Galimas platesnis ginkluotų pajėgų dislokavimas.

Neturint Zimbabvės informacijos ministerijos išduoto leidimo, draudžiama fotografuoti policininkus, kariškius bei kitus valstybės tarnautojus, taip pat oro uostus, karinius pastatus, oficialias rezidencijas, ambasadas ir kitus valstybinius objektus. Miestų centruose yra paplitęs plėšikavimas, kišenvagystės, brangenybių vagystės. Dėl vagysčių pavojaus rekomenduojama atsargiai elgtis Harare tarptautiniame oro uoste, degalinėse, išeinant iš bankų, valiutos keityklų ar bankomatų vietų.

Zimbabvės ekonominė padėtis blogėja. Vietinė teisėta valiuta - „Zimbabvės doleris“,  tačiau tam tikrose vietose galima atsiskaityti ir JAV doleriais. Pastebimi ribojimai grynųjų pinigų išėmime iš bankomatų dėl grynųjų pinigų stokos rinkoje. Kai kurios kainos būna nurodytos JAV arba Zimbabvės doleriais, todėl prieš atsiskaitant pasitikslinkite, kokia valiuta nurodytos kainos. Rekomenduojama pasitikrinti valiutų kursą ir pasirūpinti grynaisiais pinigais prieš kelionę. Verta atkreipti dėmesį, kad draudžiama išvežti iš šalies daugiau nei 2000 USD, ir, kad tarptautinės banko kortelės priimamos ne visur ir veikia ne visada.

Zimbabvėje dažnai dingsta elektra.

Rekomenduojama su savimi visą laiką turėti pasą ar jo kopiją bei kelionės dokumentus.

Keliaujant automobiliu verta atkreipti dėmesį, kad aprūpinimas degalais yra nepastovus, ne visuomet galima atsiskaityti banko kortele. Kelių būklė prasta (neveikia šviesoforai, keliai neapšviesti), vairavimas vyksta kairiąja kelio puse. Rekomenduojama būti atsargiems dėl vagysčių iš transporto priemonių pagrindinėse sankryžose, važiuojant maršrutu Hararės oro uostas – Masvingo-Beitbridge kelias. Tęsti vairavimą atvykstant prezidento automobilių kortežui - laikoma nusikaltimu. Patartina naudotis tik viešbučių rekomenduojamais taksi automobiliais. Dėl eismo taisyklių nesilaikymo, prastos kelių ir automobilių techninės būklės šalyje įvyksta daug kelių eismo įvykių, ypač naktį, o skubi medicinos pagalba dažnai nėra užtikrinama. Viešasis transportas yra nepatikimas ir nesaugus. Juo naudotis nerekomenduojama.

Rekomenduojama būti dėmesingais vairuojant automobilį: laikytis policijos nurodymų, sustoti kelių patikros punktuose ir pateikti dokumentus, laikyti langus uždarytais ir duris užrakintas, vengti sustoti pakelėse, nepalikti automobilio nesaugomose vietose, priparkavus nepalikti jame vertingų daiktų. Stengtis nevaikščioti/nevažiuoti tamsiu paros metu, neapšviestose gatvėse.

Šalyje yra daug gamtos rezervatų bei safario plotų, kuriuose turistai yra santykinai saugūs. Tačiau atkreiptinas dėmesys, kad kiekviename jų taisyklės gali skirtis, todėl rekomenduojama atidžiai pasirinkti kompetentingus gidus ir nepažeidinėti vietinių taisyklių. Yra uždrausta medžioti saugomų rūšių gyvūnus, pirkti ar parduoti juos ir jų dalis (pvz., dramblio kaulus). Nusižengus draudimui, gresia laisvės atėmimo bausmė. Gamtoje rekomenduojama visada išlaikyti saugų atstumą nuo gyvūnų.

Pasienyje su Mozambiku ir Zambija vis dar yra neišminuotų ir nepažymėtų teritorijų. Draudžiama vykti į Marangę deimantų kasyklos teritoriją. Vežant brangakmenius privaloma turėtų pagrindžiančius dokumentus.

2019 m. kovo mėn. atogrąžų ciklonas „Idai“ sukėlė didelius potvynius rytinėje Zimbabvės dalyje. Tam tikros teritorijose pasėkmės gali būti matomos iki šiol. Todėl rekomenduojama prieš kelionę pasitikslinkite su viešbučio personalu dėl situacijos. Liūčių sezonų metu, nuo lapkričio iki balandžio mėnesio, kai kurie keliai ir tiltai gali tapti nepravažiuojamais.

Siūlome atkreipti dėmesį į oro linijų Zimbabvėje patikimumą, pvz., aviakompanija Air Zimbabwe yra įtraukta į oro transporto bendrovių, kurioms draudžiama vykdyti veiklą Europos Sąjungoje, sąrašą.

Zimbabvėje užfiksuoti choleros ir kitų infekcinių ligų protrūkiai. Maliarijos pavojus egzistuoja visoje šalyje, siūloma vartoti vaistus nuo maliarijos. Ligoninėse trūksta vaistų ir apmokytų medicinos darbuotojų. Rekomenduojama pasirūpinti naudojamais vaistais prieš kelionę, turėti sveikatos draudimą. Prieš keliaujant siūloma pasitikrinti Užkrečiamų ligų ir AIDS centro rekomendacijas dėl skiepų. Jungtinių Tautų skaičiavimais apie 1,300,000 žmonių Zimbabvėje serga ŽIV, rekomenduojama imtis atsargos priemonių. Taip pat dėl vandenyje plintančių ligų rekomenduojama neplaukioti ežeruose ir upėse.

Zimbabvėje nelegalūs homoseksualūs santykiai. Griežtai draudžiama laikyti, prekiauti ir naudoti narkotines medžiagas. Šalyje įsigaliojęs įstatymas civiliams draudžiantis dėvėti bet kokio tipo kamufliažinius drabužius. 

Rekomendacija bus peržiūrėta ne vėliau kaip 2021-12-28

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas

Vizos reikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vizos reikia. Informacijos dėl vizų ir įvažiavimo sąlygų rekomenduojame teirautis artimiausioje šalies atstovybėje ar kompetentingose institucijose.

Pastaba:

Lietuvos Respublikos piliečiai Zimbabvės vizą gali gauti šalies pasienio punktuose: informacija apie Zimbabvės vizas.

Skiepai

Informacija apie reikalingus skiepus – Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateiktose
rekomendacijose dėl užkrečiamųjų ligų profilaktikos keliaujant į užsienio šalis.

Šalyje Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės nėra.

Artimiausia Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė yra:

Kitų valstybių diplomatinės atstovybės, atstovaujančios Lietuvos Respublikai:

Europos Sąjungos valstybių atstovybių Zimbabvėje sąrašas.

Kiekvienas ES pilietis ES nepriklausančioje šalyje, kurioje jo šalis neturi atstovybės, turi teisę į bet kurios kitos ES šalies diplomatinių arba konsulinių įstaigų apsaugą pagal Europos Tarybos direktyvą 2015/637.

Šalies diplomatinių atstovybių, akredituotų Lietuvos Respublikai, nėra.

Žemėlapis
Afganistanas Afganistanas
Airija Airija
Albanija Albanija
Alžyras Alžyras
Andora Andora
Angilija Angilija
Angola Angola
Antigva ir Barbuda Antigva ir Barbuda
Argentina Argentina
Armėnija Armėnija
Aruba Aruba
Australija Australija
Austrija Austrija
Azerbaidžanas Azerbaidžanas
Bahamos Bahamos
Bahreinas Bahreinas
Baltarusija Baltarusija
Bangladešas Bangladešas
Barbadosas Barbadosas
Belgija Belgija
Belizas Belizas
Beninas Beninas
Bermuda Bermuda
Bisau Gvinėja Bisau Gvinėja
Bolivija Bolivija
Bosnija ir Hercegovina Bosnija ir Hercegovina
Botsvana Botsvana
Brazilija Brazilija
Brunėjus Brunėjus
Bulgarija Bulgarija
Burkina Fasas Burkina Fasas
Burundis Burundis
Butanas Butanas
Čadas Čadas
Čekija Čekija
Centrinės Afrikos Respublika Centrinės Afrikos Respublika
Čilė Čilė
Danija Danija
Dominika Dominika
Dominikos Respublika Dominikos Respublika
Dramblio Kaulo Krantas Dramblio Kaulo Krantas
Džersis Džersis
Džibutis Džibutis
Egiptas Egiptas
Ekvadoras Ekvadoras
Eritrėja Eritrėja
Estija Estija
Esvatinis Esvatinis
Etiopija Etiopija
Farerų Salos Farerų Salos
Fidžis Fidžis
Filipinai Filipinai
Folklando salos Folklando salos
Gabonas Gabonas
Gajana Gajana
Gambija Gambija
Gana Gana
Gernsis Gernsis
Gibraltaras Gibraltaras
Graikija Graikija
Grenada Grenada
Grenlandija Grenlandija
Gvatemala Gvatemala
Gvinėja Gvinėja
Haitis Haitis
Hondūras Hondūras
Honkongas Honkongas
Indija Indija
Indonezija Indonezija
Irakas Irakas
Iranas Iranas
Islandija Islandija
Ispanija Ispanija
Italija Italija
Izraelis Izraelis
Jamaika Jamaika
Japonija Japonija
Jemenas Jemenas
Jordanija Jordanija
Jungtinė Karalystė Jungtinė Karalystė
Jungtinės Amerikos Valstijos Jungtinės Amerikos Valstijos
Jungtiniai Arabų Emyratai Jungtiniai Arabų Emyratai
Juodkalnija Juodkalnija
Kambodža Kambodža
Kamerūnas Kamerūnas
Kanada Kanada
Kataras Kataras
Kazachstanas Kazachstanas
Kenija Kenija
Kinija Kinija
Kipras Kipras
Kirgizija Kirgizija
Kiribatis Kiribatis
Kiurasao Kiurasao
Kolumbija Kolumbija
Komorai Komorai
Kongo Demokratinė Respublika Kongo Demokratinė Respublika
Kongo Respublika Kongo Respublika
Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja) Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)
Korėjos Respublika (Pietų Korėja) Korėjos Respublika (Pietų Korėja)
Kosovas Kosovas
Kosta Rika Kosta Rika
Kroatija Kroatija
Kuba Kuba
Kuveitas Kuveitas
Laosas Laosas
Latvija Latvija
Lenkija Lenkija
Lesotas Lesotas
Libanas Libanas
Liberija Liberija
Libija Libija
Lichtenšteinas Lichtenšteinas
Liuksemburgas Liuksemburgas
Madagaskaras Madagaskaras
Makao Makao
Malaizija Malaizija
Malavis Malavis
Maldyvai Maldyvai
Malis Malis
Malta Malta
Marokas Marokas
Maršalo salos Maršalo salos
Martinika Martinika
Mauricijus Mauricijus
Mauritanija Mauritanija
Meksika Meksika
Meno sala Meno sala
Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos) Mergelių Salos (Didžiosios Britanijos)
Mergelių salos (JAV) Mergelių salos (JAV)
Mianmaras Mianmaras
Mikronezija Mikronezija
Moldova Moldova
Monakas Monakas
Mongolija Mongolija
Mozambikas Mozambikas
Namibija Namibija
Naujoji Kaledonija Naujoji Kaledonija
Naujoji Zelandija Naujoji Zelandija
Nauru Nauru
Nepalas Nepalas
Nigerija Nigerija
Nigeris Nigeris
Nikaragva Nikaragva
Norvegija Norvegija
Nyderlandai Nyderlandai
Omanas Omanas
Pakistanas Pakistanas
Palau Palau
Palestina Palestina
Panama Panama
Papua Naujoji Gvinėja Papua Naujoji Gvinėja
Paragvajus Paragvajus
Peru Peru
Pietų Afrikos Respublika Pietų Afrikos Respublika
Pietų Sudanas Pietų Sudanas
Portugalija Portugalija
Prancūzija Prancūzija
Prancūzijos Gviana Prancūzijos Gviana
Prancūzijos Polinezija Prancūzijos Polinezija
Puerto Rikas Puerto Rikas
Pusiaujo Gvinėja Pusiaujo Gvinėja
Reunjonas Reunjonas
Ruanda Ruanda
Rumunija Rumunija
Rusija Rusija
Rytų Timoras Rytų Timoras
Sakartvelas (Gruzija) Sakartvelas (Gruzija)
Saliamono salos Saliamono salos
Salvadoras Salvadoras
Samoa Samoa
San Marinas San Marinas
San Tomė ir Prinsipė San Tomė ir Prinsipė
Saudo Arabija Saudo Arabija
Seišeliai Seišeliai
Sen Martenas Sen Martenas
Sen Pjeras ir Mikelonas Sen Pjeras ir Mikelonas
Senegalas Senegalas
Sent Kitsas ir Nevis Sent Kitsas ir Nevis
Sent Lusija Sent Lusija
Sent Vinsentas ir Grenadinai Sent Vinsentas ir Grenadinai
Serbija Serbija
Šiaurės Makedonija Šiaurės Makedonija
Siera Leonė Siera Leonė
Singapūras Singapūras
Sint Martenas Sint Martenas
Sirija Sirija
Slovakija Slovakija
Slovėnija Slovėnija
Somalis Somalis
Šri Lanka Šri Lanka
Sudanas Sudanas
Suomija Suomija
Surinamas Surinamas
Švedija Švedija
Šveicarija Šveicarija
Šventasis Sostas Šventasis Sostas
Tadžikistanas Tadžikistanas
Tailandas Tailandas
Taivanas Taivanas
Tanzanija Tanzanija
Togas Togas
Tokelau Tokelau
Tonga Tonga
Trinidadas ir Tobagas Trinidadas ir Tobagas
Tunisas Tunisas
Turkija Turkija
Turkmėnistanas Turkmėnistanas
Tuvalu Tuvalu
Uganda Uganda
Ukraina Ukraina
Urugvajus Urugvajus
Uzbekistanas Uzbekistanas
Vanuatu Vanuatu
Venesuela Venesuela
Vengrija Vengrija
Vietnamas Vietnamas
Vokietija Vokietija
Žaliasis Kyšulys Žaliasis Kyšulys
Zambija Zambija
Zimbabvė Zimbabvė
Pasirinkite šalį ar teritoriją