TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Dažnai užduodami klausimai Spausdinti
 • Asmens grįžimo pažymėjimas
  • Kuo skiriasi asmens grįžimo pažymėjimas nuo Emergency Travel Document, kur juos galima gauti? Ar galima su jais įvažiuoti į kokią nors kitą valstybę? Ar jį galima gauti vaikui, gimusiam užsienyje?
  • Asmens grįžimo pažymėjimas (AGP) išduodamas Lietuvos Respublikos piliečiams, asmenims be pilietybės, turintiems leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje ir buvimo valstybėje gimusiems vaikams, kurių bent vienas iš tėvų yra Lietuvos Respublikos pilietis ir kuriems nebuvo išduoti Lietuvos Respublikos pasai ar tapatybės kortelės. AGP išduodamas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose, ir jo išdavimą reglamentuoja Lietuvos Respublikos teisės aktai. Emergency travel document (ETD) išdavimą reglamentuoja Europos Sąjungos teisės aktai, jis išduodamas Europos Sąjungos valstybių narių piliečiams ne jų pilietybės valstybės diplomatinėse atstovybėse, jei šalyje, kurioje asmuo neteko kelionės dokumento nėra jo pilietybės valstybės diplomatinės atstovybės. Taigi, Lietuvos atstovybės Lietuvos piliečiams išduoda AGP, o jei kreipiasi kitos ES valstybės narės pilietis – ETD. Lietuvos atstovybė Lietuvos piliečiui išduoti ETD negali. Lietuvos Respublikos piliečiai, praradę savo asmens tapatybės dokumentą, valstybėse, kuriose nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės, gali kreiptis į bet kurią Europos Sąjungos valstybės narės diplomatinę atstovybę su prašymu išduoti ETD grįžimui į kilmės valstybę. Atkreiptinas dėmesys, kad AGP skirtas grįžti į Lietuvą (t.y. galutinis kelionės tikslas turėtų būti Lietuva), tačiau kelionės metu galima tranzitu vykti per kitas užsienio valstybes, jei tai yra artimiausias ar patogiausias kelias į Lietuvą. Į AGP ir ETD gali būti klijuojamos vizos. Daugiau apie AGP išdavimą rasite čia, o daugiau apie ETD išdavimą rasite čia.

   Atnaujinta: 2015.09.08
 • Vizos
  • Kokia galima apsilankymo trukmė, turint trumpalaikę (C) Šengeno vizą?
  • Trumpalaikė Šengeno viza leidžia atvykti į Šengeno teritoriją dėl kitų nei imigracija priežasčių ir būti vizoje nurodytą laiką, bet ne daugiau kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį, skaičiuojant nuo pirmos apsilankymo dienos. Apsilankymų skaičius priklauso nuo to, kokia viza buvo išduota: vienkartinė („01“) leidžia įvažiuoti ir išvažiuoti vieną kartą; dvikartinė („02) – atitinkamai du kartus ir daugkartinė („MULT“) – daugiau nei du kartus su sąlyga, kad bendra apsilankymų trukmė nėra ilgesnė kaip 90 dienų per bet kurį 180 dienų laikotarpį, skaičiuojant nuo pirmos apsilankymo dienos.

   Atnaujinta: 2015.09.08
  • Ar užsieniečiams, turintiems leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, reikia vizos, vykstant į kitas Šengeno valstybes?
  • Užsieniečiui, turinčiam galiojantį leidimą nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, vykstant į kitas Šengeno valstybės, vizos nereikia. Reikia turėti ir, prireikus, kitos Šengeno valstybės narės kompetentingų institucijų pareigūnams pateikti tik galiojantį kelionės dokumentą ir leidimą nuolat ar laikinai apsigyventi Lietuvos Respublikoje.

   Atnaujinta: 2015.09.08
  • Ar gali Garbės konsulas išduoti Šengeno vizą ?
  • Garbės konsulai neturi teisės išduoti vizas.

   Atnaujinta: 2015.09.08
 • Gyvenantiems užsienyje
  • Ar gali mano dokumentus legalizuoti kitas žmogus? Gal dokumentus galima atsiųsti paštu?
  • Kai dokumentus pateikia ne jų savininkas, o jo įgaliotas atstovas, Konsulinio departamento valstybės tarnautojai arba atstovybių konsuliniai pareigūnai turi teisę paprašyti pateikti notariškai patvirtintą įgaliojimą arba kitą atstovavimą įrodantį dokumentą. Legalizavimui dokumentai paštu nepriimami.

   Atnaujinta: 2015.09.08
  • Ar galima legalizuoti dokumentus, išduotus ant LTSR blankų?
  • Legalizuojami tik tie dokumentai, kuriuos išdavė Lietuvos Respublikos institucijos. Jei dokumentas yra senesnio pavyzdžio, reikėtų gauti kartotinį dokumentą kompetentingoje Lietuvos Respublikos institucijoje (pvz., Civilinės metrikacijos skyriuje), kuris galėtų būti legalizuotas.

   Atnaujinta: 2015.09.08
  • Išvažiuoju gyventi į užsienį, ar man reikia legalizuoti dokumentus?
  • Kokius dokumentus legalizuoti priklauso nuo to, kokių dokumentų Jums prireiks užsienyje. Užsienio institucijoms pateikiami dokumentai turi būti legalizuoti. Dėl legalizavimo tvarkos plačiau galite perskaityti čia.

   Atnaujinta: 2015.09.08
 • Keliaujantiems
  • Kokius dokumentus Lietuvos Respublikos piliečiai privalo turėti keliaudami į/iš Jungtinės Karalystės po 2020 m. sausio 31 d. („Brexit“)?
  • Remiantis šiuo metu Jungtinės Karalystės vyriausybės skelbiama informacija, Europos Sąjungos piliečiams, vykstantiems į/iš šią šalį po 2020 m. sausio 31 d., pakanka turėti galiojantį kelionės dokumentą: pasą arba asmens tapatybės kortelę.

   Daugiau informacijos Jungtinės Karalystės vyriausybės puslapyje: https://www.gov.uk/guidance/visiting-the-uk-after-brexit

   Atnaujinta: 2019.03.07

Užduok klausimą

DĖMESIO! Šis klausimas bus pateiktas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Konsuliniam departamentui.

Klausimai, skirti Lietuvos Respublikos diplomatinėms atstovybėms ar konsulinėms įstaigoms, turėtų būti siunčiami atitinkamos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos elektroninio pašto adresu.

Spausdami „Pateikti klausimą“ Jūs patvirtinate, kad klausime nėra asmens duomenų ir jis gali būti skelbiamas viešai.

Konsulinius klausimus, kuriuose yra asmens duomenų ir kurie yra skirti LR URM Konsuliniam departamentui, prašome pateikti el. paštu pilieciai@urm.lt.

*Pažymėti laukai yra privalomi.