Konsulinė pagalba nelaimės atveju: +37070652444

Užsienio reikalų ministerija primygtinai rekomenduoja nevykti į Baltarusiją, o ten esantiems Lietuvos Respublikos piliečiams palikti šią šalį.

Sužinokite daugiau
Teisės aktai
Sukurta: 2017.08.24 / Atnaujinta: 2021.05.05 15:39

Civilinės būklės aktų registravimą Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose reglamentuoja:

Lietuvos Respublikos teisingumo ministro įsakymai:

2010 m. sausio 29 įsigaliojo Konvencija dėl išrašų iš civilinės būklės aktų įrašų išdavimo įvairiomis kalbomis (toliau – Konvencija), pasirašyta 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienoje.

Lietuvos, kaip ir kitų valstybių - Konvencijos dalyvių – Austrijos, Belgijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Italijos, Ispanijos, Juodkalnijos, Kroatijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Šiaurės Makedonijos, Moldovos, Nyderlandų, Portugalijos, Prancūzijos, Serbijos, Slovėnijos, Šveicarijos, Turkijos, Vokietijos, civilinės būklės aktų (gimimo, santuokos, mirties) išrašai,  išduoti pagal Konvencijos patvirtintą formą be jokių papildomų formalumų (legalizavimo ar vertimo), turi būti priimami kitose prie Konvencijos prisijungusiose valstybėse.

Lietuvoje, kaip ir kitose valstybėse - Konvencijos dalyvėse, be papildomų formalumų pripažįstami ne visi valstybių, Konvencijos dalyvių, išduoti civilinės būklės aktai ar jų išrašai, o tik pagal Konvencijos nustatytą formą išduoti gimimo, santuokos, mirties civilinės būklės aktų išrašai.

Lietuvos Respublikoje pagal Konvencijos patvirtintą formą civilinės būklės aktų išrašus išdavinėja civilinės metrikacijos įstaigos. Piliečiai, esantys užsienio valstybėse,  šių išrašų gali pareikalauti iš civilinės metrikacijos įstaigų per Lietuvos Respublikos diplomatines atstovybes ir konsulines įstaigas, sumokėję konsulinį mokestį už dokumentų pareikalavimą.

Prašymai dėl  Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ir konsulinėse įstaigose užregistruotų civilinės būklės aktų išrašų pagal Konvencijos patvirtintą formą išdavimo turėtų būti persiunčiami į Vilniaus CMS, už dokumento pareikalavimą paimant konsulinį mokestį.