TODO URM konsuline informacija

Konsulinė pagalba 24/7 +370 706 52444

Airija (Ireland)
EU

Skubios pagalbos telefono numeris: 112

Valstybė yra šalių, į kurias vykstant rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelionės saugumą, sąraše. Visi šiame puslapyje pateikti patarimai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Ar vykti į konkrečią valstybę, keliautojas turi nuspręsti pats.

Rekomenduojama imtis atsargos priemonių

Dėl koronaviruso atvykus į Airiją, išskyrus iš Jungtinės Karalystės Šiaurės Airijos regiono, privaloma 14 dienų izoliuotis. Izoliacija reiškia buvimą patalpoje ir visišką kontaktų su kitais žmonėmis vengimą. Jeigu nėra galimybės savarankiškai izoliuotis, gavus gydytojo, ligoninės ar kontaktų nustatymo komandos siuntimą, gali būti skiriama izoliacijai tinkama patalpa.

Atvykus į Airiją reikalinga užpildyti Visuomenės sveikatos keleivių registracijos formą (Public Health Passenger Locator Form), kurioje prašoma nurodyti kontaktinius duomenis ir adresą, kuriuo bus izoliuojamasi. Per 14 dienų su atvykusiuoju susisiekiama ir tikrinama, ar laikomasi izoliacijos reikalavimų.

Jeigu Dublino oro uoste trumpam sustojama tranzitu vykstant į kitą užsienio valstybę,  izoliuotis neprašoma.

Daugiau informacijos galima rasti:

Dėl išsamesnės informacijos keleiviams rekomenduojama susisiekti su Dublino oro uostu, tel.: +353 1 814 1111, el. paštas: information.queries@dublinairport.com arba Airijos institucija "Health Service Executive", tel.: 1850 24 1850, el. paštas: hselive@hse.ie.

Daugiau informacijos apie oro linijų planus dėl skrydžių atnaujinimo: https://www.dublinairport.com/latest-news/2020/03/27/29-airlines-suspend-services-at-dublin-airport-due-to-covid-19.

Pagal Airijos Vyriausybės 2020-05-01 patvirtintą planą, dėl koronaviruso pandemijos Airijoje įvesti  įvairūs apribojimai bus mažinami keliais etapais, iki 2020 m. rugpjūčio 10 d.
Judėjimo 5 km atstumu nuo gyvenamosios vietos apribojimas taikomas nuo gegužės 5 d. iki birželio 8 d. Judėjimo 20 km atstumu nuo gyvenamosios vietos apribojimas taikomas nuo birželio 8 d. iki liepos 20 d. Šį apribojimą planuojama panaikinti nuo liepos 20 d.


Užsienio reikalų ministerija, atsižvelgdama į Pasaulio sveikatos organizacijos paskelbtą koronaviruso pandemiją, rekomenduoja imtis atsargos priemonių. Dėl kelionės į šalį sąlygų rekomenduojama teirautis šalies ambasadoje arba informacijos ieškoti oficialiuose šalies institucijų puslapiuose:

Esantiems šalyje rekomenduojame imtis būtinų atsargumo priemonių, atidžiai sekti vietos institucijų skelbiamas rekomendacijas bei nurodymus ir jų laikytis.

Daugiau informacijos dėl koronaviruso ir rekomendacijų gyventojams galite rasti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos interneto svetainėse.

Užsienio reikalų ministerijos visą parą budintis telefonas +370 5 236 2444 (WhatsApp: +370 699 83537), el. paštas pilieciai@urm.lt.

Rekomenduojame užsiregistruoti Užsienio reikalų ministerijos kelionių registracijos sistemoje https://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracijos-forma.

Perspėjimas bus peržiūrėtas ne vėliau kaip 2020-08-06

Kelionėms į šią šalį tinkami dokumentai

  • Lietuvos Respublikos pasas
  • Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelė (ATK)

Vizos nereikia

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant į šią valstybę vizos nereikia.

Lietuvos Respublikos piliečiai, šioje valstybėje gyvenantys ilgiau kaip 90 dienų, turi užregistruoti savo gyvenamąją vietą atitinkamoje valdžios institucijoje ir gauti registracijos liudijimą. Informacija apie reikalingus dokumentus ir procedūras – ES informaciniame tinklapyje.

Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės:

Airija LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA AIRIJOJE
Adresas: 47 Ailesbury Road, Ballsbridge Dublin D04P224, IRELAND
Darbo laikas I-IV: 9.00-17.00 Darbo laikas V: 9.00-17.00

Per valstybines Lietuvos Respublikos šventes atstovybė nedirba: valstybinių švenčių sąrašas.

Konsuliniai klausimai: +353 12 035 757,
kiti klausimai: +353 12 035 737
amb.ie@urm.lt
konsulinis.ie1@urm.lt
http://ie.mfa.lt Facebook
plačiau »

Šalies diplomatinės atstovybės, akredituotos Lietuvos Respublikai: